Kup polisę OC na motocykl

Ubezpieczenie motocykla

Ubezpieczenie motocykla

Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
200zł

Pan Marcin, 27 lat, prawo jazdy od 10 lat. Honda CB 500 F ABS z 2014 roku. 
Cena obejmuje: Ubezpieczenie OC

OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
200zł

Pan Marcin, 27 lat, prawo jazdy od 10 lat. Honda CB 500 F ABS z 2014 roku. 
Cena obejmuje: Ubezpieczenie OC

Oblicz składkę

Ubezpiecz Twój motocykl – warto to zrobić w LINK4!

Ubezpieczenie OC
to obowiązek

Image
ikony_na_podstrony_motocykl_informacja

Jeżdżąc motocyklem, obowiązkowe OC to podstawa. Wypadki są nieprzewidywalne, a koszty związane z ich skutkami mogą być znaczne. Wybierając LINK4, zyskujesz pewność, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia, koszty zostaną pokryte w ramach ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej. Zapewnimy ochronę, a Ty ciesz się jazdą.

Oblicz składkę

Program Pomocy w cenie Pakietu OC

Image
ikony_na_podstrony_motocykl_laweta

W LINK4, do obowiązkowego ubezpieczenia, dodasz Program Pomocy z Samochodem Zastępczym oraz Assistance Opony. To idealne rozwiązanie, gdy zaskoczy Cię wypadek czy kradzież. Oferujemy pomoc na miejscu lub pojazd zastępczy po wypadku byś mógł bezproblemowo kontynuować podróż, nawet w trudnych okolicznościach. 

Oblicz składkę

Honorujemy
Twoje zniżki 

Image
ikony_na_podstrony_motocykl_zniżki

Doceniamy Klientów z długą, bezszkodową historią ubezpieczeń. Dlatego, jeśli posiadasz doświadczenie oraz historię bezszkodowej jazdy, przy zakupie polisy dla motocykla oferujemy Ci atrakcyjne zniżki. Twoje doświadczenie i bezpieczna jazda przekładają się u nas na korzystniejszą ofertę. Wybierz nas i ciesz się niższą ceną za ubezpieczenie swojego jednośladu.

Oblicz składkę

Aby czerpać pełną przyjemność z jazdy, kup OC dla motocykla w LINK4

Jeśli jesteś właścicielem motocykla, powinieneś w pierwszej kolejności pamiętać o Twoich obowiązkach. Podobnie jak kierowca samochodu osobowego, musisz posiadać ważną polisę OC. Chroni ona przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń na drodze, np. potrącenia pieszego czy stłuczki na rondzie.

Co daje ubezpieczenie motocykl w LINK4?

 • Obowiązkowe OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony

Polisa OC  wraz z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony w LINK4 to nie tylko spełnienie formalności, ale też dużo udogodnień dla kierowcy. Do dyspozycji masz pomoc drogową, która zjawi się w ciągu 30 minut, holowanie do 100km od wypadku, a nawet auto zastępcze do 3 dni w razie kradzieży czy wypadku. 

 • Ubezpieczenie NNW

Jazda motocyklem może być niebezpieczna, dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Wybierz ubezpieczenie NNW do obowiązkowego OC. Wypłacimy świadczenie w razie uszczerbku na zdrowiu powstałego na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Zniżka 7%

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Przykładowe kalkulacje ubezpieczenia motocykla w LINK4

Marcin ma 39 lat i ubezpieczył swój motocykl w LINK4. Zapłacił składkę 309 złotych, co nie nadszarpnęło jego budżetu.

40-letni Janusz ma motocykl marki Honda CBR 500 R i za obowiązkowe ubezpieczenie OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony w LINK4 zapłacił 200 złotych.

Yamaha XJ 600 Diversion to motocykl, który należy do Aleksa. Kupił on obowiązkowe ubezpieczenie OC w LINK4 i zapłacił za nie 300 złotych.*

 • Image
  Mężczyzna

  Marcin, 39 lat

   

 • Image
  Mężczyzna

  Janusz, 40 lat,

  Honda 

 • Image
  Mężczyzna

  Aleks,

  Yamaha 

Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

  Chcesz być przygotowany na każdą ewentualność? Zobacz, jaką jeszcze polisę znajdziesz w LINK4

  • Jesteś fanem "dwóch kółek"? Jeśli podczas jazdy rowerem lub hulajnogą dojdzie do powstania szkód osobowych lub rzeczowych wyrządzonych osobom trzecim, pokryjemy koszty związane z Twoją odpowiedzialnością do 25 000 zł. OC EKOcyklisty dotyczy pojazdów jedno- i wielośladowych, napędzanych silnikiem elektrycznym o ograniczonej prędkości do 25 km/h lub napędzanych siłą mięśni.

