już teraz!
Rejestracja samochodu w Kraśniku krok po kroku. Sprawdź, gdzie złożyć wniosek i jakie dokumenty są potrzebne.
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC.
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC.
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC + Auto Assistance.
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC + Auto Assistance.
Rejestracja samochodu – Kraśnik
Jak wygląda proces rejestracji samochodu w Kraśniku? Zobacz, gdzie złożyć wniosek o rejestrację w Kraśniku i jakich dokumentów będziesz potrzebować. Oto zbiór najważniejszych informacji.
Rejestracja samochodu w Kraśniku – adres urzędu
Rejestracja pojazdu w Kraśniku możliwa jest w jednym urzędzie. To Wydział Komunikacji i Transportu (pokój 114), który mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Kraśniku przy al. Niepodległości 20, 23-204 Kraśnik.*
Możesz bezpośrednio udać się do urzędu w celu zarezerwowania kolejki, lub ustalić termin spotkania przez internet: www.kolejka.powiatkrasnicki.pl. Szczegółowe informacje w sprawie rejestracji pojazdów uzyskasz pod nr telefonu: 81 826-17-74 lub adresem e-mail: komunikacja@powiatkrasnicki.pl.
Rejestracja pojazdu w Kraśniku – garść niezbędnych informacji
Wiesz już, gdzie odbywa się rejestracja samochodu w Kraśniku. Pamiętaj o terminowym zarejestrowaniu swojego auta. Masz na to 30 dni licząc od dnia zakupu. Niedopilnowanie terminów wiąże się z otrzymaniem kary finansowej. Jeśli nie możesz udać się do wydziału osobiście, możesz ustanowić swojego pełnomocnika. W drugim wypadku potrzebne jest pisemne upoważnienie.
Aby rejestracja pojazdu w Kraśniku przebiegła pomyślnie musisz przedstawić urzędnikowi komplet wymaganych dokumentów. Zabierz do urzędu dowód osobisty lub paszport, a jeśli jesteś cudzoziemcem miej przy sobie dokument stwierdzający legalność pobytu na terenie RP.
Wypełniony wniosek o rejestrację samochodu w Kraśniku nie wystarczy. Przygotuj także dowód własności pojazdu np. umowa sprzedaży, umowa zamiany, umowa darowizny oraz dowód rejestracyjny i tablice rejestracyjne, jeżeli pojazd był już zarejestrowany.
Jeśli czeka cię rejestracja nowego samochodu w Kraśniku dostarcz świadectwo zgodności WE lub świadectwo zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe. Te dokumenty z pewnością otrzymasz od pracownika salonu, w którym kupiłeś pojazd.
W przypadku samochodów sprowadzanych z zagranicy, wymagane jest tłumaczenie dokumentów przez tłumacza przysięgłego. Oprócz tego musisz przedłożyć dowód odprawy celnej przywozowej (oryginał), jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa trzeciego i dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju (oryginał) lub brak obowiązku zapłaty akcyzy.
Czeka Cię rejestracja pojazdu w Kraśniku, ale używanego kupionego w Polsce? Nie obejdzie się bez potwierdzenia, że auto ma ważne ubezpieczenie OC. Niezbędna jest także umowa sprzedaży i zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego. Na szczęście nie musisz zmieniać tablic rejestracyjnych. Proces rejestracji będzie polegał jedynie na dostarczeniu do urzędu tablic rejestracyjnych, by wymienić na nich naklejki hologramowe z legalizacją.
A jak przebiega rejestracja zabytkowego samochodu w Kraśniku? Dokładnie tak samo jak w innych wydziałach komunikacji! Uwierzytelniona kopia decyzji w sprawie wpisania pojazdu do rejestru zabytków lub dokument potwierdzający ujęcie pojazdu w wojewódzkiej ewidencji zabytków – to musisz mieć przy sobie.
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!
Wniosek o rejestrację pojazdu w Kraśniku i co jeszcze?
Sprawdź, czy masz wszystko, aby rejestracja samochodu w Kraśniku zakończyła się dla Ciebie sukcesem. Oto lista podstawowych dokumentów:
- wniosek o rejestrację pojazdu,
- dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport (jeśli właściciel jest osobą fizyczną) lub odpis z KRS (jeżeli właściciel jest osobą prawną),
- dowód własności pojazdu – umowa kupna-sprzedaży, umowa darowizny, faktura lub orzeczenie sądu,
- dokumenty rejestracyjne – jeżeli pojazd był wcześniej zarejestrowany;,
- zaświadczenie o ważności badania technicznego – jeżeli w dowodzie rejestracyjnym brak zapisu o aktualnym terminie kolejnego przeglądu,
- ważna polisa OC,
- pełnomocnictwo – jeżeli wniosek w Twoim imieniu składa pełnomocnik (opłata skarbowa za ustanowienie pełnomocnictwa wynosi 17 zł, jeżeli nie jest nim członek najbliższej rodziny),
- tablice rejestracyjne – nawet jeśli nie będziesz ich wymieniać, musisz je dostarczyć, by urzędnik wymienił naklejki legalizacyjne z hologramami.
Pamiętaj, że rejestracja nowego samochodu w Kraśniku to procedura, w której nie jest wymagane dostarczenie wyniku badania technicznego. Pierwszy przegląd fabrycznie nowego auta należy przeprowadzić do 3 lat, licząc od dnia daty pierwszej rejestracji. Wyjątkiem są samochody z instalacją LPG.
Rejestracja samochodu w Kraśniku a polisa OC
Z pewnością zauważyłeś, że jednym z wymaganych dokumentów do rejestracji pojazdu jest ważna polisa OC. Urzędnik w Wydziale Komunikacji zwraca na to uwagę. Pamiętaj, że każdy pojazd mechaniczny zarejestrowany w Polsce musi mieć ważne OC. Brak ważnej ubezpieczenia OC, może skutkować otrzymaniem wysokiej kary finansowej od UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny).
Nie czekaj na ostatnią chwilę i przed wizytą w urzędzie ubezpiecz swój samochód. Zrobisz to w LINK4. W naszym towarzystwie od ręki ubezpieczysz auto nowe, sprowadzane z zagranicy, zabytkowe, a także używane. Jeśli kupujesz auto używane od osoby prywatnej lub w komisie, zapytaj, do kiedy samochód ma ważne OC. W przypadku samochodu używanego, ochrona ubezpieczeniowa przechodzi na nowego właściciela, ale nie odnawia się automatycznie, lecz po zakończeniu wygasa. Przynajmniej dzień przed zakończeniem wykup nowe OC. Oczywiście możesz to zrobić wcześniej.
Jak kupić OC? To bardzo proste! Korzystając z kalkulatora OC dostępnego na naszej stronie obliczysz wysokość składki bez wychodzenia z domu. Umowę ubezpieczenia zawrzeć możesz przez internet, telefonicznie – dzwoniąc pod numer 22 444 44 23, lub u agenta współpracującego z LINK4.
Przeczytaj podobne wpisy
Oblicz składkę
już teraz
lub zadzwoń
(22) 444 44 23
pon. - pt. 8 - 20