Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Islandii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 39 sek.
Ubezpieczenie turystyczne Islandii w LINK4

Jeśli wyjeżdżasz na wakacje do Islandii i planujesz kupić ubezpieczenie turystyczne? To jesteś na dobrej drodze. Czytaj dalej! W LINK4 znajdziesz turystyczne polisy ubezpieczeniowe w różnych wariantach adekwatnych do Twoich potrzeb. Możesz je dopasować pod kątem maksymalnej sumy ubezpieczenia i pakietów dodatkowych.

Ubezpieczenie turystyczne – Islandia dla turystów

Nie masz pewności, czy podczas wakacji niezbędne się okaże ubezpieczenie podróżne? Nigdy nie wiadomo kiedy może się nam przydać, ale w razie potrzeby dobrze jest być ubezpieczonym na wszelkie zdarzenia. Ewentualne koszty leczenia oraz inne związane z następstwami nieszczęśliwych wypadków mogą okazać się relatywnie wysokie. Warto mieć to na uwadze planując podróż. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Islandii w LINK4.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Islandii – niezbędnik turysty

Islandia to malowniczy kraj położony na wyspie pochodzenia wulkanicznego. Leży na granicy Morza Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego. Linia brzegowa Islandii na północy i zachodzie tworzy liczne i głębokie fiordy. Wnętrze wyspy ma natomiast charakter pustynny, pokryte jest piaskami, liczną zielenią i polami lodowymi. Walutą obowiązującą na terytorium Irlandii jest islandzka korona (ISK).

Sam kraj nie należy do niebezpiecznych, jednak ubezpieczenie na wakacje w Irlandii warto posiadać, gdyż w razie konieczności skorzystania z lokalnych usług medycznych, trzeba by je pokryć z własnej kieszeni. Warto też zastanowić się nad dodatkowymi pakietami do ubezpieczenia turystycznego, np. jeśli planujesz uprawiać sporty wysokiego ryzyka. 

Ponadto Islandia jednym z najbardziej wulkanicznych krajów świata. Słynie z malowniczego krajobrazu, na który składają się w większości rozległe pola lodowe oraz połacie pokryte lawą. Jeżeli planujesz samotną eksplorację, warto się ubezpieczyć i zachować spokój ducha.

Ubezpieczenie do Islandii – ile kosztuje?

Nie masz pewności, czy przyda się ubezpieczenie turystyczne? Pozwól, że przedstawimy Ci sprawę! W każdym zagranicznym kraju warto mieć polisę ubezpieczeniową, jeśli nie chcesz samodzielnie pokrywać wszystkich kosztów leczenia. Karta EKUZ nadal tu obowiązuje, jednak nie pokrywa w całości wszystkich świadczeń medycznych. 

Karta EKUZ zapewnia w Islandii podstawowe usługi medyczne. Natomiast w razie ewentualnej kwarantanny, leczenia stomatologicznego oraz medycznego transportu do kraju, koszty w całości spoczywają na turyście. Ubezpieczenie na wakacje w Islandii w LINK4 pozwoli sfinansować powyższe usługi do maksymalnej sumy ubezpieczenia wybranej przy zakupie polisy. 

Decydując się na wariant opiewający na 200 tys. zł, za ubezpieczenie turystyczne do Islandii zapłacisz 28,50 zł za jedną osobę przy tygodniowym pobycie. Rozszerzając zakres o OC do 200 tys. zł, za tygodniowy pobyt zapłacisz 30,70 zł. Jeżeli chcesz się odciąć od świata na 14 dni, za ubezpieczenie zapłacisz 61,39 zł lub 65,77 zł z rozszerzeniem. Ostateczna kwota zależy jednak od wielu czynników – długości pobytu, liczby ubezpieczonych osób, wskazanej sumy ubezpieczenia czy zakresu. Możesz sam ustalić, czy i na jaką sumę chcesz ubezpieczyć bagaż lub sprzęt sportowy. Możesz też wykupić dodatkową ochronę, np. jeśli uprawiasz sporty. Dokładną kwotę swojego ubezpieczenia poznasz, korzystając z naszego Kalkulatora.

Ubezpieczenie podróżne – Islandia pod lupą

Czy ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne? Islandia to region, w którym ubezpieczenie przyda się, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, zaginięcia bagażu czy wyrządzenia komuś szkody. Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne? Islandia to kraj, dla którego proponujemy szeroki zakres ochrony. Swoją polisę możesz uzupełnić np. o Auto Assistance, Sporty zimowe czy też Sporty ekstremalne. Zastanów się, co planujesz robić na wyjeździe i dopasuj odpowiedni zakres i sumę ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie do Islandii?

Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie podróżne? Islandia to kraj, do którego możesz kupić polisę turystyczną w LINK4 online. Kalkulator pozwoli obliczyć wysokość składki na podstawie oczekiwanego zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 4444444, a nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zakupu i udzielą niezbędnych informacji. Istnieje też możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4.

Czy warto kupić ubezpieczenie na wakacje w Islandii?

Zdecydowanie warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Irlandia to kraj, gdzie mogą spotkać Cię różne nieprzewidziane zdarzenia, takie jak choroba, wypadek czy kradzież. Dzięki polisie możesz otrzymać pomoc finansową czy medyczną. Nie czekaj! Wykup ubezpieczenie w LINK4 – online, telefonicznie lub osobiście, spotykając się z agentem – i ze spokojną głową jedź na urlop.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21