Ubezpieczenie samochodu Kraków – średnia cena

Kraków należy do najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce. Pomimo tego ceny polis komunikacyjnych nie należą do najwyższych. Doświadczony kierowca z kompletem zniżek może liczyć na dodatkowe upusty.

Baner korzyści

Dzisiaj przyjrzymy się czynnikom, od jakich zależy to, w jakiej wysokości kupisz ubezpieczenie samochodu. Kraków to miasto o dużej liczbie wypadków, co z pewnością ma odzwierciedlenie w cenach polis. Od czego jeszcze może zależeć cena ubezpieczenia OC?

Polisa OC – Kraków jak zawsze oszczędny

Wysokość ubezpieczenia OC oraz wpływające na nią parametry najlepiej poznać na konkretnym przykładzie. W Krakowie 40-letni kierowca z prawem jazdy od ponad 20 lat i posiadający samochód Renault Clio 1,2 z 2009 roku, za OC w LINK4 zapłaci jedynie 363 złote. Kierowca ten posiada wszystkie zniżki. Natomiast młodszy kierowca lub taki z inną historią musi liczyć się z tym, że jego stawka będzie inna, ponieważ ceny polis zależą od wielu czynników i są liczone indywidualnie. 

Obrazek cta

Odpowiedzialność cywilna (OC) to rodzaj obowiązkowego ubezpieczenia, które zapewnia ochronę poszkodowanym przez nas osobom w przypadku spowodowania kolizji lub wypadku. W rezultacie to nie Ty płacisz za naprawę auta  poszkodowanego, w przypadku gdy to Ty jesteś sprawcą, ale szkody pokrywa ubezpieczenie samochodu. Kraków to miasto, w którym często dochodzi do stłuczek lub poważniejszych zdarzeń drogowych, dlatego składki ubezpieczeniowe są nieco wyższe niż w innych miastach. Warto wspomnieć, że w LINK4 Pakiet OC zapewnia nie tylko podstawowe ubezpieczenie, ale także Program Pomocy z Autem Zastępczym i Assistance Opony.

Ubezpieczenia samochodowe – Kraków a inne miasta

W województwie małopolskim ceny w poszczególnych miastach są zróżnicowane i mogą zależeć od wielu czynników. Osoby mieszkające w innych małopolskich miejscowościach, takich jak np. Nowy Sącz, Tarnów czy Oświęcim muszą liczyć się z innymi stawkami za polisę OC. 

Tanie OC w Krakowie - Link4.pl

Jesteś mieszkańcem innego miasta niż Kraków? Sprawdź nasz kalkulator lub skontaktuj się z nami, aby wyliczyć składkę ubezpieczenia dla Twojego samochodu.

Ubezpieczenia OC/AC – Kraków, co decyduje o wysokości składki

Składki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ustalane są na podstawie wielu czynników. To nie tylko dane o kierowcy i ubezpieczonym pojeździe. Wpływ ma również liczba wypadków, które zdarzają się każdego roku w danym regionie. W Małopolsce w 2021 roku doszło do 2239 zdarzeń drogowych1. Daje to czwartą lokatę, w tym zestawieniu i ma wpływ na to, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. Kraków jako stolica tego regionu, traktowany jest jako miasto z wysokim ryzykiem wypadku. Stąd też składki mogą być wyższe niż w innych miastach.

Liczba wypadków samochodowych w województwie małopolskim - Link4.pl

Źródło: https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,wypadki-drogowe-raporty-roczne.html

A od czego jeszcze uzależnione jest to, ile zapłacisz za ubezpieczenia samochodowe? Kraków ze względu na atrakcje turystyczne przyciąga wielu przyjezdnych. Czynnik taki jak zwiększony ruch, nieznajomość miasta lub pośpiech także mogą wpływać na zwiększenie ryzyka wystąpienia kolizji, lub wypadku. 

Gdzie kupić ubezpieczenie OC – Kraków ma wiele możliwości

Zakup atrakcyjnej polisy OC w Krakowie jest prosty. Za pomocą strony LINK4 skorzystasz z kalkulatora ubezpieczeń. Dzięki niemu szybko dowiesz się, nie tylko ile zapłacisz za OC, ale także jaki zakres ma ta polisa oraz jakie dodatkowe ubezpieczenia możesz wykupić. Możesz także skorzystać z tradycyjnych metod i odwiedzić naszego agenta w Krakowie lub zadzwonić na infolinię pod numer 22 444 44 44.

Każdy z kierowców musi posiadać ubezpieczenie OC. Kraków nie jest tutaj wyjątkiem. Jeżeli zależy Ci na atrakcyjnych cenach ubezpieczeń, to zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4.

Obrazek cta

Obrazek nagrody

*Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17