Transport pod wskazany przez Ciebie adres lub pobyt w hotelu, gdy mieszkanie nie nadaje się do użytku.

Pomoc hydraulika, elektryka i innych fachowców.

Przewóz rzeczy z Twojego mieszkania w bezpieczne miejsce lub zapewnienie im ochrony na miejscu.

ilustracje_FHH_assistance_domowy

Assistance domowy

Dlaczego warto kupić Assistance domowy w LINK4?

Ubezpieczenie przed zdarzeniami losowymi

Image
ikony_na_podstrony_assistance domowy_ogień

Poszukujesz sposobu na zabezpieczenie finansowe swojego mieszkania? Dzięki ubezpieczeniu Assistance jesteś zabezpieczony przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Gdyby Twoje mieszkanie zostało zalane czy strawione przez ogień, Assistance gwarantuje wsparcie, np. w postaci przetransportowania domowników do hotelu. Z nami czujesz się pewnie w każdej sytuacji.

Oblicz składkę

Dostęp do pomocy fachowców

Image
ikony_na_podstrony_assistance domowy_pracownik

W LINK4 nie tylko ubezpieczamy Twoje mienie, ale również zapewniamy wsparcie specjalistów w przypadku zdarzeń losowych. Dzięki naszej polisie masz dostęp do szerokiej gamy fachowców. Czy to problem z instalacją elektryczną, czy hydrauliczną — zawsze znajdziesz u nas profesjonalistę gotowego pomóc. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

Oblicz składkę

Dodatek do polisy mieszkaniowej

Image
ikony_na_podstrony_assistance domowy_dom tarcza

W LINK4 dbamy o wszechstronną ochronę Twojego mienia. Decydując się na ubezpieczenie mieszkania lub domu, możesz skorzystać z Pakietu Assistance. To pomoc w nagłych sytuacjach. Chcemy, by poczucie bezpieczeństwa i komfortu towarzyszyło Ci nieprzerwanie. Wybierz ochronę mienia i assistance w LINK4 i ciesz się spokojem.

Oblicz składkę

Zapewnij sobie spokój i kup polisę mieszkaniową razem z Assistance Domowym w LINK4

Assistance mieszkaniowy chroni Cię przed poniesieniem dodatkowych kosztów w przypadku zdarzeń losowych na terenie Twojej nieruchomości. W takiej sytuacji warto odjąć sobie stresu i kosztów związanych z przewiezieniem do hotelu, czy opieką nad dziećmi. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie dla Twojego mieszkania wraz z Assistance Domowym i skorzystaj z Kalkulatora LINK4.

W pakiecie z Assistance domowym dostaniesz od nas

 

 • Assistance techniczny

Jeśli po wystąpieniu zdarzenia dom lub mieszkanie nie będzie się nadawać do zamieszkania, zapewnimy zarówno Tobie, jak i pozostałym domownikom pobyt w hotelu (do 8 dób), a także transport do miejsca zakwaterowania. W ramach polisy możesz też skorzystać z dozoru mienia w miejscu ubezpieczenia, jak również z interwencji ślusarza lub innego specjalisty w sytuacji awaryjnej.

 • Assistance RTV/AGD/PC

Naprawa sprzętu RTV, AGD lub PC, który ulegnie awarii w okresie ubezpieczenia. Interwencja zostanie zorganizowana w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych.

 • Assistance medyczny

W ramach produktu możesz liczyć m.in. na wizytę lekarza lub pielęgniarki, transport medyczny, a także dostarczenie leków do domu po nieszczęśliwym wypadku. Możemy również zorganizować opiekę dla Twoich dzieci, osób niesamodzielnych lub zwierząt domowych, jeśli znajdziesz się w szpitalu.

 • Assistance rowerowy

Obejmuje m.in. transport roweru po wypadku, jak również jego naprawę na miejscu zdarzenia do kwoty równej 1 200 zł.

 • Pomoc informacyjna

Pomoc informacyjna i infolinia medyczna, z których możesz korzystać przez całą dobę.

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Przykładowe kalkulacje Assistance domowego w LINK4

W przypadku pani Oliwii z Wrocławia cena ubezpieczenia mieszkania wraz z pakietem Assistance domowym wyniosła 175,51 zł.

Pan Tomasz ubezpieczył swój dom w Ostrowie Wielkopolskim (150 m²). Polisa razem z pakietem Assistance Domowy kosztowała go 493,79 zł.

