Kup online polisę OC AC
OC_dla_ecocyklistow

OC dla ekocyklistów

Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
417zł

Pani Gabriela, 56 lat, prawo jazdy od 37 lat. Ford Focus 2.0 TDCi  MR`08 E4 Ghia 

z 2008 roku. 

Cena obejmuje: 

OC + NNW 10 000 zł

OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
417zł

Pani Gabriela, 56 lat, prawo jazdy od 37 lat. Ford Focus 2.0 TDCi  MR`08 E4 Ghia 

z 2008 roku. 

Cena obejmuje: 

OC + NNW 10 000 zł

Oblicz składkę

Jesteś właścicielem hulajnogi elektrycznej? Oto dlaczego warto wykupić OC dla ekocyklistów w LINK4!

Ochrona przed skutkami szkód

Image
ikony_na_podstrony_OC dla ekocyklisów_tarcza

Korzystanie z hulajnogi elektrycznej łączy frajdę z użytecznością, ale wiąże się z ryzykiem. Aby chronić się przed kosztami wypadków, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem OC w LINK4. Pokryje ono koszty szkód, jakie mógłbyś wyrządzić osobom trzecim czy ich mieniu. Bezpieczeństwo jest kluczowe zarówno dla kierowców, jak i użytkowników hulajnóg.

Oblicz składkę

Zakup OC bez wychodzenia z domu

Image
ikony_na_podstrony_OC dla ekocyklisów_www

W LINK4 ubezpieczenie OC pojazdu kupisz w 60 sekund online. Wystarczy wypełnić formularz, a my podamy Ci składkę. Wraz z OC pojazdu możesz kupić OC dla ekocyklistów. Takie ubezpieczenie daje pewność, że podczas jazdy rowerem czy hulajnogą jesteś chroniony przed ponoszeniem kosztów naprawy. Całość procedury jest zdalna, więc nie musisz wychodzić z domu.

Oblicz składkę

Zdecyduj, czy chcesz nabyć OC

Image
ikony_na_podstrony_OC dla ekocyklistow_wybór OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla pojazdów mechanicznych, w przypadku hulajnogi elektrycznej jest opcjonalne. Niemniej jednak, decydując się na taką polisę dla swojej hulajnogi, zabezpieczasz się przed potencjalnymi kosztami związanymi z wypadkami. W LINK4 łatwo i szybko możesz zdobyć taką ochronę, dbając o swoje finanse i komfort psychiczny podczas jazdy.

Oblicz składkę

Poruszaj się pewniej na drodze z OC dla ekocyklistów!

Poruszasz się hulajnogą elektryczną po mieście, gdzie panuje duży ruch uliczny? W każdej chwili może dojść nawet do drobnego wypadku skutkującego uszkodzeniami ciała, przedmiotów należących do pieszego czy pojazdu zaparkowanego pod blokiem. W takich sytuacjach niezastąpione okazuje się ubezpieczenie OC. Hulajnoga elektryczna może spowodować różnego rodzaju szkody, zarówno rzeczowe, jak i osobowe.

Możesz wówczas liczyć na wsparcie finansowe z ubezpieczenia, z którego opłacone zostaną niezbędne koszty jak: pokrycie szkód rzeczowych – m.in. zarysowanie samochodu, wgniecenie maski itp. oraz pokrycie szkód osobowych – uszkodzenie ciała osoby trzeciej, np. w wyniku potrącenia lub najechania na kogoś. Sprawdź, ile zapłacisz za OC dla Ekocyklistów w LINK4.

Na co możesz liczyć wybierając OC dla Ekocyklistów w LINK4?

 • Pokrycie szkód rzeczowych

Zarysowanie pojazdu, czy uszkodzenie obiektu małej architektury miejskiej – to tylko wybrane sytuacje, które mogą się przytrafić podczas jazdy hulajnogą elektryczną. OC ma na celu zapewnić rekompensatę wyrządzonych szkód bez nadwyrężania Twojego budżetu.

 • Wsparcie finansowe w razie szkód osobowych

Potrącenie pieszego może być bardzo nieprzyjemne w skutkach. Mając OC dla Ekocyklistów, nie musisz płacić za takie szkody z własnej kieszeni. Ponadto takie ubezpieczenie obejmuje nie tylko odszkodowanie za obrażenia, ale także wsparcie finansowe na ewentualną rehabilitację czy zakup niezbędnego sprzętu. 

