Ubezpieczenie samochodu – Renault pod lupą

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu marki Renault, z pewnością wiesz, że jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny romb. Pamiętaj, że posiadanie samochodu oznacza również jego ubezpieczenie – to wymóg, który musi spełnić każdy kierowca, będący jednocześnie właścicielem samochodu, bez względu na jego markę. Dotyczy to nie tylko pojazdów wyprodukowanych przez Renault. OC to podstawowe ubezpieczenie – dowiedz się więcej na jego temat.

Baner korzyści

Marka Renault powstała pod koniec XIX wieku we Francji, co czyni ją jedną z najstarszych marek samochodowych na świecie. Obecnie Renault zajmuje jedno z czołowych miejsc na świecie wśród producentów wszystkich pojazdów. Jak wyglądają ceny ubezpieczeń OC w przypadku tych samochodów? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

Renault – od czego się zaczęło?

Nazwa marki pochodzi od nazwiska jej założyciela – Louisa Renault, który w 1899 roku wraz ze swoimi braćmi postanowił założyć firmę, początkowo będącą niewielkim warsztatem pod Paryżem. Pierwszy pojazd wyprodukowany przez firmę nosił nazwę Typ A – Louis Renault samodzielnie stworzył silnik napędzający model. Z czasem produkcja pojazdów rodzinnej firmy zaczęła rosnąć, a bracia Renault stwierdzili, że to czas na ich promocję poprzez udział w wyścigach. Niestety podczas jednego z nich, jeden z braci zmarł, a zaraz po nim odszedł kolejny brat. 

Obrazek cta

Na początku XX wieku fabryka Renault wprowadziła seryjny system produkcji, a samochody były widywane w roli taksówek jeżdżących po ulicach Paryża, Londynu, a nawet Nowego Jorku. Od tamtego czasu marka zaprezentowała światu takie modele jak: Twingo, Laguna, Kangoo, Captur czy Clio. 

Ubezpieczenia samochodowe – dla Renault ceny zaczynają się już od 301,92 zł

Właśnie zakupiłeś samochód i zastanawiasz się, ile wyniesie jego ubezpieczenie? Renault to marka, na której przykładzie przybliżmy Ci atrakcyjne składki na ubezpieczenie OC. Renault nie stanowi wyjątku – koszt każdego ubezpieczenia jest uzależniony między innymi od tego, jakiego modelu samochodu jesteś właścicielem. 

Jak w takim razie będzie wyglądać ubezpieczenie Renault Clio IV (Grandtour MR'13 Dynamique Energy TCE 90), wyprodukowanego w 2013 roku? Dla głównego kierowcy w wieku 37 lat, który swoje prawo jazdy uzyskał w 2006 roku ubezpieczenie OC Renault tego konkretnego modelu, posiadającego pojemność silnika wynoszącą 898 cm³ i moc 66 KW, będzie wynosić dokładnie 301,92 zł. 

To jednak nie wszystkie warunki, które muszą zostać spełnione, jeśli chcesz, aby składka nie przekroczyła tej kwoty. Podczas jej obliczania istotne są również takie informacje jak deklarowany roczny przebieg, w jakich celach samochód jest użytkowany i jaki teren zamieszkuje właściciel Renault. OC obliczane w tym przypadku powstało dzięki deklaracji właściciela, iż wykorzystuje on samochód wyłącznie do celów prywatnych i nie przekroczy on rocznego przebiegu 5000 km. Kod pocztowy, który został podany do niniejszej kalkulacji to 37-100 – wyliczenia są więc stworzone z myślą o kierowcy, który zamieszkuje powiat łańcucki w województwie podkarpackim.

Każdy pakiet uwzględniający ubezpieczenia OC, AC Renault w LINK4 to również gwarancja podstawowego zakresu ochrony. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia LINK4 oferuje Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Dzięki temu pomoc drogowa dotrze do Ciebie nawet w 30 minut, a w przypadku kradzieży lub wypadku otrzymasz samochód zastępczy na 3 dni. Dodatkowo jeśli w Twoim samochodzie znajduje się koło zapasowe – ubezpieczenie zakłada wymianę uszkodzonego koła na miejscu kolizji.

Ubezpieczenie OC Renault – koszt polisy w porównaniu do innych marek

Jesteś ciekawy, jak wysokie będzie ubezpieczenie Renault Clio IV (Grandtour MR'13 Dynamique Energy TCE 90) w porównaniu z innymi markami? Wysokość składki na ubezpieczenie OC – Renault, bądź innej marki – jest bezpośrednio związana z ilością kolizji i wypadków na terenie, który zamieszkuje kierowca. Jest również uzależniona od jego wieku. Szukając atrakcyjnego ubezpieczenia OC, możesz skorzystać z kalkulatora od LINK4. Wystarczy, że wpiszesz do niego między innymi: Twoje dane oraz informacje na temat auta i lokalizacji, a system wyliczy ubezpieczenie w korzystnej cenie. 

Jak kupić ubezpieczenie Renault? OC bez tajemnic

Interesują Cię ubezpieczenia samochodowe dla Renault? OC dla swojego samochodu w prosty sposób możesz obliczyć i zakupić na stronie LINK4. To, co musisz zrobić w celu obliczenia wysokości składek na ubezpieczenie, to skorzystanie z kalkulatora LINK4, który na podstawie danych wyliczy wszystko za Ciebie. 

Ubezpieczenie możesz obliczyć oraz zakupić również bezpośrednio u jednego ze współpracujących z nami agentów, który znajduje się najbliżej Ciebie. Nasi specjaliści przedstawią Ci warianty polis, a Ty sam zdecydujesz, który z nich jest dla Ciebie najkorzystniejszy. Jeśli nie chcesz opuszczać swojego domu, możesz skontaktować się z nami telefonicznie – w tym przypadku również pomożemy Ci w wybraniu atrakcyjnej oferty. 

Ubezpieczenie samochodu Renault możesz zakupić bez opuszczania swojego domu. Najważniejsze będzie to, abyś znał podstawowe informacje o swoim samochodzie – rok produkcji, pojemność, moc czy to, jaki ma typ nadwozia. Pełną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych poznasz, odwiedzając stronę LINK4. Dla samochodów marki Renault OC znajdziesz  tam w atrakcyjnej cenie.

Obrazek nagrody

 

* Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu. 

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17