Koszty leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku.

Assistance, OC w życiu prywatnym, NNW.

Możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe ryzyka, jak np. uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

ilustracja_sporty_zimowe

Ubezpieczenie Turystyczne - Sporty zimowe

Ważna informacja

Z uwagi na sytuację międzynarodową od 7 października 2023 osoby podróżujące do Izraela, na Zachodni Brzeg Jordanu, czy do Strefy Gazy nie będą mogły skorzystać z ochrony świadczonej przez LINK4 w ramach ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne – Sporty zimowe w LINK4?

Ochrona w czasie uprawiania sportów zimowych

Image
ikony_na_podstrony_sporty zimowe_narciarz.narty

LINK4 proponuje rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego dedykowane miłośnikom sportów zimowych, takich jak narciarstwo czy snowboard. Ubezpieczenie obejmuje różne dyscypliny, od hokeja po łyżwiarstwo, zapewniając wsparcie w razie wypadku. Ubezpieczając się, możesz w pełni cieszyć się radością płynącą z aktywnego wypoczynku w zimowej scenerii.

Oblicz składkę

Szeroki zakresu ubezpieczenia w podstawowej wersji

Image
ikony_na_podstrony_OC mieszkaniowe_tarcza

W LINK4 stawiamy na komfort i elastyczność. Nasza podstawowa polisa turystyczna gwarantuje wsparcie w najważniejszych momentach podróży. Obejmuje nie tylko koszty leczenia, ale również usługi Assistance, które są nieocenione w nieprzewidzianych sytuacjach. Dzięki nam każdy Twój wyjazd stanie się spokojniejszy. Wybierz LINK4 i podróżuj z radością.

Oblicz składkę

Elastyczność polisy
dopasowana do 
Twoich potrzeb

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie turystyczne_opcje

W LINK4 cenimy indywidualność i różnorodność potrzeb naszych klientów. Jeśli czujesz, że standardowy pakiet ochrony nie spełnia Twoich oczekiwań, masz możliwość jego rozszerzenia. Dodaj opcje, które są dla Ciebie kluczowe. W LINK4 dostosowujesz polisę do siebie, płacąc jedynie za te elementy, które wybierzesz. Wspólnie z nami stworzysz dopasowany zakres ubezpieczenia.

Oblicz składkę

Wybierasz się na zimowy wyjazd? Wykup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 rozszerzone o opcję amatorskiego uprawiania sportów zimowych

Jeśli wyjeżdżasz na zimowy urlop, pamiętaj, że potrzebujesz dopasowanego do Twoich potrzeb ubezpieczenia turystycznego. Polisa w LINK4, rozszerzona o opcję amatorskiego uprawiania sportów zimowych, ochroną obejmuje wiele popularnych dyscyplin. W ten sposób zabezpieczysz siebie i sprawisz, że bliscy nie będą aż tak mocno się martwić na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń z dala od domu.

W podstawowy zakres ubezpieczenia turystycznego rozszerzonego o opcję amatorskiego uprawiania sportów zimowych, wchodzą

 • Ubezpieczenie Kosztów leczenia i Assistance

Jeśli w czasie wyjazdu zachorujesz albo ulegniesz wypadkowi – np. podczas amatorskiego uprawiana sportów zimowych – nie musisz martwić się o koszty leczenia. Dzięki ubezpieczeniu będziesz mógł skorzystać m.in. z konsultacji lekarskich czy niezbędnych badań. 

Co oferuje Assistance w ramach ubezpieczenia? Narciarskie wypadki, zagubienie się na szlaku, upadek z dużej wysokości podczas wędrówki – polisa oferuję pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Możesz liczyć np. na transport medyczny czy pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa za granicą. 
 

Jeśli potrzebujesz szerszego zakresu ochrony, do ubezpieczenia turystycznego możesz dokupić:

 • NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków daje możliwość wypłaty świadczenia w razie doznania uszczerbku na zdrowiu. Świadczenie możesz przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, np. na rehabilitację. 

