Ubezpieczenie Zielona Karta

 • Gratis z pakietem OC.
 • Na wypadek kolizji lub potrącenia w krajach, które wymagają Zielonej Karty.
 • 7% zniżki dla kupujących ubezpieczenie przez internet.


Sprawdź: Kalkulator OC i AC

Zyskaj ochronę podczas zagranicznych podróży.

Nie we wszystkich krajach wystarczy Twoje krajowe OC. Są kraje, które wymagają Zielonej Karty. Na szczęście w LINK4 otrzymujesz ją gratis wraz z OC.

Zielona Karta chroni Cię przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu poza granicami kraju.

 • Jeśli spowodujesz wypadek lub potrącisz kogoś za granicą, szkoda zostanie pokryta przez LINK4.
 • Dzwoniąc na (22) 444 44 44, otrzymasz szybką poradę w sprawie miejscowych przepisów i zasad pierwszej pomocy.

Państwa wymagające Zielonej Karty to: Albania, Azerbejdżan, Białoruś, Iran, Maroko, Mołdawia, Macedonia Północna, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina.

Jeśli masz OC i chcesz otrzymać Zieloną Kartę zadzwoń do Doradcy LINK4.

WAŻNA INFORMACJA

Od 1 czerwca 2023 roku certyfikat Zielonej Karty traci ważnośc na terytorium Rosji i Białorusi. Przy wjeździe na terytorium jednego z tych państw, lub w przypadku przebywania na jego terytorium, konieczne będzie wykupienie w tym państwie polisy ubezpieczenia granicznego.

 

Zobacz także:

Co to jest ubezpieczenie Zielona Karta OC?

Nie we wszystkich państwach wystarczy Twoje krajowe OC. Są miejsca na mapie, w których wymagane jest posiadanie tak zwanej Zielonej Karty. Czym ono jest? Zielona Karta to dokument, który potwierdza za granicą, że w Polsce właściciel pojazdu ma aktualne ubezpieczenie OC.

Jeśli posiadasz ubezpieczenie samochodu Zielona Karta, to w przypadku, gdy spowodujesz za granicą wypadek lub kolizję drogową, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje szkody finansowe wyrządzone przez Ciebie osobom trzecim. Zakres ochrony tego dokumentu jest taki sam, jak ubezpieczenia OC pojazdu.

Czy podczas wyjazdów za granicę musisz inwestować w dokument, jakim jest Zielona Karta? W razie kolizji, która powstanie podczas wyjazdu zagranicznego z Twojej winy w kraju, który nie uznaje naszego krajowego OC, nie będziesz mógł skorzystać z ochrony gwarantowanej przez polisę. Warto więc abyś zapamiętał, że ubezpieczenie samochodu zielona karta jest obowiązkowe podczas wyjazdów do niektórych państw. Na liście krajów, które wymagają tego dokumentu, są:

 • Albania,
 • Azerbejdżan,
 • Białoruś,
 • Iran,
 • Maroko,
 • Mołdawia,
 • Macedonia Północna,
 • Rosja,
 • Tunezja,
 • Turcja,
 • Ukraina.

Jak widać, w wielu państwach Zielona Karta pojazdu może okazać się niezbędna. Są to mniej lub bardziej popularne kierunki podróży, lecz niezależnie od celu, pamiętaj o zabezpieczeniu się przed możliwymi zagrożeniami. I chociaż w pozostałych krajach ubezpieczenie Zielona Karta nie jest wymagane, to jej posiadanie z pewnością ułatwia podróżowanie po Europie.

Zanim udasz się zatem swoim autem za granicę na wakacje, sprawdź, czy w krajach tranzytowych oraz docelowym konieczne jest ubezpieczenie samochodu Zielona Karta. Takie upewnienie się przed wyjazdem może zaoszczędzić Ci sporo nerwów, a przede wszystkim kłopotów finansowych.

Zielona Karta dla samochodu. Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie?