  • Szukasz sposobu na komfortową podróż dla Ciebie i Twoich bliskich? Z ubezpieczeniem Assistance zapewnisz sobie ochronę ubezpieczeniową, obejmującą organizację i pokrycie kosztów pomocy technicznej, samochodu zastępczego, pomocy w podróży oraz pomocy informacyjnej. Wybierz jeden z 3 wariantów i ciesz się spokojem!

   Najczęściej zadawane pytania.

   Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

   Obrazek strzałka w dół

   Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, wszystkie pojazdy mechaniczne, które poruszają się po drogach, muszą posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane OC. Dotyczy to także motocykli oraz skuterów. Pamiętaj też, że pomimo tego, iż z tych pojazdów korzysta się zazwyczaj tylko przez kilka miesięcy w roku, to polisa OC na motocykl powinna być zawarta na okres 1 roku.

   W innym razie, w przypadku kontroli przez policję, możesz liczyć się z wysoką karą za brak ważnego ubezpieczenia. Tak jak w przypadku samochodów, ubezpieczenie OC motocykla chroni jego posiadacza w przypadku, gdy to on jest sprawcą kolizji lub wypadku drogowego. Odszkodowanie z polisy wypłacane jest poszkodowanym na pokrycie wyrządzonych szkód.

   Czy ubezpieczenie OC obejmuje też skutery?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie OC obowiązuje także pojazdy takie jak skutery. Dlatego, jeżeli zamierzasz zakupić ten środek transportu, to Twoim obowiązkiem jest jego ubezpieczenie. Zadzwoń pod numer 22 444 44 44, a nasz konsultant przedstawi Ci ofertę OC na skuter. Pamiętaj, jazda bez ważnego ubezpieczenia skuterem to wykroczenie, za które grozi bardzo wysoka kara.

   OC motocykl – Ile kosztuje?

   Obrazek strzałka w dół

   Ostateczna kwota polisy OC motocykla uzależniona jest od kilku czynników. Są to między innymi: wiek kierowcy, posiadane zniżki, pojemność silnika motocykla, wiek i rodzaj pojazdu. Dodać warto, że zwykle OC motocykla jest znacznie tańsze, niż ubezpieczenie auta osobowego. Szczegółowe kwoty poznasz, konsultując się z Doradcą LINK4. Możesz także sam przeprowadzić obliczenia składki za pomocą kalkulatora znajdującego się na stronie LINK4.

   Bardzo szybko poznasz wszystkie szczegóły oferty i będziesz mógł wykupić ubezpieczenie motocykla online. Na Twój adres e-mail przyjdzie potwierdzenie zakupu wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od dnia podanego w polisie.

   Gdzie najlepiej ubezpieczyć motocykl?

   Obrazek strzałka w dół

   Jeśli szukasz polisy OC w korzystnej cenie, a także zależy Ci na tym, aby w razie kolizji szybko otrzymać niezbędną pomoc, wybierz LINK4. Możesz zdecydować się na standardową polisę OC i dodatkowe ubezpieczenia np. NNW. Warto wiedzieć, co obejmuje ubezpieczenie na motocykl w Pakiecie OC z unikatowym Programem Pomocy. Wykupując taką polisę, zyskujesz m.in.:

   • pomoc w ciągu około 30 minut – na terenie całego kraju i przez całą dobę;
   • holowanie do 100km od wypadku; pomoc przy wymianie opony;
   • w razie wypadku lub kradzieży pojazd zastępczy na okres maksymalnie 3 dni.

   Polisę możesz kupić na kilka sposobów. Po pierwsze możesz udać się do Twojego agenta lub skorzystać ze strony internetowej. Jeżeli wolisz, możesz także zadzwonić pod numer 22 444 44 44 i porozmawiać z naszym konsultantem.

   Jak sprawdzić ubezpieczenie OC motocykla?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie motocykla najlepiej sprawdzić za pomocą rządowej strony historiapojazdu.gov.pl. Znajdziesz tam informacje nie tylko o tym, czy motocykl jest ubezpieczony, ale także inne istotne dane, takie jak informacje o liczbie właścicieli, datę pierwszej rejestracji czy też stan licznika spisywany corocznie w trakcie przeglądu technicznego. Wszystkie dane na tej stronie pochodzą z bazy CEPiK i są na bieżąco aktualizowane.

   Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla 125 bez zniżek?

   Obrazek strzałka w dół

   Ze względu na małą pojemność silnika ubezpieczenie na motocykl tego typu jest najtańsze. Jednak na wysokość składki wpływa kilka ważnych czynników. Są to między innymi: wiek kierowcy, posiadane zniżki, wiek i rodzaj pojazdu. Dlatego też podanie konkretnej wysokości składki nie jest możliwe. W tym celu powinieneś najlepiej zadzwoń pod numer 22 444 44 44, a nasz konsultant przedstawi Ci wyliczenie Twojej składki.

   Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla 500?

   Obrazek strzałka w dół

   W LINK4 każdy kierowca jest traktowany indywidualnie. Pod uwagę bierzemy wiele czynników, takich jak rodzaj i wiek motocykla, pojemność silnika, wiek kierowcy oraz posiadane przez niego zniżki. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy szybko dokonają kalkulacji i przedstawią Ci najlepszą ofertę. Dokładnie określą oni, ile wyniesie ubezpieczenie Twojego motocykla.

   Czy można ubezpieczyć niezarejestrowany motocykl?

   Obrazek strzałka w dół

   Tak, można ubezpieczyć pojazd przed zarejestrowaniem.

   Co grozi za brak ubezpieczenia motocykla?

   Obrazek strzałka w dół

   Motocykl to pojazd mechaniczny, w przypadku którego występuje obowiązek posiadania OC przez cały rok – dokładnie tak, jak w przypadku samochodów osobowych czy ciężarowych. Jeśli nie dopełnisz tego obowiązku,  mogą spotkać Cię konsekwencje. Po pierwsze, przyjdzie Ci pokryć wszystkie spowodowane ewentualne szkody z własnej kieszeni. Po drugie, narażasz się na karę od UFG.

   Jakie dokumenty są potrzebne do ubezpieczenia motocykla?

   Obrazek strzałka w dół

   Będzie Ci potrzebne dokładnie to samo, co przy ubezpieczaniu samochodu, czyli:

   • dokumenty tożsamości (dowód osobisty i prawo jazdy),
   • dowód rejestracyjny motocykla,
   • aktualna polisa ubezpieczeniowa (jeśli ją masz)

   Czy można ubezpieczyć motocykl na miesiąc?

   Obrazek strzałka w dół

   Tak, ale tylko w określonych sytuacjach. Zasady są analogiczne jak przy krótkoterminowej polisie dla samochodów osobowych. Takie OC motocykla obowiązuje przez 30 dni lub dłużej, w zależności od konkretnego przypadku. Polisa wygasa  automatycznie i nie trzeba jej  wypowiadać. Jeśli pojazd został sprowadzony z zagranicy lub kupiony z komisu, po wygaśnięciu polisy krótkoterminowej należy od razu zakupić całoroczne OC. Konieczne jest zatem pilnowanie tego terminu, żeby nie narazić się na karę za brak ubezpieczenia od UFG.
   Krótkoterminowego ubezpieczenia OC motocykla nie możesz kupić w innych sytuacjach niż wymienione powyżej. Nie ma tu znaczenia, że używasz go tylko w sezonie i przy sprzyjającej pogodzie, więc tylko przez kilka miesięcy w roku. I tak musisz mieć całoroczną polisę.

   Które motocykle mogą zostać krótkoterminowo ubezpieczone?

   Obrazek strzałka w dół

   Jeśli chcesz kupić krótkoterminowe OC, motocykl musi spełniać konkretne wymagania. Ten rodzaj polisy jest zarezerwowany dla jednośladów, które:

   • są historyczne lub zabytkowe,
   • zostały niedawno sprowadzone z zagranicy i oczekują na rejestrację w Polsce,
   • są sprzedawane przez komis.

   Jakie są możliwości rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczenia motocykla?

   Obrazek strzałka w dół

   Jako właściciel motocykla masz obowiązek posiadania OC. Wybór dodatkowych ubezpieczeń zależy od Twoich indywidualnych preferencji. W LINK4 możesz zakupić opcjonalnie NNW oraz polisę Auto Assistance zapewniającą pomoc, gdy dojdzie do wypadku, awarii lub kradzieży motocykla.

   Czy można ubezpieczyć akcesoria motocyklowe?

   Obrazek strzałka w dół

   W LINK4 nie ma takiej możliwości.

   Kiedy przyda się AC na motocykl?

