Profesjonalne doradztwo prawne

Opinie prawne sporządzone wyłącznie przez adwokata lub radcę prawnego

ilustracje_FHH_pomoc_prawna

Ubezpieczenie pomocy prawnej

Ubezpieczenie Pomoc Prawna – dlaczego warto je mieć?

Profesjonalne doradztwo
prawne od eksperta

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie pomocy prawnej_doradztwo prawne

Nieoczekiwane problemy prawne mogą być stresujące, ale z odpowiednią pomocą, możesz czuć się pewniej. Problemy z sąsiadem, czy kłopoty z umową - warto znać swoje prawa. Kiedy nie jesteś pewny, jak postąpić, fachowa rada prawna może okazać się nieoceniona. Dzięki niej zaoszczędzisz czas, nerwy i często pieniądze. Dlatego warto mieć pod ręką kontakt do eksperta, który zawsze Ci pomoże.

Oblicz składkę

Pomoc Prawna
bez kosztów

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie pomocy prawnej_świnka

Prawne kwestie są często skomplikowane i drogie. Koszty konsultacji czy sporządzania dokumentów mogą zaskoczyć wielu z nas. Dlatego LINK4 proponuje Pomoc Prawną, dzięki której unikniesz nieoczekiwanych wydatków w tej dziedzinie. Nasze rozwiązanie pozwala na dostęp do ekspertów bez konieczności ponoszenia kosztów. Miej pewność, że stoisz na solidnym gruncie prawnym.

Oblicz składkę

Jak najszybsza reakcja
na Twoje problemy

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie pomocy prawnej_stoper

W LINK4 oferujemy profesjonalną Pomoc Prawną. Indywidualna konsultacja z ekspertem jest szybko organizowana przez naszych pracowników. Dzięki temu poznasz swoje prawa i wspólnie z prawnikiem wybierzesz najlepszą drogę postępowania. Nasza misja w LINK4 to nie tylko oferowanie ubezpieczeń, ale również dostarczanie wsparcia w kluczowych momentach Twojego życia.

Oblicz składkę

Postaw na pomoc ekspertów, ich zaangażowanie i wiedzę – aby mieć pewność, że jest wyjście z każdej sytuacji

W każdej chwili może dojść do nagłego, zaskakującego zdarzenia losowego, które będzie wymagać od Ciebie reakcji. Warto wtedy wiedzieć, jakie masz prawa i jaka jest opinia eksperta w danej dziedzinie. Pomoc Prawna w LINK4 działa szybko i sprawnie, a w dodatku obejmuje przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Otrzymasz ją w ramach polisy mieszkaniowej. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie, obliczając składkę online!

Ubezpieczenie pomocy prawnej – co wchodzi w jego skład?

 • Informacja prawna

Dzięki szybkiej, telefonicznej rozmowie z ekspertem możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat procedur, kosztów sądowych czy możliwości rozwiązania problemu.

 • Opinia prawna

Rekomendowane rozwiązanie sytuacji możesz otrzymać na piśmie, które dotrze do Ciebie na wybrany adres mailowy. Bezstresowo rozwiążesz Twoją sytuację z różnych dziedzin prawa.

 • Pisma i dokumentacja prawna

Przygotowanie pozwu, reklamacji, wniosku w postępowaniu egzekucyjnym czy wezwania do zapłaty może być kłopotliwe. Z ubezpieczeniem LINK4 możesz liczyć na wsparcie prawnika w tym zakresie. 

 • Pomoc dla Klientów indywidualnych

Pomoc Prawna jest przeznaczona dla Klientów indywidualnych. Wystarczy wykupić ubezpieczenie mieszkania lub domu.

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Przykładowe kalkulacje ubezpieczenia mieszkania z Pomocą Prawną w LINK4:

Anna i Krzysztof są właścicielami domu jednorodzinnego pod Gdańskiem. Wykupili ubezpieczenie nieruchomości wraz z Pomocą Prawną za 1000 zł.

