Ubezpieczenie motocykla


Jazda motocyklem daje wolność, ale nie zwalnia z obowiązkowego ubezpieczenia.
Wybierz firmę, która rozumie Twoje potrzeby i oferuje Ci znacznie więcej, niż OC.
Pamiętaj: honorujemy Twoje zniżki!

W LINK4 ubezpieczysz swój motocykl za niewielkie pieniądze.
W ofercie LINK4 dla motocyklistów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz:

 • obowiązkowe OC z Programem Pomocy i Assistance Opony
 • Auto Assistance, czyli szybką pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW

Już podstawowe ubezpieczenie OC gwarantuje Ci podstawową pomoc w trudnych sytuacjach na drodze. Bez dodatkowych opłat możesz liczyć na:

 • pomoc w ciągu 30 minut na terenie całego kraju – przez całą dobę
 • transport do warsztatu
 • pomoc w wymianie opony
 • pojazd zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży.

Jeśli potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa, zdecyduj się na Auto Assistance, w ramach którego otrzymasz dodatkowo:

 • pomoc w niemal całej Europie
 • holowanie do 200 km
 • dostarczenie paliwa
 • samochód zastępczy lub nocleg lub transport w razie wypadku lub kradzieży.


Jeśli chcesz mieć pewność, że po wypadku będziesz mieć środki na leczenie, wykup dodatkowe ubezpieczenie NNW, które chroni Ciebie i pasażerów.

Zobacz również:


Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, wszystkie pojazdy mechaniczne, które poruszają się po drogach, muszą posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane OC. Dotyczy to także motocykli oraz skuterów. Pamiętaj też, że pomimo tego, iż z tych pojazdów korzysta się zazwyczaj tylko przez kilka miesięcy w roku, to polisa OC na motocykl powinna być zawarta na okres 1 roku. W innym razie, w przypadku kontroli przez policję, możesz liczyć się z wysoką karą za brak ważnego ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie na motocykl obejmuje też skutery?

Ubezpieczenie motocykla obowiązuje także pojazdy takie jak skutery. Dlatego, jeżeli zamierzasz zakupić ten środek transportu, to Twoim obowiązkiem jest jego ubezpieczenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Ostateczna kwota polisy OC motocykla uzależniona jest od kilku czynników. Są to między innymi: wiek kierowcy, posiadane zniżki, pojemność silnika motocykla, wiek i rodzaj pojazdu.Dodać warto, że zwykle OC motocykla jest znacznie tańsze, niż ubezpieczenie auta osobowego. Szczegółowe kwoty poznasz, konsultując się z Doradcą LINK4.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć motocykl?

Jeśli szukasz polisy OC w korzystnej cenie, a także zależy Ci na tym, aby w razie kolizji szybko otrzymać niezbędną pomoc, wybierz LINK4. Możesz zdecydować się na standardową polisę OC, jak i dodatkowe ubezpieczenia, jak NNW. Warto także wiedzieć, co obejmuje ubezpieczenie na motocykl w wersji z unikatowym Programem Pomocy. Wykupując taką polisę, zyskujesz m.in.: pomoc w ciągu około 30 minut – na terenie całego kraju i przez całą dobę; transport do warsztatu; pomoc przy wymianie opony; w razie wypadku lub kradzieży pojazd zastępczy na okres maksymalnie 3 dni.