Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 pozwala objąć ochroną zarówno podróż zagraniczną, jak i krajową.

Szeroki zakres ochrony, który możesz dostosować do swoich potrzeb. Pokrywamy koszty leczenia związane z zachorowaniem na Covid-19

Na okres ubezpieczenia Podróże możesz ubezpieczyć mienie pozostawione w Twoim domu lub mieszkaniu.

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne

Ważna informacja

Z uwagi na sytuację międzynarodową od 7 października 2023 osoby podróżujące do Izraela, na Zachodni Brzeg Jordanu, czy do Strefy Gazy nie będą mogły skorzystać z ochrony świadczonej przez LINK4 w ramach ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne w LINK4?

Polisę wykupisz niezależnie od tego, gdzie się wybierasz

Image
lokalizacja

Planując wakacje, szukasz pewności. W LINK4 oferujemy elastyczne ubezpieczenia, dostosowane do Twoich potrzeb. Wybierasz się w podróż po Europie? Mamy coś dla Ciebie. Jeśli Twoja podróż obejmuje odległe zakątki globu, polecamy wersję „Świat”, która zapewnia szeroką ochronę, niezależnie od kierunku. Z nami podróżujesz bezpiecznie.

Oblicz składkę

Pomoc LINK4

Image
pomoc

Planując podróż, ważne, aby mieć pewność, że wybrana polisa będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. W LINK4 znamy specyfikę różnych wyjazdów i rozumiemy, że każdy podróżnik ma indywidualne wymagania. Jeśli czujesz się niepewnie co do wyboru odpowiedniej ochrony, nasz dorada chętnie Ci pomoże. Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że podróżowanie z LINK4 to komfort i spokój.

Oblicz składkę

Szeroki zakres ochrony

Image
lista

W LINK4 rozumiemy różnorodność potrzeb naszych klientów. Nasze ubezpieczenie turystyczne jest elastyczne — od wakacji nad morzem po wyprawy w góry. W razie problemów zapewniamy wsparcie medyczne i pokrycie kosztów leczenia. Dla miłośników aktywności mamy specjalne rozszerzenia. Bezpieczeństwo podczas podróży to nasz priorytet. Wybierz LINK4 i czuj się bezpiecznie.

Oblicz składkę

Wybierasz się na wakacje? Nie zapomnij o ubezpieczeniu! Dostosowaną do Twoich potrzeb polisę znajdziesz w LINK4

W czasie zagranicznych wyjazdów może dojść do wypadku, nagłego zachorowania lub innych nieprzewidzianych zdarzeń. Bez ubezpieczenia turystycznego narażasz się na wysokie koszty związane z takimi sytuacjami. Nie ryzykuj i wykup polisę w LINK4!

W ramach ubezpieczenia turystycznego oferujemy liczne korzyści

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia 

Jeśli w czasie wyjazdu za granicę dojdzie do choroby lub wypadku, pokryjemy koszty m.in. hospitalizacji, konsultacji lekarskich czy zakupu leków. Zorganizujemy i bezpośrednio pokryjemy także koszty leczenia.

 • Assistance 

Niespodziewane zdarzenie w czasie urlopu wymaga często poniesienia dodatkowych kosztów. W przypadku polisy turystycznej w LINK4  możliwe jest skorzystanie np. z transportu medycznego czy zakwaterowania osoby towarzyszącej w razie dłuższej hospitalizacji. 

 • NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych wypadków zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. 

 • OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym chroni Cię (do wysokości sumy ubezpieczenia) od skutków finansowych szkód, które wyrządzisz innym. 

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Kalkulacja składki za ubezpieczenie turystyczne w LINK4

Pani Karolina z mężem i dwójką dzieci wybiera się w lipcu na wakacyjny, tygodniowy wyjazd do Włoch. Za ubezpieczenie turystyczne zapłaci tylko 96,10 zł.*

 • Image
  man
  Pani Karolina z mężem i dwójką dzieci, wakacyjny wyjazd do Włoch
Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

  Do swojej polisy turystycznej możesz dobrać dodatkowe opcje ochrony

  • Amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka

  Opcja idealna dla osób, które podczas wyjazdu planują uprawiać sporty, które wiążą się ze zwiększonym ryzykiem wypadku. To np. wspinaczka skałkowa, rafting czy jazda konna. 

