Szeroki zakres ochrony m.in. od pożaru, zalania, kradzieży z włamaniem, przepięcia i innych zdarzeń losowych.

Ubezpieczamy również mieszkanie/dom w budowie.

W ramach Assistance w razie potrzeby możesz liczyć na pomoc hydraulika, elektryka, ślusarza i innych fachowców.

ilustracje_FHH_ubezp_domu_mieszkania

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania i domu w LINK4 – dlaczego warto je mieć?

Ochrona Twojego mienia

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie domu i mieszkania_szyba

W LINK4 dbamy o Twoje mienie, niezależnie od jego rodzaju. Czy to gotowe mieszkanie, dom czy budynek w trakcie realizacji — oferujemy wszechstronną ochronę. Chronimy nie tylko strukturę budynku, ale też jego zawartość: jak sprzęt RTV, stałe elementy takie jak zabudowy oraz podłogi. Wybierz LINK4 i zyskaj ochronę.

Oblicz składkę

Zabezpieczenie na wszelki wypadek

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie domu i mieszkania_dom tarcza

W LINK4 zapewniamy ochronę Twojego mienia. Nie tylko zagrożenia jak pożary czy powodzie są objęte naszą polisą. Oferujemy też wsparcie finansowe w kradzieżach, awariach elektrycznych przez przepięcia czy uszkodzenia od silnego wiatru. Twoje bezpieczeństwo i spokój to dla nas priorytet. U nas Twoje mienie jest w dobrych rękach.

Oblicz składkę

Polisę kupisz
online

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie domu i mieszkania_www

W LINK4, za sprawą prostego kalkulatora online, możesz łatwo wyliczyć składkę za ubezpieczenie Twojego domu. Cały proces wymaga jedynie wypełnienia krótkiego formularza. Zaoszczędzisz czas – to tylko 60 sekund! Co najlepsze, wszystko załatwisz z dowolnego miejsca. Zapewniamy wygodę i oszczędność czasu dla naszych Klientów.

Oblicz składkę

Mieszkanie czy też dom to Twój majątek – bądź pewien, że otrzymasz odszkodowanie w razie jego zniszczenia.

Na pewne sytuacje nie masz wpływu, szczególnie jeśli dotyczy to żywiołów natury. Każdy pożar, silny wiatr, zapadanie ziemi, a nawet napór śniegu mogą być niebezpieczne. Jeśli dojdzie do zniszczenia Twojego mienia, w LINK4 otrzymasz niezbędną pomoc finansową. Odszkodowanie pomoże Ci naprawić Twoje mienie. Oblicz składkę online i zobacz, ile kosztuje Twoje ubezpieczenie na mieszkanie lub dom.

Co obejmuje ubezpieczenie nieruchomości w LINK4?

 • Nieruchomość i pomieszczenia przynależne

Ubezpieczyć możesz nie tylko mieszkanie w bloku czy dom wolnostojący. Polisa chroni przed skutkami zdarzeń losowych, które mogą objąć piwnicę, strych czy nawet miejsce parkingowe. 

 • Ochrona w razie zdarzeń losowych

W LINK4 możesz liczyć na szeroki zakres ochrony, który obejmuje m.in. pożar, zalanie, przepięcie, silny wiatr, trzęsienie ziemi czy uderzenie pojazdu mechanicznego. Polisa zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i pewność otrzymania pomocy, kiedy będzie to potrzebne.

 • Kompleksowe zabezpieczenie wyposażenia 

Przedmiotem ochrony są nie tylko mury, ale także to, co znajduje się wewnątrz nieruchomości. W domu przechowujesz wiele cennych urządzeń czy przedmiotów, masz zamontowaną armaturę łazienkową i zabudowę kuchenną. Takie wyposażenie możesz ubezpieczyć w LINK4. 
 