 • Szeroki zakres terytorialny

OC na hulajnogę elektryczną w LINK4 działa nie tylko na terenie Polski, ale także w całej Europie. Dzięki temu możesz swobodnie poruszać się hulajnogą na urlopie, ciesząc się z wypoczynku.

 • Ochronę dla użytkownika zwykłej hulajnogi i roweru

OC dla Ekocyklistów obejmuje nie tylko osobę, która przemieszcza się na hulajnodze elektrycznej, ale także użytkownika środków transportu napędzanych własną siłą mięśni. 

Zniżka 7%

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Przykładowe kalkulacje ubezpieczenia OC dla Ekocyklistów

Pani Ania uwielbia jeździć hulajnogą elektryczną i rowerem po mieście oraz poza nim. Wykupiła ubezpieczenie OC komunikacyjne, rozszerzone o OC dla Ekocyklistów, za które wysokość składki wyniosła 25 złotych rocznie. Takie rozwiązanie daje jej większy spokój podczas podróżowania.

Pan Mateusz wykupił OC komunikacyjne wraz z ubezpieczeniem OC na hulajnogę elektryczną. Rozszerzenie polisy kosztowało go 25 złotych. To daje mu pewność, że może swobodnie poruszać się po mieście. Często też wyjeżdża za granicę, a jego polisa działa na terenie całej Europy.*

 • Image
  Kobieta

  Ania

 • Image
  Mężczyzna

  Mateusz

Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

  Jeszcze więcej korzyści płynących z OC dla Ekocyklistów

  • Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewnia odszkodowanie dla Ciebie lub Twoich bliskich na wypadek uszczerbku na zdrowiu albo śmierci na skutek wypadku komunikacyjnego. Sumę ubezpieczenia NNW dobierasz do Twoich potrzeb podczas zakupu polisy.

   Najczęściej zadawane pytania.

   Dla kogo przeznaczone OC dla ekocyklistów?

   Obrazek strzałka w dół

   Ekocyklista to użytkownik jedno- lub wielośladowego środka transportu, napędzanego za pomocą silnika elektrycznego (warunkiem jest konstrukcja, która ogranicza prędkość jazdy do 25km/h) lub siłą mięśni poruszającej się nim osoby - a więc np. roweru, hulajnogi elektrycznej bądź zwykłej. OC dla Ekocyklisty możesz wykupić w LINK4. W ramach ubezpieczenia otrzymasz ochronę, gdy podczas jazdy z Twojej winy zostanie wyrządzona szkoda – innej osobie lub należącym do niej mieniu.

   Jakie są korzyści z ubezpieczenia OC dla ekocyklistów?

   Obrazek strzałka w dół

   W trakcie jazdy może zdarzyć się, że zarysujesz cudzy pojazd lub potrącisz pieszego, w wyniku czego odniesie on obrażenia wymagające hospitalizacji. Osoby takie mają prawo pociągnąć Cię do odpowiedzialności i żądać pokrycia strat, a nawet wypłacenia zadośćuczynienia. Jeżeli jednak posiadasz ubezpieczenie OC na rower, czy hulajnogę, nie musisz obawiać się niespodziewanych wydatków. Zakres ubezpieczenia obejmuje: pokrycie szkód rzeczowych – m.in. zarysowanie samochodu, wgniecenie maski itp. oraz pokrycie szkód osobowych – uszkodzenie ciała osoby trzeciej, np. potrącenie lub najechanie na kogoś. Co ważne, ubezpieczenie to obowiązuje na terenie całej Europy. Dlatego, nawet gdy wybierzesz się na wakacyjną, zagraniczną wyprawę z rowerem, możesz czuć się bezpiecznie. Ubezpieczenie OC na rower to rozsądne i praktyczne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na spokoju i finansowym bezpieczeństwie.

   Ile kosztuje OC dla ekocyklisty?

   Obrazek strzałka w dół

   Składka za ubezpieczenie dla ekocyklistów jest stała i Twoja historia ubezpieczenia nie ma na nią wpływu. 

   Jeżeli jesteś ciekawy, ile wyniesie Twoja składka, zadzwoń do nas pod numer 22 444 44 44. Możesz także skorzystać z kalkulatora online na naszej stronie lub udać się do Twojego Agenta LINK4. W taki sposób dowiesz się wszystkiego na temat wysokości składki, sposobu zapłaty oraz zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Składkę możesz opłacić jednorazowo albo w ratach – w terminach zapisanych w polisie. 

   Czy OC ekocyklisty działa na wypożyczonym pojeździe?

