OC mieszkaniowe

  • Ubezpieczenie OC chroni Ciebie i domowników od skutków finansowych szkód wyrządzonych innym.
  • Oferujemy dwa zakresy ubezpieczenia: OC w wariancie podstawowym i OC w wariancie optymalnym
  • Obejmujemy ochroną szkody spowodowane pęknięciem instalacji wodnej np. wężyka.

Sprawdź: Kalkulator Mieszkanie

Na czym polega ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to jeden z najbardziej podstawowych typów ochrony. Taka polisa zapewni Ci wsparcie w sytuacji, w której będziesz zmuszony do naprawienia szkody osobie trzeciej. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym  uchroni Cię przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami w życiu codziennym, które mogą nadwyrężyć domowy budżet.

Jeżeli wyrządzisz szkodę i osoba poszkodowana domaga się jej naprawienia, to jesteś zobowiązana lub zobowiązany do jej zadośćuczynienia. W przypadku, gdy będziesz posiadał polisę OC w życiu prywatnym,  to właśnie my, jako Twój ubezpieczyciel, wypłacimy odszkodowanie poszkodowanemu. Dzięki temu taka osoba otrzymuje pieniądze szybko i sprawnie, a z Twojej głowy zdjęty jest problem konieczności nagłego zagospodarowania wysokiej kwoty zadośćuczynienia. 

OC w życiu prywatnym – szczegóły ubezpieczenia w LINK4

W życiu codziennym może pojawić się wiele zdarzeń, których konsekwencją jest konieczność wypłacenia odszkodowania osobie poszkodowanej. Jeżeli jest to np. skutek kolizji drogowej, to ochrona ma miejsce w ramach obowiązkowego OC komunikacyjnego. Jednak co zrobić, gdy awaria sprzętu w Twoim mieszkaniu doprowadzi do szkody w lokalu sąsiada? Albo gdy Twoje dziecko wyrządzi szkodę u kolegi ze szkoły lub pies uszkodzi mienie na sąsiedniej działce? Wówczas niezwykle istotne okazuje się ubezpieczenie mieszkania OC – to właśnie polisa zapewnia ochronę w tego typu sytuacjach.

Bardzo ważne jest dokładne określenie zakresu ubezpieczenia, aby mieć świadomość, w jakich sytuacjach możesz liczyć na ochronę. W LINK4 pokryjemy zarówno wyrządzone z Twojej winy szkody rzeczowe, jak i osobowe:

  • rzeczowe (np. uszkodzenie mieszkania sąsiada)
  • osobowe (np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej).

Wybierając Ubezpieczenie Dom w LINK4, możesz zyskać nie tylko OC, ale także na dodatkową pomoc w przypadku zdarzeń losowych, które miały miejsce w Twoim mieszkaniu. Taka usługa nazywa się Ubezpieczenie Assistance Domowy. Dzięki niej możesz liczyć np. na pomoc fachowców, kontakt z lekarzem czy przewiezienie do hotelu.

Ubezpieczenie OC w LINK4, czyli najlepszy wybór

Ubezpieczenie OC jest dostępne w dwóch wariantach – podstawowym i optymalnym. Znacząco różnią się one od siebie pod względem zakresu ochrony. Poznaj ich szczegóły i zdecyduj, który z nich będzie dla Ciebie lepszym wyborem.

OC LINK4 w wariancie podstawowym zabezpieczy Ciebie i domowników w sytuacji, gdy w związku z posiadaniem lub użytkowaniem mieszkania bądź domu wyrządzisz szkody osobowe lub rzeczowe osobom trzecim. Jak to wygląda w praktyce?Takie ubezpieczenie OC nieruchomości zabezpieczy Cię np. gdy zalejesz mieszkania sąsiada, który mieszka piętro niżej. LINK4 obejmuje ochroną ubezpieczeniową również szkody spowodowane awarią instalacji wodnej (np. pęknięciem wężyka od pralki czy od baterii), znajdującej się w Twoim mieszkaniu.

