Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Z LINK4 obliczysz składkę ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Kupując polisę komunikacyjną przez Internet, możesz otrzymać zniżkę 7%.

Czas czytania: 5 min. 12 sek.

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Wyjeżdżając na wakacje, warto pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Oczywiście nie jest ono obowiązkowe, tak jak na przykład OC komunikacyjne, ale na pewno warto być ubezpieczonym na czas wyjazdu czy podróży, aby urlop minął Ci spokojnie.

W LINK4 wykupisz ubezpieczenie zarówno na podróże krajowe, jak i zagraniczne. Oferujemy szeroki zakres ochrony – polisa może obejmować m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy assistance, następstw nieszczęśliwych wypadków, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego. Przekonaj się, w jakich sytuacjach przyda Ci się najtańsze ubezpieczenie turystyczne LINK4. Oto oferta korzystna dla podróżujących!

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne – od czego zależy jego koszt?

To, jak tanie będzie ubezpieczenie podróżne, zależy od wielu czynników. Znaczenie będzie miał między innymi cel podróży w ujęciu Twoich planów, cel podróży w postaci miejsca docelowego, czy czas, na który wykupujesz ubezpieczenie. Równie istotne będą Twoje plany dotyczące aktywności podejmowanych na miejscu. Wyjeżdżasz za granicę na spotkanie biznesowe, wizytę rodzinną, spokojne wakacje spędzane na plaży czy też aktywny wyjazd, podczas którego zamierzasz uprawiać ekstremalne sporty. Każdy znajdzie odpowiednią ofertę ubezpieczenia turystycznego w LINK4. Poznaj szczegóły.

Obrazek cta

Tanie ubezpieczenie turystyczne – co wpływa na wysokość składki?

Wpływ na cenę będzie miał przede wszystkim zakres polisy, który ustalasz samodzielnie na podstawie indywidualnych potrzeb. Znaczenie ma też okres, na jaki ma być wykupione ubezpieczenie – im dłuższy, tym więcej przyjdzie Ci zapłacić. Ważne będzie więc, czy to jednodniowy wyjazd, dwutygodniowe wakacje, czy może jeszcze dłuższy pobyt. Możesz też wykupić ubezpieczenie na bardzo długi okres, np. rok.

Na wysokość składki wpływa również suma ubezpieczenia, czyli kwota, na jaką będą opiewać Twoje ubezpieczenia. Najtańsze ubezpieczenie podróżne nie zawsze będzie dobrym wyborem. Aby zapewnić sobie optymalne poczucie bezpieczeństwa podczas podróży, warto uwzględnić wyższą sumę ubezpieczeń i szerszy zakres ochrony.

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne – czyli jakie?

Kolejny czynnik, jaki będzie miał wpływ na wysokość ubezpieczenia, to oczywiście cel podróży, do jakiego zmierzasz. Jeśli interesuje Cię wyjazd do jakiegoś państwa w Europie, zapłacisz inną kwotę, niż wtedy, gdy udajesz się poza Stary Kontynent. Dlaczego cena takiego ubezpieczenia jest inna? Koszty związane z obsługą zdarzeń będą różne w tych lokalizacjach. Hospitalizacja, formalności i wszystkie pozostałe kwestie będą wiązały się z całkiem innymi kosztami, jak i trudniejszą logistyką. Jeśli jedziesz np. do Hiszpanii, odczujesz różnicę w stosunku do podróży do Nepalu.

Tanie ubezpieczenie turystyczne vs. EKUZ – co wybrać?

Osoby podróżujące po terenie Unii Europejskiej często rezygnują z zakupu ubezpieczenia turystycznego i pozostają przy karcie EKUZ. Jest to wydawany bez żadnych opłat dokument, który zapewnia dostęp do takich samych usług medycznych, jak te oferowane w ramach publicznej służby zdrowia.

To jednak nie oznacza, że unikniesz rachunków za wszystkie usługi zrealizowane w szpitalu lub prywatnym gabinecie lekarskim. Samodzielnie zakupione ubezpieczenie turystyczne o odpowiedniej sumie kosztów leczenia zapewni Ci jednak poczucie bezpieczeństwa w wielu sytuacjach. Jeśli chcesz cieszyć się wyjazdem, nie martwiąc o koszty ewentualnych wypadków medycznych, tanie ubezpieczenie podróżne z pewnością będzie przydatniejsze niż karta EKUZ. Przyjrzyj się ofercie LINK4.

Najtańsze ubezpieczenie podróżne? Warto rozszerzyć jego zakres

To, co będziesz robić na wyjeździe, również będzie miało wpływ na koszt polisy. Jeśli jedziesz tylko wypoczywać i nie zamierzasz uprawiać sportów , to możesz liczyć na naprawdę tanie ubezpieczenie turystyczne. Jednak wszelkie dodatkowe aktywności – zwłaszcza te z grupy ekstremalnych – mogą wiązać się z większymi kosztami. Przykład?

Załóżmy, że wybierasz się na wakacje do Europy, do jednego z Państw basenu Morza Śródziemnego. Twoja podróż będzie trwać 4 dni. Za ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia i assistance na kwotę 200 tys. zł zapłacisz 22,55 zł. Natomiast w przypadku wykupienia dodatkowo OC na kwotę 200 tys. zł składka wyniesie 23,8 zł. To stosunkowo niska kwota, która pozwoli Ci spokojnie odpoczywać, nie martwiąc się dodatkowymi kosztami, które mogłyby pojawić się po wystąpieniu jakiegokolwiek problemu medycznego.