Wybierasz się w podróż do kraju, w którym obowiązkiem jest posiadanie Zielonej karty? Zdecyduj się na odpowiednie ubezpieczenie. Do najistotniejszych aspektów zaliczamy długość trwania polisy oraz cenę ubezpieczenia. Jak długo ważna jest taka Zielona Karta? Ubezpieczenie może obowiązywać przez okres od 15 dni do 12 miesięcy – maksymalnie do końca umowy ubezpieczenia OC. Pamiętaj też, że w razie potrzeby możesz wnioskować o ten dokument więcej niż jeden raz.

Jeśli posiadasz ubezpieczenie OC w LINK4, Zieloną kartę otrzymasz od nas gratis – wystarczy skontaktować się z Doradcą LINK4, a dokument prześlemy do Ciebie pocztą. To szybkie i proste rozwiązanie, dzięki któremu unikniesz dodatkowych kosztów. Pamiętaj tylko, że jeżeli wybierzesz pocztę tradycyjną, to na ubezpieczenie samochodu Zielona Karta będziesz musiał poczekać kilka dni. Dlatego też warto zaplanować wcześniej jej wyrobienie. Brak takiego dokumentu może pokrzyżować Twoje plany wakacyjne.

Dlaczego warto wybrać OC z zieloną kartą w LINK4?

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój pojazd jest w rękach specjalistów, którzy pomogą w każdej (nawet najtrudniejszej) sytuacji, skontaktuj się z nami już teraz. Nie bez powodu LINK4 cieszy się tak dużym uznaniem wśród konsumentów. W branży ubezpieczeń działamy od blisko 20 lat, oferując naszym Klientom i Partnerom szereg polis. Skorzystaj z oferty LINK4 Zielona Karta – ubezpieczenie zapewni Ci ochronę podczas zagranicznych podróży. Dodatkowo ten dokument jest dostępny w naszej ofercie całkowicie za darmo.

Zielona Karta nie tylko chroni Cię przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu poza granicami kraju. Dzwoniąc na (22) 444 44 44, otrzymasz od nas szybką poradę w sprawie miejscowych przepisów i zasad pierwszej pomocy.

Jeśli decydujesz się na polisę, korzystając z naszego kalkulatora, poznasz szczegółową wycenę OC już w 60 sekund, a Zieloną Kartę otrzymasz gratis. Jeśli wciąż nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci z każdym problemem, przedstawimy ubezpieczenie Zielona Karta na samochód i opowiemy na temat warunków pakietu z najdrobniejszymi szczegółami. Ubezpieczenie Zielona Karta już na Ciebie czeka!

Czym jest Zielona Karta?

Zielona Karta dla samochodu to międzynarodowy certyfikat ubezpieczeniowy, który potwierdza, że Twój pojazd posiada ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) – zgodnie z prawem obowiązującym w kraju, w którym przebywasz jako jej posiadacz, a które to państwo należy do systemu Zielonej Karty. Dzięki temu w sytuacji, w której poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej spowodujesz szkodę (np. wypadek lub kolizję) w trakcie jazdy autem, to my w LINK4 pokrywamy straty poszkodowanych osób trzecich.

Nazwa Zielona karta pojazdu bierze się od tradycyjnego koloru blankietów, na jakich drukowane są te dokumenty. W tej chwili jednak odchodzi się od tego koloru. Dostępne są także białe zaświadczenia wydawane przez ubezpieczycieli w każdym z krajów członkowskich programu.

Jak wyrobić Zieloną Kartę?

Jeśli planujesz podróż samochodem do krajów, w których wymagana jest Zielona Karta, warto, abyś wcześniej wszedł w jej posiadanie. Jak zrobić to w LINK4? Procedura jest niezwykle prosta! Jeśli posiadasz OC w LINK4 i chcesz otrzymać Zieloną Kartę, zadzwoń do swojego doradcy ubezpieczeniowego. Twoja Zielona Karta zostanie przesłana do Ciebie pocztą. Pamiętaj tylko, aby chęć jej posiadania zgłosić odpowiednio wcześniej.

