Ubezpieczenie NNW

 • To finansowe wsparcie w razie wypadku
 • Ochroną objęci są kierowca i wszyscy pasażerowie pojazdu.
 • NNW kupisz w ramach pakietu OC/AC.

Sprawdź: Kalkulator OC i AC

Ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) to finansowe wsparcie dla Ciebie i Twojej rodziny w przypadku wypadku komunikacyjnego. Nieszczęśliwy wypadek komunikacyjny może rozpocząć trudny okres w życiu osób poszkodowanych. Ubezpieczenie NNW zapewnia finansowe wsparcie w razie takiego zdarzenia, skutkującego uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią. Warto zdecydować się na NNW, ponieważ zapewnia:

 • Szybką wypłatę świadczenia bez konieczności oczekiwania na zakończenie leczenia.
 • Odszkodowanie w przypadku urazu ciała będącego następstwem wypadku komunikacyjnego.
 • Pomoc finansową dla najbliższych w przypadku śmierci ubezpieczonego poniesionej w wypadku drogowym.
 • Ochronę nie tylko podczas jazdy ubezpieczonym samochodem, ale również w trakcie wysiadania i wsiadania do pojazdu, np. znajdującego się na parkingu.
 • Ochronę podczas postoju lub naprawy pojazdu odbywającej się na trasie jazdy.
 • Ochronę w trakcie rozładunku oraz załadunku samochodu.
 • Ochronę podczas tankowania pojazdu
 • Ochronę w przypadku zdarzeń zaistniałych na terenie całego Świata.
 • Otrzymane środki można przeznaczyć np. na pokrycie kosztów pogrzebu, leczenia czy rehabilitacji osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym

Wypłata świadczeń z polisy NNW

W LINK4 możesz dostosować sumę ubezpieczenia według własnych preferencji. Każda z osób podróżujących Twoim samochodem zostanie objęta ochroną do wysokości sumy wskazanej w polisie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest szybkie wsparcie finansowe w tak trudnych sytuacjach, jak wypadek komunikacyjny, dlatego LINK4 wypłaca należne świadczenia osobom poszkodowanym w wypadkach w ciągu 30 dni od chwili zgłoszenia zdarzenia.

W jakich przypadkach można zgłosić szkodę?

Szkodę z ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków można do nas zgłosić, gdy osoba poruszająca się pojazdem wskazanym w polisie doznała urazu na skutek wypadku komunikacyjnego, podczas naprawy pojazdu na drodze, w trakcie wysiadania lub wsiadania do zaparkowanego samochodu lub podczas tankowania samochodu.

Jak wykupić ubezpieczenie NNW?

Dodatkowe ubezpieczenie NNW można kupić wraz z ubezpieczeniem OC lub AC (Autocasco) w LINK4. Aby tego dokonać, zadzwoń do nas i porozmawiaj z naszym konsultantem, który pomoże dobrać odpowiednie do Twoich potrzeb ubezpieczenie lub skorzystaj z kalkulatora OC/AC.

Dodatkowe ubezpieczenie

Ubezpieczenie NNW można rozszerzyć o ubezpieczenie Wracaj do zdrowia, zapewniające dostęp do lekarzy specjalistów, rehabilitacji ambulatoryjnej, wybranych badań i zabiegów ambulatoryjnych, diagnostyki RTG, USG, CT i MRI po nieszczęśliwym wypadku. Więcej o produkcie Wracaj do zdrowia dowiesz się tutaj

Zobacz także:

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) to finansowe wsparcie dla Ciebie i Twojej rodziny w przypadku wypadku komunikacyjnego. Nieszczęśliwa kolizja może rozpocząć trudny okres w życiu osób poszkodowanych. Nie ryzykuj i skorzystaj z polisy, którą przygotowaliśmy dla Ciebie w LINK4!

Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w LINK4 to ochrona przed kosztownymi konsekwencjami niebezpiecznych sytuacji, które codziennie czekają na każdego z nas – wypadków komunikacyjnych czy kolizji. W razie zdarzenia, któremu uległ kierowca lub pasażerowie ubezpieczonego pojazdu, a które skutkowało uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią, polisa zapewni niezbędne wsparcie finansowe.

Wybierając NNW komunikacyjne w LINK4, otrzymujesz:

 • szybką wypłatę świadczenia bez konieczności oczekiwania na zakończenie leczenia;

 • odszkodowanie w przypadku urazu ciała będącego następstwem wypadku komunikacyjnego;

 • pomoc finansową dla najbliższych w przypadku śmierci ubezpieczonego poniesionej w wypadku drogowym;

 • ochronę nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w trakcie wysiadania i wsiadania do pojazdu, np. znajdującego się na parkingu;

 • ochronę podczas postoju lub naprawy pojazdu odbywającej się na trasie jazdy;

 • ochronę w trakcie rozładunku oraz załadunku samochodu;

 • ochronę podczas tankowania poajzdu;
 • ochronę w przypadku zdarzeń zaistniałych na terenie całego świata;

 • otrzymane środki można przeznaczyć np. na pokrycie kosztów pogrzebu, leczenia czy rehabilitacji osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym.

