Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Danii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 56 sek.
Ubezpieczenie na wakacje w Danii

Wybierasz się do Skandynawii? Jeżeli wybierasz się do kolebki wikingów, postaw na ubezpieczenie na wakacje w Danii. Będziesz spokojniejszy w razie trudnych sytuacji, które mogą zdarzyć się podczas urlopu. Nawet w trakcie zwykłego zwiedzania, bez uprawiania sportów wysokiego ryzyka, mogą zdarzyć się nieprzyjemne zdarzenia. Uszkodzenie bagażu, kradzież dokumentów, wypadek czy nagłe zachorowanie – to tylko niektóre z sytuacji, w których przyda się ubezpieczenie do Danii. Wpisz w plan przygotowań do wyjazdu jego zakup! 

Jak działa ubezpieczenie turystyczne? Dania to państwo, w którym warto postawić na dodatkowe wsparcie finansowe, jeśli będzie konieczne skorzystanie z usług medycznych. Choć turyści z kartą EKUZ mogą korzystać z publicznych placówek tak jak obywatele tego państwa, jest wiele świadczeń nieobjętych ochroną. Przekonaj się, że ubezpieczenie na wyjazd do Danii przełoży się na Twój spokój w trakcie urlopu. Z LINK4 przygotujesz się na niejedną ewentualność!

Wyjazd do Danii – niezbędnik turysty

Aby przekroczyć granicę z Danią, wystarczy Ci dowód osobisty lub paszport. Do tego kraju możesz dotrzeć samolotem, ale nie jest to jedyna opcja. Podróż samochodem także jest możliwa i może być bardzo atrakcyjna z uwagi na krajobrazy. Do walizki zapakuj korony duńskie obowiązujące w tym państwie oraz odzież wodoodporną i chroniącą przed wiatrem. Skandynawia to region, w którym chwilami bardzo mocno wieje. 

Ważną informacją dla turystów jest fakt, że w Danii ogólnie jest bezpiecznie. W odróżnieniu od niektórych krajów europejskich panuje tu jednak podwyższony stopień zagrożenia terrorystycznego (czwarty na pięć). Warto zatem zachować szczególną ostrożność, słuchać komunikatów lokalnych władz oraz zgłaszać każde nietypowe zachowanie. Mogą mieć miejsce wzmożone kontrole. W zatłoczonych miejscach, centrach handlowych i środkach komunikacji publicznej, uważaj na kieszonkowców oraz oszustów. Najlepiej nie noś ze sobą dużej gotówki.

Kiedy będziesz planować wycieczkę do Danii, na pewno odwiedź Kopenhagę, która ma wiele do zaoferowania dla turystów. Jeśli chcesz zaczerpnąć odrobiny rozrywki, wybierz się do LEGOLANDU, ogrodów Tivoli czy Parku Rozrywki Bakken. W Danii możesz też wypocząć na plaży, jeśli wybierzesz się na duńską Riwierę. Skandynawia słynie też z pięknych prowincji, niezwykłego wybrzeża z klifami oraz nadmorskiego klimatu. Tego ostatniego w szczególności doznasz na wyspie Bornholm.

Obrazek cta

Ubezpieczenie turystyczne – Dania pod lupą LINK4

Ubezpieczenie na wakacje w Danii to dobrowolna polisa, która jest idealnym uzupełnieniem karty EKUZ. Dzięki niej będziesz mógł się leczyć w Danii nie tylko poprzez publiczną służbę zdrowia, ale także prywatnie. Warto też wspomnieć, że publiczna opieka zdrowotna w tym państwie nie obejmuje np. transportu do Polski, który może być dużym przedsięwzięciem dla turystów. Kiedy stan zdrowotny się pogorszy, konieczny może być specjalny sprzęt. Jego wynajem lub kupno za granicą często są bardzo drogie. Właśnie wtedy przyda się ubezpieczenie turystyczne. Dania to kraj, w którym może przydać Ci się też ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego czy też OC w życiu prywatnym. Odszkodowanie pomoże Ci zrekompensować przypadkowo wywołane straty.

Przykładowe ubezpieczenie do Danii dla jednej osoby kosztuje 22,55 złotych na 4 dni, 28,50 złotych na 7 dni i 61,39 złotych na 14 dni. Jeśli planujesz wyjazd z drugą osobą, zapłacisz kolejno: 45,10 złotych, 57,01 złotych i 122,78 złotych. Powyższe przykładowe ceny dotyczą ubezpieczenia na kwotę 200 tys. złotych. Dodatkowo warto wykupić OC w życiu prywatnym, co wyniesie Cię zaledwie kilka złotych więcej za dzień.

Jak wygląda opieka zdrowotna w Danii?

Publiczna opieka zdrowotna w Danii wygląda podobnie jak w Polsce. Jeśli jednak będziesz chciał skorzystać z porad specjalisty w placówce prywatnej, zapłacisz nawet kilkaset złotych za jedną wizytę. Lepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie na wakacje w Danii. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, EKUZ gwarantuje Ci dostęp do usług medycznych na takich samych zasadach, co dla obywateli. Niektóre świadczenia, które w Polsce są darmowe, w Danii są płatne. Musisz np. zapłacić za leki refundowane, a potem możesz ubiegać się o częściowy zwrot kosztów w urzędzie gminy. Dzięki ubezpieczeniu zapewnisz sobie amortyzację poniesionych kosztów.

Dużym udogodnieniem, niezależnie od czasu trwania pobytu za granicą, jest ubezpieczenie turystyczne. Dania to państwo, w którym możesz liczyć na wsparcie LINK4.

Jak kupić ubezpieczenie do Danii?

Zakup ubezpieczenia w LINK4 jest bardzo prosty. Ubezpieczenie do Danii możesz kupić między innymi przez Internet – skorzystaj z naszego Kalkulatora. Możesz również zadzwonić pod numer 22 444444 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Pamiętaj, że ubezpieczenie podróżne nie jest obowiązkowe, ale stanowi doskonałe wsparcie w razie zachorowania, wypadku czy kradzieży bagażu. Biorąc pod uwagę wydatki za granicą, koszt polisy nie nadszarpnie Twojego budżetu. Przekonaj się sam. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21