Ubezpieczenia samochodowe – Stargard pod lupą

Potrzebujesz niedrogiego OC? Stargard to Twoje rodzinne miasto? W województwie zachodniopomorskim kierowcy zapłacą różną cenę za podstawowe ubezpieczenie samochodu. Stargard nie odbiega od tej normy. Sprawdźmy, ile kosztuje atrakcyjne OC w tym mieście.

Baner korzyści

W Polsce każdy samochód musi posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Stargard nie jest wyjątkiem. Zgodnie z prawem, by poruszać się po drogach publicznych, musisz mieć przy sobie dowód ubezpieczenia na wypadek kontroli. Cena, jaką zapłaciłeś, nie ma w tym wypadku znaczenia, dlatego warto wybrać tanie ubezpieczenie OC i uzupełnić je o dodatkowe pakiety.

Ile kosztuje OC – Stargard

Skrót OC oznacza ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i w przypadku polis komunikacyjnych zapewnia pokrycie kosztów szkód powstałych w wyniku kolizji lub wypadku drogowego. Ile trzeba zapłacić za korzystne ubezpieczenia samochodowe? W Stargardzie znajdziesz dość przystępne ceny. 

Kto zapłaci najmniej? Pokażemy to na przykładzie konkretnego kierowcy. Pani Katarzyna ma 38 lata i prowadzi samochód od 2002 roku. Jeździ Toyotą Avensis Sedan 2.0 z 2015 roku. Jest kierowcą doświadczonym, z bardzo dobrą historią ubezpieczeniową. Pani Katarzyna za swoje ubezpieczenie OC zapłaci 423,06 zł.

Obrazek cta

Ta kalkulacja pokazuje, jak doświadczeni kierowcy, którzy jeżdżą bezwypadkowo przez wiele lat, są nagradzani przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto zdać sobie sprawę, że kierowcy do 24. roku życia płacą więcej za ubezpieczenie OC, ponieważ często są oni sprawcami kolizji drogowych.

Ubezpieczenie samochodu – Stargard na tle innych miast

Województwo zachodniopomorskie oferuje zróżnicowane ceny za ubezpieczenia komunikacyjne. Stargard to miasto leżące właśnie w tym województwie. W Szczecinie, Koszalinie czy Kołobrzegu kierowcy zapłacą inną cenę, niż mieszkańcy Stargardu. Ostateczny koszt polisy ubezpieczeniowej zależy od kilku czynników, dlatego warto skorzystać z kalkulatora LINK4, który w łatwy sposób przeliczy koszt Twojego ubezpieczenia lub skontaktować się z konsultantem.

Sprawdźmy, jak to się dzieje, że w jednym województwie kierowca może spotkać inną cenę za ubezpieczenie samochodu? Stargard będzie tu bardzo dobrym przykładem.

Tanie OC w Stargardzie - Link4.pl

Co wpływa na ceny ubezpieczenia w Stargardzie?

Istnieją bardzo konkretne czynniki, które kształtują ceny za ubezpieczenia OC AC. Stargard wyróżnia się pod względem liczby kolizji drogowych. Towarzystwa ubezpieczeniowe właśnie na tej podstawie obliczają swoje ryzyko, które przekłada się na ceny polis.

Liczba wypadków samochodowych w województwie zachodniopomorskim - Link4.pl

Źródło: https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,wypadki-drogowe-raporty-roczne.html

Spójrzmy, w jaki sposób układają się statystyki wypadków drogowych, które w tym regionie windują ceny za ubezpieczenie OC? Stargard ma również swój udział w niechlubnej liczbie prawie 1000 wypadków drogowych rocznie. Gdy przyjrzymy się dokładniej, okaże się, że wiele z nich ma miejsce w sezonie turystycznym, co może rzucać nowe światło na lokalnych kierowców.

Okresowo mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu, a co za tym idzie, również ze zwiększoną liczbą kolizji. To z kolei wpływa na ceny za ubezpieczenie OC. Stargard właśnie z tego powodu ma ceny wyższe niż porównywalne pod względem wielkości miasta powiatowe w innych województwach.

Jak kupić ubezpieczenie w Stargardzie?

Chcesz znaleźć opłacalne obowiązkowe ubezpieczenie samochodowe? Stargard to jedno z wielu miast, gdzie znajdziesz naszych agentów. Oferują oni fachowe doradztwo i konkurencyjne ceny. Wizyta u agenta to również okazja do tego, by przyjrzeć się dodatkowym pakietom, które będą realnie wspierać Cię w trudnych sytuacjach – nie tylko na drodze. 

Możesz również skorzystać z infolinii, by wybrać i kupić ubezpieczenie samochodu. Stargard jest lokalizacją, w jakiej możesz to zrobić. Nasi doradcy pomogą Ci dokonać wyboru polisy i profesjonalnie przeprowadzą Cię przez proces jej zakupu przez telefon.

Obrazek cta

Chcesz wykupić polisę szybko i bez wychodzenia z domu? Wejdź na naszą stronę i samodzielnie skomponuj swoje OC. Stargard nie jest najtańszą lokalizacją, ale postaramy się cię pozytywnie zaskoczyć wysokością składki. Masz dodatkowe pytania? A może chcesz dowiedzieć się więcej na temat innych ubezpieczeń? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy CI zadbać o spokój i komfort Twój i Twojej rodziny.

Obrazek nagrody

*Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17