Młode małżeństwo z okolicy Lublina kupiło mieszkanie na kredyt, do którego bank wymagał ubezpieczenia mieszkania. W LINK4 otrzymali składkę za 400 zł - polisa ubezpieczeniowa obejmowała również Pomoc Prawną w cenie.*

 • Image
  Kobieta

  Dom jednorodzinny

  pod Gdańskiem

 • Image
  Mężczyzna

  Mieszkanie na kredyt

  z okolic Lublina

Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

  Jakie opcje dodatkowe są w polisie mieszkaniowej w LINK4?

  • Home Assistance, to bardzo wygodne rozwiązanie, które zabezpieczy Ciebie i Twój dom na wypadek różnych zdarzeń losowych. Podczas pożaru czy zalania potrzebne jest nie tylko odszkodowania, ale i bieżące wsparcie. Różnego rodzaju usterki również wymagają sprawnej interwencji.

  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim przez Ciebie, a także Twoje dziecko lub zwierzę domowe.

   Najczęściej zadawane pytania.

   Ile kosztuje ubezpieczenie pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie pomocy prawnej jest ochroną dawaną klientom LINK4 w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania. Nie ma konieczności podpisywania osobnego dokumentu lub uiszczenia dodatkowej opłaty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje podstawowe usługi prawne, takie jak na przykład przygotowanie opinii prawnej. W ramach polis dla właścicieli biznesu pakiet Pomocy prawnej można dokupić w cenie 15 zł.

   Nasi klienci mogą liczyć na pomoc prawną w wielu często trudnych sytuacjach losowych. Pewność, że można na kogoś liczyć, jest bardzo ważna i pomaga przetrwać ciężkie chwile. Szybkie działanie może uchronić Cię przed przykrymi konsekwencjami prawnymi lub finansowymi.

   Co to jest ubezpieczenie pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Przedmiotem polisy jest ochrona interesów prawnych Ubezpieczającego, związanych z życiem prywatnym. W ramach ubezpieczenia pomocy prawnej w LINK4 zapewniamy Ci możliwość skorzystania z usług prawnych oraz pokrycie ich kosztów. Ochrona obejmuje pomoc w przygotowywaniu dokumentów, udzielenie porady lub konsultacji prawnej oraz kontakt telefoniczny z prawnikiem w razie takiej konieczności. Uzyskasz pomoc, gdy na przykład sprzedajesz nieruchomość, oczekujesz spadku czy chcesz przygotować umowę najmu mieszkania. Jest to praktyczne rozwiązanie, z którego warto skorzystać, zwłaszcza w kryzysowych i wymagających natychmiastowego działania sytuacjach.

   Kiedy może przydać się assistance prawny?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie pomocy prawnej jest przydatne w wielu sytuacjach. Na przykład wtedy, gdy musisz wysłać pismo do urzędu lub instytucji. W życiu często pojawiają się sytuacje, które wymagają znajomości prawa, doskonałego rozumienia prawniczego żargonu lub szybkiego przygotowania ważnych dokumentów. Dlatego też ubezpieczenie pomocy prawna w LINK4 może przydać się każdemu w wielu przypadkach. Dzięki niemu nie pozostaniesz sam w sytuacjach wymagających wiedzy i doświadczenia prawniczego. Stały kontakt z prawnikiem, a także pomoc w zrozumieniu treści skomplikowanych dokumentów, co w wielu przypadkach może zapobiec poważnym stratom materialnym.

   Posiadając polisę możesz zadzwonić na telefoniczną informację prawną, dostępną od poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 17:00. Jeśli jest to możliwe, konsultant LINK4 pomoże rozwiązać dany problem prawny w trakcie trwania rozmowy telefonicznej lub za pomocą poczty elektronicznej.

   Jak działa ubezpieczenie pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Prawo dla osoby postronnej może wydawać się skomplikowane i nie zawsze w pełni zrozumiałe, dlatego też pomoc prawnika jest często konieczna. Jednak koszty pomocy prawnej mogą być w niektórych przypadkach dość wysokie, a dostępne terminy odległe. Dzięki ubezpieczeniu w LINK4 nie musisz się tym zupełnie przejmować. Po zgłoszeniu przez osobę ubezpieczoną potrzeby pomocy prawnej w ciągu 12 godzin następuje kontakt ze strony LINK4.

