Ubezpieczenie turystyczne
1 PLN/dzień

Ubezpieczenie turystyczne

 • Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 pozwala objąć ochroną zarówno podróż zagraniczną, jak i krajową.
 • Szeroki zakres ochrony, który możesz dostosować do swoich potrzeb. Pokrywamy koszty leczenia związane z zachorowaniem na Covid-19
 • Na okres ubezpieczenia Podróże możesz ubezpieczyć mienie pozostawione w Twoim domu lub mieszkaniu.

Sprawdź: Kalkulator Podróż

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Wybierasz się na krótki urlop w Polsce? A może planujesz orientalne wakacje nad morzem, w górach, czy w jednym z europejskich miast? Bez względu na cel Twojej podróży, warto odpowiednio się do niej przygotować. Transport czy nocleg to nie jedyne elementy, o których musisz pamiętać. Równie ważne jest odpowiednie ubezpieczenie podróżne, które ochroni Cię na wypadek niespodziewanych wydarzeń.

Polisa turystyczna może obejmować m.in. ubezpieczenie:

 • kosztów leczenia i pomocy assistance;
 • skutków nieszczęśliwych wypadków;
 • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym;
 • bagażu podróżnego;
 • sprzętu sportowego;
 • kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Dzięki polisie możesz bezpiecznie odpoczywać, nie martwiąc się, że w przypadku nagłej choroby, wypadku czy problemów z bagażem będziesz narażony na dodatkowe koszty czy stres. Ubezpieczenie na podróż da Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa, a w razie kłopotów, otrzymasz niezbędne wsparcie finansowe czy organizacyjne.

Ubezpieczenie podróżne – na co zwrócić uwagę, wybierając polisę?

Każdy z nas podróżuje inaczej i w różne miejsca. Czasami wybieramy Polskę, niekiedy decydujemy się na podróż po Europie, a niektórzy zapuszczają się w najodleglejsze rejony świata. Jedni wolą spokojny wypoczynek przy basenie, inni nie wyobrażają sobie wakacji bez aktywnego uprawiania sportu. W zależności od potrzeb, stwórz dostosowany do Twoich wymagań Pakiet ubezpieczeń.

Pamiętaj, że podróż, nawet jednodniowa, może obfitować w różne zaskakujące wydarzenia. Dobre ubezpieczenie w podróży to takie, które w szybki sposób rozwiąże nagłe trudności i pozwoli Ci spokojnie kontynuować wakacje lub zapewni bezpieczny powrót do domu. 

Wybór ubezpieczenia turystycznego zacznij od analizy obszaru, na jakim chciałbyś być chroniony. Planujesz urlop w kraju? Skorzystaj z wariantu Polska. Chcesz zorganizować ze znajomymi tournée po krajach skandynawskich? Wybierz polisę, chroniącą Cię na terenie całej Europy. Myślisz o podróży międzykontynentalnej? Opcja z ubezpieczeniem na cały Świat będzie idealna.

Kolejny krok to określenie, które elementy Twojej podróży mogą być ewentualnym źródłem problemów. Oczywiście trudno jest przewidzieć losowe zdarzenia, jeśli jednak planujesz wspinaczkę wysokogórską czy inne ekstremalne zajęcia, możesz zabezpieczyć się przed najczęstszymi wypadkami, występującymi podczas takich eskapad.

Pomyśl również o członkach rodziny i zwierzętach, które towarzyszą Ci w podróży. Ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać wytyczne, chroniące dzieci oraz pupili w trakcie Twoich nieprzewidzianych problemów zdrowotnych. Sprowadzenie osoby do sprawowania opieki lub zapewnienie bezpiecznego powrotu do domu to ważne aspekty podróżowania z dziećmi lub zwierzętami.

Ubezpieczenie Podróże – dlaczego warto wybrać tę ofertę w LINK4?

Dobrze wiemy, że odpowiednie przygotowanie do podróży to gwarancja jej spokojnego przebiegu. Z Ubezpieczeniem Podróże od LINK4 możesz cieszyć się urlopem bez obaw o zdrowie swoje i bliskich.

W LINK4 możesz skorzystać z różnych wariantów Ubezpieczenia Podróżne, aby bezpiecznie i ze spokojną głową spędzać wakacje. W zależności od tego, jaki obszar obejmować ma Ubezpieczenie Podróże, możesz wybrać:

 • wariant Polska
 • wariant Europa i basen Morza Śródziemnego,
 • wariant Świat.

