OC dla Ekocyklistów

  • Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów chroni Ciebie od skutków finasowych szkód wyrządzonych innym
  • Obejmujemy ochroną szkody spowodowane użytkowaniem urządzeń (m.in. hulajnóg elektrycznych i zwykłych oraz rowerów)

 

Sprawdź: Kalkulator OC i AC

LINK4 pokryje wyrządzone z Twojej winy szkody w związku z użytkowaniem urządzeń:

  • rzeczowe (np. uszkodzenie czyjegoś samochodu)
  • osobowe ( np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej)

Urządzenie to jedno lub wielośladowy środek transportu, napędzany za pomocą silnika elektrycznego (konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h) lub napędzany siłą mięśni poruszającej się nim osoby

Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe na terenie Europy

Zobacz także:

OC dla Ekocyklistów – co to takiego?

Obowiązkowym ubezpieczeniem OC w Polsce objęte są wszystkie pojazdy mechaniczne. Dlatego też każdy posiadacz samochodu, motocykla, quada czy skutera musi taką polisę posiadać. Zapewnia ona ochronę, jeśli wypadek lub kolizja powstaną z winy osoby prowadzącej dany pojazd. W razie takiego zdarzenia to my pokrywamy koszty naprawy pojazdów oraz innych szkód osób trzecich, a Ty nie musisz martwić się o ewentualne koszty. 

Właściciele rowerów lub hulajnóg elektrycznych nie mają obowiązku wykupienia polisy. Jednak OC dla Ekocyklistów to bardzo praktyczne rozwiązanie. Zdecyduj się na nie zwłaszcza wtedy, gdy często poruszasz się jednośladem po mieście, gdzie panuje duży ruch uliczny. W takim środowisku istnieje duże ryzyko najechania na nieuważnego pieszego, uszkodzenia zaparkowanego lub poruszającego się po drodze pojazdu.

Jakie jeszcze korzyści daje właścicielom jednośladów ubezpieczenie OC? Rower czy hulajnoga elektryczna, które poruszają się szybko, mogą wpaść w poślizg i spowodować różnego rodzaju szkody. Jeśli posiadasz OC dla Ekocyklistów w LINK4, koszty związane z usunięciem skutków takiego zdarzenia poniesiemy my. A warto mieć świadomość, że naprawa uszkodzonego przez Ciebie pojazdu, koszty leczenia potrąconego pieszego lub jego rehabilitacji często wynoszą tysiące złotych, więc w razie kolizji mogą być sporym wydatkiem.

Dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność, wykupując polisę o podobnym działaniu do OC samochodowego. Gdy jesteś sprawcą kolizji z innym pojazdem lub pieszym, Twoja odpowiedzialność cywilna chroniona jest przez LINK4. Wszelkie należne odszkodowania lub zadośćuczynienia wypłacone zostaną z Twojej polisy ubezpieczeniowej.

OC dla Ekocyklistów – co obejmuje polisa?

Bez względu na to, czy swoim jednośladem dojeżdżasz do pracy, czy też jeździsz po górskich szlakach, warto wykupić OC na rower. Nawet jeżeli poruszasz się ostrożnie i przestrzegasz przepisów ruchu drogowego, może się okazać, że staniesz się sprawcą kolizji. Niestety w takim wypadku jesteś traktowany tak jak każdy inny kierowca. Zbadana zostanie Twoja trzeźwość, możesz dostać mandat i zobowiązany jesteś do pokrycia szkód powstałych z Twojej winy. 

Nie każdy rowerzysta zdaje sobie z tego sprawę. Koszty naprawy nawet pojedynczego elementu w nowoczesnych samochodach mogą wynieść setki, a nawet tysiące złotych. Dlatego OC dla Ekocyklistów to rozsądne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał ponosić ogromnych kosztów finansowych.

OC dla Ekocyklistów w LINK4 chroni Cię w wielu przypadkach, które można podzielić na dwie kategorie:

  • Rzeczowe (np. uszkodzenie czyjegoś samochodu) – nie tylko, gdy jesteś sprawcą kolizji, ale także wtedy, gdy zarysujesz lub w inny sposób uszkodzisz np. pojazd na parkingu. Wówczas pokryjemy koszt wymiany, naprawy czy też lakierowania danego elementu karoserii.

  • Osobowe (np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej) – podczas jazdy po ścieżkach rowerowych może się zdarzyć, że najedziesz, potrącisz lub wpadniesz w pieszego, w wyniku czego odniesie on obrażenia.

Cena takiej polisy wyliczana jest indywidualnie.

Dlatego też, jeśli często poruszasz się pojazdem napędzanym siłą mięśni, zwłaszcza po ruchliwych ulicach warto wykupić ubezpieczenie OC na rower w LINK4. W ten sposób zabezpieczysz się na wiele nieprzewidzianych sytuacji, jakie mogą spotkać Cię na drodze. Koszt polisy jest niewielki, a może Cię on ustrzec przed znacznymi wydatkami.

OC na hulajnogę czy rower. Dlaczego warto wybrać LINK4?

Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów może zostać wykupione na jedno- lub wielośladowy środek transportu, napędzany za pomocą silnika elektrycznego (konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h) lub siłą mięśni poruszającej się nim osoby. Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe na terenie Europy, więc nie musisz martwić się o kolizje spowodowane na wakacjach za granicą.

