Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę na Słowację? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 36 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Słowacja w LINK4

Wyjeżdżasz na wakacje lub ferie i rozważasz ubezpieczenie turystyczne? Słowacja to kraj położony niedaleko Polski, jednak mimo wszystko polisa ubezpieczeniowa na pewno będzie rozsądnym zakupem. W LINK4 znajdziesz polisy dopasowane do swoich potrzeb w zależności od oczekiwanej sumy ubezpieczenia i zakresu ochrony.

Ubezpieczenie turystyczne Słowacja

Ubezpieczenie turystyczne – Słowacja pod lupą

Nie masz pewności, czy przyda Ci się ubezpieczenie podróżne? Słowacja to nasz południowy sąsiad, jednak każdy wyjazd wiąże się z ryzykiem. Górskie tereny Tatr i poruszanie się po nich, a także uprawianie rekreacji ruchowej jest zawsze skorelowane z ryzykiem doznania kontuzji. Nie wiesz, co Ci da ubezpieczenie na wakacje? Słowacja to kraj, w którym zadbasz w ten sposób o pokrycie ewentualnych kosztów leczenia, transportu medycznego, a także akcji ratunkowych.

Zastanawiasz się, czy na pewno tego potrzebujesz? Zacznijmy od tego, że Słowacja leży w Europie, dlatego możesz sobie wyrobić kartę EKUZ jako podstawowe zabezpieczenie w razie trudnej i stresującej sytuacji zdrowotnej. To oznacza, że obywatele mogą skorzystać z opieki medycznej na takich samych warunkach jak Słowacy, czyli z publicznej służby zdrowia. Niestety, EKUZ nie pokrywa wszystkich świadczeń, np. transportu chorego do Polski. Jeśli dojdzie do poważnego uszkodzenia kończyny czy obrażeń po wypadku i konieczny będzie przejazd do naszego kraju to zorganizowanie go na własną rękę jest bardzo kosztowne. Wtedy właśnie przydaje się ubezpieczenie turystyczne. Słowacja to kraj, w którym warto też skorzystać z placówek prywatnych, szczególnie jeśli zamierzasz zwiedzać różne miasta czy regiony. Łatwiej będzie Ci znaleźć gabinet lekarski czy zrobić badania specjalistyczne.

Karta EKUZ zapewnia udzielenie podstawowej pomocy, ale koszty związane z szerszą diagnostyką czy hospitalizacją w prywatnej klinice trzeba ponosić samodzielnie. Działa to tak samo jak w przypadku transportu medycznego. Warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Podstawowa polisa ma w zakresie ochrony poniesienie kosztów leczenia, organizację transportu i ratownictwo. Szerszą możesz dostosować do swoich potrzeb, np. aktywności, które będziesz wykonywać na miejscu.

Obrazek cta

Ubezpieczenie podróżne – Słowacja, ceny i zakres ochrony

Wyjeżdżasz na narty, na spływ kajakowy Popradem lub uprawiać trekking i planujesz kupić ubezpieczenie turystyczne? Słowacja to kraj, w którym musisz zadbać przede wszystkim o pokrycie ewentualnych kosztów leczenia. Słowacja nie należy w tej kwestii do bardzo drogich destynacji, jednak potencjalne koszty, gdy dojdzie do drobnego wypadku wymagającego transportu medycznego i hospitalizacji, mogą wynieść nawet kilka tysięcy Euro lub o wiele więcej, gdy zakres usług medycznych będzie szerszy.

Co da ubezpieczenie podróżne? Słowacja to kraj, w którym można skorzystać z dowolnej placówki medycznej, jeśli ma się ubezpieczenie turystyczne. Nie ponosi się wtedy kosztów do wysokości sumy ubezpieczenia, którą w LINK4 można dopasować do swoich preferencji. Ubezpieczenie na wyjazd do Słowacji da Ci więc poczucie bezpieczeństwa w wielu nieprzewidzianych sytuacjach.

To jeszcze nie wszystko. W LINK4 możesz liczyć na pokrycie kosztów badań, zabiegów ambulatoryjnych, zakupu lekarstw i środków opatrunkowych czy hospitalizacji. W razie dłuższego pobytu w szpitalu, osoba towarzysząca otrzyma świadczenie na ewentualne opłaty związane z podróżą czy zakwaterowaniem. Dodatkowo dzieci i zwierzęta otrzymają stosowną opiekę, jeśli będziesz nieobecny. W zakresie ochrony znajduje się leczenie stomatologiczne, kiedy wystąpi ostry stan zapalny lub nieprzyjemny ból. Jak widzisz, polisa jest dostosowana do potrzeb podróżujących, a to dopiero początek.

