Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Liechtensteinu? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 39 sek.
Ubezpieczenie na wakacje w Liechtensteinie

Niewielki kraj, który słynie ze smacznych serów, sielankowych krajobrazów i królewskiego zamku pochodzącego z XII wieku. Mowa tu oczywiście o Liechtensteinie. Aby Twój urlop był udany, zapewnij sobie ochronę i wykup ubezpieczenie turystyczne. Liechtenstein to państwo, które warto odwiedzić mimo jego niewielkiej powierzchni. Warto przy tym przygotować się na każdą ewentualność.

Przed wyjazdem za granicę dobrze jest wykupić ubezpieczenie na wakacje w Liechtensteinie. Może ono pokryć zwrot kosztów leczenia w razie trudnej sytuacji, ale nie tylko. Możesz ubezpieczyć też bagaż podróżny czy sprzęt sportowy.

Liechtenstein – niezbędnik turysty

Księstwo Liechtensteinu ma wiele do zaoferowania, choć jest jednym z najmniejszych państw na świecie. To tu znajduje się klimatyczne miasto Vaduz i imponujący zamek. Zwiedzania nie warto kończyć na stolicy, bo znajdziesz znacznie więcej obiektów atrakcyjnych dla turystów. Dla osób aktywnych istnieje wiele ośrodków narciarskich i szlaków trekkingowych, wśród których rozciągają się piękne wzgórza.

A jak wygląda aspekt bezpieczeństwa? W większości państw istnieje system stopni alarmowych na wypadek zagrożenia terrorystycznego, z którym trzeba zapoznać się przed wyjazdem. Ciekawostką jest to, że w Liechtensteinie coś takiego nie obowiązuje. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie wydało też komunikatów odnoszących się do zagrożenia przestępczością. Można więc stwierdzić, że jest to kraj bezpieczny dla turystów. Oczywiście wciąż warto zachować ostrożność i kontrolować stan swojego zdrowia.

Do przekroczenia granicy wystarczy dowód osobisty lub paszport.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie do Liechtensteinu kupić i ile ono kosztuje?

Na terenie Księstwa Liechtensteinu można korzystać z karty EKUZ. Choć nie jest to państwo należące do Unii Europejskiej, to należy do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Dzięki honorowaniu EKUZ każdy turysta może korzystać z opieki zdrowotnej tak jak obywatele Liechtensteinu. Mimo wszystko warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Liechtenstein to państwo, w którym za niektóre świadczenia trzeba dodatkowo płacić.

Dobre ubezpieczenie do Liechtensteinu zapewnia zwrot kosztów leczenia, a w zakresie ochrony powinno mieć także transport medyczny. Jeśli chcesz otrzymać odszkodowanie w razie zgubionego bagażu czy zniszczonego sprzętu, wykup dodatkowe pokrycie. Ubezpieczenie do Liechtensteinu może też chronić Twój budżet w razie wyrządzenia szkody osobie trzeciej. Zadośćuczynienie na rehabilitację czy zakup nowego przedmiotu, który przypadkowo uszkodziłeś, może być dotkliwe dla Twojego portfela.

Przykładowe podstawowe ubezpieczenie na wyjazd do Liechtensteinu dla jednej osoby kosztuje 22,55 złotych na 4 dni i 28,50 złotych na 7 dni. Jeśli wyjeżdżasz z kimś, to dla dwójki podróżujących za 4 dni zapłacisz 45,10 złotych i za 7 dni 57,01 złotych. Omawiane przykładowe ceny dotyczą ubezpieczenia na kwotę 200 tys. zł. Atrakcyjne pakiety czekają na Ciebie w LINK4! Dodatkowe OC w życiu prywatnym to opłata zaledwie kilku złotych na cały pobyt.

Ubezpieczenie turystyczne – Liechtenstein. Koszty leczenia

Ubezpieczenie na wakacje w Liechtensteinie z pewnością przyda się w razie nagłego zachorowania, hospitalizacji czy wizyty u lekarza. Nawet za poradę u lekarza trzeba zapłacić 67 CHF, co stanowi ryczałt za korzystanie z tutejszej służby zdrowia i proponowanych świadczeń na kolejne 30 dni. EKUZ nie zapewnia też transportu medycznego do Polski. Choć przewóz karetką jest refundowany (do pewnego pułapu finansowego), to z powrotem do kraju może być problem. Ubezpieczenie na wyjazd do Liechtensteinu może obejmowaćnie tylko zwrot kosztów, które nie są małe, ale także zorganizowanie pomocy.

Dobrym uzupełnieniem działania karty EKUZ jest właśnie ubezpieczenie turystyczne. Liechtenstein to państwo, w którym może się ono przydać. W jego ramach możesz liczyć m.in. na ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy assistance, bagażu podróżnego czy sprzętu sportowego. Zapewnij sobie poczucie spokoju na wakacjach!

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje w Liechtensteinie?

Dowiedz się więcej i wykup ubezpieczenie na wakacje w Liechtensteinie. Możesz to zrobić poprzez stronę internetową – skorzystaj z Kalkulatora, by poznać cenę polisy. Możesz też porozmawiać z naszymi konsultantami pod numerem 22 444444 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Ubezpieczenie na wyjazd do Liechtensteinu powinno być dopasowane do Twoich potrzeb, aby w razie zachorowania, zatrucia czy innej stresującej sytuacji za granicą, zapewnić Ci wsparcie. Określ, na ile dni wyjeżdżasz, ile osób chcesz ubezpieczyć, jaka suma ubezpieczenia Cię interesuje oraz jakie sytuacje ma ono obejmować. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21