 • OC w życiu prywatnym

Polisa odpowiedzialności cywilnej chroni Twój majątek na wypadek, gdybyś wyrządził szkodę osobie trzeciej. 

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Przykładowa kalkulacja ubezpieczenia turystycznego obejmującego sporty zimowe w LINK4

Pani Monika wybiera się na tydzień z dwójką dzieci na narty do Włoch. Za ubezpieczenie turystyczne – Sporty zimowe – zapłaci tylko 131,54 zł.*

 • Image
  Kobieta

  Monika,
  Włochy

Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

  Dopasuj ubezpieczenie do Twoich potrzeb z opcjami dodatkowymi!

  • Choroby przewlekłe

  Zakresem ochrony możesz objąć zaostrzenie schorzenia, na które chorujesz przewlekle. Dzięki wykupieniu tej opcji koszty związane z leczeniem zostaną pokryte do sumy ubezpieczenia.

  • Sprzęt sportowy

  Na nartach Twój sprzęt sportowy może ulec zniszczeniu. Wykupując tę opcję, zabezpieczysz się na wypadek jego uszkodzenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

  • Odwołanie uczestnictwa w imprezie turystycznej

  Otrzymasz zwrot kosztów, jeżeli z powodu nagłych i niespodziewanych zdarzeń zajdzie konieczność odwołania wyjazdu.

  • Ubezpieczenie mienia pozostawionego w domu na czas podróży

  Ochrona w ramach tej opcji obejmuje mienie ruchome (ochrona od pożaru i innych zdarzeń losowych oraz od kradzieży z włamaniem lub rabunku), a także elementy stałe (od pożaru i innych zdarzeń losowych).

   Najczęściej zadawane pytania.

   Ile kosztuje “ubezpieczenie narciarskie”?

   Obrazek strzałka w dół

   “Polisa narciarska” to chętnie wybierane ubezpieczenie, które gwarantuje jej posiadaczom środki finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Jest to kompleksowa oferta skierowana przede wszystkim do osób aktywnych, dla których ważne jest także własne zdrowie i bezpieczeństwo. Narciarstwo to ekscytująca dyscyplina, jednak niesie ze sobą zwiększone ryzyko urazów ciała lub uszkodzenia sprzętu, dlatego warto się na takie ewentualności zawczasu zabezpieczyć.

   Jej koszt jest ustalany indywidualnie i zależy od wielu czynników. Należą do nich miejsce wyjazdu wypoczynkowego, długość wyjazdu, czy rodzaj aktywności, która będzie podejmowana. Jeśli chcesz poznać koszt Twojej polisy, skorzystaj z naszego prostego kalkulatora składki! Jest to bardzo proste. Już po kilkudziesięciu sekundach dowiesz się, ile wyniesie koszt składki przy interesującej Cię sumie ubezpieczenia oraz w wybranym przez Ciebie zakresie.

   Czy “ubezpieczenie narciarskie” pokrywa koszty leczenia?

   Obrazek strzałka w dół

   Tak, w LINK4 Twoje “ubezpieczenie narciarskie” pokryje koszty leczenia. Dzięki polisie zyskasz ochronę finansową na wypadek kontuzji podczas uprawiania sportu. Zapłacimy za niezbędne leczenie i hospitalizację. Uregulujemy także koszty transportu medycznego. Dlatego, jeśli często uprawiasz dyscypliny sportu obarczone ryzykiem kontuzji, warto zabezpieczyć się i wykupić polisę narciarską w LINK4.

   W przypadku złamania, skręcenia lub innego rodzaju urazu możesz liczyć na to, że LINK4 pokryje koszty niezbędnej pomocy lekarskiej, w tym pobytu w szpitalu. Jeżeli do wypadku dojdzie za granicą, koszty leczenia mogą być naprawdę wysokie. Warto się więc na taki wypadek zabezpieczyć, aby uniknąć zazwyczaj wysokich kosztów i opłat.

