Oblicz OC i AC
w 20 sekund!

Z LINK4 obliczysz składkę ubezpieczenia quada bez wychodzenia z domu! Kupując polisę komunikacyjną przez Internet, możesz dostać zniżkę 7%.*

Czas czytania: 3 min. 12 sek.

Ubezpieczenie quada – ubezpieczenie na wszelki wypadek

Quad to pojazd zaliczany do czterokołowców. Jest on pojazdem mechanicznym tak samo jak motocykl i samochód, dlatego w dniu rejestracji w Urzędzie Komunikacji, konieczne jest ubezpieczenie quada. OC wykupisz w LINK4! Poznaj jej zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia quada.

Zgodnie z polskim prawem ubezpieczenie quada jest konieczne, aby móc poruszać się tym pojazdem, czy to na drodze, czy na off-roadzie. Brak ważnej polisy OC skutkuje otrzymaniem wysokiej kary finansowej od UFG i koniecznością pokrycia ewentualnych spowodowanych przez siebie szkód. Ile kosztuje OC na quada, jaki ma zakres ochrony oraz jak go kupić? Wszelkie niezbędne informacje zawarliśmy w tym tekście. Koniecznie przeczytaj go do końca.

Baner korzyści

Ubezpieczenie na quada – czy jest obowiązkowe?

Zanim skupimy się na tym, co obejmuje ubezpieczenie na quada, warto wyjaśnić, czym jest ten pojazd mechaniczny. Otóż w zależności od masy oraz konstrukcyjnego ograniczenia prędkości quady są traktowane jako czterokołowce lekkie (waga pojazdu mniejsza niż 350 kg, a prędkość maksymalna 45 km/h), bądź czterokołowce (waga nie przekracza 400 kg jeśli pasażerami są ludzie, a 550 kg w sytuacji, gdy quady przewożą ładunki). Kierowca, który chce poruszać się czterokołowcem, musi posiadać prawo jazdy kat. B lub B1.

Ubezpieczenie OC quada powinno się zawrzeć najpóźniej w dniu rejestracji czterokołowca w Urzędzie Komunikacji. Jaki jest zakres ochrony polisy? OC na quada chroni Cię przed finansowymi skutkami szkód, które możesz wyrządzić w wyniku użytkowania quada. Oznacza to, że jeśli spowodujesz wypadek Ty nie płacisz np. za naprawę uszkodzonego pojazdu innej osoby, ale pokrywa to Twoje OC.

Zakres ochrony OC jest regulowany ustawowo i w każdym TU jest dokładnie taki sam. Umowa ubezpieczeniowa zawierana jest najczęściej na 12 miesięcy. W wyjątkowych przypadkach, określonych prawnie, możesz ubezpieczyć pojazd na krócej (to tzw. OC krótkoterminowe). Po upływie roku ubezpieczenie na quada należy przedłużyć.

Pamiętaj, że kierowcy, którzy nie wykupią polisy OC, narażeni są na wysokie kary finansowe. Na chwilę obecną przerwa ubezpieczeniowa powyżej 14 dni skutkuje nałożeniem kary przez UFG w wysokości 1410 złotych.

Ubezpieczenie quada

Ubezpieczenie quada – ile kosztuje i dlaczego warto go mieć

Ubezpieczenie quada – ile kosztuje? To pytanie zadaje sobie większość właścicieli czterokołowców. To, ile kosztuje ubezpieczenie quada, uzależnione jest od kilku istotnych czynników. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę model i markę pojazdu, a także prędkość, jaką on generuje. Nie bez znaczenia jest również wiek właściciela, jego historia ubezpieczeniowa oraz miejsce zamieszkania. To wszystko wpływa na to, ile zapłacisz za ubezpieczenie quada. Koszt ostateczny z pewnością nie będzie wysoki, wręcz przeciwnie – pozwoli Ci sporo zaoszczędzić, gdybyś spowodował wypadek na drodze.

Ważna polisa OC na quada potęguje radość z poruszania się tym czterokołowcem po drogach publicznych oraz leśnych bezdrożach i łąkach. Mając wykupione ubezpieczenie quada – online, stacjonarnie czy przez telefon nie poniesiesz finansowych kosztów, powstałych w wyniku spowodowania kolizji lub wypadku drogowego. Chodzi tutaj również o szkody materialne np. Gdy jadąc quadem zarysujesz drugi samochód, bądź uszkodzisz ogrodzenie.

Ubezpieczenie quada

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie quada?

Już wiesz jaki zakres ochrony ma ubezpieczenie quada, ile kosztuje i dlaczego warto go mieć. Teraz chcemy podpowiedzieć Ci jak szybko i bez wychodzenia z domu zakupić ubezpieczenie quada. Online – to opcja dostępna w LINK4. Wejdź na naszą stronę i skorzystaj z bezpłatnego Kalkulatora LINK4. Dzięki niemu w kilka chwil dowiesz się, jaka jest kwota Twoje ubezpieczenia. Zaakceptuj warunki umowy i opłać polisę przez internet, bez wychodzenia z domu.

Możesz również zadzwonić pod numer 22 444 44 23. Nasi konsultanci pomogą Ci kupić polisę OC przez internet. Jeśli preferujesz zakupy stacjonarne, odwiedź biuro agenta współpracującego z LINK4.

W LINK4 znajdziesz polisę OC, która najlepiej odpowiada charakterystyce i potrzebom pojazdom takim jak quad. Jeśli zamierzasz kupić quada, pamiętaj o jego rejestracji oraz wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia AC. Z Twojej polisy zostaną pokryte koszty naprawy szkód wyrządzonych przez Ciebie i Twój pojazd innym uczestnikom ruchu. Ubezpieczenie quada w LINK4 kupisz online, przez telefon oraz stacjonarnie – u agentów współpracujących z naszym towarzystwem. Brak ważnego OC na quada skutkuje otrzymaniem kary finansowej. Jest też nieodpowiedzialne i ryzykowne.

Obrazek nagrody

 

*Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Ubezpieczenie quada - FAQ

Czy ubezpieczenie quada jest obowiązkowe?

Tak. Ubezpieczenie zarejestrowanego quada jest obowiązkowe, nawet gdy czterokołowiec stoi nieużywany w garażu bądź jest w naprawie. Brak aktualnego OC na quada grozi otrzymaniem kary finansowej.

Jakie są konsekwencje w przypadku braku OC na quada?

Nawet jednodniowa przerwa w OC na quada skutkuje groźbą otrzymania kary pieniężnej. W 2024 roku kara za brak OC do 3 dni wynosi 280 zł, od 4 do 14 dni – 710 zł, a powyżej 14 dni – 1410 zł.

Jaki zakres ochrony ma OC na quada?

Zakres ochrony OC na quada jest regulowany ustawą. Ubezpieczenie obejmuje rekompensatę szkód, powstałych w wyniku użytkowania pojazdu. Tyczy się to szkód osobowych jak i materialnych.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC quada?

Trudno jednoznacznie określić ile kosztuje ubezpieczenie quada. Cena ustalana jest na podstawie indywidualnych czynników – marki, modelu pojazdu, pojemności silnika, a także wieku i doświadczenia kierowcy.

Przeczytaj podobne wpisy

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21