Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Bułgarii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 47 sek.
Ubezpieczenie turystyczne do Bułgarii

Zastanawiasz się, kiedy będzie Ci potrzebne ubezpieczenie turystyczne? Bułgaria to region, w którym nie musisz się martwić o bardzo wysokie ceny, jednak polisa ubezpieczeniowa może być przydatna. Sprawdź, ile zapłacisz w LINK4, a także – co możesz zyskać, mając ubezpieczenie do Bułgarii.

Ubezpieczenie turystyczne – Bułgaria, czyli południowy wschód Europy

Wahasz się, czy i kiedy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Bułgaria to kraj, w którym lepiej je posiadać. Co prawda, ceny usług medycznych nie należą tu do wysokich, jednak ubezpieczenie do Bułgarii pozwoli Ci zachować spokój i cieszyć się urlopem. Wizyty w szpitalu, a także korzystanie z usług lekarzy są tu podobne pod względem ceny, jak w polskich realiach. Są więc niemałe, jeśli będziesz chciał je pokrywać z własnej kieszeni.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Bułgarii – niezbędnik turysty

Należąca do UE Bułgaria jest celem podróży wielu turystów z Polski. Przyciągają ich liczne atrakcje, a także relatywnie niskie ceny – o wiele niższe niż na zachodzie Europy. Kraj leży nad brzegiem Morza Czarnego na Półwyspie Bałkańskim. Ponad połowa kraju ze stolicą w Sofii leży na terenach górskich i wyżynnych, co czyni go bardzo ciekawym dla miłośników takich krajobrazów. Przeszło jedną trzecią Bułgarii pokrywają lasy lubiące panujący tu umiarkowany klimat. Nie wiesz, czy wyjeżdżając na wakacje do Bułgarii, przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Bułgaria to kraj, w którym warto być ubezpieczonym. Ubezpieczenie na wakacje w Bułgarii może przydać się, gdy dojdzie do nieprzewidzianej sytuacji np. podczas wycieczek górskich, lub zwiedzania parków narodowych, a także licznych rezerwatów przyrody. Będąc w Bułgarii, warto bowiem odwiedzić nie tylko Sofię. Owszem, znajdziesz w niej liczne zabytki i ciekawą architekturę, jednak dzika przyroda w Bułgarii ma również wiele do zaoferowania. Warto przy tym pamiętać, że w tym rozległym kraju turyści nie mogą liczyć na pokrycie kosztów ratownictwa górskiego, więc ubezpieczenie do Bułgarii jest rozsądnym wyborem, jeśli planujesz tego typu wycieczki.

Jakie ubezpieczenie do Bułgarii i ile ono kosztuje?

Nie wiesz, czy kupić ubezpieczenie turystyczne? Bułgaria to kraj, do którego polisę możesz kupić nawet za 28,50 zł na 7 dni, jeśli podróżujesz sam, a kwota ubezpieczenia i Assistance opiewa na 200 tys. zł. Biorąc pod uwagę ewentualne koszty akcji ratowniczych i leczenia, jest to atrakcyjna cena. Turyści muszą bowiem pamiętać, że mimo iż karta EKUZ jest tutaj respektowana, to nie dotyczy to wszystkich placówek medycznych. Ponadto lokalny odpowiednik NFZ nie zapewnia refundacji w bogatym zakresie, więc częściowo za ewentualny pobyt w szpitalu, leki, a także wizyty u specjalisty i tak będzie trzeba dopłacić. Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 może być dla Ciebie wsparciem finansowym, gdy będziesz musiał skorzystać z usług medycznych. Szczegółowy zakres ochrony można znaleźć w OWU Podróże.

Ubezpieczenie na wakacje w Bułgarii – co jeszcze musisz wiedzieć?

Dalej nie wiesz, czy potrzebne Ci ubezpieczenie na wakacje w Bułgarii? Pamiętaj, że karta EKUZ nie umożliwia skorzystania z prywatnych placówek medycznych, a państwowe szpitale i ośrodki zdrowia mogą być trudno dostępne w większości regionów kraju. Trzeba też liczyć się w nich z długimi kolejkami, więc ubezpieczenie do Bułgarii jest rozsądnym rozwiązaniem. Co więcej, jeżeli kupujesz ubezpieczenie na wakacje do Bułgarii, warto pomyśleć o OC w życiu prywatnym. Może się zdarzyć sytuacja, w której nieumyślnie wyrządzisz komuś szkodę. W takiej sytuacji dzięki ubezpieczeniu poszkodowana osoba będzie mogła otrzymać rekompensatę finansową.

Jak kupić ubezpieczenie do Bułgarii?

Zdecydowałeś się na ubezpieczenia na wakacje w Bułgarii? W LINK4 możesz je kupić przy pomocy Kalkulatora dostępnego na naszej stronie. Pozwoli Ci on wygodnie wybrać parametry ubezpieczenia turystycznego, skalkulować stawkę i kupić polisę przez Internet. Ubezpieczenie na wakacje w Bułgarii możesz też kupić telefonicznie, dzwoniąc pod 22 4444444. Konsultanci chętnie odpowiedzą na każde pytanie. Jeżeli preferujesz kontakt bezpośredni, spotkaj się z agentem współpracującym z LINK4, u którego także kupisz polisę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie turystyczne do Bułgarii – czy się opłaca?

Nie wiesz, czy opłaca się kupić ubezpieczenie turystyczne? Bułgaria to relatywnie tani kraj, ale ewentualne koszty ratownictwa i leczenia mogą być wysokie, więc przy atrakcyjnych cenach w LINK4 nie warto się wahać. Na ostateczną kwotę wpływa długość pobytu, liczba ubezpieczanych osób, zakres polisy oraz suma ubezpieczenia – ta powinna być odpowiednio wysoka, by pokryć ewentualne koszty, np. te związane z leczeniem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21