A może zamiast rowerem poruszasz się hulajnogą elektryczną? Jeżeli tak, to w LINK4 też możesz wykupić polisę dla ekocyklistów. Pamiętaj, że tak jak rowerzyści jesteś narażony na koszty w razie kolizji z samochodem lub pieszym. Ubezpieczenie OC na hulajnogę elektryczną czy rower da Ci poczucie bezpieczeństwa.

Dzięki takiemu ubezpieczeniu zapewnisz sobie spokój oraz gwarancję profesjonalnej pomocy. Po zgłoszeniu zdarzenia drogowego działamy szybko i skutecznie, a Ty możesz cieszyć, się, iż zdecydowałeś się na ubezpieczenie OC. Hulajnoga elektryczna czy rower to wygodne i przyjemne środki transportu, dlatego też poruszanie się nimi nie powinno wiązać się z obawą o skutki ewentualnych kolizji.

Warto mieć ubezpieczenie OC. Rower to pojazd, który także należy ubezpieczyć. Docenisz to, gdy przez przypadek zderzysz się z samochodem lub potrącisz pieszego. Wtedy, zamiast płacić za naprawę wyrządzonych szkód z własnej kieszeni, możesz liczyć na pokrycie kosztów przez LINK4.

Jeśli zainteresowała Cię polisa, skontaktuj się z nami, a Doradcy LINK4 opowiedzą Ci o szczegółach oferty i wyliczą koszt składki OC na rower czy hulajnogę.

Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Dla kogo przeznaczone OC dla ekocyklistów?

Ekocyklista o właściciel jedno- lub wielośladowego środka transportu, napędzanego za pomocą silnika elektrycznego lub siłą mięśni poruszającej się nim osoby. Warunkiem jest konstrukcja, która ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h. OC na rower, hulajnogę elektryczną bądź zwykłą możesz wykupić w LINK4. W ramach polisy otrzymasz ochronę, gdy podczas podróży z Twojej winy zostanie wyrządzona szkoda – innej osobie lub jej mieniu.

Jeżeli codziennie poruszasz się wyżej wymienionymi rodzajami pojazdów, powinieneś zaopatrzyć się w tak zwane OC rowerzysty. Unikniesz w ten sposób wielu kłopotów związanych z usuwaniem wyrządzonych szkód – czy to w mieniu innych osób, czy też uszczerbku na zdrowiu.

Jakie są korzyści z ubezpieczenia OC dla ekocyklistów?

W trakcie jazdy może zdarzyć się, że zarysujesz cudzy pojazd lub potrącisz pieszego, w wyniku czego odniesie on obrażenia wymagające hospitalizacji. Osoby takie mają prawo pociągnąć Cię do odpowiedzialności i żądać pokrycia strat, a nawet wypłacenia zadośćuczynienia. Jeżeli jednak posiadasz ubezpieczenie OC na rower, czy hulajnogę, nie musisz obawiać się niespodziewanych wydatków. Polisa taka obejmuje: Pokrycie szkód rzeczowych – m.in. zarysowanie samochodu, wgniecenie maski itp. oraz pokrycie szkód osobowych – uszkodzenie ciała osoby trzeciej, np. potrącenie lub najechanie na kogoś. Co ważne, ubezpieczenie to obowiązuje na terenie całej Europy. Dlatego, nawet gdy wybierzesz się na wakacyjną, zagraniczną wyprawę z rowerem, możesz czuć się bezpiecznie. Ubezpieczenie OC na rower to rozsądne i praktyczne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na spokoju i finansowym bezpieczeństwie.

Spokój i bezpieczeństwo, jakie daje OC dla ekocyklisty, są bezcenne. Możesz bez przeszkód skupić się na treningu, dojeździe do pracy czy też rodzinnej wycieczce rowerowej.  A jeżeli w jej trakcie przydarzy Ci się coś nieprzyjemnego, LINK4 wypłaci poszkodowanym osobom odszkodowanie.

Ile kosztuje OC dla ekocyklisty?

Koszt ubezpieczenia dla ekocyklistów ustalany jest indywidualnie na podstawie informacji, które uzyskamy przy zawieraniu Umowy. Składkę możesz opłacić jednorazowo albo w ratach – w terminach zapisanych w Polisie.

Jeżeli jesteś ciekawy, ile może wynieść Twoja składka, zadzwoń do nas pod numer 22 444 44 44. Możesz także skorzystać z kalkulatora online na naszej stronie lub udać się do Twojego agenta LINK4. W taki sposób dowiesz się wszystkiego na temat wysokości składki, sposobu zapłaty oraz zakresu ochrony ubezpieczeniowej.

Czy OC ekocyklisty działa na wypożyczonym pojeździe?

OC dla ekocyklistów chroni konkretną, wskazaną imiennie osobę, ale nie ogranicza się do jednego pojazdu. Ubezpieczony może poruszać dowolnym Urządzeniem spełniającym warunki określone w OWU.

Nawet znajdując się na wakacjach za granicą, dzięki OC dla rowerzysty jesteś objęty ochroną ubezpieczeniową. Obejmuje Cię ona także, gdy poruszając się wypożyczonym rowerem, spowodujesz stłuczkę lub potrącisz pieszego.