Ubezpieczenie domu i mieszkania

  • Szeroki zakres ochrony m.in. od pożaru, zalania, kradzieży z włamaniem, przepięcia i innych zdarzeń losowych.
  • Ubezpieczamy również mieszkanie/dom w budowie.
  • W ramach Assistance w razie potrzeby możesz liczyć na pomoc hydraulika, elektryka, ślusarza i innych fachowców.

Sprawdź: Kalkulator Mieszkanie


Ubezpieczenie "DOM" obejmuje ochroną nie tylko dom czy mieszkanie i wszystko, co znajduje się wewnatrz, ale również domy letniskowe.

Co możesz ubezpieczyć?

  • Nieruchomość i pomieszczenia przynależne do niej (np. piwnica, strych, miejsce parkingowe),
  • Mienie ruchome (czyli m.in. meble, dywany, sprzęt RTV i AGD, ubrania, sprzęt fotograficzny, sportowy czy instrumenty muzyczne, dzieła sztuki, biżuterię i inne),
  • Stałe elementy, czyli to, co jest w środku i czego nie da się zdemontować np. glazura, podłogi, stałe wyposażenie łazienek.

Ubezpieczenie "DOM" to kompleksowa ochrona Twojego mienia. Warto z niego skorzystać.

Ubezpieczenie nieruchomości – zapewnij sobie szeroką ochronę

Dom to Twój azyl i miejsce pełne wspomnień. To w nim wypoczywasz i spędzasz czas z najbliższymi. Ubezpieczenie mieszkania to podstawa ochrony Twojej nieruchomości, dzięki któremu dbasz o to, co posiadasz. Dzięki polisie zabezpieczasz się przed skutkami różnego rodzaju zdarzeń losowych, które mogą przytrafić się także i Tobie. Co więcej – takie ubezpieczenie (z cesją na rzecz banku) jest często wymagane przez kredytodawców w celu zabezpieczenia murów domu czy mieszkania przed powodzią i pożarem. 

Polisa na mieszkanie nie tylko zapewnia odszkodowanie w przypadku pożaru czy kradzieży. Tego typu ubezpieczenie na dom może także oferować dodatkowe udogodnienia, takie jak ochronę wyposażenia mebli, pamiątek, sprzętów RTV/AGD czy innych, cennych dla Ciebie przedmiotów. W LINK4 damy Ci pewność, że Twój dom jest bezpieczny, a w razie nieszczęśliwych zdarzeń losowych, możesz liczyć na wsparcie naszych fachowców i szybką pomoc finansową.

Zobacz, jakie korzyści zyskasz wraz z polisą oraz czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia mieszkania.

Ubezpieczenie domu – te czynniki są naprawdę ważne

Ubezpieczenie domu i mieszkania obejmuje utratę, zniszczenie lub uszkodzenie mienia, jednak w jaki sposób to rozumieć? Jeżeli w trakcie trwania ubezpieczenia w Twojej nieruchomości pojawi się szkoda spowodowana zdarzeniami losowymi – takimi jak pożar, awaria instalacji elektrycznej czy zalanie – wówczas przysługuje Ci odszkodowanie.

Pamiętaj, że decydując się na ubezpieczenie mieszkania, musisz dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. To właśnie tam znajdziesz m.in. katalog zdarzeń losowych, które uprawniają do otrzymania rekompensaty. Poznasz także szczegóły warunków wypłaty oraz sum ubezpieczeniowych. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, zapoznaj się z artykułem na blogu LINK4 – Ubezpieczenie mieszkania – Jak czytać OWU?

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania, możesz także wybrać dodatkowe zabezpieczenia. Ochrona mienia od kradzieży pozwoli Ci na uzyskanie odszkodowania w przypadku kradzieży ruchomości, pozostających w domu czy mieszkaniu. Z kolei pakiet, który obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, może przydać się w całym szeregu zdarzeń – od nieumyślnego zalania sąsiada, po przypadkowe uszkodzenie czyjegoś mienia podczas gry w piłkę. 

Poza tym ubezpieczenie mieszkania w LINK4 wiąże się także z rozmaitymi udogodnieniami, które mogą być niezwykle pomocne w trudnym czasie, kiedy w Twoim domu czy mieszkaniu nastąpiła szkoda. Świetnym przykładem jest usługa Assistance. Umożliwia ona skorzystanie z usług fachowców, którzy pomogą Ci w naprawie m.in. instalacji elektrycznej czy hydraulicznej. Jeżeli pojawi się nagła potrzeba skorzystania z takich usług, wystarczy, że skontaktujesz się z LINK4, a my zorganizujemy pomoc.

Zastanów się, jakiego rodzaju ubezpieczenie jest dla Ciebie i Twojego domu najlepsze i wybierz polisę, które zapewni Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa. 