Jeśli zamierzasz amatorsko uprawiać sporty zimowe lub sporty wysokiego ryzyka, możesz rozszerzyć swój zakres polisy. Za dodatkową opłatą możesz cieszyć się jeszcze większym poczuciem bezpieczeństwa. Aby poznać dokładne koszty swojego ubezpieczenia, możesz skorzystać z kalkulatora LINK4.

Ubezpieczenie turystyczne – zabezpiecz swój bagaż i sprzęt sportowy

Jeśli wyjeżdżasz i zamierasz za granicą uprawiać jakiś sport, warto zabezpieczyć także profesjonalny sprzęt, który zabierasz ze sobą na wyjazd. Takim zakresem ochrony ubezpieczeniowej możesz objąć np. swój osprzęt do nurkowania na czas uprawiania aktywności i ewentualnych uszkodzeń powstałych wskutek nieszczęśliwego wypadku. W LINK4 samodzielnie zadecydujesz o wysokości kwoty ubezpieczenia. Może to być zarówno 2500, jak i 5000 złotych – w zależności od tego, ile jest warty sprzęt sportowy, z którego korzystasz. Dzięki temu masz większą szansę na to, że uda się doprowadzić go do odpowiedniego stanu po szkodzie.

Obawiasz się o swój bagaż w czasie podróży? Podobnie jak w przypadku sprzętu sportowego, tak i tutaj nie musisz się niczym martwić. Możesz ubezpieczyć go na kwotę 2500 lub 5000 złotych. W ten sposób zapewnisz sobie ochronę na wypadek szkód spowodowanych kradzieżą bagażu. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Są one jednak nieporównywalne mniejsze niż cena, jaką przyszłoby Ci zapłacić za nowy sprzęt sportowy lub skradzione elementy bagażu.

Czy rzeczywiście warto obawiać się zgubienia bagażu w podróży? Okazuje się, że problem jest powszechniejszy niż myślisz. W 2022 roku 1,88% wszystkich walizek transportowanych drogą lotniczą ucierpiało podczas tego procesu, a aż 71% z nich zostało zgubionych, co spowodowało ich opóźnienie.**

Wyjeżdżasz na wakacje – zabezpiecz to, co zostawiasz w domu

Nigdy nie wiesz, co może się stać, gdy nie ma Cię w domu. Nie każdy ma też możliwość poproszenia kogoś bliskiego o to, by przez kilka dni pilnował Twojego mienia lub choćby odwiedzał Twój adres i sprawdzał, czy wszystko w porządku. Z pewnością nie chcesz, by spokojny urlop zamienił się w ciągłe zamartwianie tym, czy po powrocie zastaniesz dom lub mieszkanie w takim stanie, jak przed wyjazdem.

Wykupując ubezpieczenie podróżne, możesz też zabezpieczyć to, co zostawisz w domu. Takie ubezpieczenie obejmuje między innymi pożar i inne zdarzenia losowe, które mogą przytrafić się niezależnie od tego, jak dobrze zabezpieczysz swoje mienie przed wyjazdem. Dodatkowo, sezon urlopowy to również prawdziwa gratka dla złodziei, którzy wypatrują nieruchomości opuszczonych przez domowników.

Ubezpieczenie podróżne od LINK4 może objąć ochroną nie tylko to, co dzieje się na wyjeździe, ale również w domu. Dzięki temu łatwo zlikwidujesz szkody wynikające np. z pożaru, zalania czy kradzieży z włamaniem.

Najtańsze ubezpieczenie podróżne – jak wybrać?

Odpowiedź wydaje się prosta. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne to takie, które obejmuje tylko podstawowy zakres świadczeń w razie zdarzeń, do których doszło w czasie pobytu za granicą. Jednak warto rozważyć, czy nie lepiej zdecydować się na wykupienie wspomnianego wcześniej na przykład ubezpieczenia sprzętu sportowego. Wydatek ten jest niewielki w porównaniu do kwoty, jaką będzie trzeba zapłacić za np. nowe narty.

Tanie ubezpieczenie turystyczne – wylicz składkę w kalkulatorze

Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za ubezpieczenie w Twoim przypadku? Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora na stronie LINK4. Konieczne będzie podanie destynacji, do jakiej się udajesz, jak i oczywiście okresu, na jaki wyjeżdżasz. Po podaniu wszystkich danych od razu otrzymasz informację o wysokości stawki za takie ubezpieczenie podróżne.

Narzędzie to jest intuicyjne w obsłudze, a do tego zapewnia Ci swobodę wyboru. Zobaczysz bowiem kilka ofert zapewniających różny zakres ochrony ubezpieczeniowej. To Ty wybierasz, co ma zawierać ubezpieczenie i ile chcesz za nie zapłacić. A jeśli podejmiesz decyzję od razu, możesz kupić jeden z tych wariantów przez Internet – błyskawicznie, nawet z lotniska tuż przed wejściem na pokład samolotu. Polisę znajdziesz na swojej skrzynce mailowej.

Tanie ubezpieczanie podróżne – jak je wykupić?

W LINK4 ubezpieczenie możesz wykupić na różne sposoby. Możesz to zrobić na przykład przez Internet. Skorzystaj z kalkulatora LINK4, by w łatwy sposób wyliczyć składkę i dokonać zakupu. Jeśli wolisz, możesz też wykupić ubezpieczenie telefonicznie – zadzwoń pod numer 22 4444444, by porozmawiać z naszym konsultantem. Możesz też spotkać się osobiście z agentem współpracującym z LINK4. Wybór należy do Ciebie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą LINK4, która obejmuje znacznie więcej niż OC czy ubezpieczenie turystyczne.

*Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

**Baggage IT Insights 2022: https://www.sita.aero/resources/surveys-reports/baggage-it-insights-2022/

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21