  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego

  Dzięki polisie otrzymasz odszkodowanie w przypadku, gdy Twój bagaż ulegnie uszkodzeniu albo zostanie utracony w wyniku zdarzenia losowego, albo kradzieży*. 

  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego

  Sprzęt sportowy jest ubezpieczany od uszkodzeń powstałych np. podczas uprawiania sportu na skutek nieszczęśliwego wypadku**.

   

  • Odwołanie uczestnictwa w imprezie turystycznej

  Ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów uczestnictwa w imprezie turystycznej w sytuacji, gdy z powodu nagłych i niespodziewanych zdarzeń konieczne będzie zrezygnowanie z podróży. 

  • Ochrona mienia pozostawionego w mieszkaniu podczas nieobecności 

  Podczas Twojej nieobecności w domu może dojść do wielu zdarzeń losowych, takich jak pożar, zalanie czy kradzież. Ubezpieczenie turystyczne obejmie ochroną Twoje mienie podczas wyjazdu turystycznego.
  *Bagaż objęty jest ochroną w razie kradzieży pod warunkiem, że ubezpieczony:
  1) powierzył go Przewoźnikowi zawodowemu do przewozu na podstawie odpowiedniego dokumentu przewozowego,
  2) oddał go za pokwitowaniem do przechowalni bagażu,
  3) zostawił go w zamkniętym pomieszczeniu, które zajmuje
  w miejscu zakwaterowania,
  4) zostawił go w zamkniętym indywidualnym pomieszczeniu
  bagażowym na dworcu kolejowym, autobusowym
  lub lotniczym,
  5) umieścił go w:
  a. zamontowanej na stałe, zamkniętej sakwie motocyklowej,
  b. zamkniętym luku bagażowym,
  c. bagażniku zamkniętego kluczykiem lub zamkiem
  centralnym samochodu, stojącego na parkingu strzeżonym,
  d. zamkniętej kabinie przyczepy,
  e. zamkniętej kabinie jednostki pływającej.
  **w momencie, gdy Ubezpieczony uległ Nieszczęśliwemu wypadkowi podczas Amatorskiego uprawiania sportów zimowych lub Amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka – o ile ubezpieczenie rozszerzone jest o dane ryzyko dodatkowe.

   Najczęściej zadawane pytania.

   Jak działa ubezpieczenie podróżne?

   Obrazek strzałka w dół

   W razie wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową powinieneś jak najszybciej skontaktować się z LINK4. Nasi konsultanci udzielą Ci najważniejszych informacji oraz wskazówek, jak dalej postępować. Szybko otrzymasz wszystkie potrzebne informacje, a w razie takiej potrzeby LINK4 natychmiast zorganizuje niezbędną pomoc.

   Co więcej, ubezpieczenie w podróży daje Ci nie tylko pewność, że w razie nieprzewidzianej sytuacji możesz liczyć na pomoc ze strony LINK4, ale także możliwość dodatkowego zabezpieczenia majątku pozostawionego w miejscu zamieszkania. Dzięki temu możesz cieszyć się wakacjami, zamiast martwić o to, czy dom lub mieszkanie nie zostało okradzione.

   Dlaczego warto kupować ubezpieczenie podróżne?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 warto kupić, gdy wyjeżdżasz w podróż. Może się ono okazać przydatne, niezależnie od tego, czy wybierasz się nad polskie morze , zwiedzać europejskie atrakcje, czy też w podróż życia na zupełnie inny kontynent. W ramach polisy możesz liczyć na pomoc w razie wypadku lub nagłego zachorowania, wyrządzenia komuś krzywdy, uszkodzenia cudzego majątku czy też, gdy Twój bagaż zostanie skradziony lub zgubiony przez przewoźnika. Jest to bardzo szeroka ochrona ubezpieczeniowa, z której można skorzystać w każdym miejscu na ziemi.

   Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

   Obrazek strzałka w dół

   Do wyboru masz aż trzy warianty: Pakiet Polska, Europa i Świat, które oferują ochronę ubezpieczeniową we wskazanym w ich nazwie rejonie. Dlatego to, jaki wariant wybierzesz, powinno być uzależnione od tego, gdzie planujesz się wybrać. Odpowiednio dobrany zakres gwarantuje Ci pomoc oraz bezpieczeństwo.

   Ubezpieczenie podróżne czy jest konieczne?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie podróżne nie jest polisą obowiązkową, jednak warto ją mieć. Zwłaszcza gdy planujesz wyjazd poza granice Polski. Dzięki temu ubezpieczeniu nie będziesz musiał się przejmować kosztami leczenia w razie nagłego zachorowania lub wypadku , naprawy wyrządzonych nieświadomie krzywd, zagubionym bagażem, czy też ewentualną kradzieżą majątku pozostawionego w domu pod Twoją nieobecność. Pamiętaj jednak, że ochrona jest ograniczona do wysokości wybranych sum ubezpieczenia.

   Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne?

   Obrazek strzałka w dół

   Wysokość składki jest między innymi uzależniona od wariantu, jaki wybierzesz, zakresu ubezpieczenia, okresu ochrony, liczby ubezpieczonych osób oraz wysokości poszczególnych sum ubezpieczenia.

   Ubezpieczenie turystyczne

   Dzięki polisie możesz bezpiecznie odpoczywać, nie martwiąc się, że w przypadku nagłej choroby, wypadku czy problemów z bagażem będziesz narażony na dodatkowe koszty czy stres. Ubezpieczenie na podróż da Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa, a w razie kłopotów, otrzymasz niezbędne wsparcie finansowe czy organizacyjne.

   Obrazek strzałka w dół

   Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

   Wybierasz się na krótki urlop w Polsce? A może planujesz orientalne wakacje nad morzem, w górach, czy w jednym z europejskich miast? Bez względu na cel Twojej podróży, warto odpowiednio się do niej przygotować. Transport czy nocleg to nie jedyne elementy, o których musisz pamiętać. Równie ważne jest odpowiednie ubezpieczenie podróżne, które ochroni Cię na wypadek niespodziewanych wydarzeń.

   Polisa turystyczna może obejmować m.in. ubezpieczenie:

   • kosztów leczenia i pomocy assistance;
   • następstw nieszczęśliwych wypadków;
   • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym;
   • bagażu podróżnego;
   • sprzętu sportowego;
   • kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

   Ubezpieczenie podróżne – na co zwrócić uwagę, wybierając polisę?

   Każdy z nas podróżuje inaczej i w różne miejsca. Czasami wybieramy Polskę, niekiedy decydujemy się na podróż po Europie, a niektórzy zapuszczają się w najodleglejsze rejony świata. Jedni wolą spokojny wypoczynek przy basenie, inni nie wyobrażają sobie wakacji bez aktywnego uprawiania sportu. W zależności od potrzeb, stwórz dostosowany do Twoich wymagań Pakiet ubezpieczeń.

    

    

    

   Pamiętaj, że podróż, nawet jednodniowa, może obfitować w różne zaskakujące wydarzenia. Dobre ubezpieczenie w podróży to takie, które w szybki sposób rozwiąże nagłe trudności i pozwoli Ci spokojnie kontynuować wakacje lub zapewni bezpieczny powrót do domu. 

    

    

    

   Wybór ubezpieczenia turystycznego zacznij od analizy obszaru, na jakim chciałbyś być chroniony. Planujesz urlop w kraju? Skorzystaj z wariantu Polska. Chcesz zorganizować ze znajomymi tournée po krajach skandynawskich? Wybierz polisę, chroniącą Cię na terenie całej Europy. Myślisz o podróży międzykontynentalnej? Opcja z ubezpieczeniem na cały Świat będzie idealna.

    

    

    

   Kolejny krok to określenie, które elementy Twojej podróży mogą być ewentualnym źródłem problemów. Oczywiście trudno jest przewidzieć losowe zdarzenia, jeśli jednak planujesz wspinaczkę wysokogórską czy inne ekstremalne zajęcia, możesz zabezpieczyć się przed najczęstszymi wypadkami, występującymi podczas takich eskapad.