W przypadku pani Katarzyny z Łagiewnik (woj. dolnośląskie) składka za ubezpieczenie mieszkania z pakietem Assistance Domowym była równa 292,40 zł.*

 • Image
  Kobieta

  Oliwia,

  Wrocław

 • Image
  Mężczyzna

  Tomasz,

  Ostrów Wielkopolski

 • Image
  Kobieta

  Katarzyna, 

  Łagiewniki

Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

  Dodatkowe ubezpieczenie w Pakiecie

  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim przez Ciebie, a także Twoje dziecko lub zwierzę domowe.

  • Przedmiotem tej polisy jest ochrona prawnych interesów Ubezpieczającego, związanych z czynnościami życia prywatnego. W ramach ubezpieczenia pomocy prawnej LINK4 zapewnia Ubezpieczającemu możliwość skorzystania z usług prawnych oraz pokrycie ich kosztów w przypadku wystąpienia wypadku ubezpieczeniowego.

  • Twoje mieszkanie czy dom to nie tylko ściany i wyposażenie, ale wyjątkowe miejsce, z którym wiążą się cenne wspomnienia. Zadbaj o ochronę swojego mienia i bądź gotowy na określone zdarzenia losowe. Skorzystaj z pakietu ubezpieczenia od LINK4 i nie martw się o przyszłość domu lub mieszkania. 

   Najczęściej zadawane pytania.

   Jaki zakres obejmuje assistance mieszkaniowe?

   Obrazek strzałka w dół

   Domowe assistance zapewni Ci organizację i pokrycie kosztów pomocy w przypadku zdarzeń wskazanych w OWU. Np. zadbamy o: organizację pobytu w hotelu wraz z transportem w obie strony, ochronę pozostawionego mienia lub jego transport w dowolne, wskazane miejsce, wizytę lekarza, transport do szpitala lub dostawę leków, opiekę nad dziećmi oraz zwierzętami. To praktyczne ubezpieczenie, która sprawdzi się przede wszystkim w nieprzewidzianych i stresujących sytuacjach.

   Wiele z tych usług pozwoli Ci skupić się na organizowaniu remontu lub usuwaniu powstałych w Twoim domu albo mieszkaniu szkód. Poczucie spokoju i otrzymanie wsparcia jest w takich chwilach bardzo ważne.

   Czym jest ubezpieczenie home assistance?

   Obrazek strzałka w dół

   Home assistance jest pakietem usług, które zorganizujemy w Twoim miejscu zamieszkania przy zaistnieniu określonych w naszej umowie okoliczności. Najpopularniejszym elementem tej polisy jest pomoc fachowców od różnych awarii, np. hydraulików, elektryków, ślusarzy, dekarzy. Eksperci w ramach polisy dokonają naprawy, a koszty tych napraw pokryje Twoja polisa assistance.

   Co ważne, w razie wystąpienia zdarzenia, w ramach tej polisy hydraulik czy elektryk zjawi się u Ciebie tak szybko jak to możliwe i usunie usterkę. Jeśli z powodu zdarzenia losowego nie będziesz mógł pozostać w mieszkaniu lub domu, zapłacimy za Twój nocleg w hotelu (maksymalnie do 8 dni). Także w przypadku wystąpienia poważniejszych zdarzeń, takich jak zalanie czy pożar, możesz w ramach tej polisy otrzymać wsparcie i pomoc. Zorganizujemy nocleg, transport do hotelu czy też, jeśli zajdzie taka konieczność, opiekę nad dziećmi. Wszystko w ramach ubezpieczenia Assistance domowy.

   Wspomniane zdarzenia są stresujące i często powodują szok, dlatego podczas zgłaszania szkody maksymalnie ograniczyliśmy wszelkie formalności. Potem jak najszybciej przystępujemy do organizowania pomocy dla Ciebie i Twoich bliskich w ciężkich dla Was chwilach.

   Do kogo skierowane jest home assistance?

   Obrazek strzałka w dół

   Domowe assistance skierowane jest dla każdego, kto nie chce, aby zaskoczyło go zdarzenie losowe w jego domu. Posiadając ubezpieczenie, wystarczy że skontaktujesz się z nami, zgłosisz zdarzenie, a my wyślemy fachowców, którzy usuną usterkę lub zorganizujemy niezbędną pomoc. Polisa pomoże Ci również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ koszt naprawy (do limitów wskazanych w OWU) zostanie opłacony przez LINK4.

   Jeżeli jesteś właścicielem domu lub mieszkania i obawiasz się, że w razie kryzysowej sytuacji możesz sobie sam nie poradzić z problemem, powinieneś mieć Assistance domowy. Dzięki niemu nie będziesz pozostawiony sam sobie w obliczu trudnej sytuacji. LINK4 stanie po Twojej stronie.

