Ubezpieczenie motocykla


Jazda motocyklem daje wolność, ale nie zwalnia z obowiązkowego ubezpieczenia.
Wybierz firmę, która rozumie Twoje potrzeby i oferuje Ci znacznie więcej, niż OC.
Pamiętaj: honorujemy Twoje zniżki!

W LINK4 ubezpieczysz swój motocykl za niewielkie pieniądze.
W ofercie LINK4 dla motocyklistów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz:

 • obowiązkowe OC z Programem Pomocy i Assistance Opony
 • Auto Assistance, czyli szybką pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW

Już podstawowy pakiet OC gwarantuje Ci pomoc w trudnych sytuacjach na drodze. Bez dodatkowych opłat możesz liczyć na:

 • pomoc w ciągu 30 minut na terenie całego kraju – przez całą dobę
 • uspawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km.
 • pomoc w wymianie opony
 • pojazd zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
 • uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.

Jeśli potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa, zdecyduj się na Auto Assistance, w ramach którego otrzymasz dodatkowo:

 • pomoc w niemal całej Europie
 • holowanie do 500 km
 • dostarczenie paliwa
 • samochód zastępczy lub nocleg lub transport w razie wypadku lub kradzieży.


Jeśli chcesz mieć pewność, że po wypadku będziesz mieć środki na leczenie, wykup dodatkowe ubezpieczenie NNW, które chroni Ciebie i pasażerów.

Zobacz również:

OC motocykla, czyli gwarancja bezpiecznej jazdy

Jazda motocyklem daje poczucie wolności. Jest to wspaniała przygoda, która dostarcza przyjemność i frajdę. Nie zwalnia to jednak właścicieli maszyn z obowiązkowego ubezpieczenia. OC komunikacyjne motocykla jest tak samo ważne, jak w przypadku samochodów. To obligatoryjna polisa, którą każdy posiadacz tego jednośladu musi posiadać. 

Ubezpieczenia motocyklowe zapewniają pokrycie szkód które ubezpieczony wyrządził osobie trzeciej. Wypłata odszkodowania dla osoby poszkodowanej przez kierowcę ubezpieczonego pojazdu. Jeśli spowodujesz wypadek, to my pokryjemy szkodę, ale tylko osoby poszkodowanej, a nie wszystkich (w tym Ciebie). Oprócz świadczeń dla poszkodowanego, to Ty, jako nasz ubezpieczony, możesz otrzymać pojazd zastępczy z Programu Pomocy.

Dzięki temu możesz kontynuować nawet nagle przerwaną podróż, podczas gdy Twój motocykl będzie znajdował się w warsztacie. OC na motocykl w LINK4 to ciekawa oferta dla poszukujących praktycznych rozwiązań w atrakcyjnych cenach. Możesz z niej skorzystać bez względu na to, jakim rodzajem motocykla się poruszasz.

Wybierz towarzystwo ubezpieczeń, które rozumie Twoje potrzeby i oferuje Ci znacznie więcej, niż tylko umowę. Wybierz ubezpieczenie OC motocykla w LINK4 i przekonaj się, że pozytywne opinie naszych klientów to najlepsze świadectwo jakości.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie OC motocykla?

Gdy wybierasz OC na motocykl, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na koszty ubezpieczenia i ewentualne dodatkowe świadczenia. W LINK4 ubezpieczysz swój pojazd, zyskując szybkie wsparcie w razie kolizji dzięki Programowi Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

Posiadasz zniżki, wynikające z bezpiecznej, bezwypadkowej i bezkolizyjnej jazdy na przestrzeni wielu lat? W LINK4 honorujemy Twoje zniżki również wtedy, gdy decydujesz się ubezpieczenie OC motocykli. Doceniamy doświadczonych kierowców, którzy respektują przepisy drogowe i dbają o bezpieczeństwo na trasie – zarówno swoje, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ubezpieczenie OC motocykla w LINK4 to opcja dla każdego – niezależnie, czy podejmujesz decyzję o odnowieniu umowy, czy jesteś naszym nowym klientem.

OC na motocykl, jest ubezpieczeniem obowiązkowym którego warunki regulowane są przez ustawę.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie motoru w LINK4?

Doświadczenie, profesjonalne podejście do klienta oraz atrakcyjne stawki ubezpieczenia motocykli. Takie OC na motocykl proponujemy w LINK4.

W ofercie LINK4 dla motocyklistów znajdziesz to, czego potrzebujesz:

 • obowiązkowe OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony;

 • Auto Assistance, czyli szybką pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży;

 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW.

Podstawowe ubezpieczenie OC na motocykl to obowiązkowa polisa, którą każdy posiadacz każdego jednośladu musi posiadać. W ramach Programu Pomocy możesz bez dodatkowych opłat liczyć na:

 • pomoc w razie wypadku w ciągu 30 minut na terenie całego kraju – przez całą dobę;

 • naprawę na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km;

 • pomoc w wymianie opony;

 • pojazd zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży.

Jeśli potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa, zdecyduj się na Auto Assistance, w ramach którego otrzymasz dodatkowo:

 • pomoc w niemal całej Europie;

 • holowanie do 500 km;

 • dostarczenie paliwa;

 • samochód zastępczy, nocleg, transport w razie wypadku lub kradzieży.

A jeśli chcesz mieć pewność, że po wypadku będziesz mieć środki na leczenie, wykup dodatkowe ubezpieczenie NNW, które chroni Ciebie i pasażerów. 