    

    

    

   Pomyśl również o członkach rodziny i zwierzętach, które towarzyszą Ci w podróży. Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować ochroną rónież dzieci oraz pupili w trakcie Twoich nieprzewidzianych problemów zdrowotnych. Sprowadzenie osoby do sprawowania opieki lub zapewnienie bezpiecznego powrotu do domu to ważne aspekty podróżowania z dziećmi lub zwierzętami.

    

    

    

   Ubezpieczenie Podróże – dlaczego warto wybrać tę ofertę w LINK4?

    

    

    

   Dobrze wiemy, że odpowiednie przygotowanie do podróży to gwarancja jej spokojnego przebiegu. Z Ubezpieczeniem Podróże od LINK4 możesz cieszyć się urlopem bez obaw o zdrowie swoje i bliskich.

    

    

    

   W LINK4 możesz skorzystać z różnych wariantów Ubezpieczenia Podróżne, aby bezpiecznie i ze spokojną głową spędzać wakacje. W zależności od tego, jaki obszar obejmować ma Ubezpieczenie Podróże, możesz wybrać:

    

    

    

   • wariant Polska
   • wariant Europa i basen Morza Śródziemnego,
   • wariant Świat.

    

    

    

   Nie przewidzisz wszystkiego, co może spotkać Cię podczas urlopu. Choroba, wypadek – to wszystko potrafi przydarzyć się w najmniej dogodnym momencie. Nie ryzykuj i wykup ubezpieczenie turystyczne. Zaopiekujemy się nie tylko Tobą, ale i Twoimi bliskimi czy bagażem. Szybko udzielimy potrzebnych informacji. Polisa turystyczna sprawdzi się w stresujących sytuacjach, które mogłyby popsuć Twój urlop.

    

    

    

   Chcesz wykupić ubezpieczenie podróżne, ale nie jesteś pewien, które elementy polisy będą dla Ciebie najlepsze? W LINK4 możesz skorzystać z pomocy Doradcy, który przeanalizuje z Tobą wszystkie dostępne warianty polisy i pomoże stworzyć ofertę dostosowaną do Twojej podróży. Umów się na rozmowę z konsultantem LINK4, dzwoniąc pod numer: 605 44 44 44 lub 0 801 44 44 44. Nasza polisa to minimum formalności.

    

    

    

   Ważne! Kup polisę co najmniej 1 dzień przed wyjazdem.

    

    

    

   Ubezpieczenie Podróże dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na dokumenty.link4.pl.

    

    

    

   OC w życiu prywatnym  OC - POKRYCIE KOSZTÓW, GDY WYRZĄDZISZ KOMUŚ SZKODĘ

    

    

    

   Zapewniamy również ochronę na wypadek wyrządzenia szkód osobie trzeciej, dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wypłacimy rekompensatę finansową poszkodowanej osobie.

    

    

    

   ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu podręcznego  ODSZKODOWANIE ZA UTRACONE LUB USZKODZONE RZECZY

    

    

    

   Ubezpieczenie bagażu podręcznego i sprzętu sportowego to rozwiązanie, dzięki któremu wypłacimy odszkodowanie za utracone lub uszkodzone rzeczy.

    

    

    

   Ubezpieczenie mienia  OCHRONA MIESZKANIA PODCZAS NIEOBECNOŚCI

    

    

    

   Ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas nieobecności chroni mienie pozostawione w mieszkaniu lub domu przed skutkami pożaru i innych zdarzeń losowych, takich jak: zalanie, uderzenie pioruna, kradzieży z włamaniem.

    

    

    


   Auto Assistance  AUTO ASSISTANCE NA CZAS PODRÓŻY SAMOCHODEM

    

    

    

   Możesz wykupić także krótkoterminowe ubezpieczenie Auto Assistance, dzięki któremu uzyskasz pomoc m.in. w razie:

    

    

    

   • awarii na drodze lub wypadku,
   • zatrzaśnięcia lub zgubienia kluczyków,
   • kradzieży części pojazdu.

    

    

    

   Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie turystyczne?