Gdzie jest potrzebna Zielona Karta?

Kraje, w których aktualnie potrzebować będziesz Zielonej Karty, to: Albania, Azerbejdżan Białoruś, Iran, Izrael, Maroko, Mołdawia, Macedonia Północna, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina, a także takie popularne miejsca wyjazdów jak Czarnogóra czy Wielka Brytania. Gdy wybierasz się do Kosowa, na granicy będziesz musiał wykupić dodatkowe ubezpieczenie, ponieważ w kraju tym nie jest honorowane ani polskie OC, ani zielona karta pojazdu.

Ile kosztuje Zielona Karta dla samochodu?

Natrafiłeś na informację, że niektórzy ubezpieczyciele żądają opłaty za Zieloną Kartę? Jeśli posiadasz OC w LINK4, nie musisz się martwić – Zielona Karta Twojego samochodu jest całkowicie bezpłatna! Jeśli chcesz ją otrzymać, skontaktuj się z doradcą LINK4, a dokument otrzymasz za pośrednictwem poczty.

Cenimy naszych klientów, dlatego też każdy, kto ma wykupioną w LINK4 polisę OC może liczyć na to, że Zielona Karta pojazdu zostanie Ci wydana zupełnie bezpłatnie.

Jak wygląda Zielona Karta?

Jak będzie wyglądała Zielona Karta dla samochodu, którą zamówisz? To dokument, w którym znajdują się najważniejsze informacje na temat samochodu oraz Twojego ubezpieczenia OC. W tej chwili obowiązują dwa wzory – starszy zielony oraz nowy biały. Oba są ważne do momentu wykorzystania wszystkich zielonych druków. Dlatego możesz spotkać się z kilkoma wzorami zielonej karty.

Co daje Zielona Karta?

Zielona Karta OC pozwala na zachowanie ochrony OC w krajach, gdzie nie wystarczy posiadanie polskiej polisy. Są to między innymi Albania, Białoruś, Iran, Maroko, Mołdawia, Macedonia, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina. Dzięki OC z Zieloną Kartą w LINK4 możesz podróżować po całej Europie, a nawet poza jej granicami.

Ile trwa wyrobienie Zielonej Karty?

Zielona Karta dla samochodu w LINK4 to polisa, którą bardzo łatwo wyrobić. Jeżeli posiadasz u nas polisę OC, wystarczy skontaktować się przed wyjazdem z naszym przedstawicielem, a on przygotuje dla Ciebie Zieloną Kartę. Zostanie ona wysłana do Ciebie mailowo lub pocztą tradycyjną w ciągu kilku dni roboczych. Dlatego też o jej wyrobieniu warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem

Jak wypełnić Zieloną Kartę OC?

Dokument trafia do kierowcy już wypełniony, dlatego też nie ma potrzeby, by Zielona Karta OC była uzupełniana przez kierowcę. Od lipca 2021 roku obowiązuje nowy wzór dokumentu. Jest on bardziej czytelny i praktyczny. Kolor karty także się zmienił – jest ona teraz biała, a nie zielona. Nadal można jednak spotkać stare zielone druczki. Są one także ważne, aż do ich wyczerpania.

Jak długo jest ważna Zielona Karta?

Zielona Karta dla samochodu jest ważna od 15 dni do aż 12 miesięcy, ale nie może przekraczać ważności Twojej polisy OC. O tym, jak długo ma być ona ważna, decydujesz Ty, gdy zgłaszasz chęć wyrobienia takiego dokumentu do swojego ubezpieczyciela. Jeżeli wyjeżdżasz na krótko i nie planujesz innych wyjazdów, może to być kilka tygodni. Kiedy często podróżujesz za granicę, możesz zdecydować się na kartę ważną kilka miesięcy.