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Przykładowe kalkulacje ubezpieczenia nieruchomości w LINK4

Joanna i Łukasz to właściciele 56-metrowego mieszkania w wieżowcu. Kupili ubezpieczenie za 400 zł, aby zabezpieczyć nieruchomość przed zdarzeniami losowymi.

Mieszkaniec Poznania zapłaci 780 złotych za ubezpieczenie nowo wybudowanego domu jednorodzinnego wraz z piwnicą i strychem.*

 • Image
  Mężczyzna

  Joanna i Łukasz,

  mieszkanie

  w wieżowcu

 • Image
  Mężczyzna

  Dom jednorodzinny,

  Poznań

Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

  Potrzebujesz kompleksowej ochrony? Zobacz, jakie rozszerzenia masz jeszcze w polisie

  • Home Assistance, to bardzo wygodne rozwiązanie, które zabezpieczy Ciebie i Twój dom na wypadek różnych zdarzeń losowych. Podczas pożaru czy zalania potrzebne jest nie tylko odszkodowania, ale i bieżące wsparcie. Różnego rodzaju usterki również wymagają sprawnej interwencji.

  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim przez Ciebie, a także Twoje dziecko lub zwierzę domowe.

  • Przedmiotem tej polisy jest ochrona prawnych interesów Ubezpieczającego, związanych z czynnościami życia prywatnego. W ramach ubezpieczenia pomocy prawnej LINK4 zapewnia Ubezpieczającemu możliwość skorzystania z usług prawnych oraz pokrycie ich kosztów w przypadku wystąpienia wypadku ubezpieczeniowego.

   Najczęściej zadawane pytania.

   Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu domu?

   Obrazek strzałka w dół

   Kupując ubezpieczenie domu oraz mieszkania zwróć uwagę na wysokość składki, zakres ubezpieczenia i jego sumę. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie pytania w temacie ubezpieczenia Twojego lokalu mieszkaniowego.

   Nasi pracownicy mają bogate doświadczenie i chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania oraz rozwieją Twoje wątpliwości, dotyczące kwestii ubezpieczenia domu lub mieszkania. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedział, jaką masz ochronę i jak zachować się w razie wystąpienia danego zdarzenia.

   Jakie przeglądy do ubezpieczenia domu?

   Obrazek strzałka w dół

   Jeżeli posiadasz dom, to powinieneś dokonywać okresowych przeglądów. Właściciele mają obowiązek zorganizowania i przeprowadzenia przynajmniej raz w roku kontroli stanu technicznego instalacji gazowej, przewodów kominowych i instalacji wentylacyjnych. Natomiast, przynajmniej raz na pięć lat powinien być wykonany generalny remont przeglądu stanu technicznego budynku i instalacji w nim się znajdujących.

   Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie mieszkania w LINK4 jest bardzo proste. Za pomocą naszego kalkulatora online możesz wprowadzić dane i przekonać się, jaki zakres ubezpieczenia będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Wystarczy wpisać swoje dane oraz najważniejsze informacje o lokalu. Jego status prawny, metraż oraz znajdujące się w nim zabezpieczenia.

   Czy można ubezpieczyć dom, nie będąc właścicielem?

   Obrazek strzałka w dół

   Jeżeli wynajmujesz dany lokal lub nieruchomość, to nie możesz ubezpieczyć go w takim samym zakresie jak jego właściciel. Dlatego też LINK4 ma w swojej ofercie także polisy dla najemców. W ich ramach możesz zabezpieczyć mienie ruchome na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia. Warto o tym pamiętać.

   Czy ubezpieczenie mieszkania przedłuża się automatycznie?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie mieszkania lub domu to polisa dobrowolna, dlatego też z reguły nie przedłuża się ona automatycznie. Natomiast tak jak w przypadku polis obowiązkowych zawierana jest na okres 12 miesięcy. Po tym czasie możesz albo zdecydować się na podpisanie nowej polisy, albo nie ubezpieczać domu, lub mieszkania.