   Co powinno zawierać “ubezpieczenie narciarskie”?

   Obrazek strzałka w dół

   Dobra “polisa narciarska”, a właśnie taką znajdziesz w LINK4, powinna gwarantować Ci swobodę wyboru opcji, które chcesz w niej zawrzeć. Dlatego, wybierając nasze ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko amatorskiego uprawiania sportów zimowych, będziesz miał zapewnione leczenie i hospitalizację w razie nieszczęśliwego wypadku podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. Jeżeli kupisz ubezpieczenie sprzętu sportowego otrzymasz odszkodowanie, jeśli Twój sprzęt zostanie uszkodzony lub skradziony, a z ubezpieczeniem bagażu nawet zadbamy o Twój bagaż podróżny. Oferujemy bardzo szeroką ochronę ubezpieczeniową, dzięki czemu możesz skupić się na odpoczynku i cieszyć się wyjazdem na narty.

   Dla kogo przeznaczona jest “polisa narciarska”?

   Obrazek strzałka w dół

   “Ubezpieczenie narciarskie” to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto wybiera się na zimowy urlop. Taka polisa gwarantuje komfort psychiczny, a w razie nieszczęśliwych wypadków zapewnia niezbędną pomoc, dlatego każdy narciarz powinien posiadać odpowiednią polisę.

   Wynika to z faktu, że uprawianie sportów zimowych jest związane z dość wysokim ryzykiem doznania kontuzji. W zimie dużo częściej zdarzają się złamania nóg, rąk czy nawet wstrząśnienie mózgu. Z odpowiednią polisą, w przypadku wystąpienia tego typu sytuacji możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Dotyczy ona m.in. pokrycia kosztów leczenia ambulatoryjnego.

   Co więcej, gdy podczas pobytu na nartach zostanie Ci skradziony strój i obuwie to będzie to spory problem. Dlatego masz możliwość ubezpieczenia również sprzętu sportowego. Wypłacone odszkodowanie pozwoli na uzupełnienie garderoby i cieszenie się zimowym wyjazdem na narty.

   Czy ubezpieczenie turystyczne obowiązuje za granicą?

   Obrazek strzałka w dół

   Tak, ubezpieczenie Podróże rozszerzone o ryzyko amatorskiego uprawiania sportów zimowych może obowiązywać również za granicą – wystarczy, że wybierzesz stosowny wariant ubezpieczenia. Pamiętaj także, by zakupić je na minimum jeden dzień przed planowanym wyjazdem.

   Czy ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy jest obowiązkowa za granicą?

   Obrazek strzałka w dół

   Polisa turystyczna dla narciarzy nie jest obowiązkowa, ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju. Jednak warto wykupić takie ubezpieczenie, by w razie nieprzewidzianych i przykrych sytuacji mieć pewność, że otrzymasz odpowiednią pomoc. W ramach tej polisy LINK4 możesz wybrać ubezpieczenie kosztów leczenia, sprzętu sportowego lub bagażu, a także odpowiedzialności cywilnej, które pozwoli pokryć koszt naprawy szkód, jakie powstały z Twojej winy. Jak widzisz, szeroka ochrona ubezpieczeniowa pozwoli Ci cieszyć się zimowym wyjazdem i o nic się nie martwić.

   Przed czym chroni ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o uprawianie sportów zimowych?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie w LINK4 oferuje szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. Przede wszystkim zapewnia pokrycie kosztów leczenia w przypadku gdy podczas jazdy na nartach odniesiesz kontuzję wymagającą leczenia. W wypadku kradzieży lub zagubienia przez przewoźnika ubezpieczony może być także Twój bagaż. Możesz także kupić OC w życiu prywatnym - wówczas będziesz chroniony, jeśli nieumyślnie wyrządzisz komuś krzywdę lub szkodę na jego mieniu. Możesz także rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o ryzyko amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Dzięki niemu będziesz mógł bezpiecznie spróbować nowych dyscyplin sportowych.

