Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Zaczął się sezon burzowy? Nie zaklinaj pogody

Czas czytania: 1 min. 29 sek.

W ostatnich latach obserwujemy postępujące zmiany klimatyczne, nie tylko na świecie, ale też w Polsce. Nie możemy dłużej udawać, że wyładowania atmosferyczne nas nie dotyczą. A gwałtowne burze, wichury czy intensywne opady niemal zawsze oznaczają kłopoty.

Lato sprzyja częstym zawirowaniom pogodowym. Wakacyjne miesiące przyzwyczaiły nas już do letnich burz i niejednokrotnie intensywnych opadów deszczu. Zdarzają się też potężne wichury, które tak jak nawałnica na Pomorzu w sierpniu 2017 roku, potrafią w jednej chwili zamienić życie wielu ludzi w dramat i spowodować nieodwracalne szkody w przyrodzie. Na ten temat wiele mogliby powiedzieć także mieszkańcy południowej Polski, którzy każdego roku muszą walczyć z powodziami.

W starciu z siłą natury człowiek stoi na przegranej pozycji. Ale może zadbać o zniwelowanie skutków wyrządzonej szkody do minimum. Temu służą właśnie polisy mieszkaniowe czy dodatkowe ubezpieczenie mienia jak Auto Casco czy Smart Casco. Nie wszystkich jednak dodatkowa ochrona przekonuje, bo przecież „ich to nie spotka” i pozostają jedynie przy obowiązkowej polisie. Jak bardzo są w błędzie, wiedzą ci, których „to właśnie spotkało”. Najnowsze badania Polskiej Izby Ubezpieczeń pokazują, że musimy się przekonać na własnej skórze, by uwierzyć w zagrożenie. Blisko 80 proc. mieszkańców terenów szczególnie narażonych na żywioły, uważa, ze ich miejsce zamieszkania jest bezpieczne.

Czy można się uchronić przed gwałtownymi zdarzeniami w pogodzie? Tego nikt nam nie zagwarantuje. Ale można wykonać kilka czynności ograniczających ryzyko zniszczenia – uprzątnąć balkon z przedmiotów, które może porwać wichura, lub postawić samochód z dala od drzew i małej infrastruktury, która po oderwaniu od ziemi mogłaby uszkodzić szyby lub karoserię. Nie wszystko jednak jesteśmy w stanie przewidzieć, dlatego warto zadbać także o dobre ubezpieczenie, które w pełni pokryje skutki wyrządzonej przez pogodę szkody – czy to w wyniku ułamanej gałęzi drzewa, czy kradzieży auta z parkingu. A to właśnie strach przed kradzieżą auta jest jednym z najczęstszych powodów wykupienia dodatkowego ubezpieczenia AC.

Nie każdy jednak potrzebuje pełnego ubezpieczenia AC, chociażby z uwagi na wiek pojazdu. W takiej sytuacji ciekawą alternatywą może być Smart Casco, które można dokupić do obowiązkowego OC w zakresie, jaki spełni nasze oczekiwanie – na wypadek żywiołów, kradzieży lub szkody całkowitej. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o dodatkowej polisie i niewielkim kosztem zapewnić sobie spokojny sen, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych za oknem.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym raportem PIU #niezaklinaj: https://piu.org.pl/niezaklinaj-czyli-jak-lekcewazymy-zagrozenia-pogodowe/

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21