   Czy można ubezpieczyć dom w dwóch firmach?

   Obrazek strzałka w dół

   Tak, jest taka możliwość. Jednak nie licz na podwójne odszkodowanie. W wypadku zaistnienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową firmy podzielą się kwotą odszkodowania. Wynika to z tego, że polisa ma zapewnić naprawę szkód, a nie wzbogacenie się ubezpieczonego.

   Ubezpieczenie domu i mieszkania

   Ubezpieczenie "DOM" obejmuje ochroną nie tylko dom czy mieszkanie i wszystko, co znajduje się wewnątrz, ale również domy letniskowe.

   Obrazek strzałka w dół

   Co możesz ubezpieczyć?

   • Nieruchomość i pomieszczenia przynależne do niej (np. piwnica, strych, miejsce parkingowe),
   • Ruchomości domowe (czyli m.in. meble, dywany, sprzęt RTV i AGD, ubrania, sprzęt fotograficzny, sportowy czy instrumenty muzyczne, dzieła sztuki, biżuterię i inne),
   • Stałe elementy, czyli to, co jest w środku i czego nie da się zdemontować np. glazura, podłogi, stałe wyposażenie łazienek.

   Ubezpieczenie "DOM" to kompleksowa ochrona Twojego mienia. Warto z niego skorzystać.

    

   Ubezpieczenie nieruchomości – zapewnij sobie szeroką ochronę

   Dom to Twój azyl i miejsce pełne wspomnień. To w nim wypoczywasz i spędzasz czas z najbliższymi. Ubezpieczenie mieszkania to podstawa ochrony Twojej nieruchomości, dzięki któremu dbasz o to, co posiadasz. Polisa zabezpiecza Cię przed skutkami różnego rodzaju zdarzeń losowych, które mogą przytrafić się także i Tobie. Co więcej – takie ubezpieczenie (z cesją na rzecz banku) jest często wymagane przez kredytodawców w celu zabezpieczenia murów domu czy mieszkania przed powodzią i pożarem. 

   Polisa na mieszkanie nie tylko zapewnia odszkodowanie w przypadku pożaru czy kradzieży. Tego typu ubezpieczenie na dom może także oferować dodatkowe udogodnienia, takie jak ochronę wyposażenia mebli, pamiątek, sprzętów RTV/AGD czy innych, cennych dla Ciebie przedmiotów. W LINK4 damy Ci pewność, że Twój dom jest bezpieczny, a w razie nieszczęśliwych zdarzeń losowych, możesz liczyć na wsparcie naszych fachowców i szybką pomoc finansową.

   Zobacz, jakie korzyści zyskasz wraz z polisą oraz czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia mieszkania.

    

   Ubezpieczenie domu – te czynniki są naprawdę ważne

   Ubezpieczenie domu i mieszkania obejmuje utratę, zniszczenie lub uszkodzenie mienia, jednak w jaki sposób to rozumieć? Jeżeli w trakcie trwania ubezpieczenia w Twojej nieruchomości pojawi się szkoda spowodowana zdarzeniami losowymi – takimi jak pożar, awaria instalacji elektrycznej czy zalanie – wówczas przysługuje Ci odszkodowanie.

   Pamiętaj, że decydując się na ubezpieczenie mieszkania, musisz dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. To właśnie tam znajdziesz m.in. katalog zdarzeń losowych, które uprawniają do otrzymania rekompensaty. Poznasz także szczegóły dotyczące np. warunków wypłaty oraz ustalania sum ubezpieczenia. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, zapoznaj się z artykułem na blogu LINK4 – Ubezpieczenie mieszkania – Jak czytać OWU?