    

    

    

   Jeżeli często podróżujesz po Polsce, Europie, a nawet jeszcze dalej, wiesz, jak wiele nieprzewidzianych sytuacji może się zdarzyć. Dlatego też wybierając ubezpieczenie turystyczne, zwróć uwagę na zakres jego ochrony oraz sumy ubezpieczenia, jakie zawarte są w OWU. Dokładnie sprawdź, czy Twoja polisa obejmuje dany region, do którego planujesz się udać.

    

    

    

   Zwróć także uwagę na to, jakie wyłączenia ma dana polisa turystyczna. Są to sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania lub udzielenia pomocy, pomimo wykupionej polisy. Znajdziesz je wyszczególnione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

    

    

    

   Dlaczego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie podróżne?

    

    

    

   W trakcie wyjazdu wakacyjnego, urlopu lub podróży służbowej może rozchorować się, ulec wypadkowi czy zostać okradziony. Dzięki polisie otrzymasz pomoc medyczną czy finansową. Warto ubezpieczyć się przed wyjazdem, aby bez względu na okoliczności móc cieszyć się spokojnym i bezstresowym wypoczynkiem.

    

    

    

   Dużym plusem jest także fakt, iż możesz kupić ubezpieczenie podróżne online, czyli możesz zawrzeć je bez wychodzenia z domu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz mógł przygotowywać się do zbliżającego się wyjazdu. Zrelaksowany i spokojny odpoczniesz na wakacjach i wrócisz do domu wypoczęty.

    

    

    

   Jaki zakres obejmuje polisa turystyczna?

    

    

    

   Przebywając na urlopie, możesz ulec wypadkowi, zgubić bagaż lub też nieumyślnie uszkodzić mienie innej osoby albo spowodować u niej obrażenia. Odpowiednie ubezpieczenie zapewnia niezbędną pomoc oraz poczucie spokoju w przypadku wyżej opisanych zdarzeń, nawet gdy przebywasz na przysłowiowym drugim końcu świata.

    

    

    

   Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 dopasowywane jest do Twoich potrzeb, dlatego też możesz wybierać spośród kilku ubezpieczeń, aby stworzyć swój indywidualny pakiet. Zakres ubezpieczenia może obejmować ochronę w razie wypadków, nagłej choroby czy kradzieży lub zagubienia bagażu. Zastanów się, na jakiej pomocy zależy Ci najbardziej i wybierz odpowiedni zakres ubezpieczenia. Możesz wybrać zarówno zakres terytorialny, jak i zakres ochrony ubezpieczeniowej dostosowany do Twoich potrzeb. Dzięki temu podczas wyjazdu będziesz miał poczucie bezpieczeństwa.

    

    

    

   Co więcej, ubezpieczenie podróżne w LINK4 możesz bardzo łatwo dostosować również do rodzaju wyjazdu. Może być on: krajowy, europejski, a także poza granicami naszego kontynentu. Dlatego też ważny jest wybór odpowiedniego wariantu, by jak najlepiej dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

    

    

    

   Jaka suma ubezpieczenia turystycznego będzie odpowiednia?

    

    

    

   Suma, na jaką opiewać będzie polisa, uzależniona jest od Twojego wyboru. Musisz np. zdecydować na jaką sumę chciałbyś ubezpieczyć koszty leczenia czy określić wartość przedmiotów, jakie ze sobą zabierasz - jeśli oprócz ubezpieczenia Kosztów leczenia i Assistance zdecydujesz się również na ubezpieczenie bagażu. Podobnie jest z sumami ubezpieczenia NNW czy OC w życiu prywatnym - to do Ciebie należy decyzja o ich wysokości.

    

   Suma ubezpieczenia ma wpływ na wysokość składki, dlatego też dobrze zastanów się i oblicz, jaka kwota będzie dla Ciebie wystarczającym zabezpieczeniem, by wystarczyła na pokrycie potencjalnych kosztów.

    

    

    

   Sprawdź także:

    

    

    

    

   Aktualności i blog

   Zdjęcie artykułu
   LINK4 nagrodzone prestiżowym tytułem „Friendly Workplace 2023”

   Sprawdź!