Ubezpieczenie turystyczne
1 PLN/dzień

Ubezpieczenie turystyczne

 • Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 pozwala objąć ochroną zarówno podróż zagraniczną, jak i krajową.
 • Szeroki zakres ochrony, który możesz dostosować do swoich potrzeb. Pokrywamy koszty leczenia związane z zachorowaniem na Covid-19
 • Na okres ubezpieczenia Podróże możesz ubezpieczyć mienie pozostawione w Twoim domu lub mieszkaniu.

Sprawdź: Kalkulator Podróż

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Wybierasz się na krótki urlop w Polsce? A może planujesz orientalne wakacje nad morzem, w górach, czy w jednym z europejskich miast? Bez względu na cel Twojej podróży, warto odpowiednio się do niej przygotować. Transport czy nocleg to nie jedyne elementy, o których musisz pamiętać. Równie ważne jest odpowiednie ubezpieczenie podróżne, które ochroni Cię na wypadek niespodziewanych wydarzeń.

Polisa turystyczna może obejmować m.in. ubezpieczenie:

 • kosztów leczenia i pomocy assistance;
 • następstw nieszczęśliwych wypadków;
 • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym;
 • bagażu podróżnego;
 • sprzętu sportowego;
 • kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Dzięki polisie możesz bezpiecznie odpoczywać, nie martwiąc się, że w przypadku nagłej choroby, wypadku czy problemów z bagażem będziesz narażony na dodatkowe koszty czy stres. Ubezpieczenie na podróż da Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa, a w razie kłopotów, otrzymasz niezbędne wsparcie finansowe czy organizacyjne.

Ubezpieczenie podróżne – na co zwrócić uwagę, wybierając polisę?

Każdy z nas podróżuje inaczej i w różne miejsca. Czasami wybieramy Polskę, niekiedy decydujemy się na podróż po Europie, a niektórzy zapuszczają się w najodleglejsze rejony świata. Jedni wolą spokojny wypoczynek przy basenie, inni nie wyobrażają sobie wakacji bez aktywnego uprawiania sportu. W zależności od potrzeb, stwórz dostosowany do Twoich wymagań Pakiet ubezpieczeń.

Pamiętaj, że podróż, nawet jednodniowa, może obfitować w różne zaskakujące wydarzenia. Dobre ubezpieczenie w podróży to takie, które w szybki sposób rozwiąże nagłe trudności i pozwoli Ci spokojnie kontynuować wakacje lub zapewni bezpieczny powrót do domu. 

Wybór ubezpieczenia turystycznego zacznij od analizy obszaru, na jakim chciałbyś być chroniony. Planujesz urlop w kraju? Skorzystaj z wariantu Polska. Chcesz zorganizować ze znajomymi tournée po krajach skandynawskich? Wybierz polisę, chroniącą Cię na terenie całej Europy. Myślisz o podróży międzykontynentalnej? Opcja z ubezpieczeniem na cały Świat będzie idealna.

Kolejny krok to określenie, które elementy Twojej podróży mogą być ewentualnym źródłem problemów. Oczywiście trudno jest przewidzieć losowe zdarzenia, jeśli jednak planujesz wspinaczkę wysokogórską czy inne ekstremalne zajęcia, możesz zabezpieczyć się przed najczęstszymi wypadkami, występującymi podczas takich eskapad.

Pomyśl również o członkach rodziny i zwierzętach, które towarzyszą Ci w podróży. Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować ochroną rónież dzieci oraz pupili w trakcie Twoich nieprzewidzianych problemów zdrowotnych. Sprowadzenie osoby do sprawowania opieki lub zapewnienie bezpiecznego powrotu do domu to ważne aspekty podróżowania z dziećmi lub zwierzętami.

Ubezpieczenie Podróże – dlaczego warto wybrać tę ofertę w LINK4?

Dobrze wiemy, że odpowiednie przygotowanie do podróży to gwarancja jej spokojnego przebiegu. Z Ubezpieczeniem Podróże od LINK4 możesz cieszyć się urlopem bez obaw o zdrowie swoje i bliskich.

W LINK4 możesz skorzystać z różnych wariantów Ubezpieczenia Podróżne, aby bezpiecznie i ze spokojną głową spędzać wakacje. W zależności od tego, jaki obszar obejmować ma Ubezpieczenie Podróże, możesz wybrać:

 • wariant Polska
 • wariant Europa i basen Morza Śródziemnego,
 • wariant Świat.

