Pakiet OC/AC
399zł PLN

Ubezpieczenie AC (Autocasco)

 • Chroni Twój samochód od następstw wszelkich zdarzeń (ALL RISK).
 • 7% rabatu jeśli kupisz polisę przez internet.

Sprawdź: Kalkulator OC i AC
Ubezpieczenie OC nie chroni Twojego auta, a przecież nie chcesz ryzykować. Wykupując AC, ubezpieczasz się przed uszkodzeniami i kradzieżą pojazdu.

W LINK4 szybko zlikwidujesz szkodę. Masz do wyboru dwa warianty:

1) WARSZTAT – naprawiasz auto w warsztatach ASO

2) KOSZTORYS – otrzymujesz odszkodowanie na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę i naprawiasz auto we własnym zakresie.

Co ważne, w naszym ubezpieczeniu AC rozliczamy szkody z korzyścią dla Ciebie, ponieważ:

 • w wariancie WARSZTAT do naprawy samochodu stosowane są oryginalne części zamienne
 • nawet po wypadku auto jest nadal ubezpieczone na pełną sumę 
 • możesz wykupić amortyzację, dzięki czemu odszkodowania nie zmniejsza się o zużycie części podlegających wymianie
 • w standardzie jest stała suma ubezpieczenia dla nowego pojazdu
 • otrzymujesz również ubezpieczenie bagażu podręcznego oraz fotelików dziecięcych od zniszczenia i kradzieży, dodatkowo przy wypłacie za nie odszkodowania nie mają zastosowania udział własny i franszyza integralna

W AC LINK4 dbamy o potrzeby różnych kierowców, dlatego możesz objąć ochroną:

 • instalację gazową
 • auta nawet do 15 lat.

Co to jest ubezpieczenie autocasco?

Polscy kierowcy wiedzą, że będąc właścicielami pojazdu, muszą wykupić ubezpieczenie komunikacyjne samochodu OC. Jest to tzw. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, do którego posiadania obliguje nas prawo. Ubezpieczenie samochodu OC chroni Ciebie i każdego kierowcę Twojego pojazdu wyłącznie przed finansowymi konsekwencjami wypadków i kolizji, które powstały z Twojej winy na innym pojeździe lub osobie.

Dlatego właśnie warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia AC. Autocasco, czyli ubezpieczenie AC samochodu, jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Warto jednak zdecydować się na tę polisę – AC samochodu m.in. chroni Twój pojazd oraz jego podstawowe wyposażenie przed różnego rodzaju zdarzeniami, jak wypadki czy kolizje.

Posiadając ubezpieczenie AC, w zależności od jego rodzaju, chronisz siebie przed ogromnymi kosztami naprawy, które mogą powstać w przypadku wypadku lub kolizji spowodowanych z Twojej winy, gdy poniesiesz szkodę. Przed czym jeszcze zabezpiecza AC? Ubezpieczenie pozwoli Ci pokryć szkody, które wynikają z czynów osób trzecich, takich jak na przykład akty wandalizmu, a także działania sił natury: gradu, huraganu, uderzenia pioruna, powodzi, zapadania lub osuwania się ziemi czy lawiny.

Ubezpieczenie Autocasco w LINK4 zawierane jest w formule All Risk. Co to oznacza? Odpowiadamy za wszelkie zdarzenia, za wyjątkiem tych wprost wskazanych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia jako wyłączenia! Dlatego polisa kompleksowo chroni Twój pojazd np. w przypadku jego zatopienia, pożaru, wybuchu i osmalenia, a także uszkodzenia pojazdu przez osoby, których przewóz wynikał z konieczności udzielenia pomocy medycznej oraz nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego, które pochodziło z zewnątrz pojazdu. Poza autocasco Wypadkowym, możesz zdecydować się dodatkowo na autocasco Kradzieżowe, na wypadek kradzieży części lub całego samochodu.

Polisa AC – czym kierować się przy wyborze?

Kupując ubezpieczenie samochodu AC, zwróć uwagę na cenę i zawartość polisy – w LINK4 gwarantujemy Ci kompleksowy pakiet udogodnień, który chroni Ciebie i Twój pojazd przed skutkami niespodziewanych kolizji czy wydarzeń. Wszystko to w przystępnej cenie, aby nie obciążać Twojego budżetu.

Musisz wiedzieć, że na cenę oraz zakres ubezpieczenia mają wpływ takie czynniki jak wartość, wersja wyposażenia i wiek pojazdu. Znaczenie ma nawet wielkość miasta, w którym najczęściej użytkowany jest samochód – ten aspekt wpływa m.in. na ryzyko stłuczki lub wypadku. Dlatego, aby poznać cenę polisy, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń dostępnego na stronie LINK4 i sprawdź, ile będzie kosztowało Autocasco skrojone specjalnie dla Ciebie i Twoich oczekiwań! Kalkulator wyliczy cenę dla Ciebie w mniej niż 60 sekund.

