Ubezpieczenia samochodowe – Bydgoszcz pod lupą

Ile musisz zapłacić w Twoim mieście za ubezpieczenie OC? Bydgoszcz jest miastem, na którego terenie działa LINK4 i proponuje polisę już od 407,73 zł. Dowiedz się więcej na ten temat od nas!

Baner korzyści

Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego poszczególni ubezpieczyciele podają różne ceny za ubezpieczenie samochodu. Bydgoszcz liczy wielu mieszkańców i tym samym kierowców o rozmaitym profilu. Stawki zależą od doświadczenia, historii ubezpieczeniowej, a także charakterystyki auta klienta. Dlatego tak często pojawiają się rozbieżne informacje na temat aktualnej ceny OC. Bydgoszcz w liczbach i bieżące koszty za ubezpieczenie samochodu to informacje, które znajdziesz w naszym artykule.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu – Bydgoszcz?

Co roku wielu z kierowców poszukuje najlepszej oferty OC. Bydgoszcz jest miastem, na którego terenie działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych i niekiedy trudno dokładnie określić, jaka oferta jest najkorzystniejsza. Przedstawiamy przykładowe wyliczenie dla standardowego klienta, który chce wykupić ubezpieczenie samochodu Bydgoszcz.

 

Ubezpieczenie samochodu w Bydgoszczy – przykładowe wyliczenie

Osoba, która będzie chciała wykupić polisę, ma 45 lat i uzyskała prawo jazdy w 1994 roku. Ochrona OC obejmie Hyundai Getz 1.1 (MR’05 Classic) z 2009 roku. Auto ma typ nadwozia hatchback, pojemność silnika benzynowego równa się 1086 ccm, a jednostka napędowa generuje moc KW 48.

Kierowca deklaruje, że nie będzie przemierzał w ciągu roku więcej niż 5 tys. km. Oprócz tego jego samochód jest ubezpieczony w Polsce od 2014 roku, a właściciel posiada go od  8 lat. Użytkuje go wyłącznie prywatnie i jest jedynym właścicielem. Przy wymienionych parametrach i historii ubezpieczeniowej, która ma ponad 5 lat, klient zapłaci za ubezpieczenie OC (Bydgoszcz) 407,73 zł.

 

Ubezpieczenie samochodowe Bydgoszcz – ile zapłaci młody kierowca?

Obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne w mieście Bydgoszcz dla młodych kierowców mogą różnić się ceną. Dzieje się tak ze względu na to, że osoby w wieku od 18 do 24 lat najczęściej powodują kolizje i niebezpieczne zdarzenia drogowe. Kluczowe parametry przy ustalaniu stawki to miejsce zamieszkania, rocznik i marka pojazdu, a także pojemność i rodzaj jednostki napędowej. 

 

Podstawowe ubezpieczenie OC w Bydgoszczy od LINK4 – co zawiera? 

Obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne Bydgoszcz, które oferuje LINK4, zapewniają dostęp do Programu Pomocy, który obejmuje wsparcie informacyjne w formacie 24 godziny na dobę,, a także dojazd pomocy drogowej w razie wypadku lub kolizji w średnio 30 minut po zgłoszeniu. 

Do tego dochodzą jeszcze takie funkcje, jak usprawnienie auta na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km, samochód zastępczy na 3 dni – w sytuacji, gdy nastąpi kradzież albo wypadek. Całość uzupełnia wymiana uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawa ogumienia, jeżeli nie można tego zrobić na miejscu. Usługodawca zapewnia też uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora. 


Obrazek cta

OC AC Bydgoszcz na tle innych miast – stawka ubezpieczenia

Ceny ubezpieczenia będą się różnić w poszczególnych miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Osoby zamieszkujące Toruń, Grudziądz czy Inowrocław zapłacą inną cenę za ubezpieczenie OC, niż mieszkańcy Bydgoszczy. Ostateczny koszt polisy ubezpieczeniowej zależy od kilku czynników, dlatego warto skorzystać z kalkulatora LINK4, który w łatwy sposób przeliczy koszt Twojego ubezpieczenia lub skontaktować się z konsultantem.

Tanie OC w Bydgoszczy - Link4.pl

Ubezpieczenie OC – Bydgoszcz. Co wpływa na cenę??

Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę ubezpieczenia w Bydgoszczy jest liczba wypadków w regionie. Ze względu na to, że średnia liczba niebezpiecznych zdarzeń na drodze jest niższa w porównaniu z całym krajem, mieszkańcy Bydgoszczy mogą liczyć na korzystniejsze stawki ubezpieczenia OC.

Liczba wypadków w województwie kujawsko-pomorskim - Link4.pl

Źródło: https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,wypadki-drogowe-raporty-roczne.html

Zgodnie z ostatnimi badaniami GUS w okolicach miasta miało miejsce 139 wypadków drogowych. Odnotowano 10 ofiar śmiertelnych i 143 osoby ranne*. Jest to wartość porównywalna dla całego województwa kujawsko-pomorskiego i znacznie niższa niż w przypadku całego kraju. Dane oznaczają, że na 100 tys. ludności przypada 40,40 wypadków i 2,9 ofiar śmiertelnych.

Jak kupić tanie ubezpieczenie w Bydgoszczy?

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w Bydgoszczy można kupić bezpośrednio u agenta, telefonicznie lub odwiedzić stronę internetową LINK4 z kalkulatorem. Po wpisaniu danych osobistych i informacji na temat pojazdu wyszukiwarka przedstawi najkorzystniejszą ofertę. To duża pomoc w znalezieniu korzystnego i taniego pakietu OC.

Obrazek cta

Polisa OC w LINK4 – czy warto?

Jakość oferty LINK4 jest poparta znakomitymi wynikami w niezależnych rankingach. W ostatnim rankingu „Gazety Bankowej” ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy pakiet OC**. Pod uwagę brano zakres i korzyści wynikające z ubezpieczenia rozszerzonego o pomoc assistance. LINK4 wyprzedziło pod tym względem m.in. Uniqa i WEFOX. Połączenie bogatej oferty ubezpieczeniowej OC i atrakcyjnej ceny ze znakomitymi opiniami ekspertów sprawia, że warto zdecydować się na polisę LINK4.

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17