   Decydując się na ubezpieczenie mieszkania, możesz także wybrać dodatkowe zabezpieczenia. Ochrona mienia od kradzieży pozwoli Ci na uzyskanie odszkodowania w przypadku kradzieży ruchomości, pozostających w domu czy mieszkaniu. Z kolei pakiet, który obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, może przydać się w całym szeregu zdarzeń – od nieumyślnego zalania sąsiada, po przypadkowe uszkodzenie czyjegoś mienia podczas gry w piłkę. 

   Poza tym ubezpieczenie mieszkania w LINK4 wiąże się także z rozmaitymi udogodnieniami, które mogą być niezwykle pomocne w trudnym czasie, kiedy w Twoim domu czy mieszkaniu nastąpiła szkoda. Świetnym przykładem jest usługa Assistance. Umożliwia ona skorzystanie z usług fachowców, którzy pomogą Ci w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych, np. w naprawie m.in. instalacji elektrycznej czy hydraulicznej. Jeżeli pojawi się nagła potrzeba skorzystania z takich usług, wystarczy, że skontaktujesz się z LINK4, a my zorganizujemy pomoc.

   Zastanów się, jakiego rodzaju ubezpieczenie jest dla Ciebie i Twojego domu najlepsze i wybierz polisę, które zapewni Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa. 
    

   Dlaczego wybrać ubezpieczenie mieszkania online w LINK4?

   Ubezpieczenie "DOM" od LINK4 obejmuje ochroną różne typy nieruchomości. Może to być zarówno dom w zabudowie jednorodzinnej, mieszkanie, jak i dom letniskowy. W LINK4 możesz ubezpieczyć nawet nieruchomość, która jest dopiero w budowie. Dzięki temu każda Twoja posiadłość, a nawet przedmioty, które się w niej znajdują, są bezpieczne na wypadek zalania, pożaru czy kradzieży.

   Nasza polisa chroni nie tylko budynek mieszkalny, ale i pomieszczenia przynależne do niej (np. piwnicę, strych, garaż). Oprócz tego może także zapewniać ochronę mienia ruchomego (czyli m.in. mebli, dywanów, ubrań, instrumentów muzycznych, dzieł sztuki czy biżuterii). Ubezpieczone mogą być również stałe elementy, czyli to, co jest w środku i czego nie da się zdemontować, jak np. glazura czy podłogi.

   Ubezpieczenie domu w LINK4 to rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas oraz pieniądze. Nasze oferty są jasne i precyzyjne. Wiemy, jak cenne są dla Ciebie dom i przedmioty, które się w nim znajdują, dlatego w każdej chwili możesz liczyć na nasze wsparcie. W razie wypadku szybko i sprawnie przeprowadzimy proces, aby pieniądze z odszkodowania trafiły na Twoje konto.

   Ubezpieczenie mieszkania to kompleksowa ochrona Twojego mienia, z której zdecydowanie warto skorzystać. Przejdź do kalkulatora składki ubezpieczeniowej i zapoznaj się ze szczegółami oferty LINK4.
    

   Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

   Ubezpieczenie domu i mieszkania zawsze dobierane jest indywidualnie. W związku z tym cena Twojej polisy również będzie dopasowana do lokalu, który posiadasz. Zależy ona od takich czynników jak na przykład wartość domu, położenie mieszkania, dodatkowe zabezpieczenia, ryzyka podstawowe i dodatkowe. Dlatego, jeśli chcesz poznać cenę ubezpieczenia Twojego lokalu, skontaktuj się z nami lub skorzystaj z naszego kalkulatora składek LINK4.

   W trakcie krótkiej rozmowy nasi konsultanci lub agenci zadadzą Ci kilka pytań. Na podstawie Twoich odpowiedzi, będą oni w stanie sporządzić kalkulację Twojej składki. Dowiesz się wtedy, ile ona wyniesie i na jaki zakres ubezpieczenia możesz liczyć. Natomiast w przypadku kalkulatora online wystarczające będzie podanie kilku informacji.
    

   Czy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe?