   W zależności od tego, jak bardzo skomplikowana jest dana sprawa, jest ona rozwiązywana „od ręki” lub w czasie nie dłuższym niż 5 dni. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy Ubezpieczony inaczej umówi się z prawnikami. Jest to nowoczesna i praktyczna pomoc prawna. Ubezpieczenia tego rodzaju pozwalają na szybką reakcję prawnika, gdy zajdzie taka potrzeba. Wykwalifikowani specjaliści rozwiązują wątpliwości oraz udzielają odpowiedzi na pytania ubezpieczonego.

   Jaki jest zakres terytorialny ubezpieczenia ochrony prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Usługa ochrony prawnej oferowana przez LINK4 obejmuje swoim zakresem terytorialnym Polskę. Wszystkie usługi przynależne z tytułu tej polisy dotyczą przepisów prawa krajowego. Sporządzenie pism oraz przygotowywanie opinii prawnych dotyczy tylko spraw związanych z polskim systemem prawnym. Dokumenty, porady prawne oraz inna pomoc dotyczą tylko spraw, toczących się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

   Kto może skorzystać z ubezpieczenia pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Jest ono skierowane do klientów, którzy wykupili ubezpieczenie domu lub mieszkania w LINK4 i stanowi jego część. 

   Jakie są sumy ubezpieczenia w ubezpieczeniu pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Ściśle określona suma obowiązuje w przypadku większości polis, ale nie wszystkich. Assistance Pomoc prawna nie polega na wypłacie odszkodowania, lecz na udzieleniu profesjonalnego wsparcia. Co do zakresu, ubezpieczenie znajduje zastosowanie wtedy, gdy wartość przedmiotu sporu nie przekracza 150 000 zł. 
   Dla poszczególnych świadczeń oferowanych przez ubezpieczyciela obowiązują jednak limity. Przykładowo, z usług polegających na przygotowaniu opinii prawnej i opracowaniu pism i dokumentów możesz skorzystać maksymalnie 4-krotnie w czasie trwania umowy. Z informacji prawnej natomiast możesz korzystać bez limitu. 

    

   Co może pokryć polisa pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   W ramach niej zyskujesz dostęp do:

   •  informacji prawnej – np. o tym, jak załatwić jakąś sprawę albo gdzie znaleźć dobrego specjalistę z danej dziedziny w Twoim miejscu zamieszkania,
   • opinii prawnej – np. w postaci wskazania najkorzystniejszego rozwiązania problemu albo alternatyw dla niego, jeśli takie istnieją,
   • przygotowania pism i dokumentów – mogą to być m.in. reklamacja, wezwanie do naprawienia szkody, pozew, wezwanie do zapłaty czy wniosek w postępowaniu procesowym.

   Jakiego rodzaju sprawy może obejmować polisa pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Chociaż ubezpieczenie pomocy prawnej jest oferowane w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania, to jednak obowiązuje w przypadku różnych sytuacji, które mogą Cię spotkać w codziennym życiu. Polisa obejmuje zatem wiele działów prawa, m.in. prawo administracyjne, cywilne czy procesowe.

   Czy mam prawo dowolnie wybrać prawnika, którego koszty sfinansuje ubezpieczyciel?

   Obrazek strzałka w dół

   Nie, nie masz wpływu na to, który z naszych prawników odezwie się do Ciebie w ciągu 12 godzin od zgłoszenia potrzeby pomocy prawnej. W ramach informacji prawnej możemy jednak dostarczyć Ci listę prawników, którzy specjalizują się w interesującej Cię dziedzinie prawa. Za ich usługi przyjdzie Ci jednak zapłacić z własnej kieszeni.