   Czy ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o uprawianie sportów zimowych obejmuje także sprzęt sportowy?

   Obrazek strzałka w dół

   Jak najbardziej ubezpieczenie Podróże w LINK4 może chronić sprzęt sportowy jeżeli wybierzesz taką opcję. Twoje narty, snowboard oraz inny sprzęt do sportów zimowych są chronione na wypadek kradzieży, uszkodzenia czy też zagubienia przez przewoźnika. Docenią to zwłaszcza osoby, które na zimowych wyjazdach zawsze używają swojego wyposażenia. Dzięki temu nie musisz obawiać się utraty ulubionych nart, gdy wyjeżdżasz na zimowy odpoczynek.

   Polisa narciarska

   Cenisz sobie swobodę i chcesz mieć możliwość dopasować oferty do indywidualnych potrzeb? Ubezpieczenie w LINK4 możesz dowolnie rozszerzyć o dodatkowe elementy, takie jak np. uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie na narty

   Uwielbiasz sporty zimowe i nie wyobrażasz sobie tej pory roku bez wizyty na stoku? Koniecznie zdecyduj się na Ubezpieczenie Podróże, obejmujące sporty zimowe w LINK4, czyli polisę turystyczną, której zakres ochrony został rozszerzony o ryzyko amatorskiego uprawiania sportów zimowych. Jeśli podczas aktywności przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek lub kontuzja, polisa LINK4 pokrywa koszty leczenia czy zakupu leków. Pakiet ubezpieczeń Podróże może zawierać ubezpieczenia Kosztów leczenia i Assistance, OC w życiu prywatnym czy NNW i pozwoli Ci w pełni cieszyć się z uroków zimy na stoku. 

   Ubezpieczenie turystyczne z ryzykiem amatorskich sportów zimowych jest dla osób, które uprawiają zimą:

   • hokej,
   • kite-skiing (jazda na nartach przy użyciu specjalnego latawca),
   • kite-snowboarding (jazda na desce przy użyciu specjalnego latawca),
   • łyżwiarstwo figurowe,
   • łyżwiarstwo szybkie,
   • narciarstwo biegowe,
   • narciarstwo zjazdowe po oznaczonych trasach,
   • saneczkarstwo,
   • snowboard zjazdowy po oznaczonych trasach,
   • sporty, w których wykorzystywane są pojazdy przeznaczone do poruszania się po śniegu lub lodzie,

   Zdecyduj się na kompleksowe ubezpieczenie – snowboard, narty, lodowisko, czy sanki to wyjątkowe aktywności, dlatego korzystaj z zimy i uprawiaj swoje ulubione sporty bez ograniczeń. 

    

   Polisa Podróże rozszerzona o ryzyko amatorskiego uprawiania sportu – co masz do wyboru?

   Jakie ubezpieczenie na narty będzie najlepsze? W LINK4 możesz wybrać indywidualnie dopasowane do potrzeb Twoich i Twoich bliskich ubezpieczenie. Sporty zimowe niosą za sobą ryzyko urazów i wypadków. Jeśli chcesz czuć się w pełni bezpiecznie, wybierz dodatkowe opcje polisy.


   UBEZPIECZENIE KOSZTÓW LECZENIA I ASSISTANCE

   Ubezpieczenie pokryje koszty niezbędnego leczenia i ewentualnej hospitalizacji po nieszczęśliwym wypadku. Zyskasz ochronę na wypadek kontuzji podczas uprawiania sportu i nie będziesz musiał martwić się o niespodziewane koszty. Zwróć uwagę na dodatkowe elementy polisy – np. pokrycie kosztów transportu medycznego to przydatna gwarancja na wypadek niespodziewanego urazu.