   Obrazek strzałka w dół

   W LINK4 nie ma takiej możliwości, aby wykupić ubezpieczenie AC na motocykl. 

   Co wpływa na wysokość składki za ubezpieczenie OC motocykla?

   Obrazek strzałka w dół

   Analogicznie jak przy zakupie OC dla auta, tak i tutaj ubezpieczyciel bierze pod uwagę wiele czynników, które są następnie analizowane przez specjalny algorytm. W przypadku motocykla największe znaczenie mają marka i model, pojemność silnika, a także wiek pojazdu. Istotne są też informacje o kierowcy, m.in. wiek, miejsce zamieszkania oraz historia ubezpieczeniowa z ostatnich lat.

   Czy brak prawa jazdy uniemożliwia ubezpieczenie motocykla?

   Obrazek strzałka w dół

   Prawo  własności  motocykla i jego użytkowanie to dwie różne kwestie. Możesz kupić motocykl, ale nie jeździć nim ze względu na brak potrzebnych do tego uprawnień. Mimo wszystko podlegasz obowiązkowi jego ubezpieczenia. Nie ma tu bowiem znaczenia, czy jednoślad rzeczywiście porusza się po drogach, czy też cały czas stoi w garażu – musi być zawsze ubezpieczony.

   Jak ubezpieczyć zabytkowy motocykl?

   Obrazek strzałka w dół

   Motocykl zabytkowy to taki, który spełnia określone wymagania. Główne kryterium dotyczy wieku pojazdu – musi mieć 25 lat i nie być produkowany od 15 lat. Ponadto powinien składać się przynajmniej w 75% z oryginalnych części i być wpisany do rejestru zabytków.
   Jeśli masz motocykl zabytkowy, możesz wykupić mu całoroczne OC, o ile zamierzasz jeździć nim na co dzień. W przypadku pojazdów do sporadycznego użytku korzystną opcją jest zakup krótkoterminowego OC na konkretne okresy, w których zamierzasz z nich korzystać.
    

   Czy można skorzystać z motocykla zastępczego?

   Obrazek strzałka w dół

   Kupując OC w LINK4, zyskujesz dostęp do unikalnego Programu Pomocy. W ramach niego możesz skorzystać z możliwości wypożyczenia samochodu zastępczego na okres  do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży.

   Jak wiek właściciela motocykla wpływa na cenę ubezpieczenia?

   Obrazek strzałka w dół

   Przy wyliczaniu składki ubezpieczyciel bierze pod uwagę szereg czynników dotyczących zarówno pojazdu, jak i właściciela. Wiek jest tylko jednym z nich, a zatem o niczym nie przesądza. Może mieć jednak spory wpływ na cenę ubezpieczenia wtedy, gdy kierowca jest młody poniżej 24 roku życia i tym samym obowiązuje go tzw. zwyżka za wiek. 

   OC motocykla

   Jazda motocyklem daje wolność, ale nie zwalnia z obowiązkowego ubezpieczenia. Wybierz firmę, która rozumie Twoje potrzeby i oferuje Ci znacznie więcej, niż OC.

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie motocykla

   Pamiętaj: honorujemy Twoje zniżki!

   W LINK4 ubezpieczysz swój motocykl za niewielkie pieniądze.
   W ofercie LINK4 dla motocyklistów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz:

   • Pakiec OC, a w nim obowiązkowe OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony
   • Auto Assistance, czyli szybką pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży
   • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW

   Już podstawowy pakiet OC gwarantuje Ci pomoc w trudnych sytuacjach na drodze. W ramach Programu Pomocy możesz liczyć na:

   • pomoc w ciągu 30 minut na terenie całego kraju – przez całą dobę
   • usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km.
   • pomoc w wymianie opony
   • pojazd zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
   • uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.

   Jeśli potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa, zdecyduj się na Auto Assistance, w ramach którego otrzymasz dodatkowo:

   • pomoc w niemal całej Europie
   • holowanie do 500 km
   • dostarczenie paliwa
   • samochód zastępczy lub nocleg lub transport w razie wypadku lub kradzieży.

   Jeśli po wypadku chcesz otrzymać świadczenie za uszczerbek na zdrowiu, wykup dodatkowe ubezpieczenie NNW.

    

   OC motocykla, czyli gwarancja bezpiecznej jazdy

   Jazda motocyklem daje poczucie wolności. Jest to wspaniała przygoda, która dostarcza przyjemność i frajdę. Nie zwalnia to jednak właścicieli maszyn z obowiązkowego ubezpieczenia. OC komunikacyjne motocykla jest tak samo ważne, jak w przypadku samochodów. To obowiązkowe ubezpieczenie, które właściciel jednośladu powinien mieć.