Wybierając Ubezpieczenie Autocasco, dokładnie zapoznaj się z zakresem świadczeń. W LINK4 nie tylko zadbamy o naprawę pojazdu, ale także zwrócimy koszty ewentualnego holowania samochodu do warsztatu lub parkowania go na parkingu strzeżonym do czasu przybycia naszego rzeczoznawcy. Dodatkowo, jeśli Twoje auto posiada instalację gazową, również ona zostanie objęta ubezpieczeniem w ramach AC.

Dlaczego wybrać ubezpieczenie Autocasco w LINK4?

Co w LINK4 zabezpieczy Twoje AC? Ubezpieczenie w podstawowej wersji obejmuje swoją ochroną nie tylko Twój pojazd, ale nawet bagaż podręczny oraz foteliki, które się w nim znajdują. Na Twój wniosek możemy także ubezpieczyć wyposażenie dodatkowe, takie jak radia, alufelgi itp.

W LINK4 możesz samodzielnie wybrać, w jaki sposób pomożemy Ci w przypadku szkody. Sam zdecyduj, czy wolisz wariant AC z warsztatem (wykorzystanie w naprawie części oryginalnych), czy z kosztorysem (naprawa z użyciem części alternatywnych). Wybierasz także, czy wolisz stałą lub zmienną wartość pojazdu, jak również to, czy będziemy obliczać amortyzację poszczególnych części, czyli procentowy wskaźnik zużycia eksploatacyjnego części zakwalifikowanych do wymiany.

W LINK4 Twoje autocasco wypadkowe obejmować będzie szkody, które powstaną na terenie całej Europy. Pamiętaj, na terenie Białorusi, Rosji, Mołdawii i Ukrainy, nie funkcjonuje autocasco kradzieżowe.

W LINK4 masz do wyboru dwa warianty likwidacji szkód:

 • WARSZTAT – naprawiasz auto w wybranym warsztacie, w tym ASO (Autoryzowanych Stacjach Obsługi);
 • KOSZTORYS – na podstawie wyceny szkody sporządzonej przez rzeczoznawcę otrzymujesz odszkodowanie i naprawiasz auto we własnym zakresie.

Co ważne, w naszym ubezpieczeniu AC rozliczamy szkody z korzyścią dla Ciebie, ponieważ:

 • w wariancie WARSZTAT do naprawy samochodu stosowane są oryginalne części zamienne;
 • możesz wykupić amortyzację, dzięki czemu odszkodowania nie zmniejsza się o zużycie części podlegających wymianie;
 • w standardzie jest stała suma ubezpieczenia dla nowego pojazdu.

Ubezpieczenie Autocasco w LINK4 najkorzystniej kupisz w pakiecie OC/AC. Nasza oferta jest bardzo elastyczna. Zadzwoń do nas lub skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń, który wyliczy cenę Twojej polisy w mniej niż minutę. Z LINK4 każda Twoja podróż będzie bezpieczna i komfortowa!

Ubezpieczenie Autocasco dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje o produktach LINK4 sprawdź w OWU dostępnych na www.link4.pl

Co to jest ubezpieczenie Autocasco?

Ubezpieczenie AC (Autocasco) jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które chroni Twój samochód i pozwoli uzyskać odszkodowanie w razie wypadku lub kolizji spowodowanych przez Ciebie, a także wtedy, gdy Twoje auto zostanie skradzione lub zniszczone. AC może mieć różny zakres, od tego zależy również wysokość jego składki.

Co obejmuje AC?

Wśród najczęstszych szkód, które zrekompensuje Ci ubezpieczenie AC, znajdują się: wypadki i kolizje z innymi pojazdami, ludźmi, zwierzętami czy przedmiotami, uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie lub zwierzęta, kradzież lub usiłowanie kradzieży pojazdu czy działania zjawisk pogodowych (np. grad, zalanie auta, uderzenie pioruna, lawina, osunięcie się ziemi).

Czy nieopłacona polisa AC jest ważna?

W przypadku nieopłacenia AC polisa jest ważna, a składka jest wciąż wymagana. Anulacja jest możliwa po sprzedaży, wyrejestrowaniu lub szkodzie całkowitej.

Jak zgłosić szkodę AC?

Wystarczy, że na stronie głównej www.link4.pl po prawej stronie klikniesz przycisk ZGŁOŚ SZKODĘ. Tam możesz zgłosić szkodę z polisy OC sprawcy ubezpieczonego w LINK4, a jeśli posiadasz ubezpieczenie AC, również uszkodzenie pojazdu, jego kradzież lub uszkodzenie szyby. Wystarczy, że wejdziesz w odpowiednią zakładkę, przygotujesz stosowne dokumenty, a następnie wypełnisz prosty formularz, co zajmie Ci jedynie około 10 minut.

Czy można dokupić AC?

Ubezpieczenie AC (Autocasco) jest dobrowolnym ubezpieczeniem, dlatego można je wykupić w każdym momencie. Zapewnia ono pełną ochronę, w związku z tym pozwoli Ci się czuć znacznie pewniej na drodze. Ubezpieczenie AC można wykupić tylko w pakiecie z OC. Ubezpieczenie Autocasco dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl