Ubezpieczenie motocykla


Jazda motocyklem daje wolność, ale nie zwalnia z obowiązkowego ubezpieczenia.
Wybierz firmę, która rozumie Twoje potrzeby i oferuje Ci znacznie więcej, niż OC.
Pamiętaj: honorujemy Twoje zniżki!

W LINK4 ubezpieczysz swój motocykl za niewielkie pieniądze.
W ofercie LINK4 dla motocyklistów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz:

 • obowiązkowe OC z Programem Pomocy i Assistance Opony
 • Auto Assistance, czyli szybką pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW

Już podstawowe ubezpieczenie OC gwarantuje Ci podstawową pomoc w trudnych sytuacjach na drodze. Bez dodatkowych opłat możesz liczyć na:

 • pomoc w ciągu 30 minut na terenie całego kraju – przez całą dobę
 • transport do warsztatu
 • pomoc w wymianie opony
 • pojazd zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży.

Jeśli potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa, zdecyduj się na Auto Assistance, w ramach którego otrzymasz dodatkowo:

 • pomoc w niemal całej Europie
 • holowanie do 200 km
 • dostarczenie paliwa
 • samochód zastępczy lub nocleg lub transport w razie wypadku lub kradzieży.


Jeśli chcesz mieć pewność, że po wypadku będziesz mieć środki na leczenie, wykup dodatkowe ubezpieczenie NNW, które chroni Ciebie i pasażerów.

Zobacz również:

OC motocykla, czyli gwarancja bezpiecznej jazdy

Jazda motocyklem daje poczucie wolności. Jest to wspaniała przygoda, która dostarcza przyjemność i frajdę. Nie zwalnia to jednak właścicieli maszyn z obowiązkowego ubezpieczenia. OC komunikacyjne motocykla jest tak samo ważne, jak w przypadku samochodów. To obligatoryjna polisa, którą każdy posiadacz tego jednośladu musi posiadać. 

Ubezpieczenia motocyklowe zapewniają pokrycie szkód które ubezpieczony wyrządził osobie trzeciej. Wypłata odszkodowania dla osoby poszkodowanej przez kierowcę ubezpieczonego pojazdu. Jeśli spowodujesz wypadek, to my pokryjemy szkodę, ale tylko osoby poszkodowanej, a nie wszystkich (w tym Ciebie). Oprócz świadczeń dla poszkodowanego, to Ty, jako nasz ubezpieczony, możesz otrzymać pojazd zastępczy

Wybierz towarzystwo ubezpieczeń, które rozumie Twoje potrzeby i oferuje Ci znacznie więcej, niż tylko umowę. Wybierz ubezpieczenie OC motocykla w LINK4 i przekonaj się, że pozytywne opinie naszych klientów to najlepsze świadectwo jakości.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie OC motocykla?

Gdy wybierasz OC na motocykl, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na warunki i koszty ubezpieczenia. W LINK4 ubezpieczysz swój pojazd, zyskując kompleksowy pakiet udogodnień i szybkie wsparcie w razie kolizji. 

Posiadasz zniżki, wynikające z bezpiecznej, bezwypadkowej i bezkolizyjnej jazdy na przestrzeni wielu lat? W LINK4 honorujemy Twoje zniżki również wtedy, gdy decydujesz się ubezpieczenie OC motocykli. Doceniamy doświadczonych kierowców, którzy respektują przepisy drogowe i dbają o bezpieczeństwo na trasie – zarówno swoje, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ubezpieczenie OC motocykla w LINK4 to opcja dla każdego – niezależnie, czy podejmujesz decyzję o odnowieniu umowy, czy jesteś naszym nowym klientem. 

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie motoru w LINK4?

Doświadczenie, profesjonalne podejście do klienta oraz atrakcyjne stawki ubezpieczenia motocykli. Takie OC na motocykl proponujemy w LINK4.

W ofercie LINK4 dla motocyklistów znajdziesz to, czego potrzebujesz:

 • obowiązkowe OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony;

 • Auto Assistance, czyli szybką pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży;

 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW.

Podstawowe ubezpieczenie OC na motocykl to obowiązkowa polisa, którą każdy posiadacz każdego jednośladu musi posiadać. W ramach Programu Pomocy możesz bez dodatkowych opłat liczyć na:

 • pomoc w razie wypadku w ciągu 30 minut na terenie całego kraju – przez całą dobę;

 • naprawę na miejscu zdarzenia lub holowanie do 100 km;

 • pomoc w wymianie opony;

 • pojazd zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży.

Jeśli potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa, zdecyduj się na Auto Assistance, w ramach którego otrzymasz dodatkowo:

 • pomoc w niemal całej Europie;

 • holowanie do 200 km;

 • dostarczenie paliwa;

 • samochód zastępczy, nocleg, transport w razie wypadku lub kradzieży.

A jeśli chcesz mieć pewność, że po wypadku będziesz mieć środki na leczenie, wykup dodatkowe ubezpieczenie NNW, które chroni Ciebie i pasażerów. 

W LINK4, aby wykupić polisę, nie musisz nawet wychodzić z domu – ubezpieczenie OC motocykla możesz nabyć za pomocą Internetu. Wystarczy, że masz dostęp do komputera z Internetem, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem ubezpieczenia na motocykl.

Wystarczy wypełnić formularz danych i odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Przed finalizacją otrzymasz wycenę i szczegółowe warunki umowy. W razie pytań, w każdej chwili możesz się z nami skontaktować. Doświadczeni specjaliści przedstawią Ci wszystkie informacje, dzięki którym wybierzesz odpowiednie ubezpieczenie motocykla w LINK4.

Wybrany wariant ubezpieczenia OC dostępny w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, wszystkie pojazdy mechaniczne, które poruszają się po drogach, muszą posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane OC. Dotyczy to także motocykli oraz skuterów. Pamiętaj też, że pomimo tego, iż z tych pojazdów korzysta się zazwyczaj tylko przez kilka miesięcy w roku, to polisa OC na motocykl powinna być zawarta na okres 1 roku. W innym razie, w przypadku kontroli przez policję, możesz liczyć się z wysoką karą za brak ważnego ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie na motocykl obejmuje też skutery?

Ubezpieczenie motocykla obowiązuje także pojazdy takie jak skutery. Dlatego, jeżeli zamierzasz zakupić ten środek transportu, to Twoim obowiązkiem jest jego ubezpieczenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Ostateczna kwota polisy OC motocykla uzależniona jest od kilku czynników. Są to między innymi: wiek kierowcy, posiadane zniżki, pojemność silnika motocykla, wiek i rodzaj pojazdu.Dodać warto, że zwykle OC motocykla jest znacznie tańsze, niż ubezpieczenie auta osobowego. Szczegółowe kwoty poznasz, konsultując się z Doradcą LINK4.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć motocykl?

Jeśli szukasz polisy OC w korzystnej cenie, a także zależy Ci na tym, aby w razie kolizji szybko otrzymać niezbędną pomoc, wybierz LINK4. Możesz zdecydować się na standardową polisę OC, jak i dodatkowe ubezpieczenia, jak NNW. Warto także wiedzieć, co obejmuje ubezpieczenie na motocykl w wersji z unikatowym Programem Pomocy. Wykupując taką polisę, zyskujesz m.in.: pomoc w ciągu około 30 minut – na terenie całego kraju i przez całą dobę; transport do warsztatu; pomoc przy wymianie opony; w razie wypadku lub kradzieży pojazd zastępczy na okres maksymalnie 3 dni.