OC dla Ekocyklistów

  • Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów chroni Ciebie od skutków finasowych szkód wyrządzonych innym
  • Obejmujemy ochroną szkody spowodowane użytkowaniem urządzeń (m.in. hulajnóg elektrycznych i zwykłych oraz rowerów)

 

Sprawdź: Kalkulator OC i AC

LINK4 pokryje wyrządzone z Twojej winy szkody w związku z użytkowaniem urządzeń:

  • rzeczowe (np. uszkodzenie czyjegoś samochodu)
  • osobowe ( np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej)

Urządzenie to jedno lub wielośladowy środek transportu, napędzany za pomocą silnika elektrycznego (konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h) lub napędzany siłą mięśni poruszającej się nim osoby

Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe na terenie Europy

 

Zobacz także:


Dla kogo przeznaczone OC dla ekocyklistów?

Ekocyklista o właściciel jedno- lub wielośladowego środka transportu, napędzanego za pomocą silnika elektrycznego lub siłą mięśni poruszającej się nim osoby. Warunkiem jest konstrukcja, która ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h. OC na rower, hulajnogę elektryczną bądź zwykłą możesz wykupić w LINK4. W ramach polisy otrzymasz ochronę, gdy podczas podróży z Twojej winy zostanie wyrządzona szkoda – innej osobie lub jej mieniu.

Jakie są korzyści z ubezpieczenia OC dla ekocyklistów?

W trakcie jazdy może zdarzyć się, że zarysujesz cudzy pojazd lub potrącisz pieszego, w wyniku czego odniesie on obrażenia wymagające hospitalizacji. Osoby takie mają prawo pociągnąć Cię do odpowiedzialności i żądać pokrycia strat, a nawet wypłacenia zadośćuczynienia. Jeżeli jednak posiadasz ubezpieczenie OC na rower, czy hulajnogę, nie musisz obawiać się niespodziewanych wydatków. Polisa taka obejmuje: Pokrycie szkód rzeczowych – m.in. zarysowanie samochodu, wgniecenie maski itp. oraz pokrycie szkód osobowych – uszkodzenie ciała osoby trzeciej, np. potrącenie lub najechanie na kogoś. Co ważne, ubezpieczenie to obowiązuje na terenie całej Europy. Dlatego, nawet gdy wybierzesz się na wakacyjną, zagraniczną wyprawę z rowerem, możesz czuć się bezpiecznie. Ubezpieczenie OC na rower to rozsądne i praktyczne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na spokoju i finansowym bezpieczeństwie.

Ile kosztuje OC dla ekocyklisty?

Koszt ubezpieczenia dla ekocyklistów ustalany jest indywidualnie na podstawie informacji, które uzyskamy przy zawieraniu Umowy. Składkę możesz opłacić jednorazowo albo w ratach – w terminach zapisanych w Polisie.

Czy OC ekocyklisty działa na wypożyczonym pojeździe?

OC dla ekocyklistów chroni konkretną, wskazaną imiennie osobę, ale nie ogranicza się do jednego pojazdu. Ubezpieczony może poruszać dowolnym Urządzeniem spełniającym warunki określone w OWU.