Rejestracja pojazdu – Łuków pod lupą

Rejestracja samochodu Łuków to obowiązkowa procedura dla każdego, kto chce legalnie poruszać się po polskich drogach. Zgodnie z art. 73 ust. 1 ustawy Prawa o ruchu drogowym, pojazd może być zaewidencjonowany wyłącznie przez starostę. Co warto wiedzieć na temat całej procedury? Jakie ubezpieczenie OC wybrać? Najważniejsze informacje znajdziesz w tym artykule!

Baner korzyści

Rejestracja samochodu Łuków nie musi być trudna. Wystarczy odpowiednio przygotować się do całego procesu, skompletować dokumenty, a także znaleźć korzystną ofertę ubezpieczeniową. Dzięki temu będzie można nie tylko oszczędzić czas, ale także pieniądze. Dowiedz się więcej o rejestracji auta z naszego artykułu!

Wniosek o rejestrację pojazdu Łuków – gdzie złożyć dokumenty?

Wniosek o rejestrację pojazdu Łuków można ściągnąć ze strony wydziału komunikacji. Należy też pamiętać o pobraniu potwierdzenia przetwarzania danych osobowych – załączenie dokumentu sprawi, że wniosek o rejestrację pojazdu Łuków zostanie rozpatrzony.

Rejestracja samochodu Łuków to procedura, którą należy przeprowadzić, udając się do kancelarii Starostwa Powiatowego. Placówka znajduje się przy ulicy Piłsudskiego 17, 21-400. W celu uzyskania informacji można zadzwonić również pod numer (25) 797 10 69 lub wysłać wiadomość na adres e-mail kancelaria@starostwolukow.pl.*

Warto mieć też na uwadze, że od 4 grudnia 2020 roku obowiązuje nowy zapis w Prawie o ruchu drogowym. Zgodnie z nim rejestracja samochodu Łuków może się odbyć również w mieście tymczasowego pobytu. Co więcej, rejestracja pojazdu Łuków może zostać przeprowadzona przez dealera, u którego kupuje się nowy samochód. To rozwiązanie jest dostępne od 4 czerwca 2021 roku. Tym sposobem petent oszczędzi czas na wizytach w wydziale komunikacji.

Rejestracja samochodu Łuków – co powinny zawierać dokumenty?

Rejestracja pojazdu Łuków wymaga od zainteresowanego złożenia nie tylko wniosku i zgody na przetwarzanie danych osobowych, ale także przedłożenia innych dokumentów. Zalicza się do nich dowód własności pojazdu, zaświadczenie o ważności badania technicznego i pełnomocnictwo, jeśli rejestracja pojazdu Łuków jest przeprowadzana przez kogoś innego. Za tę opcję trzeba dodatkowo zapłacić 17 zł, gdy dokumentów nie składa osoba z najbliższej rodziny.

Inaczej wygląda rejestracja pojazdu Łuków dla auta używanego. W takiej sytuacji należy przedstawić dodatkowe dokumenty, które potwierdzą fakt przeniesienia prawa własności, a także tablice rejestracyjne.**

Rejestracja pojazdu Łuków z zagranicy

W przypadku aut sprowadzanych z zagranicy należy okazać dowód odprawy celnej przywozowej i świadectwo zgodności WE. O czym jeszcze powinni pamiętać mieszkańcy miasta Łuków? Rejestracja samochodu będzie możliwa dopiero po opłaceniu podatku akcyzowego.

Jego wysokość może wynosić 3,1% wartości samochodu, jeśli pojazd jest wyposażony w silnik o pojemności do 2000 cm3 lub 18,6% wartości auta, gdy motor ma kubaturę powyżej 2000 cm3. Jak potwierdzić wszystkie składane dokumenty w starostwie powiatowym miasta Łuków? Rejestracja samochodu – zarówno nowego, jak i używanego, będzie możliwa dopiero po potwierdzeniu przedstawionych dokumentów dowodem osobistym.

Rejestracja samochodu Łuków – ile kosztuje?

Za tablice zwyczajne należy zapłacić 80 zł. Koszt indywidualnych to 1000 zł. Rejestracja samochodu Łuków wymaga też od petenta uiszczenia opłaty za pozwolenie czasowe – 13,50 zł, nalepkę legalizacyjną – 12,50 zł, a także opłatę ewidencyjną – 1,50 zł. 

Dla auta zabytkowego koszt jest wyższy o 20 zł – o tyle więcej należy zapłacić za tablice. Koszty rejestracji pojazdu z zagranicy będą większe o podatek akcyzowy, a także, opcjonalnie, dodatkowe badanie techniczne – 94 złote.***

Rejestracja pojazdu Łuków a ubezpieczenie OC

Zarówno nowy, jak i używany samochód musi mieć ubezpieczenie OC. Za brak ważnej polisy można zapłacić nawet 6020 zł kary. OC w korzystnej cenie znajdziesz w LINK4, a wysokość składki obliczysz przy pomocy kalkulatora online.

Żeby dowiedzieć się więcej na temat wyliczenia, warto skontaktować się z agentem współpracującym z LINK4.. Inny sposób na pozyskanie informacji to infolinia (22) 444 44 44 lub e-mail: bok@link4.pl.

Wniosek o rejestrację pojazdu Łuków – o czym pamiętać?

Opłacalnym rozwiązaniem, jest skorzystanie z kalkulatora OC AC https://kalkulatory.link4.pl/moto/. Po wpisaniu wymaganych danych klient dowie się, jaka oferta będzie najlepsza w jego przypadku. Warto pamiętać o tym, że kupując polisę online, można skorzystać z 7% zniżki.**** Usługi OC obejmują m.in. Assistance Opony, czy BLS – Bezpośrednią Likwidację Szkód. Biorąc pod uwagę cenę i kompleksowe wyposażenie oferty OC, warto zdecydować się na LINK4!

Obrazek nagrody

 

* Informacje na temat adresu i danych kontaktowych są aktualne na dzień publikacji tekstu, pochodzą ze strony: https://splukow.bip.e-zeto.eu/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D12953

** Informacje na temat wysokości opłat i wymaganych dokumentów są aktualne na dzień publikacji tekstu, pochodzą ze strony: https://splukow.bip.e-zeto.eu/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D12953

*** Informacja na temat wysokości opłat jest aktualna na dzień publikacji tektsu, pochodzi ze strony: https://splukow.bip.e-zeto.eu/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D12953

**** Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17