Pamiętaj, że chociaż ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, dba ono o Twoich najbliższych i Ciebie. Warto wykupić polisę, aby w razie wypadku czy kolizji móc skorzystać z naszej fachowej pomocy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając polisę NNW?

Gdy decydujesz się na ubezpieczenie NNW, istotne są zakres polisy, a także suma, którą możesz otrzymać w razie wypadku komunikacyjnego. Dzięki niej pokrycie kosztów leczenia czy organizacja wizyty w poradni będą możliwe. Oczywiście z otrzymanego świadczenia można pokryć wiele innych kosztów, wygenerowanych wskutek wypadku, np. rehabilitację czy zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Wybierając polisę, zwróć również uwagę na kryteria przyznawania i ewentualne przyczyny odrzucenia wniosku o wypłatę ubezpieczenia NNW. W LINK4 informacje te znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie NNW w LINK4 można rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenie Wracaj do zdrowia. Zapewnia ono dostęp do lekarzy specjalistów, rehabilitację ambulatoryjną, wybrane badania i zabiegi ambulatoryjne, diagnostykę RTG, USG, CT i MRI po nieszczęśliwym wypadku. Więcej o produkcie Wracaj do zdrowia dowiesz się tutaj.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie NNW komunikacyjne w LINK4?

W LINK4 sam możesz dostosować sumę ubezpieczenia według własnych preferencji. Każda z osób, które podróżują Twoim samochodem, zostanie objęta ochroną do wysokości sumy wskazanej w polisie. Zdajemy sobie także sprawę, jak ważne jest szybkie wsparcie finansowe w tak trudnych sytuacjach, jak wypadek komunikacyjny. Należne świadczenia wypłacimy osobom poszkodowanym w wypadku już w ciągu 30 dni od chwili zgłoszenia zdarzenia.

Doskonale wiemy, że podczas każdej podróży ważne jest bezpieczeństwo. Przeanalizowaliśmy wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów oraz na podstawie wieloletniego doświadczenia stworzyliśmy warianty polis, abyś mógł wybrać opcję idealną dla siebie i swoich bliskich. Umowa ubezpieczenia NNW zawierana jest na okres jednego roku lub krótszy, pokrywajacy się z okresem ochrony OC lub OC/AC. W LINK4 sam decydujesz o tym, jaka suma ubezpieczenia najlepiej Ci odpowiada, a polisa chroni Cię na terenie całego świata!

W LINK4 dodatkowe ubezpieczenie NNW możesz kupić wraz z ubezpieczeniem OC lub OC/AC.Aby tego dokonać, zadzwoń do nas i porozmawiaj z naszym doradcą, który odpowie na Twoje pytania. Możesz też skorzystać z naszego kalkulatora, za pomocą którego kupisz ubezpieczenie NNW przez Internet. Zajmie Ci to zaledwie kilka minut.

Oferowane przez nas NNW komunikacyjne jest praktycznym rozwiązaniem, dzięki któremu jesteś w stanie zadbać o swoich pasażerów, gdy na drodze dojdzie do wypadku. Możesz sobie i im zapewnić środki na przeżycie oraz rehabilitacje w trudnym okresie powrotu do zdrowia.

Ubezpieczenie NNW w LINK4 dostępne w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl. Ubezpieczenie Wracaj do zdrowia w LINK4 dostępne wyłącznie razem z ubezpieczeniem NNW. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Poza obowiązkową polisą OC i dobrowolną AC możesz także zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków, która zabezpiecza Ciebie i osoby podróżujące razem z Tobą. Polisa ta gwarantuje finansowe wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, będących skutkiem wypadku komunikacyjnego z udziałem pojazdu, na któryzawarta jest polisa NNW. Zakres ubezpieczenia obejmuje między innymi: Wypłatę odszkodowania w razie urazu, będącego skutkiem wypadku komunikacyjnego; Wypłatę odszkodowania rodzinie osoby, która poniosła śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego; Ochronę ubezpieczeniową w trakcie wsiadania, wysiadania, załadunku, czy też postoju danego pojazdu; Szybką wypłatę należnych środków jeszcze przed zakończeniem leczenia.

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne w LINK4 to doskonałe uzupełnienie polis OC oraz AC. Dzięki niemu jesteś chroniony także w sytuacjach, które nie są objęte tamtymi ubezpieczeniami. Koszt polisy nie jest duży, a pomoże ona Tobie i Twojej rodzinie przeżyć trudne chwile po wypadku.