Nie przewidzisz wszystkiego, co może spotkać Cię podczas urlopu. Choroba, wypadek – to wszystko potrafi przydarzyć się w najmniej dogodnym momencie. Nie ryzykuj i wykup ubezpieczenie turystyczne.Zaopiekujemy się nie tylko Tobą, ale i Twoimi bliskimi czy bagażem. Szybko udzielimy potrzebnych informacji. Polisa turystyczna sprawdzi się w stresujących sytuacjach, które mogłyby popsuć Twój urlop.

Chcesz wykupić ubezpieczenie podróżne, ale nie jesteś pewien, które elementy polisy będą dla Ciebie najlepsze? W LINK4 możesz skorzystać z pomocy Doradcy, który przeanalizuje z Tobą wszystkie dostępne warianty polisy i pomoże stworzyć ofertę dostosowaną do Twojej podróży. Umów się na rozmowę z konsultantem LINK4, dzwoniąc pod numer: 605 44 44 44 lub 0 801 44 44 44. Nasza polisa to minimum formalności.

Ważne! Kup polisę co najmniej 1 dzień przed wyjazdem.

Ubezpieczenie Podróże dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na dokumenty.link4.pl.

OC w życiu prywatnym  POKRYCIE KOSZTÓW, GDY WYRZĄDZISZ KOMUŚ SZKODĘ

Zapewniamy również ochronę na wypadek wyrządzenia szkód finansowych osobie trzeciej, dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wypłacimy rekompensatę finansową poszkodowanej osobie.


ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu podręcznego  ODSZKODOWANIE ZA UTRACONE LUB USZKODZONE RZECZY

Ubezpieczenie bagażu podręcznego i sprzętu sportowego to rozwiązanie, dzięki któremu wypłacimy odszkodowanie za utracone lub uszkodzone rzeczy.


Ubezpieczenie mienia  OCHRONA MIESZKANIA PODCZAS NIEOBECNOŚCI

Ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas nieobecności chroni mienie pozostawione w mieszkaniu lub domu przed skutkami pożaru i innych zdarzeń losowych, takich jak: zalanie, uderzenie pioruna, kradzieży z włamaniem.


Auto Assistance  AUTO ASSISTANCE NA CZAS PODRÓŻY SAMOCHODEM

Możesz wykupić także krótkoterminowe ubezpieczenie Auto Assistance, dzięki któremu uzyskasz pomoc m.in. w razie:

 • awarii na drodze lub wypadku,
 • zatrzaśnięcia lub zgubienia kluczyków,
 • kradzieży części pojazdu.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Jeżeli często podróżujesz po Polsce, Europie, a nawet jeszcze dalej, wiesz, jak wiele nieprzewidzianych sytuacji może się zdarzyć. Dlatego też wybierając ubezpieczenie turystyczne, zwróć uwagę na zakres jego ochrony oraz sumy ubezpieczenia, jakie zawarte są w OWU. Dokładnie sprawdź, czy Twoja polisa obejmuje dany region, do którego planujesz się udać.

Zwróć także uwagę na to, jakie wyłączenia ma dana polisa turystyczna. Są to sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania lub udzielenia pomocy, pomimo wykupionej polisy. Znajdziesz je wyszczególnione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie podróżne?

W trakcie wyjazdu wakacyjnego, urlopu lub podróży służbowej może rozchorować się, ulec wypadkowi czy zostać okradziony. Dzięki polisie otrzymasz pomoc medyczną czy finansową. Warto ubezpieczyć się przed wyjazdem, aby bez względu na okoliczności móc cieszyć się spokojnym i bezstresowym wypoczynkiem.

Dużym plusem jest także fakt, iż możesz kupić ubezpieczenie podróżne online, czyli możesz zawrzeć je bez wychodzenia z domu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz mógł przygotowywać się do zbliżającego się wyjazdu. Zrelaksowany i spokojny odpoczniesz na wakacjach i wrócisz do domu wypoczęty.

Jaki zakres obejmuje polisa turystyczna?

Przebywając na urlopie, możesz ulec wypadkowi, zgubić bagaż lub też nieumyślnie uszkodzić mienie innej osoby albo spowodować u niej obrażenia. Odpowiednie ubezpieczenie zapewnia niezbędną pomoc oraz poczucie spokoju w przypadku wyżej opisanych zdarzeń, nawet gdy przebywasz na przysłowiowym drugim końcu świata.

Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 dopasowywane jest do Twoich potrzeb, dlatego też możesz wybierać spośród kilku wariantów. Każdy z nich ma inny zakres. Jednak wszystkie one łącznie chronią Cię przed konsekwencjami wypadków, nagłej choroby czy kradzieży lub zagubienia bagażu.Zastanów się, na jakiej pomocy zależy Ci najbardziej i wybierz odpowiedni wariant ubezpieczenia. Możesz wybrać zarówno zakres terytorialny, jak i ochrony ubezpieczeniowej dostosowany do Twoich potrzeb. Dzięki temu podczas wyjazdu będziesz miał poczucie bezpieczeństwa.

Co więcej, ubezpieczenie podróżne w LINK4 możesz bardzo łatwo dostosować również do rodzaju wyjazdu. Może być on: krajowy, europejski, a także poza granicami naszego kontynentu. Dlatego też ważny jest wybór odpowiedniego wariantu, by jak najlepiej dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Jaka suma ubezpieczenia turystycznego będzie odpowiednia?

Suma, na jaką opiewać będzie polisa, uzależniona jest od Twojego wyboru. Musisz dokładnie określić wartość przedmiotów, jakie ze sobą zabierasz oraz zdecyować na jaką sumę chciałbyś ubezpieczyć koszty leczenia. Możesz także zdecydować się na dodatkowe pakiety, np. jeśli uprawiasz sporty wysokiego ryzyka.

Suma ubezpieczenia ma wpływ na wysokość składki, dlatego też dobrze zastanów się i oblicz, jaka kwota będzie dla Ciebie wystarczającym zabezpieczeniem, by wystarczyła na pokrycie potencjalnych kosztów.

Jak działa ubezpieczenie podróżne?

W razie wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową powinieneś jak najszybciej skontaktować się z LINK4. Nasi konsultanci udzielą Ci najważniejszych informacji oraz wskazówek, jak dalej postępować. Szybko otrzymasz wszystkie potrzebne informacje, a w razie takiej potrzeby LINK4 natychmiast zorganizuje niezbędną pomoc.

Co więcej, ubezpieczenie w podróży daje Ci nie tylko pewność, że w razie nieprzewidzianej sytuacji możesz liczyć na pomoc ze strony LINK4, ale także możliwość dodatkowego zabezpieczenia majątku pozostawionego w miejscu zamieszkania. Dzięki temu możesz cieszyć się wakacjami, zamiast martwić o to, czy dom lub mieszkanie nie zostało okradzione.

Dlaczego warto kupować ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 warto kupić, gdy wyjeżdżasz w podróż. Może się ono okazać przydatne, niezależnie od tego, czy wybierasz się nad polskie morze , zwiedzać europejskie atrakcje, czy też w podróż życia na zupełnie inny kontynent. W ramach polisy możesz liczyć na pomoc w razie wypadku lub nagłego zachorowania, wyrządzenia komuś krzywdy, uszkodzenia cudzego majątku czy też, gdy Twój bagaż zostanie skradziony lub zgubiony przez przewoźnika. Jest to bardzo szeroka ochrona ubezpieczeniowa, z której można skorzystać w każdym miejscu na ziemi.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Do wyboru masz aż trzy możliwości: Pakiet Polska, Europa i Świat, które oferują ochronę ubezpieczeniową we wskazanym w ich nazwie rejonie. Dlatego to, jaki wariant wybierzesz, powinno być uzależnione od tego, gdzie planujesz się wybrać. Odpowiednio dobrany pakiet gwarantuje Ci pomoc oraz bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie podróżne czy jest konieczne?

Ubezpieczenie podróżne nie jest polisą obowiązkową, jednak warto ją mieć. Zwłaszcza gdy planujesz wyjazd poza granice Polski. Dzięki temu ubezpieczeniu nie będziesz musiał się przejmować kosztami leczenia w razie nagłego zachorowania lub wypadku , naprawy wyrządzonych nieświadomie krzywd, zagubionym bagażem, czy też ewentualną kradzieżą majątku pozostawionego w domu pod Twoją nieobecność. Pamiętaj jednak, że ochrona jest ograniczona do wysokości wybranych sum ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne?

Wysokość składki dobierana jest indywidualnie do Twoich potrzeb. Jest ona między innymi uzależniona od wariantu, jaki wybierzesz oraz wysokości sumy ubezpieczenia. Im jest ona wyższa tym na wyższe odszkodowanie możesz liczyć, jednak także koszt polisy będzie wyższy.

Ubezpieczenia turystyczne