Rejestracja pojazdu – Wołomin pod lupą

Rejestracja samochodu Wołomin powinna odbyć się do 30 od momentu zakupu pojazdu (jeśli był kupiony na terenie Unii Europejskiej). Jeśli posiadacz tego nie zrobi, to otrzyma karę w wysokości od 200 do nawet 1000 złotych. Do jego obowiązków należy również wykupienie obowiązkowej polisy OC. Mandat za jej brak to nawet 6020 zł! Więcej ważnych informacji znajdziesz u nas!

Baner korzyści

Na pewno wiele osób zastanawia się, jak przebiega rejestracja samochodu. Wołomin nie różni się pod tym względem od innych miast. Za ewidencjonowanie pojazdów, zgodnie z art. 73 ust. 1 ustawy Prawa o ruchu drogowym, odpowiada urząd starosty. Pierwszym etapem jest rejestracja czasowa na 30 dni, którą robi się w trakcie wizyty w wydziale komunikacji. Druga część to ewidencjonowanie pojazdu na stałe. Co jeszcze warto wiedzieć?

Rejestracja samochodu Wołomin – gdzie można ją wykonać?

Czeka Cię rejestracja samochodu? Miasto, które Cię interesuje to Wołomin? Rejestracja samochodu nie jest trudna do przeprowadzenia. Wystarczy udać się pod adres ul. Kobyłkowska 1A, 02-200 Wołomin, czyli lokalizację Starostwa Powiatowego. Z oddziałem odpowiadającym za ewidencjonowanie pojazdów można też się skontaktować za pośrednictwem nr. telefonu (22) 346 13 02 lub adresu e-mail wk@powiat-wolominski.pl.*

Należy też wspomnieć, że od 4 czerwca 2021 roku jest dostępna też inna opcja. Dotyczy rejestracji nowego samochodu, zakupionego w salonie. W imieniu kupującego może zrobić to dealer. Jest to wygodna opcja, ponieważ można tym samym zaoszczędzić sporo czasu, który trzeba byłoby poświęcić na wizyty w wydziale komunikacji.

Rejestracja pojazdu Wołomin – zasady ewidencjonowania

Rejestracja pojazdu Wołomin to procedura, która jest niezbędna do dopuszczenia samochodu do ruchu po drogach publicznych. Żeby ją bezproblemowo przejść, trzeba przedstawić w urzędzie Starostwa Powiatowego odpowiednie dokumenty. Wniosek o rejestrację pojazdu Wołomin powinien zawierać rzeczy wskazane w art. 72 ust. 1 ustawy Prawa o ruchu drogowym.

Wniosek o rejestrację pojazdu Wołomin i inne dokumenty

Żeby rejestracja samochodu Wołomin przebiegła bezproblemowo, trzeba przedstawić w urzędzie wypełniony wniosek o rejestrację pojazdu. Ma zawierać informacje takie jak: numer identyfikacyjny VIN, model, markę, typ samochodu i rok produkcji.

Do niezbędnych dokumentów zalicza się również karta pojazdu, oryginalny dowód nabycia maszyny lub inne potwierdzenie posiadania, a także potwierdzenie uiszczenia wszystkich opłat niezbędnych do ewidencjonowania pojazdu. Całość ma uzupełniać dowód rejestracyjny do wglądu i ważny przegląd techniczny.

Wołomin – rejestracja samochodu z zagranicy

W przypadku, gdy Wołominrejestracja samochodu dotyczy pojazdu z zagranicy, koniecznie należy przedstawić dokumenty w przekładzie na polski tłumacza przysięgłego. Wyjątkiem jest dowód rejestracyjny auta sprowadzonego z UE.

Oprócz tego nowy właściciel powinien odprowadzić podatek akcyzowy. Ma na to 30 dni. Numer rachunku, na który trzeba przelać należność, znajduje się zazwyczaj na stronie właściwego urzędu skarbowego. Z kolei formularz jest dostępny m.in. na stronie PUESC. Druk można też nabyć bezpośrednio w skarbówce.***

Ile kosztuje rejestracja pojazdu Wołomin?