   Kiedy wykupić ubezpieczenie pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Nie musisz kupować ubezpieczenia pomocy prawnej, ponieważ wchodzi ono w skład ubezpieczenia domu lub mieszkania w LINK4. Pomoc prawna przydaje się natomiast w wielu codziennych sytuacjach, w których porada prawnika pozwala uniknąć poważnych problemów. Dzięki temu nie musisz płacić prawnikowi za udzielenie informacji, wyjaśnienie sprawy lub nawet za przygotowanie niezbędnego pisma – ubezpieczyciel zapewni bezpłatny dostęp do takich usług w zakresie gwarantowanym przez polisę.

   Czy ubezpieczenie pomocy prawnej jest obowiązkowe?

   Obrazek strzałka w dół

   Nie. Jest to dodatkowe ubezpieczenie, do którego zyskujesz dostęp po zakupie ubezpieczenia domu lub mieszkania.

   Jaki jest zakres ubezpieczenia pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Polisa obowiązuje na terenie Polski. Można z niej korzystać w przypadku spraw podlegających regulacjom prawa polskiego, a także jurysdykcji sądów polskich lub polskich organów administracji. 
   Realizacja świadczeń w ramach tej polisy odbywa się za pomocą środków komunikowania się na odległość. Możliwość udzielenia opinii prawnej czy informacji zależy od tego, czy wystarczająco jasno wyjaśnisz swój problem. Pamiętaj też o tym, że prawnik pomagający Ci w ramach tego ubezpieczenie nie będzie reprezentować Cię w kontaktach z osobami trzecimi. Dostarczy Ci jedynie wsparcia, które będzie potrzebne do samodzielnego przeprowadzenia sprawy.
    

   W jaki sposób można zawrzeć ubezpieczenie pomocy prawna?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie pomocy prawnej nie jest produktem możliwym do kupienia z osobna. Stanowi nieodłączną część ubezpieczenia domu lub mieszkania w LINK4.

   Jakie dokumenty są udostępniane w ramach Pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Niektóre sprawy prawne związane z czynnościami życia prywatnego mogą zostać rozwiązane tylko na podstawie analizy dokumentów. W takiej sytuacji musisz udostępnić je LINK4 do wglądu. Możesz to zrobić, przesyłając dokumenty w formie elektronicznej na wskazany adres. Jeśli tego odmówisz, nie będziemy mogli udzielić Ci pomocy ze względu na brak kluczowych informacji.

   Jak odstąpić od umowy ubezpieczenia pomocy prawnej?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie pomocy prawnej nie jest osobnym produktem, więc nie możesz go wypowiedzieć. Zakończenie świadczenie usług w tym zakresie nastąpi tylko wtedy, gdy zostanie rozwiązana umowa ubezpieczenia domu lub mieszkania. Może do tego dojść jedynie w sytuacjach opisanych w umowie, np. po utracie tytułu prawnego do nieruchomości lub nieopłaceniu kolejnej raty. 
   Możesz natomiast odstąpić od umowy zawartej na odległość w ciągu 30 dni od jej podpisania. W tym celu wydrukuj stosowny wniosek i wyślij go za pomocą formularza kontaktowego.
    

   Ubezpieczenie pomocy prawnej

   Potrzebujesz pomocy prawnej? Otrzymasz ją w ramach naszej umowy!

   Obrazek strzałka w dół
   • Telefoniczna informacja prawna - o ile to możliwe - problem prawny będzie rozwiązany na bieżąco podczas rozmowy telefonicznej bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej
   • Opracowanie pism i dokumentów
   • Przygotowanie opinii prawnej

   Kontakt z prawnikami w dni robocze - od poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 17:00.

   Ubezpieczenie pomocy prawnej – na czym polega?

   Zdarzają się sytuacje, gdy pomoc prawnika staje się niezbędna. Prawa pacjenta, tematyka majątkowa, spadkowa, kupno czy sprzedaż nieruchomości – to tylko kilka tematów, które wymagają konsultacji specjalisty. Niestety koszty pomocy prawnej mogą być znacznym obciążeniem dla domowego budżetu – w takiej sytuacji sprawdzi się assistance prawne od LINK4, które wchodzi w skład pakietu ubezpieczeń nieruchomości. 

   Dzięki tej polisie otrzymasz od nas niezbędne wsparcie, aby w sytuacji, która wymaga zaangażowania prawników czy przygotowania niezbędnych dokumentów, obyło się bez stresu i dodatkowych kosztów. 