   Ile kosztuje ubezpieczenie assistance domowy?

   Obrazek strzałka w dół

   Home Assistance jest częścią ubezpieczenia Twojej nieruchomości. Możesz sprawdzić składkę za ubezpieczenie nieruchomości, używając naszego kalkulatora ubezpieczeń mieszkania. Uzupełnij formularz o podstawowe informacje o mieszkaniu lub domu, a kalkulator LINK4 obliczy koszt składki. Pamiętaj, że suma ubezpieczenia nieruchomości powinna odpowiadać wartości odtworzeniowej domu lub jego rynkowej wartości.

   Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie Home Assistance?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie Home Assistance jest praktycznym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni spokój i bezpieczeństwo, nawet w obliczu trudnych sytuacji. Okaże się pomocna, gdy w Twoim domu lub mieszkaniu dojdzie do sytuacji, której skutki uniemożliwiają bezpieczne w nim pozostanie. Polisa LINK4 zapewni Tobie oraz Twoim bliskim wsparcie, pobyt w hotelu wraz z transportem, a w razie konieczności wizytę lekarza. 

   Jakie ograniczenia i wykluczenia zawiera Assistance domowy?

   Obrazek strzałka w dół

   Jak w przypadku każdej polisy także ubezpieczenie Assistance domowy ma swoje wyłączenia. Są to sytuacje, w których – pomimo zaistnienia zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową – nie zostaną zrealizowane pewne usługi. Najczęściej jest to w przypadku, kiedy szkoda została wyrządzona celowo lub gdy osoba winna działała pod wpływem substancji odurzających. Kompletną listę ograniczeń i wyłączeń znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, jakie dostępne są na stronie www.link4.pl

   Czy można kupić samo ubezpieczenie Home Assistance?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie Home Assistance jest częścią polisy ubezpieczeniowej mieszkania w LINK4. Dlatego też nie ma możliwości zakupu tylko usługi Assistance domowy. By móc w pełni z niego korzystać, zapraszamy na stronę LINK4 i do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia mieszkań. Dzięki naszemu kalkulatorowi szybko poznasz koszty oraz zakres ochrony.

   Jak więc widzisz, zakres ochrony ubezpieczeniowej, jaką daje Ci domowy Assistance w LINK4, jest szeroki i bierze pod uwagę wystąpienie wielu sytuacji. To jest doskonałe dopełnienie ubezpieczenia mieszkania lub domu.

   Więcej na ten temat dowiesz się, kontaktując się z naszymi konsultantami pod numerem infolinii 22 444 44 44 lub zapoznając się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Assistance Domowy. Możesz je znaleźć na naszej stronie internetowej lub otrzymać podczas wizyty u agenta.

   Jak kupić ubezpieczenie Assistance domowy?

   Obrazek strzałka w dół

   Nie możesz kupić samego ubezpieczenia Assistance. Stanowi ono część ubezpieczenia domu w LINK4 i nie może zostać sprzedane osobno. Aby kupić taką polisę i Assistance domowy w pakiecie, wystarczy:

   • zadzwonić pod numer 22 444 44 44 i ustalić telefonicznie potrzebny zakres polisy,
   • skorzystać z kalkulatora online i załatwić wszystko przez Internet.

   Jakie są limity w Assistance domowym?

   Obrazek strzałka w dół

   O tym, jakie limity obowiązują dla każdego z dostępnych świadczeń, dowiesz się podczas zakupu. Możesz zapytać o to agenta, z którym rozmawiasz przez telefon, albo samodzielnie przeczytać w OWU polisy.

   Czego nie obejmuje domowe Assistance?

   Obrazek strzałka w dół

   Zakres Assistance jest bardzo szeroki, ale mimo wszystko nie obejmuje wszystkich zdarzeń. Do wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela należą m.in. takie sytuacje, w których:

   • odpowiedzialność za naprawę ponoszą właściwe służby, np. pogotowie gazowe lub energetyczne,
   • należy wykonać okresową konserwację mienia.

   Czy zakup pakietu Assistance domowy się opłaca?

   Obrazek strzałka w dół

   Nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego, co może zdarzyć się w Twoim domu lub mieszkaniu. Wyobraź sobie sytuację, w której w Twoim lokum wystąpiła szkoda uniemożliwiająca zamieszkiwanie go. W takim przypadku pakiet Assistance pokryje nie tylko pobyt w hotelu, ale też transport do niego czy ochronę mienia pozostawionego na miejscu. W ramach pakietu ubezpieczyciel zorganizuje Ci również m.in.:

   • transport do szpitala,
   • dostawę leków,
   • opiekę nad dziećmi lub zwierzętami,
   • naprawę sprzętów RTV/AGD,
   • naprawę roweru po wypadku z jego udziałem.

