Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Belgii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 50 sek.
Ubezpieczenie turystyczne – Belgia w LINK4

Przygotowujesz się do wyjazdu do Belgii? Ten kraj słynie nie tylko z Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ale także wielu średniowiecznych zabytków, smacznych lokalnych potraw i otwartych na turystów mieszkańców.

Jednym z ważnych aspektów każdej podróży jest jednak ubezpieczenie turystyczne. Belgia to jeden z europejskich krajów, w którym przyda Ci się dodatkowa ochrona w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, jak działa ubezpieczenie na wakacje w Belgii oraz ile kosztuje. Warto wiedzieć, że pomimo honorowania karty EKUZ, nie pokrywa ona wszystkich kosztów leczenia w razie niespodziewanych i nieprzyjemnych zdarzeń. Dobrze dopasowane ubezpieczenie na wyjazd do Belgii może zapewnić Ci zwrot kosztów leczenia, ale nie tylko. Poza podstawową polisą warto postawić także np. na odszkodowanie za zgubiony bagaż czy zniszczony sprzęt sportowy.

Wyjazd do Belgii – niezbędnik turysty

Belgia to państwo różnorodne i kolorowe, a to za sprawą trzech głównych regionów. Właśnie z ich powodu obowiązuje tu kilka języków urzędowych, a mianowicie: niderlandzki, francuski i niemiecki. W większych lokalizacjach turystycznych bez problemu dogadasz się po angielsku. Pamiętaj też, że ustrojem w Belgii jest monarchia parlamentarna o strukturze federalnej, dlatego głową państwa jest król. Na wyjazd przygotuj dowód osobisty lub paszport

Będąc w Belgii, nie możesz pominąć zwiedzania Brukseli. W tej stolicy wiele obiektów objętych jest ochroną UNESCO i stanowią one solidne dziedzictwo kulturalne oraz historyczne. Jednak nie jest to jedyny region, który warto odwiedzić. Turyści często wybierają też Antwerpię, Brugię czy Gandawę.

Belgia pod ogólnym względem jest bezpieczna, jednak Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w związku z zagrożeniem terrorystycznym, dlatego warto słuchać aktualnych komunikatów, będąc już na miejscu. Trzeba też uważać na kieszonkowców i oszustów, szczególnie tam, gdzie jest sporo turystów.

Na terenie całego państwa obowiązuje karta EKUZ, dzięki której możesz otrzymać pomoc w nagłych wypadkach i skorzystać z opieki zdrowotnej na takiej zasadzie jak obywatele, jednak rekomendowane jest także ubezpieczenie na wakacje w Belgii.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie do Belgii wybrać i ile ono kosztuje?

Ubezpieczenie na wyjazd do Belgii gwarantuje zwrot kosztów za leczenie np. w razie nagłego zachorowania czy wypadku. Warto je wybrać niezależnie od regionu czy czasu pobytu. Nagłe zdarzenie może zepsuć Ci wyjazd, a opieka zdrowotna za granicą wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Za niektóre usługi trzeba płacić z własnej kieszeni.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? Belgia to kraj, jadąc do którego  możesz wykupić ochronę dla jednej osoby na tydzień nawet za 28,50 zł. Taka polisa obejmuje zwrot kosztów leczenia i assistance, a suma ubezpieczenia wynosi 200 000 złotych. Jeśli wybierasz się z osobą towarzyszącą, za tygodniową ochronę w LINK4 możesz zapłacić nieco ponad 57 złotych.

Ubezpieczenie do Belgii to nie tylko zwrot kosztów w razie nagłego zachorowania czy wypadku. Może też pokryć opłaty związane z transportem chorego do Polski, kiedy powrót taką samą formą jak w pierwszą stronę nie będzie możliwy. Ponadto przyda Ci się OC w życiu prywatnym, który zapewnia wypłatę za szkody wyrządzone osobie trzeciej. W LINK4 za OC wystarczy dopłacić kilka lub kilkanaście złotych do podstawowej polisy.

Zadbaj też o swój bagaż. Ubezpieczenie na wakacje w Belgii ma szereg rozszerzeń, takich jak odszkodowanie za utracone lub uszkodzone przedmioty, ochrona mieszkania w trakcie nieobecności czy assistance na czas podróży autem.

Ubezpieczenie turystyczne – Belgia. Koszty leczenia

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, wjeżdżając do Belgii, masz zapewnioną publiczną opiekę zdrowotną w ramach EKUZ. Pomoc medyczna jest tu ogólnie dostępna. Niektóre badania i usługi medyczne mogą być dodatkowo płatne, dlatego warto mieć własne ubezpieczenie turystyczne. Belgia to państwo, w którym przyjęcie do szpitala, pobyt w nim i stosowane leki w trakcie hospitalizacji są płatne. W dodatku trzeba przejąć część kosztów za standardową pomoc lekarza pierwszego kontaktu. Takie opłaty mogą być bardzo kosztowne dla turysty, dlatego przydatne może okazać się ubezpieczenie do Belgii, które może pokryć zwrot kosztów leczenia. Standardowa wizyta lekarska kosztuje około 35 euro, a doba w szpitalu nawet 300 euro.

Jak kupić ubezpieczenie do Belgii?

W LINK4 kupisz ubezpieczenie turystyczne online – możesz skorzystać z naszego Kalkulatora. Polisę kupisz również z pomocą naszych konsultantów, którzy są do dyspozycji pod numerem 22 444444. Możesz umówić się też osobiście na spotkanie z agentem współpracującym z LINK4. Zyskaj spokój i nie martw się o dodatkowe opłaty w razie zatrucia, wypadku czy nagłego zachorowania. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21