Ubezpieczenie NNW

 • To finansowe wsparcie w razie wypadku
 • Ochroną objęci są kierowca i wszyscy pasażerowie pojazdu.
 • NNW kupisz w ramach pakietu OC/AC.

Sprawdź: Kalkulator OC i AC

Ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) to finansowe wsparcie dla Ciebie i Twojej rodziny w przypadku wypadku komunikacyjnego. Nieszczęśliwy wypadek komunikacyjny może rozpocząć trudny okres w życiu osób poszkodowanych. Ubezpieczenie NNW zapewnia finansowe wsparcie w razie takiego zdarzenia, skutkującego uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią. Warto zdecydować się na NNW, ponieważ gwarantuje:

 • Szybką i pewną wypłatę świadczenia bez konieczności oczekiwania na zakończenie leczenia.
 • Odszkodowanie w przypadku urazu ciała będącego następstwem wypadku komunikacyjnego.
 • Pomoc finansową dla najbliższych w przypadku śmierci ubezpieczonego poniesionej w wypadku drogowym.
 • Ochronę nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w trakcie wysiadania i wsiadania do pojazdu, np. znajdującego się na parkingu.
 • Ochronę podczas postoju lub naprawy pojazdu odbywającej się na trasie jazdy.
 • Ochronę w trakcie rozładunku oraz załadunku samochodu.
 • Ochronę w przypadku zdarzeń zaistniałych na terenie całego Świata.
 • Otrzymane środki można przeznaczyć np. na pokrycie kosztów pogrzebu, leczenia czy rehabilitacji osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym

Wypłata świadczeń z polisy NNW

W LINK4 możesz dostosować sumę ubezpieczenia według własnych preferencji. Każda z osób podróżujących Twoim samochodem zostanie objęta ochroną do wysokości sumy wskazanej w polisie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest szybkie wsparcie finansowe w tak trudnych sytuacjach, jak wypadek komunikacyjny, dlatego LINK4 wypłaca należne świadczenia osobom poszkodowanym w wypadkach w ciągu 30 dni od chwili zgłoszenia zdarzenia.

W jakich przypadkach można zgłosić szkodę?

Szkodę z ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków można do nas zgłosić, gdy osoba poruszająca się pojazdem wskazanym w polisie doznała urazu na skutek wypadku komunikacyjnego, podczas naprawy pojazdu na drodze, w trakcie wysiadania lub wsiadania do zaparkowanego samochodu lub podczas tankowania samochodu.

Jak wykupić ubezpieczenie NNW?

Dodatkowe ubezpieczenie NNW można kupić wraz z ubezpieczeniem OC lub AC (Autocasco) w LINK4. Aby tego dokonać, zadzwoń do nas i porozmawiaj z naszym konsultantem, który pomoże dobrać odpowiednie do Twoich potrzeb ubezpieczenie lub skorzystaj z kalkulatora OC/AC.

Dodatkowe ubezpieczenie

Ubezpieczenie NNW można rozszerzyć o ubezpieczenie Wracaj do zdrowia, zapewniające dostęp do lekarzy specjalistów, rehabilitacji ambulatoryjnej, wybranych badań i zabiegów ambulatoryjnych, diagnostyki RTG, USG, CT i MRI po nieszczęśliwym wypadku. Więcej o produkcie Wracaj do zdrowia dowiesz się tutaj

 

Zobacz także:

 

 


Co to jest ubezpieczenie NNW?

Poza obowiązkową polisą OC i dobrowolną AC możesz także zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków, która zabezpiecza Ciebie i osoby podróżujące razem z Tobą. Polisa ta gwarantuje finansowe wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, będących skutkiem wypadku komunikacyjnego z udziałem pojazdu, na któryzawarta jest polisa NNW. Zakres ubezpieczenia obejmuje między innymi: Wypłatę odszkodowania w razie urazu, będącego skutkiem wypadku komunikacyjnego; Wypłatę odszkodowania rodzinie osoby, która poniosła śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego; Ochronę ubezpieczeniową w trakcie wsiadania, wysiadania, załadunku, czy też postoju danego pojazdu; Szybką wypłatę należnych środków jeszcze przed zakończeniem leczenia.

Czy ubezpieczenie NNW jest obowiązkowe?

Nie, ubezpieczenie NNW nie jest polisą obowiązkową, jednak warto zabezpieczyć się na wypadek kolizji i jej nieszczęśliwych następstw. Dodatkowe ubezpieczenie NNW możesz kupić w LINK4 wraz z ubezpieczeniem OC lub OC/AC.

Czy ubezpieczenie NNW jest przypisane do samochodu?

Tak, polisa jest przypisana do konkretnego pojazdu. Każda osoba, która podróżuje Twoim samochodem, w razie wypadku zostanie objęta ochroną do wysokości sumy wskazanej w polisie.

Czy jeżeli kierowca ubezpieczonego pojazdu jest sprawcą zdarzenia, to otrzyma odszkodowanie z NNW?

Tak, NNW objęci są zarówno kierowca, jak i pasażerowie pojazdu – bez względu na to, czy kierowca był poszkodowanym, czy sprawcą wypadku.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne możesz zakupić wraz z nową polisą lub przedłużeniem już posiadanego OC oraz pakietu OC/AC. Podczas rozmowy z agentem sam ustalasz wysokość sumy ubezpieczenia oraz najważniejsze szczegóły, takie jak sposób opłacenia składki czy też dodatkowe opcje ubezpieczenia. Możesz także rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej NNW o pakiet Wracaj do zdrowia, który zapewnia dostęp do lekarzy specjalistów oraz wielu zabiegów medycznych.