   Ubezpieczenie OC na motocykl zapewnia pokrycie szkód, które ubezpieczony wyrządził osobie trzeciej. Wypłata odszkodowania dla osoby poszkodowanej przez kierowcę ubezpieczonego pojazdu. Jeśli spowodujesz wypadek, to my pokryjemy szkodę wyrządzoną osobie poszkodowanej. Jeśli wykupiłeś Pakiet OC w LINK4, oprócz świadczeń dla poszkodowanego, to Ty, jako nasz ubezpieczony, możesz otrzymać holowanie i pojazd zastępczy z Programu Pomocy.

   Dzięki temu możesz kontynuować nawet nagle przerwaną podróż, podczas gdy Twój motocykl będzie znajdował się w warsztacie. OC na motocykl w LINK4 to ciekawa oferta dla poszukujących praktycznych rozwiązań w atrakcyjnych cenach. Możesz z niej skorzystać bez względu na to, jakim rodzajem motocykla się poruszasz.

   Wybierz towarzystwo ubezpieczeń, które rozumie Twoje potrzeby i oferuje Ci znacznie więcej, niż tylko umowę. Wybierz ubezpieczenie OC motocykla w LINK4 i przekonaj się, że pozytywne opinie naszych klientów to najlepsze świadectwo jakości.
    

   Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie OC motocykla?

   Gdy wybierasz OC na motocykl, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na koszty ubezpieczenia i ewentualne dodatkowe świadczenia. W Pakiecie OC LINK4 zyskujesz szybkie wsparcie w razie kolizji dzięki Programowi Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

   Posiadasz zniżki, wynikające z bezpiecznej, bezwypadkowej i bezkolizyjnej jazdy na przestrzeni wielu lat? W LINK4 honorujemy Twoje zniżki również wtedy, gdy decydujesz się na ubezpieczenie OC motocykli. Doceniamy doświadczonych kierowców, którzy respektują przepisy drogowe i dbają o bezpieczeństwo na trasie – zarówno swoje, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ubezpieczenie OC motocykla w LINK4 to opcja dla każdego – niezależnie, czy podejmujesz decyzję o odnowieniu umowy, czy jesteś naszym nowym klientem.

   OC na motocykl, jest ubezpieczeniem obowiązkowym którego warunki regulowane są przez ustawę.
    

   Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie motoru w LINK4?

   Doświadczenie, profesjonalne podejście do klienta oraz atrakcyjne stawki ubezpieczenia motocykli. Takie OC na motocykl proponujemy w LINK4.

   W ofercie LINK4 dla motocyklistów znajdziesz to, czego potrzebujesz:

   • Pakiet OC, a w nim obowiązkowe OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony;
   • Auto Assistance, czyli szybką pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży;
   • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW.

   Podstawowe ubezpieczenie OC na motocykl to obowiązkowa polisa, którą każdy posiadacz każdego jednośladu musi posiadać. Posiadając Pakiet OC w LINK4, w ramach Programu Pomocy możesz liczyć na:

   • pomoc w razie wypadku w ciągu 30 minut na terenie całego kraju - przez całą dobę;
   • naprawę na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km;
   • pomoc w wymianie opony;
   • pojazd zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży.

   Jeśli potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa, zdecyduj się na Auto Assistance, w ramach którego otrzymasz dodatkowo:

   pomoc w niemal całej Europie;

   • holowanie do 500 km;
   • dostarczenie paliwa;
   • samochód zastępczy, nocleg, transport w razie wypadku lub kradzieży.

   A jeśli po wypadku chcesz otrzymać świadczenie za uszczerbek na zdrowiu, wykup dodatkowe ubezpieczenie NNW. 

   W LINK4 ubezpieczenie OC motocykla możesz nabyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 22 444 44 44, a nasz konsultant zbierze od Ciebie niezbędne do wyliczenia składki informacje. Następnie przedstawi Ci ofertę, a Ty będziesz mógł nabyć ubezpieczenie OC motocykla przez telefon.
   OC na motocykl nabędziesz także stacjonarnie u agenta współpracującego z LINK4.

   Sprawdź także:

   Wybrany wariant ubezpieczenia OC dostępny w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na https://dokumenty.link4.pl/

   Ubezpieczenie OC 
   na motocykl