A z czym wiąże się takie ubezpieczenie w przypadku nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej? Czy w takiej sytuacji także warto decydować się na polisę OC? Dom jednorodzinny także stwarza ryzyko wyrządzenia szkody osobom trzecim. Polisa ochroni Cię chociażby przed sytuacją, w której na terenie posesji wydarzy się wypadek, np. gdy z powodu śliskiego wejścia do Twojego domu listonosz przewróci się na schodach i złamie nogę.Wariant podstawowy OC obejmuje także ochronę w sytuacjach niezwiązanych bezpośrednio z mieszkaniem – gdy np. Twoje dziecko uszkodzi mienie innych osób (grając w piłkę, wybije okno w mieszkaniu sąsiada).

OC w wariancie optymalnym obejmuje znacznie szerszy zakres ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie OC w życiu prywatnym oferuje zakres ochrony, który znacząco wychodzi poza dom czy mieszkanie. LINK4 wypłaci odszkodowanie osobie, której z Twojej winy stała się krzywda – niezależnie od tego, czy będzie to związane z Twoją nieruchomością, czy aktywnym wypoczynkiem w trakcie urlopu.

Jeżeli zdecydujesz się na szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej, zapewnisz sobie dodatkowe wsparcie, gdy np. podczas jazdy na rowerze potrącisz pieszego lub uszkodzisz czyjś samochód. Taka polisa OC przyda się także np. podczas jazdy na nartach, kiedy istnieje ryzyko spowodowania obrażenia ciała innego narciarza.

Skorzystaj z kalkulatora, żeby poznać wysokość składki na ubezpieczenie mieszkania OC. Zadbaj o ubezpieczenie OC nieruchomości i zyskaj spokój oraz bezpieczeństwo. 

Skorzystaj z kalkulatora, żeby poznać wysokość składki na ubezpieczenie mieszkania oraz OC. Zadbaj o ubezpieczenie OC i zyskaj spokój oraz bezpieczeństwo.

Zobacz także:

Co obejmuje OC mieszkaniowe?

Ubezpieczenie OC mieszkania chroni Ciebie, jako właściciela nieruchomości, ale także Twoich bliskich od odpowiedzialności cywilnej w przypadku, gdy w związku z użytkowaniem lub posiadaniem domu czy mieszkania wyrządzisz szkodę osobom trzecim lub ich mieniu. Np. jeśli w wyniku zatkania instalacji wodnej zalana zostanie nieruchomość sąsiada mieszkającego piętro niżej, wówczas wszelkie szkody pokryte zostaną z Twojego ubezpieczenia OC. Polisa od LINK4 obejmuje ochroną zarówno zdarzenia powstałe w ubezpieczonej nieruchomości, jak i poza nią, a także szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe czy dzieci. W przypadku domu takie ubezpieczenie przyda się, gdy na terenie Twojej posesji wydarzy się wypadek, np. z powodu śliskiego wejścia do domu, listonosz przewróci się na schodach i złamie nogę.

Do kogo skierowane jest ubezpieczenie OC mieszkania?

OC mieszkaniowe skierowane jest do wszystkich osób, które posiadają dom lub mieszkanie albo użytkują je na podstawie podpisanych umów (najmu, użyczenia).

Jak zgłosić szkodę w ramach OC mieszkania?

Aby wykorzystać ubezpieczenie OC mieszkania i zgłosić szkodę, wystarczy wejść na stronę www.link4.pl/claims/zgloszenie, wybrać zakładkę „Zgłoszenie szkody w nieruchomości” i wypełnić stosowny formularz. Całość zgłoszenia powinna zająć maksymalnie kilkanaście minut. Jesteśmy dostępni także pod numerem telefonu: 22 444 44 44.

Czy OC mieszkaniowe sprawdzi się podczas remontu?

OC mieszkaniowe w LINK4 chroni Ciebie i domowników od skutków finansowych szkód osobowych i rzeczowych wyrządzonych innym, ale nie dotyczy to bezpośrednio zdarzeń związanych z prowadzonymi pracami remontowymi np. budową, przebudową, rozbudową, montażem, remontem lub rozbiórką, z wyjątkiem drobnych prac remontowych nie naruszających instalacji, konstrukcji nośnej, dachu lub jego elementów.