W LINK4, aby wykupić polisę, nie musisz nawet wychodzić z domu – ubezpieczenie OC motocykla możesz nabyć za pomocą Internetu. Wystarczy, że masz dostęp do komputera z Internetem, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem ubezpieczenia na motocykl.

Wystarczy wypełnić formularz danych i odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Przed finalizacją otrzymasz wycenę i szczegółowe warunki umowy. W razie pytań, w każdej chwili możesz się z nami skontaktować. Doświadczeni specjaliści przedstawią Ci wszystkie informacje, dzięki którym wybierzesz odpowiednie ubezpieczenie motocykla w LINK4.

Wybrany wariant ubezpieczenia OC dostępny w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, wszystkie pojazdy mechaniczne, które poruszają się po drogach, muszą posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane OC. Dotyczy to także motocykli oraz skuterów. Pamiętaj też, że pomimo tego, iż z tych pojazdów korzysta się zazwyczaj tylko przez kilka miesięcy w roku, to polisa OC na motocykl powinna być zawarta na okres 1 roku. W innym razie, w przypadku kontroli przez policję, możesz liczyć się z wysoką karą za brak ważnego ubezpieczenia.

Tak jak w przypadku samochodów, ubezpieczenie OC motocykla chroni jego posiadacza w przypadku, gdy to on jest sprawcą kolizji lub wypadku drogowego. Odszkodowanie z polisy wypłacane jest poszkodowanym. Jego przeznaczeniem jest pokrycie kosztów usunięcia uszkodzeń danego pojazdu lub leczenia osób poszkodowanych.

Czy ubezpieczenie na motocykl obejmuje też skutery?

Ubezpieczenie motocykla obowiązuje także pojazdy takie jak skutery. Dlatego, jeżeli zamierzasz zakupić ten środek transportu, to Twoim obowiązkiem jest jego ubezpieczenie. W LINK4 dokonasz tego szybko i prosto, korzystając z naszego kalkulatora online. Wystarczy kilkadziesiąt sekund, by uzyskać informacje o wysokości składki oraz zakresie ochrony ubezpieczeniowej. Pamiętaj, jazda bez ważnego ubezpieczenia skuterem to wykroczenie, za które grozi bardzo wysoka kara.

OC motocykl – Ile kosztuje?

Ostateczna kwota polisy OC motocykla uzależniona jest od kilku czynników. Są to między innymi: wiek kierowcy, posiadane zniżki, pojemność silnika motocykla, wiek i rodzaj pojazdu. Dodać warto, że zwykle OC motocykla jest znacznie tańsze, niż ubezpieczenie auta osobowego. Szczegółowe kwoty poznasz, konsultując się z Doradcą LINK4.

Możesz także sam przeprowadzić obliczenia składki za pomocą kalkulatora znajdującego się na stronie LINK4. Bardzo szybko poznasz wszystkie szczegóły oferty i będziesz mógł wykupić ubezpieczenie motocykla online. Na Twój adres e-mail przyjdzie potwierdzenie zakupu wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się z godziną 00:00 dnia podanego w polisie.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć motocykl?

Jeśli szukasz polisy OC w korzystnej cenie, a także zależy Ci na tym, aby w razie kolizji szybko otrzymać niezbędną pomoc, wybierz LINK4. Możesz zdecydować się na standardową polisę OC, jak i dodatkowe ubezpieczenia, jak NNW. Warto także wiedzieć, co obejmuje ubezpieczenie na motocykl w wersji z unikatowym Programem Pomocy. Wykupując taką polisę, zyskujesz m.in.: pomoc w ciągu około 30 minut – na terenie całego kraju i przez całą dobę; transport do warsztatu; pomoc przy wymianie opony; w razie wypadku lub kradzieży pojazd zastępczy na okres maksymalnie 3 dni.

Zakupu polisy możesz dokonać na kilka sposobów. Po pierwsze możesz udać się do Twojego agenta lub skorzystać ze strony internetowej. Jeżeli wolisz, możesz także zadzwonić pod numer 22 444 44 44 i porozmawiać z naszym konsultantem.

Jak sprawdzić ubezpieczenie OC motocykla?

Ubezpieczenie motocykla najlepiej sprawdzić za pomocą rządowej strony historiapojazdu.gov.pl. Znajdziesz tam informacje nie tylko o tym, czy motocykl jest ubezpieczony, ale także inne istotne dane, takie jak informacje o liczbie właścicieli, datę pierwszej rejestracji czy też stan licznika spisywany corocznie w trakcie przeglądu technicznego. Wszystkie dane na tej stronie pochodzą z bazy CEPiK i są na bieżąco aktualizowane.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla 125 bez zniżek?

Ze względu na małą pojemność silnika ubezpieczenie na motocykl tego typu jest najtańsze. Jednak na wysokość składki wpływa kilka ważnych czynników. Są to między innymi: wiek kierowcy, posiadane zniżki, wiek i rodzaj pojazdu. Dlatego też podanie konkretnej wysokości składki nie jest możliwe. W tym celu powinieneś skontaktować się z agentem lub skorzystać z kalkulatora na naszej stronie.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla 500?

W LINK4 każdy kierowca jest traktowany indywidualnie. Pod uwagę bierzemy wiele czynników, takich jak rodzaj i wiek motocykla, pojemność silnika, wiek kierowcy oraz posiadane przez niego zniżki. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy szybko dokonają kalkulacji i przedstawią Ci najlepszą ofertę. Dokładnie określą oni, ile wyniesie ubezpieczenie Twojego motocykla.

Czy można ubezpieczyć niezarejestrowany motocykl?

Jest to możliwe tylko w przypadku pojazdów wykorzystywanych do jazd testowych.