   Jak rozwiązać umowę Assistance domowy?

   Obrazek strzałka w dół

   Assistance domowy jest częścią umowy ubezpieczenia nieruchomości. Zawierając z nami umowę na odległość, masz prawo do odstąpienia od niej bez podania przyczyny w ciągu 30 dni. Aby to zrobić, pobierz i wydrukuj formularz odstąpienia od umowy, który znajdziesz na naszej stronie internetowej lub napisz odstąpienie ręcznie. Po uzupełnieniu go i wymaganymi danymi i podpisaniu zeskanuj dokument i wyślij za pomocą formularza kontaktowego.

   Umowę możesz też bez konsekwencji rozwiązać, jeśli stracisz tytuł prawny do nieruchomości albo zażądamy zmiany wysokości składki ubezpieczeniowej ze względu na ujawnienie okoliczności podwyższających ryzyko pojawienia się szkody.

   Jak długo ważny jest pakiet Assistance domowy?

   Obrazek strzałka w dół

   Standardowo umowa ubezpieczenia nieruchomości, w skład której wchodzi również Assistance, jest zawierana na rok. Po upływie tego czasu nie odnawia się na kolejny okres, lecz wygasa. Jeśli zależy Ci na tym, by ochrona ubezpieczeniowa nie została przerwana, musisz kontrolować to, kiedy kończy się umowa – i wykupić kolejną, aby zachować ciągłość.

   Czy Assistance domowy działa także poza ubezpieczoną nieruchomością?

   Obrazek strzałka w dół

   Zdecydowana większość świadczeń dostępnych w ramach pakietu Assistance obejmuje zdarzenia powstałe w miejscu ubezpieczenia. Wyjątek od tej zasady stanowią usługi Assistance rowerowego i Assistance medycznego. Możesz z nich korzystać na terenie całej Polski, niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdujesz.

   Na jaką specjalistyczną pomoc można liczyć w ramach Assistance domu?

   Obrazek strzałka w dół

   Assistance domowy zapewnia Tobie i Twoim domownikom dostęp do m.in. poniższych świadczeń:

   • organizacja i pokrycie kosztu pobytu w hotelu do 8 dób (w przypadku, gdy nieruchomość w wyniku szkody nie nadaje się do zamieszkania) Assistance RTV/AGD/PC – za naprawa sprzętu uszkodzonego w wyniku awarii (sprzęt nie może być starszy niż 6 lat) organizacja i pokrycie kosztów domowej wizyty lekarskiej (w przypadku nieszczęśliwego wypadku).
   • Assistance rowerowego – możesz skorzystać z naprawy roweru uszkodzonego podczas wypadku, a nawet z jego transportu z miejsca zdarzenia.
   • Pomocy informacyjnej – możesz liczyć na pomoc w uzyskaniu potrzebnych informacji, także w ramach infolinii medycznej.

   Na co zwrócić uwagę przy zakupie Assistance domowy?

   Obrazek strzałka w dół

   Sprawdź zakres ochrony i limity dla poszczególnych świadczeń oraz wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.

   Jak uzyskać pomoc w przypadku awarii?

   Obrazek strzałka w dół

   Chcąc skorzystać z jednego ze świadczeń dostępnych w ramach Assistance, skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 22 444 44 44. Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Możesz więc liczyć na nasze wsparcie w każdej sytuacji.

   Jakie urządzenia domowe są objęte ubezpieczeniem?

   Obrazek strzałka w dół

   Assistance domowy RTV/AGD/PC obejmuje tylko te urządzenia, które zostały kupione jako fabrycznie nowe i w momencie awarii nie mają więcej niż 6 lat. Nie mogą to być sprzęty używane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej ani takie, które są wciąż na gwarancji – wtedy za naprawę odpowiada producent.

   Assistance domowy

   Do każdej skomponowanej oferty - otrzymasz Assistance domowy, który zapewnia szeroki zakres pomocy w wielu sytuacjach awaryjnych.

   Obrazek strzałka w dół

   Gdy w Twoim domu zdarzy się coś niedobrego, możesz liczyć na:

   • pobyt w hotelu wraz z transportem w dwie strony
   • ochronę pozostawionego mienia lub jego transport
   • wizytę lekarza, transport do szpitala lub dostawę leków
   • opiekę nad dziećmi i zwierzętami.