Podstawową polisę możesz rozszerzyć o tzw. OC w życiu prywatnym. Jeśli uszkodzisz mienię osoby trzeciej albo wyrządzisz jej szkodę, LINK4 wypłaci rekompensatę finansową poszkodowanemu. W podróży to niesamowicie istotne, bo można łatwo i szybko zniszczyć kogoś sprzęt sportowy, rower, aparat fotograficzny, cenne okulary przeciwsłoneczne czy telefon. Rozszerzony pakiet zawiera też NNW, czyli zapewnienie wypłaty świadczenia w razie uszczerbku na zdrowiu w sytuacjach opisanych w warunkach umowy. LINK4 proponuje odszkodowanie za opóźniony, uszkodzony lub zgubiony bagaż. Podróżujesz w celach sportowych? Dostosujesz polisę rozszerzając ją np. o amatorskie uprawanie sportów zimowych lub wysokiego ryzyka.

 Słowacja to kraj, do którego łatwo dotrzeć nawet w kilka godzin z Polski. Właśnie dlatego podróżujący nierzadko wybierają się tam samochodem. To także wiąże się z pewnym ryzykiem, np. wypadkiem czy nagłym uszkodzeniem auta. Wtedy przyda się assistance, aby móc podróżować swobodnie, a w razie niespodziewanego zdarzenia na drodze możesz liczyć na wsparcie.

Najważniejsze informacje o Słowacji – niezbędnik turysty

Wyjazd na drugą stronę Tatr to bardzo dobry pomysł, jeśli lubi się górskie tereny. Słowacja słynie z pięknych krajobrazów, dobrze usytuowanych i długich stoków narciarskich, a także pięknych szlaków dedykowanych do wycieczek pieszych. Latem można tu również jeździć na rowerach w ciekawym górskim terenie. Tatry Niskie i Tatry Wysokie są najbliższym miejscem dla Polaków, w którym można cieszyć się tak rozbudowaną infrastrukturą do sportów zimowych. Ponadto Słowacja jest nastawiona na turystów, więc nie brakuje tu hoteli i pensjonatów. Jako kraj jest uznawany za bezpieczny. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych możesz przeczytać, że zagrożenie terrorystyczne jest niewielkie, jednak zawsze trzeba zachować ostrożność za granicą. Przede wszystkim pilnuj swoich rzeczy osobistych, przygotuj telefony alarmowe oraz zgłoś swoją podróż w systemie Odyseusz dla większego bezpieczeństwa.

Warto zadbać o ubezpieczenia na wakacje w Słowacji, bo choć można tu skorzystać z karty EKUZ, to nie wszystkie placówki medyczne będą ją honorować. Nie wiesz, co zapewni Ci ubezpieczenie turystyczne? Słowacja to kraj, w którym usługi medyczne są dobrze rozwinięte, jednak bez polisy turystycznej często będzie trzeba pokryć koszty z własnej kieszeni. Z polisą nie trzeba się o to martwić, nawet jeśli chodzi o koszty ratownictwa. Szczegółowy zakres ochrony polisy ubezpieczeniowej LINK4 można znaleźć w OWU.

Ubezpieczenie turystyczne Słowacja

Ubezpieczenie turystyczne Słowacja – ile kosztuje?

Nie wiesz, czy kupić ubezpieczenie podróżne? Słowacja to region, w którym to się opłaca. Pokryje ono koszty leczenia, koszty zabiegów i operacji, transportu medycznego, a jeśli wykupi się dodatkowe pakiety, także dodatkowe koszty wynikające z następstw nieszczęśliwych wypadków. Przykładowe ubezpieczenie na wyjazd do Słowacji z kosztami leczenia i Assistance na kwotę 200 tys. zł dla jednej osoby to koszt 22,55 zł – gdy wyjazd trwa do 4 dni, a 61,39 zł, jeśli wyjeżdża się na 2 tygodnie.

Nie masz pewności, czy kupić ubezpieczenie na wyjazd do Słowacji? Pamiętaj, że na miejscu obowiązuje inna waluta – Euro. To sprawia, że wszystkie koszty są tutaj wyższe, niż w Polsce. Dotyczy to usług medycznych, a także innych usług, z których trzeba korzystać, gdy dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia. Ubezpieczenie na wakacje w Słowacji to nie jest duży koszt, dlatego warto je wykupić (minimum 1 dzień przed wyjazdem).

Co jeszcze warto wiedzieć wybierając ubezpieczenie? Słowacja to kraj, do którego możesz wyjechać zarówno na dłuższy, jak i krótszy pobyt. Właśnie dlatego polisę kupisz wyłącznie na wybrany termin.

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje w Słowacji?

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne do Słowacji, skorzystaj z naszego Kalkulatora. Pozwoli on łatwo wprowadzić preferowane parametry polisy, a następnie obliczy wysokość składki. Ubezpieczenie kupisz nie tylko online. Możesz też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne do Słowacji?

Koszty leczenia na Słowacji są istotnie wyższe niż w Polsce, tak samo jak koszty ratownictwa górskiego. Warto więc przed wyjazdem nabyć polisę, by nie narażać się na ewentualne koszty liczone w dziesiątkach tysięcy Euro. Jeśli jedziesz na Słowację samochodem, sprawdź także inne produkty ubezpieczeniowe LINK4, takie jak ubezpieczenia komunikacyjne.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21