Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Francji? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 46 sek.
Ubezpieczenie na wakacje we Francji

Bajkowe widoki, piękne zabytki Paryża, niesamowita atmosfera w filmowym Cannes czy słynne Monte Carlo – to tylko niektóre z powodów, dla których warto wybrać się do Francji. Niezależnie od tego, czy organizujesz wycieczkę na własną rękę, czy wolisz jednak gotową ofertę w biurze podróży, zadbaj o ubezpieczenie turystyczne. Francja to jedno z europejskich państw, w którym mimo publicznej opieki zdrowotnej, warto zadbać o dodatkową ochronę. 

Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje we Francji. Choć honorowana jest w tym kraju karta EKUZ, nie pokrywa ona wszystkich kosztów związanych z leczeniem, kiedy przytrafi Ci się niespodziewane zachorowanie czy wypadek. Właśnie dlatego warto postawić na dodatkową ochronę, nawet jeśli wybierasz się do tego państwa wyłącznie po to, aby spacerować i zwiedzać zabytki. Oprócz podstawowej polisy zastanów się też nad wykupieniem dodatkowych pokryć, jak np. na wypadek  zagubienia  bagażu z dokumentami, uszkodzenia czyjegoś sprzętu czy też ochroną mieszkania podczas nieobecności.

Planujesz wyjazd do Francji? Oto krótki niezbędnik turysty

Francja to różnorodny kraj, w którym każdy odnajdzie coś ciekawego dla siebie. Główne atrakcje znajdują się oczywiście w Paryżu, jednak nie tylko. Piękne lokacje to również Bordeaux, Nicea, Cannes czy Prowansja. To od Ciebie zależy, czy będziesz zwiedzać historyczne budynki i odwiedzać świetnie wyposażone muzea, czy może wybierzesz bardziej taneczną stronę Francji. W tym regionie znajdziesz też wiele pięknych plaż, a Lazurowe Wybrzeże pokaże Ci malownicze wzgórza. 

Jeśli jednak chodzi o bezpieczeństwo, Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje o potrzebie zachowania szczególnej ostrożności ze względu na zagrożenie terrorystyczne. W niektórych miejscach mogą być wzmożone kontrole, dlatego zawsze miej przy sobie dowód osobisty lub paszport. Uważaj też na kieszonkowców i oszustów, których nie brakuje w bardziej zaludnionych obszarach. Honorowana jest tu karta EKUZ, jednak rekomenduje się, by mimo wszystko wykupić ubezpieczenie do Francji.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie do Francji wybrać i ile ono kosztuje?

Ubezpieczenie na wakacje we Francji to duże wsparcie w razie trudnej sytuacji. Gwarantuje zwrot kosztów leczenia, za które być może będziesz musiał dodatkowo dopłacić na miejscu. Niestety, turyści często nie zdają sobie sprawy, że opieka zdrowotna za granicą wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Ubezpieczenie na wyjazd do Francji to też dodatkowa ochrona w postaci transportu pacjenta do Polski, która nie jest refundowana w ramach karty EKUZ.

Ile to wszystko kosztuje? Podajemy przykładowe kalkulacje. Za jedną osobę w LINK4 zapłacisz zaledwie od 22,55 złotych za 4 dni pobytu za granicą, w tym wypadku we Francji. W przypadku tygodniowej wycieczki jest to 28,50, a dwóch tygodni – 61,39 złotych. Wyjeżdżasz z kimś? Ceny za dwie osoby prezentują się następująco: za 4 dni – 45,10 złotych, 7 dni – 57,01 złotych i 14 dni – 122,78 złotych. Dotyczy to ubezpieczenia na kwotę 200 000 zł.

Podstawowe ubezpieczenie do Francji możesz rozszerzyć też o odszkodowanie w razie zagubionego bagażu, zniszczenia cennych przedmiotów czy sprzętu sportowego. To jeszcze nie wszystko. Ubezpieczenie na wyjazd do Francji może obejmować OC w życiu prywatnym. W LINK4 to dopłata rzędu kilku złotych, a jest bardzo przydatna. Polisa obejmuje zwrot kosztów w razie uszkodzenia mienia osoby trzeciej. Co to oznacza? Nie musisz płacić z własnej kieszeni za np. wyrządzenie szkód zdrowotnych w razie wpadnięcia na innego turystę podczas jazdy rowerem.

Ubezpieczenie turystyczne – Francja. Koszty leczenia

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Francja to kraj, w którym respektowana jest karta EKUZ, jednak nie zapewnia ona takiej opieki zdrowotnej jak w Polsce. Wizyta u lekarza ogólnego, niektóre leki czy badania są dodatkowo płatne. Niestety, w tym kraju usługi medyczne są bardzo drogie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaznacza, że ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać w zakresie ochrony także koszty hospitalizacji spowodowanej objawami przewlekłej choroby leczonej w kraju, a także transport do Polski.

Jak kupić ubezpieczenie do Francji?

W LINK4 otrzymasz taką ochronę, jakiej potrzebujesz. Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić online nawet na chwilę przed wyjazdem. Skontaktuj się też przez infolinię pod numerem 22 444444 lub umów się na spotkanie z agentem współpracującym z LINK4.

Trudno przewidzieć wszystkie zdarzenia, które mogą Ci się przytrafić w trakcie wycieczki, dlatego na wszelki wypadek warto mieć ubezpieczenie turystyczne. Francja to piękny kraj, jednak dobrze jest zadbać o spokojny przebieg jego zwiedzania. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21