   Jeśli chcesz, możesz też:

   • zdecydować się na ubezpieczenie wybranego mienia
   • wybrać tańszą opcję ubezpieczenia wyłącznie od pożaru i zdarzeń losowych.

   Assistance domowy – co to za polisa?

   Home Assistance, to bardzo wygodne rozwiązanie, które zabezpieczy Ciebie i Twój dom na wypadek różnych zdarzeń losowych. Podczas pożaru czy zalania potrzebne jest nie tylko odszkodowania, ale i bieżące wsparcie. Różnego rodzaju usterki również wymagają sprawnej interwencji. W takich sytuacjach to właśnie my w LINK4 oferujemy szybką pomoc w załatwieniu i organizacji pomocy fachowców, zdejmując z Ciebie sporo stresu i kosztów. Dzięki Ubezpieczeniu Assistance Domowy od LINK4 nie zostaniesz sam z awarią.
    

   Na czym dokładnie polega takie rozwiązanie i czym się kierować przy jego wyborze?

   Home Assistance – zapewni kompleksowe wsparcie
   Domowe Assistance to usługa, która ma być pewnego rodzaju dodatkiem do ubezpieczenia mieszkania. Standardowa polisa ubezpieczeniowa obejmuje kwestie związane z wypłatą odszkodowania w przypadku zdarzeń losowych (np. pożaru, uderzenia piorunem, zalania). Home assistance oferuje dodatkowe wsparcie. Jakie?

   Jeżeli np. w Twoim mieszkaniu wybuchnie pożar, to zawarta przez Ciebie polisa ubezpieczeniowa zapewni Ci należne odszkodowanie, jednak to właśnie Ubezpieczenie Assistance Domowy sprawi, że możesz liczyć na dodatkową pomoc ze strony LINK4. Jeżeli jest taka potrzeba, możesz skorzystać np. z przewiezienia w inne miejsce. 

   Ubezpieczenie Assistance Domowy obejmuje również pomoc fachowców np. w przypadku zdarzeń losowych powodujących uszkodzenie instalacji elektrycznych czy hydraulicznych. Inne usługi, dostępne ramach Ubezpieczenia Assistance Domowy w LINK4, to m.in. przewóz ocalonych rzeczy po szkodzie mieszkaniowej. Jeżeli w związku z nieszczęśliwym wypadkiem będziesz przebywał w szpitalu, możesz liczyć na opiekę nad dziećmi lub zwierzętami. Ubezpieczenie Assistance Domowy to także możliwość zorganizowania w przypadku nieszczęśliwego wypadku wizyty lekarza, transportu do szpitala lub dostawy leków.
    

   Assistance mieszkaniowy. Dlaczego warto zdecydować się na LINK4?

   Co zyskasz, decydując się na ubezpieczenie mieszkania (w tym ubezpieczenie Ubezpieczenie Assistance Domowy) w LINK4? Dom to miejsce, w którym musisz czuć się bezpiecznie, a nasze wsparcie sprawi, że otrzymasz pomocną dłoń, kiedy najbardziej będziesz jej potrzebować.

   Gdy w Twoim domu wydarzy się szkoda, możesz liczyć na:

   • pobyt w hotelu wraz z transportem w dwie strony;
   • ochronę pozostawionego mienia lub jego transport;
   • wizytę lekarza, transport do szpitala lub dostawę leków (w przypadku nieszczęśliwego wypadku);
   • opiekę nad dziećmi i zwierzętami (w przypadku pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku).

   Nasi eksperci będą służyć Ci poradą (np. gdy w kryzysowej sytuacji potrzebujesz numeru telefonu do najbliższego szpitala czy hotelu). Nasza oferta została przygotowana tak, aby zapewnić Ci pomoc w wielu trudnych i stresujących sytuacjach. Aby zgłosić szkodę, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie, a sama procedura jest bardzo łatwa i bez zbędnych formalności.

   Jeżeli zainteresowała Cię oferta ubezpieczenia mieszkania, w tym Assistance domowy, koniecznie przejdź do kalkulatora mieszkaniowego, by zdobyć szczegółowe informacje na temat składek za ubezpieczenie mieszkania z taką opcją.

   Sprawdź także:

   Wybrany wariant ubezpieczenia Assistance domowy dostępny tylko w pakiecie z Ubezpieczeniem Dom. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na https://dokumenty.link4.pl/

   Ubezpiecz dom lub
   mieszkanie