Agnieszka Wrońska

Agnieszka Wrońska

Prezes zarządu LINK4 od 2016 roku. Wcześniej pełniła funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za pion finansów i dyrektora Departamentu Aktuariatu Produktowego, w którym odpowiadała między innymi za rozwój i tworzenie produktów, ich wycenę oraz ocenę ryzyka ubezpieczeniowego. Do 2010 roku pełniła funkcję głównego aktuariusza spółki – posiada licencję aktuarialną oraz jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ACCA. Z firmą jest związana od 2006 roku.

W branży finansowej Agnieszka Wrońska pracuje od początku swojej kariery. Zaczynała od pracy w firmie konsultingowej Ernst & Young (obecnie EY), gdzie przez cztery lata brała udział w projektach doradczych oraz badaniach sprawozdań finansowych ubezpieczycieli majątkowych w Polsce. Ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe oraz Systemy Informacyjne.

 

 

Sukces każdej firmy stanowią ludzie

Agnieszka Wrońska przez ostatnie lata zbudowała silny zespół menedżerów o kompetencjach wspierających strategiczne cele firmy. Jest przekonana, że o sukcesie każdej firmy stanowią ludzie i przyjazne warunki pracy. Z powodzeniem od lat utrzymuje kulturę organizacyjną opartą na szacunku i współpracy. W 2018 roku LINK4, jako pierwsza firma ubezpieczeniowa w Polsce, zdobyła prestiżowy tytuł Great Place To Work, a sukces ten powtórzyła rok później. Od kilku lat firma jest też wyróżniana tytułem Inwestora w Kapitał Ludzki. 

Agnieszka Wrońska przykłada także dużą wagę do procesów klienckich, zarówno na etapie sprzedażowym, jak i serwisowym i szkodowym. Była inicjatorem utworzenia w firmie w 2020 roku Rzecznika Klientów, który wspiera ubezpieczonych w bardziej skomplikowanych sprawach, które wyczerpują standardowe ścieżki reklamacyjne. Za jej kadencji firma regularnie zdobywa wyróżnienia w obszarze relacji z klientem: Super Markę 2017 i 2018, Gwiazdę Jakości Obsługi 2018, Złoty Laur Klienta w latach 2017-2021. Sama Agnieszka Wrońska została uhonorowana tytułem Ubezpieczeniowego Menedżera Roku 2017 Gazety Bankowej oraz Człowieka Miesiąca Gazety Ubezpieczeniowej.

Rekordowe wyniki sprzedażowe

Pod kierownictwem prezes Wrońskiej LINK4 osiągnął rekordowe wyniki sprzedażowe, przekraczając w grudniu 2017 roku kamień milowy w składce przypisanej brutto, czyli poziom 1 miliarda zł. Od tego roku firma konsekwentnie utrzymuje ten poziom, zamykając 2020 rok kolejnym rekordowym wynikiem.
Jest entuzjastką nowych technologii. Za czasów jej prezesury spółka weszła na ścieżkę transformacji technologicznej, której celem jest przekształcenie w firmę zarządzaną przez dane (data driven company). Ceni innowacyjne rozwiązania, które upraszczają oraz wspierają procesy wewnątrz i na zewnątrz firmy, i które są biznesowo uzasadnione.

W chwilach wolnych od pracy lubi aktywności fizyczne: wędrówki tatrzańskimi szlakami, narciarstwo i nurkowanie w ciepłych morzach. Regularnie też można ją spotkać na triathlonach i maratonach biegowych. Gdy już się zmęczy, a nie jest to łatwe, chętnie rozwija talenty kulinarne.