Wspomnieliśmy wcześniej, że wniosek o rejestrację pojazdu Wołomin powinien zawierać potwierdzenie uiszczenia opłat związanych z ewidencją pojazdu. Jakie koszta trzeba ponieść dokładnie? Należy zapłacić za:

  • Dowód rejestracyjny – 54 zł;
  • Nalepkę kontrolną – 18,50 zł;
  • Tablice rejestracyjne – 80 zł;
  • Nalepkę legalizacyjną – 12,50 zł;
  • Pozwolenie czasowe – 13,50 zł;
  • Opłatę ewidencyjną – 2 zł.

Z innymi kosztami będzie wiazać się rejestracja pojazdu Wołomin, która będzie dotyczyć auta zakupionego od mieszkańca tego samego powiatu. Koszty są zredukowane m.in. o cenę wyrobienia tablic rejestracyjnych.

Inną kwotę należy przeznaczyć na samochód sprowadzany z zagranicy. To dlatego, że konieczne jest opłacenie akcyzy i ewentualnych tłumaczeń. Koszta wygeneruje też sprowadzenie auta z zagranicy. Wszystkie opłaty, niezależnie od rodzaju ewidencji, powinny być uregulowane do dnia, w którym składa się wniosek o rejestrację pojazdu Wołomin.****

Rejestracja auta a ubezpieczenie OC

W przypadku nowego i używanego auta konieczne jest wykupienie OC – najpóźniej w dniu jego rejestracji. Kara za brak ważnej polisy może wynosić nawet do 6020 złotych. Dlatego warto przestrzegać prawa i nie dopuścić do przerwania ciągłości ubezpieczenia.

Kierowcy często starają się znaleźć możliwie najtańszy pakiet OC. Jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert  ma LINK4. Pakiet dla mieszkańców Wołomina, którzy chcą ubezpieczyć auto, może kosztować nawet 440,54 zł!

Z  ofertą towarzystwa można zapoznać się poprzez agenta, który współpracuje z LINK4. Informacje o polisie OC można również uzyskać, wysyłając zapytanie na adres bok@link4.pl lub kontaktując się telefonicznie, dzwoniąc pod numer (22) 444 44 44. Zachęcamy także do skorzystania kalkulatora LINK4, dostępnego na naszej stronie. 

Warto również skorzystać z praktycznego, internetowego kalkulatora LINK4. Po wpisaniu niezbędnych danych wyszukiwarka wskaże najlepszą ofertę dla konkretnego klienta. Jeśli zainteresowany zdecyduje się na zakup polisy online, może liczyć na 7% zniżkę.*****

Wniosek o rejestrację pojazdu Wołomin – o czym pamiętać?

Podczas ewidencjonowania auta, należy pamiętać o tym, aby skompletować wszystkie dokumenty i uiścić opłaty (wraz z kupnem polisy OC), zanim złoży się wniosek o rejestrację pojazdu. Wołomin to miasto, w którym możesz łatwo złożyć dokumenty w lokalnym starostwie powiatowym. Warto też zdecydować się na ofertę LINK4. Towarzystwo proponuje polisę OC w korzystnej cenie, przy kompleksowym pakiecie usług, takim jak Assistance Opony dla Twojego auta, czy Bezpośrednią Likwidację Szkód.

Obrazek nagrody

 

* Informacje na temat adresu, czasu pracy i danych kontaktowych Wydziału Komunikacji w Wołominie są aktualne na dzień publikacji tekstu, pochodzą ze strony: http://www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=316

** Informacje na temat wymaganych dokumentów są aktualne na dzień publikacji tekstu, pochodzą ze strony: http://www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=316

*** Informacje na temat wymaganych dokumentów są aktualne na dzień publikacji tekstu, pochodzą ze strony: http://www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=316

**** Informacje na temat wysokości opłat są aktualne na dzień publikacji tekstu, pochodzą ze strony: http://www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=316

***** Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17