   Ubezpieczenie mieszkania i domu jest dobrowolne, jednak od tej reguły są wyjątki. Duża część lokali mieszkaniowych kupowana jest dzięki kredytom hipotecznym, które stanowią dla banku ryzyko, w związku z czym często wymagać mogą od Ciebie, jako kredytobiorcy, przynajmniej podstawowego ubezpieczenia mieszkania. Pamiętaj, że gdy posiadasz nieruchomość położoną na wsi, konieczne może być wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia budynków rolniczych. Będziesz miał taki obowiązek, między innymi wtedy gdy łączna powierzchnia Twojego gospodarstwa przekracza jeden hektar.

   Wiele banków uzależnia samo udzielenie kredytu hipotecznego na zakup domu lub mieszkania właśnie od wykupienia sprawdzonej polisy ubezpieczeniowej. W takiej sytuacji warto ubezpieczyć Twój dom lub mieszkanie w LINK4. Oferujemy sprawdzone produkty cenione przez ekspertów oraz klientów. Są one godne zaufania i oferują realną pomoc w kryzysowych sytuacjach.

   Nawet jeżeli nie musisz ubezpieczyć domu lub mieszkania, warto to uczynić. Koszty ewentualnych napraw l, z pewnością będą wyższe niż składka za polisę. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego domu, jak najszybciej go ubezpiecz.
    

   Co jest potrzebne do ubezpieczenia mieszkania?

   Aby wykupić ubezpieczenie mieszkania lub domu, wykorzystaj kalkulator składek LINK4. Wypełniając go, będziesz potrzebować jedynie swojego dowodu osobistego i danych lokum. Aby określić koszt ubezpieczenia, musimy wiedzieć, jaki jest tytuł prawny lokalu, jaką ma dokładną powierzchnię czy dodatkowe zabezpieczenia. Do wyliczenia wysokości składki potrzebne będą jeszcze takie informacje jak: usytuowanie mieszkania lub domu oraz stan, w jakim się on znajduje (czy jest w trakcie budowy, czy jest już ukończony).
    

   Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

   Ubezpieczenie domu i mieszkania w LINK4 obejmuje ochroną szkody powstałe w Twoim lokalu bezpośrednio na skutek wystąpienia co najmniej jednego z następujących zdarzeń ubezpieczeniowych, pod warunkiem jego wystąpienia w okresie ochrony ubezpieczeniowej, do których należą: pożar, uderzenie pioruna, przepięcie, eksplozja, implozja, uderzenie lub upadek statku powietrznego, silny wiatr, grad, pękanie mrozowe, zalanie, zalanie przez osoby trzecie, powódź, deszcz nawalny, trzęsienie ziemi, obsunięcie ziemi, zapadanie ziemi, lawiny, napór śniegu, dym i sadza, uderzenie pojazdu mechanicznego, fala dźwiękowa, upadek drzew i masztów i wandalizm, lub od wszelkich zdarzeń losowych.

   Taka polisa na mieszkanie jest praktycznym zabezpieczeniem zwłaszcza dla osób mieszkających w blokach, gdzie stosunkowo łatwo może dojść przede wszystkim do zalania. Jednak bez względu na to, czy obawiasz się skutków pożaru, powodzi lub kradzieży, polisa ta da Ci poczucie bezpieczeństwa i pewność otrzymania pomocy,  gdy zajdzie taka potrzeba.

   Jak widzisz, zakres ochrony ubezpieczeniowej oferowanej przez LINK4 jest bardzo szeroki. Dlatego też bez względu na to, co się wydarzy, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania. Oczywiście, jeżeli tylko pozostałe warunki ubezpieczenia zostaną spełnione.

   Sprawdź także:

   Ubezpieczenie LINK4 DOM dostępne w LINK4. Szczegóły i wyłączenia odpowiedzialności sprawdź w OWU dostępnym na https://dokumenty.link4.pl/

   Ubezpiecz dom lub
   mieszkanie