   Wykupując pakiet ubezpieczeń, którego częścią jest ubezpieczenie Pomocy prawnej w LINK4, możesz skorzystać z:

   • informacji prawnej – ubezpieczenie pomocy  prawnej zapewni Ci pozyskanie takich informacji prawnych jak:, wskazanie radcy prawnego lub adwokata, specjalizującego się w zgłoszonym przez Ciebie problemie, informacje na temat procedur i kosztów sądowych czy dane teleadresowe sądu i innych jednostek, powiązanych ze sprawą, możliwe rozwiązania zgłaszanego problemu - jeżeli prawo przewiduje ich kilka
   • opinii prawnej – ubezpieczenia tego rodzaju dają Ci możliwość uzyskania profesjonalnej opinii prawnej. Adwokat lub radca prawny zanalizuje zgłoszony przez Ciebie problem i wskaże rekomendowane rozwiązanie, które zostanie przesłane na podany adres mailowy.
   • pism i dokumentów prawnych - ubezpieczenie pomocy  prawnej gwarantuje Ci pomoc prawnika w przygotowaniu pism i dokumentów prawnych, takich jak: pozew, reklamacja, wezwanie do zapłaty, wniosek w postępowaniu egzekucyjnym czy nadanie pełnomocnictwa.
     

   Assistance prawny – profesjonalna pomoc w krótkim czasie

   Jeśli zastanawiasz, jakie ubezpieczenie pomocy prawnej będzie najlepszym rozwiązaniem, spróbuj wyobrazić sobie sytuację, w której takiej pomocy specjalisty możesz potrzebować. Są to zwykle nagłe, zaskakujące zdarzenia losowe, które wymagają od Ciebie natychmiastowej reakcji. 

   Dobrze w takim momencie mieć zapewnioną profesjonalną pomoc prawną, która przejmie na siebie obowiązek przygotowywania sądowych pism, przeanalizuje dokładnie przebieg sprawy i wesprze Cię, udzielając konkretnych porad i opinii. Posiadania własnej pomocy prawnej daje Ci możliwość bezstresowego rozwiązywania spraw z różnych dziedzin prawa. 

   Ważnym elementem prawnej pomocy jest również rodzaj komunikacji z ekspertem. Telefoniczna pomoc, wspierana elektronicznymi narzędziami, pozwala na szybką wymianę porad i informacji z Twoim prawnikiem. 
    

   Ubezpieczenie pomocy prawnej w LINK4. Dlaczego warto je wybrać?

   W LINK4 otrzymasz od nas kompleksowe ubezpieczenie. Pomoc  prawna jest jednym z jego najważniejszych elementów. Sytuacje, które wymagają konsultacji z prawnikiem, są zwykle nieprzewidywalne, dlatego LINK4 stworzył specjalną infolinię prawniczą, która pozwoli Ci na szybki kontakt z ekspertem. Prawnicy czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.  Jak skorzystać z pomocy?

   Za pośrednictwem infolinii prawnej zgłaszasz potrzebę skorzystania z pomocy prawnej.

   W ciągu 12 godzin roboczych od zgłoszenia problemu skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub e-mailowo i przedstawimy Ci propozycję rozwiązania problemu. 

   Jeśli charakter zgłoszonej sprawy wymaga wystawienia opinii prawnej lub przygotowania pism/dokumentów, zostaną one dostarczone drogą elektroniczną w ciągu 7 (opinia prawna) lub 5 (pismo/dokument prawny) dni roboczych od przesłania przez Ciebie wszystkich niezbędnych dokumentów.

   Skorzystaj z ubezpieczenia pomocy prawnej w LINK4 i rozwiązuj problemy bez stresu, dodatkowych kosztów i w krótkim czasie. Sprawdź naszą pełną ofertę ubezpieczeń i zobacz, w jakich innych sferach życia możesz liczyć jeszcze na pomoc od LINK4.

   Szczegółowe informacje znajdują się w OWU dostępnym na stronie https://dokumenty.link4.pl/