    

   UBEZPIECZENIE SPRZĘTU SPORTOWEGO

   Jeśli korzystasz z własnego sprzętu sportowego i obawiasz się, że podczas aktywności może on ulec zniszczeniu, możesz także zdecydować się na polisę, która obejmuje jego ochronę.

   W LINK4 otrzymasz odszkodowanie, gdyby Twój sprzęt sportowy został skradziony, utracony w wyniku niewłaściwej opieki przewoźnika lub nieszczęśliwego wypadku.

    

   UBEZPIECZENIE BAGAŻU PODRĘCZNEGO 

   Zadbaj także o dodatkowe ubezpieczenie bagażu podróżnego, które obejmie ochroną finansową m.in. odzież, obuwie i kosmetyki. Jeżeli stracisz bagaż w wyniku kradzieży z włamaniem, rozboju lub niewłaściwego przechowywania go przez przewoźnika, wypłacimy Ci odszkodowanie.


   ROZSZERZENIE ZAKRESU OCHRONY O RYZYKO AMATORSKIEGO UPRAWIANIA SPORTÓW WYSOKIEGO RYZYKA

   Masz wątpliwości, na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz optymalne dla siebie ubezpieczenie? Sporty zimowe to często ogromna dawka adrenaliny, sposób na odprężenie i zapomnienie o codziennych obowiązkach. Jeżeli stawiasz sobie bardziej ekstremalne wyzwania i lubisz eksperymentować na stoku, odpowiednią opcją będzie rozszerzenie zakresu ubezpieczenia Podróże o ryzyko amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka Za sporty wysokiego ryzyka uznawane są m.in. :

   wspinaczka wysokogórska i skałkowa, 

   • sporty wodne na rzekach górskich, 
   • jazda na nartach wodnych, 
   • jazda na nartach poza wytyczonymi trasami, 
   • sporty motorowodne, 
   • speleologia,
   • spadochroniarstwo i lotniarstwo.

   Zastanów się, z jakiego rodzaju aktywności masz zamiar korzystać i wybierz polisę od LINK4, która sprawdzi się najlepiej podczas Twojego urlopu. To w końcu czas wypoczynku, dlatego zadbaj o to, aby nawet w razie niespodziewanej sytuacji móc otrzymać wsparcie. Dzięki temu zabezpieczysz się od następstw przykrych zdarzeń i w pełni skorzystasz z zaplanowanego urlopu.  
    

   Ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o sporty zimowe w LINK4 – korzystaj wygodnie

   W LINK4 wiemy, jak ważny jest spokojny, bezpieczny i komfortowy odpoczynek. Nasza polisa ubezpieczeniowa jest w optymalny sposób skrojona do Twoich potrzeb. Często podróżujesz z rodziną, chcesz zadbać o ich wygodę i bezpieczeństwo? Ubezpieczenie narciarskie będzie chronić Twoich bliskich, gdy będziecie celebrować wspólne chwile, otoczeni zimowym krajobrazem. Dzięki dodatkowym opcjom, o które możesz rozszerzyć swoją polisę, każdy wyjazd okaże się udany. Możemy ubezpieczyć Twój bagaż i sprzęt sportowy, pomożemy w razie choroby.

   Polisę turystyczną możesz uzupełnić o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Jeśli obawiasz się, że Twój wyjazd może się nie odbyć z powodów niezależnych od Ciebie, oferujemy ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej. Na Twój wniosek rozszerzymy polisę o ryzyka związane z pracą fizyczną lub chorobami przewlekłymi. 

   Ubezpieczenie Podróże to łatwość obsługi i komfort korzystania z posiadanej polisy. Skorzystaj z naszego kalkulatora, aby obliczyć wysokość składki. Ubezpiecz się w LINK4 i odpoczywaj dokładnie tak, jak lubisz! Ubezpieczenie Podróże to pewność, że Ty i Twoi bliscy będą zawsze pod dobrą opieką!

   Ubezpieczenie Podróże dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na https://dokumenty.link4.pl/

   Ubezpieczenie 
   podróżne