   Obrazek strzałka w dół

   OC dla ekocyklistów chroni konkretną, wskazaną imiennie osobę, ale nie ogranicza się do jednego pojazdu. Ubezpieczony może poruszać dowolnym Urządzeniem spełniającym warunki określone w OWU.

   Nawet znajdując się na wakacjach za granicą, dzięki OC dla rowerzysty jesteś objęty ochroną ubezpieczeniową. Obejmuje Cię ona także, gdy poruszając się wypożyczonym rowerem, spowodujesz stłuczkę lub potrącisz pieszego.

   Jakie pojazdy obejmuje OC dla ekocyklistów?

   Obrazek strzałka w dół

   Produkt ten jest kojarzony głównie jako ubezpieczenie OC na hulajnogę elektryczną i rzeczywiście znajduje zastosowanie przy jeździe tymi pojazdami. Ubezpieczenie obejmuje również jedno- lub wielośladowe pojazdy, które są napędzane siłą mięśni użytkownika lub silnikiem elektrycznym umożliwiającym jazdę z maksymalną prędkością równą 25 km/h. OC na rower, hulajnogę elektryczną bądź zwykłą możesz wykupić w LINK4.

   Czy trzeba posiadać własny pojazd?

   Obrazek strzałka w dół

   Nie. Ubezpieczenie jest skierowane do użytkowników pojazdów. Dzięki temu możesz cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa niezależnie od tego, czy jedziesz swoim rowerem, czy też jednośladem miejskim lub wypożyczonym na wakacjach w innym mieście, a nawet w innym kraju. Polisa działa bowiem nie tylko w Polsce, ale też w Europie.

   Jak kupić OC dla ekocyklistów?

   Obrazek strzałka w dół

   Masz pełną swobodę w kwestii wyboru metody zakupu ubezpieczenia w LINK4. Jeśli cenisz sobie kontakt telefoniczny, zadzwoń pod numer (22) 444 44 44. Możesz również spotkać się stacjonarnie z agentem współpracującym z LINK4, aby kupić ubezpieczenie w tradycyjny sposób. Najwygodniejszy wydaje się jednak zakup ubezpieczenia przez Internet na stronie https://www.link4.pl/. Wybierając tę opcję, możesz liczyć nie tylko na wygodę i oszczędność czasu, ale także na zniżkę w wysokości 7%.

   Kiedy ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za szkody z OC dla ekocyklistów?

   Obrazek strzałka w dół

   Chociaż OC dla ekocyklistów chroni przed skutkami zdarzeń, to jednak warto pamiętać, że nie przed wszystkimi. Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela dotyczą m.in. szkód:

   • spowodowanych celowo lub z powodu rażącego niedbalstwa użytkownika, ● na osobie ubezpieczonej i jej bliskich,
   • popełnionych w ramach przestępstwa lub po spożyciu alkoholu,
   • powstałych na mieniu, które zostało przez Ciebie wypożyczone,
   • na kwotę niższą niż 100 zł,
   • związanych z wyczynowym uprawianiem sportu oraz udziałem w wyścigach i rajdach.

   Czy ubezpieczenie OC dla ekocyklistów jest obowiązkowe?

   Obrazek strzałka w dół

   Teoretycznie nie masz obowiązku zakupu OC dla ekocyklistów (np. na hulajnogę elektryczną). Mimo wszystko warto to rozważyć, dlatego, że może Ci to zaoszczędzić wielu problemów, jeśli przez przypadek kogoś potrącisz czy uszkodzisz cudze mienie. Warto mieć na uwadze to, że odpowiedzialność za wyrządzone szkody ciąży na Tobie niezależnie od tego, czy poruszasz się swoim pojazdem, czy też innym. Nakłada ją na Ciebie Kodeks cywilny. Jeśli więc uszkodzisz czyjś samochód podczas jazdy hulajnogą, jego właściciel może domagać się od Ciebie odszkodowania.

   Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia OC dla ekocyklistów?

   Obrazek strzałka w dół

   Na zgłoszenie szkody masz maksymalnie 7 dni od jej powstania, choć im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Możesz to zrobić telefonicznie albo online przy pomocy specjalnego formularza, który przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku. Wówczas poprosimy poszkodowanego o dosłanie dokumentów przedstawiających rozmiar szkody – np. notatki policyjnej lub zdjęć. Dopiero mając komplet niezbędnych danych, przystąpimy do procesu likwidacji szkody. Informacja o jego zakończeniu i ewentualnej wypłacie odszkodowania powinna zostać udzielona w ciągu 30 od dnia, w którym zgłoszono powstanie szkody.

   Czy ubezpieczenie OC dla ekocyklistów obejmuje kradzież?

   Obrazek strzałka w dół

   Nie. Ubezpieczenie dla ekocyklistów w LINK4 to OC, które działa w sposób klasyczny dla tego typu umowy. Z tego powodu na odszkodowanie mogą liczyć osoby trzecie, które ucierpiały na skutek zdarzenia z Twoim udziałem.

   Czy ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów działa za granicą?

   Obrazek strzałka w dół

   Tak. Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje nie tylko Polskę. Ubezpieczenie pozostaje w mocy na terenie całej Europy, dlatego sprawdzi się również na wakacjach, podczas których zamierzasz aktywnie korzystać z rowerów czy hulajnóg elektrycznych.

   Jak kupić ubezpieczenie OC dla ekocyklistów?

   Obrazek strzałka w dół

   Masz pełną swobodę w kwestii wyboru metody zakupu polisy w LINK4. Jeśli cenisz sobie kontakt telefoniczny, zadzwoń pod numer (22) 444 44 44. Możesz również spotkać się stacjonarne z agentem współpracującym z LINK4, aby kupić ubezpieczenie w tradycyjny sposób. Najwygodniejszy wydaje się jednak zakup polisy przez Internet na stronie https://www.link4.pl/. Wybierając tę opcję, możesz liczyć nie tylko na wygodę i oszczędność czasu, ale także na zniżkę w wysokości 7%.

   Czy OC dla ekocyklistów przedłuża się automatycznie?

   Obrazek strzałka w dół

   Nie. Odnawialność to cecha charakterystyczna umów, które są obowiązkowe, czyli w zasadzie tylko dla OC komunikacyjnego dla pojazdów mechanicznych. W Polsce nie ma obowiązku zakupu ubezpieczenia dla ekocyklistów nawet dla osób, które często korzystają z tej formy komunikacji.

   Chociaż umowa jest dobrowolna, warto rozważyć jej zakup. Polskie prawo nakłada na Ciebie obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej trzeciej osobie. Jeśli często jeździsz rowerem lub hulajnogą, ryzyko jej pojawienia się jest wysokie. Posiadanie ubezpieczenia OC dla ekocyklistów może zapewnić poczucie bezpieczeństwa ponieważ w przypadku szkody, odpowiedzialność za wypłatę odszkodowania spadnie na ubezpieczyciela.

   OC dla ekocyklistów

   Właściciele rowerów lub hulajnóg elektrycznych nie mają obowiązku wykupienia ubezpieczenia. Jednak OC dla Ekocyklistów to bardzo praktyczne rozwiązanie. Zdecyduj się na nie zwłaszcza wtedy, gdy często poruszasz się jednośladem po mieście, gdzie panuje duży ruch uliczny. W takim środowisku istnieje duże ryzyko najechania na nieuważnego pieszego, uszkodzenia zaparkowanego lub poruszającego się po drodze pojazdu.

   Obrazek strzałka w dół

   LINK4 pokryje wyrządzone z Twojej winy szkody w związku z użytkowaniem urządzeń:

   • rzeczowe (np. uszkodzenie czyjegoś samochodu)
   • osobowe ( np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej)

   Urządzenie to jedno lub wielośladowy środek transportu, napędzany za pomocą silnika elektrycznego (konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h) lub napędzany siłą mięśni poruszającej się nim osoby.

    

   Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe na terenie Europy

   OC dla Ekocyklistów – co to takiego?

   Obowiązkowym ubezpieczeniem OC w Polsce objęte są wszystkie pojazdy mechaniczne. Dlatego też każdy posiadacz samochodu, motocykla, quada czy skutera musi taką umowę posiadać. Zapewnia ona ochronę, jeśli wypadek lub kolizja powstaną z winy osoby prowadzącej dany pojazd. W razie takiego zdarzenia to ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy pojazdów oraz innych szkód osób trzecich. 

   Na podobnej zasadzie działa OC dla Ekocyklisty. Rower czy hulajnoga elektryczna, które poruszają się szybko, mogą wpaść w poślizg i spowodować różnego rodzaju szkody. Jeśli posiadasz OC dla Ekocyklistów w LINK4, koszty związane z usunięciem skutków takiego zdarzenia poniesiemy my. A warto mieć świadomość, że naprawa uszkodzonego przez Ciebie pojazdu, koszty leczenia potrąconego pieszego lub jego rehabilitacji często wynoszą tysiące złotych, więc mogą być sporym wydatkiem.

   Dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność, wykupując ubezpieczenie o podobnym działaniu do OC samochodowego. Gdy jesteś sprawcą kolizji z innym pojazdem lub pieszym, Twoja odpowiedzialność cywilna chroniona jest przez LINK4. Należne odszkodowania lub zadośćuczynienia wypłacone zostaną z Twojej umowy ubezpieczeniowej.
    

   OC dla Ekocyklistów – co obejmuje polisa?

   Bez względu na to, czy swoim jednośladem dojeżdżasz do pracy, czy też jeździsz po górskich szlakach, warto wykupić OC na rower. Nawet jeżeli poruszasz się ostrożnie i przestrzegasz przepisów ruchu drogowego, może się okazać, że staniesz się sprawcą kolizji. Niestety w takim wypadku jesteś traktowany tak jak każdy inny kierowca. Zbadana zostanie Twoja trzeźwość, możesz dostać mandat i jesteś zobowiązany do pokrycia szkód powstałych z Twojej winy. 

   Nie każdy rowerzysta zdaje sobie z tego sprawę. Koszty naprawy nawet pojedynczego elementu w nowoczesnych samochodach mogą wynieść setki, a nawet tysiące złotych. Dlatego OC dla Ekocyklistów to rozsądne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał ponosić ogromnych kosztów finansowych.

   OC dla Ekocyklistów w LINK4 chroni Cię w wielu przypadkach, które można podzielić na dwie kategorie:

   • Rzeczowe (np. uszkodzenie czyjegoś samochodu) – nie tylko, gdy jesteś sprawcą kolizji, ale także wtedy, gdy zarysujesz lub w inny sposób uszkodzisz np. pojazd na parkingu. Wówczas pokryjemy koszt wymiany, naprawy czy też lakierowania danego elementu karoserii.
   • Osobowe (np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej) – podczas jazdy po ścieżkach rowerowych może się zdarzyć, że najedziesz, potrącisz lub wpadniesz w pieszego, w wyniku czego odniesie on obrażenia.

   Cena takiej polisy wyliczana jest indywidualnie.

   Dlatego też, jeśli często poruszasz się pojazdem napędzanym siłą mięśni, zwłaszcza po ruchliwych ulicach warto wykupić ubezpieczenie OC na rower w LINK4. W ten sposób zabezpieczysz się na wiele nieprzewidzianych sytuacji, jakie mogą spotkać Cię na drodze. Koszt ubezpieczenia jest niewielki, a może Cię on ustrzec przed znacznymi wydatkami.
    

   OC na hulajnogę czy rower. Dlaczego warto wybrać LINK4?

   Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów może zostać wykupione na jedno- lub wielośladowy środek transportu, napędzany za pomocą silnika elektrycznego (konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h) lub siłą mięśni poruszającej się nim osoby. Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe na terenie Europy, więc nie musisz martwić się o kolizje spowodowane na wakacjach za granicą.

   A może zamiast rowerem poruszasz się hulajnogą elektryczną? Jeżeli tak, to w LINK4 też możesz wykupić ubezpieczenie OC dla ekocyklistów. Pamiętaj, że tak jak rowerzyści jesteś narażony na koszty w razie kolizji z samochodem lub pieszym. Ubezpieczenie OC na hulajnogę elektryczną czy rower da Ci poczucie bezpieczeństwa.

   Dzięki takiemu ubezpieczeniu zapewnisz sobie spokój. Po zgłoszeniu zdarzenia drogowego działamy szybko i skutecznie, a Ty możesz cieszyć, się, iż zdecydowałeś się na ubezpieczenie OC. Hulajnoga elektryczna czy rower to wygodne i przyjemne środki transportu, dlatego też poruszanie się nimi nie powinno wiązać się z obawą o skutki ewentualnych kolizji.

   Warto mieć ubezpieczenie OC. Docenisz to, gdy przez przypadek zderzysz się z samochodem lub potrącisz pieszego. Wtedy, zamiast płacić za naprawę wyrządzonych szkód z własnej kieszeni, możesz liczyć na pokrycie kosztów przez LINK4.

   Jeśli zainteresowała Cię polisa, skontaktuj się z nami, a Doradcy LINK4 opowiedzą Ci o szczegółach oferty i wyliczą koszt składki OC na rower czy hulajnogę.

   Sprawdź także:

   Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na https://dokumenty.link4.pl/

   Oblicz OC i AC

   w 20 sekund!

   lub zadzwoń

   (22) 444 44 23

   pon.-pt.: 8-21