Dlaczego wybrać ubezpieczenie mieszkania online w LINK4?

Ubezpieczenie "DOM" od LINK4 obejmuje ochroną różne typy nieruchomości. Może to być zarówno dom w zabudowie jednorodzinnej, mieszkanie, jak i dom letniskowy. W LINK4 możesz ubezpieczyć nawet nieruchomość, która jest dopiero w budowie. Dzięki temu każda Twoja posiadłość, a nawet przedmioty, które się w niej znajdują, są bezpieczne na wypadek zalania, pożaru czy kradzieży.

Nasza polisa chroni nie tylko budynek mieszkalny, ale i pomieszczenia przynależne do niej (np. piwnicę, strych, garaż). Oprócz tego może także zapewniać ochronę mienia ruchomego (czyli m.in. mebli, dywanów, ubrań, instrumentów muzycznych, dzieł sztuki czy biżuterii). Ubezpieczone mogą być również stałe elementy, czyli to, co jest w środku i czego nie da się zdemontować, jak np. glazura czy podłogi.

Ubezpieczenie domu w LINK4 to rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas oraz pieniądze. Nasze oferty są jasne i precyzyjne. Wiemy, jak cenne są dla Ciebie dom i przedmioty, które się w nim znajdują, dlatego w każdej chwili możesz liczyć na nasze wsparcie. W razie nieszczęśliwego wypadku szybko i sprawnie pomożemy w niezbędnych formalnościach, aby pieniądze z polisy trafiły na Twoje konto.

Ubezpieczenie mieszkania to kompleksowa ochrona Twojego mienia, z której zdecydowanie warto skorzystać. Przejdź do kalkulatora składki ubezpieczeniowej i zapoznaj się ze szczegółami oferty LINK4.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie domu i mieszkania zawsze dobierane jest indywidualnie. W związku z tym cena Twojej polisy również będzie dopasowana do lokalu, który posiadasz. Zależy ona od takich czynników jak na przykład wartość domu, położenie mieszkania, dodatkowe zabezpieczenia, ryzyka podstawowe i dodatkowe, a także to, czy ubezpieczenie zapewniać będzie ochronę mieszkańców. Dlatego, jeśli chcesz poznać cenę ubezpieczenia Twojego lokalu, skontaktuj się z nami lub skorzystaj z naszego kalkulatora składek LINK4.

Czy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie mieszkania i domu jest dobrowolne, jednak od tej reguły są wyjątki. Duża część lokali mieszkaniowych kupowana jest dzięki kredytom hipotecznym, które stanowią dla banku ryzyko, w związku z czym często wymagać mogą od Ciebie, jako kredytobiorcy, przynajmniej podstawowego ubezpieczenia mieszkania. Pamiętaj, że gdy posiadasz nieruchomość położoną na wsi, konieczne może być wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia budynków rolniczych. Będziesz miał taki obowiązek, między innymi wtedy gdy łączna powierzchnia Twojego gospodarstwa przekracza jeden hektar.

Co jest potrzebne do ubezpieczenia mieszkania?

Aby wykupić ubezpieczenie mieszkania lub domu, wykorzystaj kalkulator składek LINK4. Wypełniając go, będziesz potrzebować jedynie swojego dowodu osobistego i danych lokum. Aby określić koszt ubezpieczenia, musimy wiedzieć, jaki jest tytuł prawny lokalu, jaką ma dokładną powierzchnię czy dodatkowe zabezpieczenia.

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie domu i mieszkania w LINK4 obejmuje ochroną szkody powstałe w Twoim lokalu bezpośrednio na skutek wystąpienia co najmniej jednego z następujących zdarzeń ubezpieczeniowych, pod warunkiem jego wystąpienia w okresie ochrony ubezpieczeniowej, do których należą: pożar, uderzenie pioruna, przepięcie, eksplozja, implozja, uderzenie lub upadek statku powietrznego, silny wiatr, grad, pękanie mrozowe, zalanie, zalanie przez osoby trzecie, powódź (chyba że uznamy, że mieszkasz na terenie zwiększonego ryzyka wystąpienia powodzi), deszcz nawalny, trzęsienie ziemi, obsunięcie ziemi, zapadanie ziemi, lawiny, napór śniegu, dym i sadza, uderzenie pojazdu mechanicznego, fala dźwiękowa, upadek drzew i masztów i wandalizm, lub od wszelkich zdarzeń losowych.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu domu?

Kupując ubezpieczenie domu oraz mieszkania zwróć uwagę na wysokość składki, zakres ubezpieczenia i jego sumę. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie pytania w temacie ubezpieczenia Twojego lokalu mieszkaniowego.

Ubezpieczenie LINK4 DOM dostępne w LINK4. Szczegóły i wyłączenia odpowiedzialności sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.