Nie przewidzisz wszystkiego, co może spotkać Cię podczas urlopu. Choroba, wypadek – to wszystko potrafi przydarzyć się w najmniej dogodnym momencie. Nie ryzykuj i wykup ubezpieczenie turystyczne.Zaopiekujemy się nie tylko Tobą, ale i Twoimi bliskimi czy bagażem. Szybko udzielimy potrzebnych informacji. Polisa turystyczna sprawdzi się w stresujących sytuacjach, które mogłyby popsuć Twój urlop.

Chcesz wykupić ubezpieczenie podróżne, ale nie jesteś pewien, które elementy polisy będą dla Ciebie najlepsze? W LINK4 możesz skorzystać z pomocy Doradcy, który przeanalizuje z Tobą wszystkie dostępne warianty polisy i pomoże stworzyć ofertę dostosowaną do Twojej podróży. Umów się na rozmowę z konsultantem LINK4, dzwoniąc pod numer: 605 44 44 44 lub 0 801 44 44 44. Nasza polisa to minimum formalności.

Ważne! Kup polisę co najmniej 1 dzień przed wyjazdem.

Ubezpieczenie Podróże dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.

OC w życiu prywatnym  POKRYCIE KOSZTÓW, GDY WYRZĄDZISZ KOMUŚ SZKODĘ

Zapewniamy również ochronę na wypadek wyrządzenia szkód finansowych osobie trzeciej, dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wypłacimy rekompensatę finansową poszkodowanej osobie.


ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu podręcznego  ODSZKODOWANIE ZA UTRACONE LUB USZKODZONE RZECZY

Ubezpieczenie bagażu podręcznego i sprzętu sportowego to rozwiązanie, dzięki któremu wypłacimy odszkodowanie za utracone lub uszkodzone rzeczy.


Ubezpieczenie mienia  OCHRONA MIESZKANIA PODCZAS NIEOBECNOŚCI

Ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas nieobecności chroni mienie pozostawione w mieszkaniu lub domu przed skutkami pożaru i innych zdarzeń losowych, takich jak: zalanie, uderzenie pioruna, kradzieży z włamaniem.


Auto Assistance  AUTO ASSISTANCE NA CZAS PODRÓŻY SAMOCHODEM

Możesz wykupić także krótkoterminowe ubezpieczenie Auto Assistance, dzięki któremu uzyskasz pomoc m.in. w razie:

 • awarii na drodze lub wypadku,
 • zatrzaśnięcia lub zgubienia kluczyków,
 • kradzieży części pojazdu.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Jeżeli często podróżujesz po Polsce, Europie, a nawet jeszcze dalej, wiesz, jak wiele nieprzewidzianych sytuacji może się zdarzyć. Dlatego też wybierając ubezpieczenie turystyczne, zwróć uwagę na zakres jego ochrony oraz sumy ubezpieczenia, jakie zawarte są w OWU. Dokładnie sprawdź, czy Twoja polisa obejmuje dany region, do którego planujesz się udać.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie podróżne?

W trakcie wyjazdu wakacyjnego, urlopu lub podróży służbowej może rozchorować się, ulec wypadkowi czy zostać okradziony. Dzięki polisie otrzymasz pomoc medyczną czy finansową. Warto ubezpieczyć się przed wyjazdem, aby bez względu na okoliczności móc cieszyć się spokojnym i bezstresowym wypoczynkiem.

Jaki zakres obejmuje ubezpieczenie w podróży?

Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 dopasowywane jest do Twoich potrzeb, dlatego też możesz wybierać spośród kilku wariantów. Każdy z nich ma inny zakres. Jednak wszystkie one łącznie chronią Cię przed konsekwencjami wypadków, nagłej choroby czy kradzieży lub zagubienia bagażu.

Jaka suma ubezpieczenia turystycznego będzie odpowiednia?

Suma, na jaką opiewać będzie polisa, uzależniona jest od Twojego wyboru. Musisz dokładnie określić wartość przedmiotów, jakie ze sobą zabierasz oraz zdecyować na jaką sumę chciałbyś ubezpieczyć koszty leczenia. Możesz także zdecydować się na dodatkowe pakiety, np. jeśli uprawiasz sporty wysokiego ryzyka.

Jak działa ubezpieczenie turystyczne?

W razie wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową powinieneś jak najszybciej skontaktować się z LINK4. Nasi konsultanci udzielą Ci najważniejszych informacji oraz wskazówek, jak dalej postępować.

Ubezpieczenia turystyczne