Rejestracja pojazdu – Wejherowo pod lupą

Rejestracja samochodu Wejherowo nie musi być skomplikowaną procedurą. Wystarczy, że przygotujesz właściwe dokumenty i złożysz je w odpowiednim miejscu. Dobrze, żebyś wiedział, że możesz obniżyć koszty związane z ewidencją auta, wybierając atrakcyjne OC od LINK4. Co warto wiedzieć na ten temat? Najważniejsze informacje znajdziesz u nas!

Baner korzyści

Rejestracja samochodu Wejherowo uległa kilku zmianom w ostatnich latach. Dzięki temu ewidencjonowanie maszyny jest znacznie wygodniejsze i szybsze. Można też zaoszczędzić pieniądze. Z naszego artykułu dowiesz się, jak i gdzie złożyć wniosek o rejestrację pojazdu Wejherowo, a także dlaczego warto wybrać OC od LINK4!

Rejestracja samochodu Wejherowo – gdzie złożyć dokumenty?

Zgodnie z art. 73 ust.1 ustawy Prawa o ruchu drogowym, pojazd może być ewidencjonowany przez starostę w stałym miejscu zamieszkania petenta lub siedziby firmy. Od 4 grudnia obowiązuje też przepis umożliwiający to, aby rejestracja samochodu Wejherowo odbyła się w tymczasowej lokalizacji zamieszkania.

Z kolei 4 czerwca 2021 roku pojawił się zapis w Prawie o ruchu drogowym, który umożliwia to, aby rejestracja samochodu Wejherowo odbyła się w punkcie dealera. Dzięki temu ewidencja nowego pojazdu nie wymaga wizyty w lokalnym wydziale komunikacji.

Wniosek o rejestrację pojazdu Wejherowo należy złożyć w miejscowym Starostwie Powiatowym, które znajduje się przy ulicy 3 Maja 4, 84-200. W celu pozyskania dodatkowych informacji można również skontaktować się z infolinią, dzwoniąc pod numer (58) 572 95 61 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres komunikacja@powiat.wejherowo.pl.*

Wniosek o rejestrację pojazdu Wejherowo – co powinien zawierać?

Najpierw trzeba pobrać wzór dokumentu. Można to zrobić z poziomu strony wydziału komunikacji. Wniosek o rejestrację pojazdu Wejherowo ma też zawierać zgodę na przetwarzania danych osobowych.

O czym jeszcze powinni pamiętać mieszkańcy miasta Wejherowo? Rejestracja samochodu wymaga przedstawienia dowodu własności pojazdu. Poświadczenie można dać w formie m.in. faktury VAT, umowy sprzedaży, zamiany, czy darowizny. Całość ma uzupełniać zaświadczenie o ważności badania technicznego. Wszystko trzeba potwierdzić dokumentem tożsamości lub odpisem z KRS jeśli właściciel jest osobą prawną.

Jest jeszcze jedna kwestia, którą powinni mieć na uwadze mieszkańcy miasta Wejherowo. Rejestracja samochodu nie musi być złożona przez samego właściciela. Można to zrobić przy użyciu pełnomocnictwa. Jeśli procedurę przeprowadza członek najbliższej rodziny, jest to bezpłatne. Natomiast jeśli robi to ktoś inny, należy uiścić opłatę.

Z kolei przy sprowadzaniu samochodu z zagranicy, konieczne jest przedstawienie dowodu rejestracyjnego, tablic lub oświadczenie o ich braku, dowód odprawy celnej przywozowej i poświadczenie uiszczenia opłaty akcyzy.**

Rejestracja pojazdu Wejherowo – ile kosztuje?

Koszt, jaki generuje rejestracja pojazdu Wejherowo, jest związana z wyrobieniem tablic rejestracyjnych zwyczajnych – 80 zł, w przypadku indywidualnych to koszt – 1000 zł. Trzeba też zapłacić za dowód rejestracyjny – 54 zł, pozwolenie czasowe – 13,50 zł, nalepkę legalizacyjną – 12,50 zł opłatę ewidencyjną – 1,50 zł. W przypadku auta zabytkowego cena jest wyższa o 20 zł – za tablice rejestracyjne. Można też się zdecydować się na tarcze indywidualne w cenie 1000 zł.

Droższa jest rejestracja pojazdu Wejherowo sprowadzanego z zagranicy. Trzeba zapłacić podatek akcyzowy w wysokości 3,1% dla jednostki o pojemności 2000 cm3 lub 18,6% dla auta z silnikiem o kubaturze 2000 cm3. Inne koszty dotyczą również dodatkowych badań technicznych – 98 zł i przetłumaczenia dokumentów – ok. 120 zł za stronę.***

Rejestracja samochodu Wejherowo a ubezpieczenie OC

Jest też inna kwestia, z którą jest bezpośrednio związana rejestracja samochodu Wejherowo – ubezpieczenie OC. Jak mogłeś już przeczytać wcześniej, jest ono wymagane przy ewidencjonowaniu pojazdu.  LINK4 pozwala jednak znaleźć polisę w atrakcyjnej cenie.  W ofercie tego towarzystwa możesz znaleźć OC już za 413,74 zł.

O indywidualne wyliczenie OC można poprosić agenta współpracującego z LINK4. Informacje można również uzyskać, korzystając z  infolinii pod numerem (22) 444 44 44, a także kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta przy pomocy adresu e-mail: bok@link4.pl

Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora online OC AC. Po wpisaniu pożądanych danych wyszukiwarka wskaże najlepszą ofertę dopasowaną do charakterystyki klienta. Warto wiedzieć, że kupując polisę LINK4 online, można skorzystać z 7% zniżki.**** W standardowym pakiecie usług znajdują się takie opcje, jak Assistance Opony i BLS – Bezpośrednia Likwidacja Szkód. Biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę i bogaty pakiet usług, warto zdecydować się na ubezpieczenie LINK4 przy rejestracji auta!

Obrazek nagrody

 

Informacje na temat adresu i danych kontaktowych są aktualne na dzień publikacji tekstu, pochodzą ze strony: http://www.komunikacja.powiat.wejherowo.pl/

** Informacje na temat wymaganych dokumentów są aktualne na dzień publikacji tekstu, pochodzą ze strony: https://e.powiatwejherowski.pl/sprawy/sprawy.html#!w,KM,k,124

*** Informacje na temat wysokości opłat są aktualne na dzień publikacji tekstu, pochodzą ze strony: https://e.powiatwejherowski.pl/sprawy/sprawy.html#!w,KM,k,124

**** Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17