Czy polisa komunikacyjna NNW jest obowiązkowa?

Nie, ubezpieczenie NNW nie jest polisą obowiązkową, jednak warto zabezpieczyć się na wypadek kolizji i jej nieszczęśliwych następstw.  Przy małym koszcie składki, zapewniasz sobie pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, będących skutkiem kolizji lub wypadku drogowego. Dotyczy to także zdarzeń, gdy np. wsiadasz lub wysiadasz z pojazdu, tankujesz albo go rozładowujesz.

Dodatkowe ubezpieczenie NNW możesz kupić w LINK4 wraz z ubezpieczeniem OC lub OC/AC.

Czy ubezpieczenie NNW jest przypisane do samochodu?

Tak, polisa jest przypisana do konkretnego pojazdu. Każda osoba, która podróżuje Twoim samochodem, w razie wypadku zostanie objęta ochroną do wysokości sumy wskazanej w polisie. NNW komunikacyjne, tak jak inne polisy, takie jak OC lub AC, dotyczy konkretnego pojazdu. Dlatego też, jeżeli masz kilka pojazdów i chcesz czuć się bezpieczny, gdy nimi podróżujesz, powinieneś wykupić polisę NNW w LINK4 dla każdego z nich. W ten sposób zyskasz jeszcze większą ochronę.

Czy jeżeli kierowca ubezpieczonego pojazdu jest sprawcą zdarzenia, to otrzyma odszkodowanie z NNW?

Tak, NNW objęci są zarówno kierowca, jak i pasażerowie pojazdu – bez względu na to, czy kierowca był poszkodowanym, czy sprawcą wypadku.

Oczywiście dzieje się tak w większości przypadków. Obowiązują jednak pewne wyłączenia – na przykład kiedy kierowca był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających albo gdy kontuzje są wynikiem celowego działania. W innych przypadkach odszkodowanie jest wypłacane nawet sprawcy wypadku.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne możesz zakupić wraz z nową polisą lub przedłużeniem już posiadanego OC oraz pakietu OC/AC. Podczas rozmowy z agentem sam ustalasz wysokość sumy ubezpieczenia oraz najważniejsze szczegóły, takie jak sposób opłacenia składki czy też dodatkowe opcje ubezpieczenia. Możesz także rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej NNW o pakiet Wracaj do zdrowia, który zapewnia dostęp do lekarzy specjalistów oraz wielu zabiegów medycznych.

Koszt polisy NNW jest niski i wliczony w cenę OC lub pakietu OC/AC.

Gdzie można kupić NNW komunikacyjne?

Ubezpieczenie NNW to dobrowolna polisa komunikacyjna. W LINK4 możesz wykupić ją z ubezpieczeniem OC lub AC. By tego dokonać, skorzystaj z wygodnego kalkulatora lub skontaktuj się z naszym agentem. Możesz także zadzwonić na naszą infolinię i porozmawiać z doradcą, który pomoże Ci dobrać najlepsze ubezpieczenie do Twoich potrzeb. Dostępnych jest kilka pakietów o różnym zakresie ochrony ubezpieczeniowej.

Jakich sytuacji nie obejmuje ubezpieczenie NNW komunikacyjne?

Tak jak w przypadku innych polis, także ubezpieczenie NNW ma swoje wyłączenia. To przypadki, w których ewentualne odszkodowanie nie będzie wypłacone. Należą do nich między innymi sytuacje, kiedy sprawca działał pod wpływem środków odurzających, gdy szkody wyrządzone zostały celowo lub samochód nie był sprawny technicznie. W takich przypadkach LINK4 może odmówić wypłaty odszkodowania. Wszystkie wyłączenia znajdziesz w OWU.

Czy NNW komunikacyjne musi być kupione na cały rok?

Tradycyjnie NNW komunikacyjne wykupywane jest razem z polisą OC lub AC, czyli na okres 12 miesięcy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by takie ubezpieczenie wykupić osobno. Wówczas będzie ono obowiązywało do końca ważności polisy OC, a jego koszt będzie niższy niż w przypadku zakupu na 12 miesięcy. Zostanie on proporcjonalnie pomniejszony i wyliczony nie za pełen rok, ale na przykład za 8 miesięcy.

Jak zgłosić szkodę z NNW?

Jeśli posiadasz ubezpieczenie NNW w LINK4, szkodę z tej polisy możesz zgłosić na kilka sposobów. Zrobisz to za pomocą formularza zgłoszeniowego na naszej stronie, mailowo lub telefonicznie oraz kontaktując się z agentem. Zgłoszenie powinno zawierać wszystkie istotne informacje, dzięki którym procedowanie go będzie szybkie i skuteczne.