Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Meksyku? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 41 sek.
Ubezpieczenie turystyczne – Meksyk

Wyjeżdżasz do Ameryki Północnej i zastanawiasz się, czy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Meksyk to kraj, w którym ryzyko wypadku jest relatywnie wysokie, a lokalne ceny nie należą do najniższych, więc warto mieć polisę ubezpieczeniową. Sprawdź, co zyskasz, mając ubezpieczenie na wyjazd do Meksyku w LINK4!

Ubezpieczenie turystyczne Meksyk – dlaczego warto je kupić?

Planujesz wyjazd i nie wiesz, czy potrzebne będzie ubezpieczenie turystyczne? Meksyk to kraj, w którym musisz mieć polisę, jeśli nie chcesz płacić za leczenia i ewentualne koszty ratownictwa z własnej kieszeni. Meksyk z całą pewnością nie należy do najbezpieczniejszych krajów, więc nietrudno tu o wypadek lub zakażenie się jedną z wielu chorób groźnych dla Europejczyków. Wizyta u lekarza to koszt co najmniej kilkudziesięciu dolarów, więc ubezpieczenie do Meksyku okazuje się dość potrzebne – zwłaszcza że koszty hospitalizacji, gdy dojdzie do konieczności pozostania w szpitalu, mogą być relatywnie wysokie. Pamiętaj więc o wyborze odpowiedniej sumy ubezpieczenia, która będzie w stanie pokryć ewentualne koszty.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Meksyku – niezbędnik turysty

Ubezpieczenie na wyjazd do Meksyku niezależnie od celu podróży to rozsądny zakup. Wypadki drogowe, choroby związane ze słabą jakością wody w kranach, a także niebezpiecznie sytuacje na ulicach są tu powszechne.

Niektóre regiony kraju są lepiej chronione ze względu na dbanie o turystów, jednak w innych może być bardzo niebezpiecznie. Ubezpieczenie na wakacje do Meksyku jest więc polecane zawsze, niezależnie od tego, do jakiego regionu kraju przyjeżdżasz, a zwłaszcza wtedy, gdy zamierzasz podróżować po całym Meksyku.

Lokalną walutą jest peso, które obecnie nie jest mocne w stosunku do EUR i PLN, więc ceny leczenia i innych usług nie są ponadprzeciętnie wysokie. Mogą być jednak bardzo istotne, gdy będzie trzeba skorzystać z przedłużającego się leczenia, zakupu leków lub ratownictwa. Obowiązkowo każdy turysta powinien tu zwiedzić miasto stołeczne, czyli Meksyk. Jest to jedno z największych miast świata, zamieszkane przez tyle osób, ile mieszka w całej Polsce. Inne regiony warte zobaczenia to Cancun, Tulum czy Guadalajara. W kraju można znaleźć liczne zabytki, a także poznać bardzo bogatą i ciekawą kulturę Meksykanów. Ponadto kraj leży pomiędzy Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim a Pacyfikiem, więc można korzystać z uroków takiego położenia i licznych plaż oraz nadmorskich kurortów.

Ile kosztuje ubezpieczenie do Meksyku?

Nie wiesz, czy niezbędne będzie ubezpieczenie turystyczne? Meksyk to kraj, w którym zdecydowanie warto mieć wykupioną polisę. W LINK4 za przykładową polisę zapłacisz  55,02 zł za 4 dni dla jednej osoby, 69,53 zł za 7 dni oraz 149,76 zł – za 14. Ceny te dotyczą ubezpieczenia, które pokrywa same koszty leczenia i Assistance na kwotę 300 tys. zł. Można też wybrać dodatkowe pakiety rozszerzające znacznie zakres ochrony, z którym można zapoznać się w OWU. Ponadto możesz dopasować sumę ubezpieczenia do swoich potrzeb. Wybierając ubezpieczenie do Meksyku, zastanów się, jaka suma będzie w stanie pokryć ewentualne koszty leczenia czy innych zdarzeń.

Ubezpieczenia na wakacje w Meksyku – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Jadąc do Meksyku, trzeba pamiętać, że ze względu na lokalną kulturę w wielu regionach jest relatywnie niebezpiecznie, a ponadto trudno o dostęp do placówek medycznych. To z kolei wpływa na ewentualne wysokie koszty następstw nieszczęśliwych wypadków, transportu medycznego, ratownictwa i samego leczenia. Ubezpieczenie na wyjazd do Meksyku powinno więc zawierać dodatkowe pakiety, które obejmują dodatkowe zagrożenia.

Jak kupić ubezpieczenie do Meksyku?

Zdecydowałeś się na ubezpieczenie na wakacje? Meksyk to kraj, w którym warto je mieć, a w LINK4 możesz je kupić przy pomocy wygodnego Kalkulatora online. Możesz też zadzwonić pod numer 22 444 44 44, gdzie konsultanci odpowiedzą na każde pytanie i umożliwią zakup polisy. Jeśli wolisz, możesz spotkać się z jednym z agentów współpracujących z LINK4 i kupić u nich ubezpieczenie.

Wyjazd do Meksyku – czy się ubezpieczać?

Analizując lokalne zagrożenia i ilość chorób, a także ceny w Meksyku, turyści nie powinni bagatelizować konieczności ubezpieczenia się. Warto zainwestować w polisę o szerokim zakresie, by być przygotowanym na różne ewentualności. Koszt jest niewielki, a może być wsparciem finansowym w takich sytuacjach, jak wypadek, choroba czy kradzież bagażu. Wybierz odpowiedni zakres i sumę ubezpieczenia dla siebie i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21