Tanie ubezpieczenie samochodu – Wrocław pod lupą

Sprawdź, jakie czynniki wpływają na kwotę, za jaką możesz kupić ubezpieczenia komunikacyjne. Wrocław to miasto o dużej liczbie wypadków, co z pewnością znajduje odzwierciedlenie w cenach polis. Ile będziesz musiał zapłacić za OC w tym mieście?

Baner korzyści

Ubezpieczenie OC – Wrocław płaci więcej niż inni?

Wrocław jest jednym z największych polskich miast, jednak ceny ubezpieczenia OC nie należą tutaj do najwyższych w kraju. Dodatkowo kierowca z dużym doświadczeniem, mogący pochwalić się bezszkodową jazdą, polisę OC we Wrocławiu może kupić w korzystnej cenie.

Obrazek cta

Podawanie uśrednionych wartości składek może być mylące. Dlatego też najlepiej odnieść się do konkretnego przykładu. Kierowca z Wrocławia w wieku 37 lat, z kompletem zniżek oraz prawem jazdy od 2002 roku, który jest właścicielem Chevroleta Spark z 2011 roku, za OC w LINK4 zapłaci tylko 461 złotych. Ceny polis dla młodszych kierowców, którzy niedawno zdali prawo jazdy, będą inne i zależą od wielu czynników. Jeśli jesteś młodym kierowcą, skontaktuj się z nami, a my pomożemy znaleźć polisę dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że polisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które zapewnia podstawową ochronę na wypadek kolizji lub wypadku. Dlatego to nie Ty płacisz za naprawę uszkodzonego pojazdu poszkodowanego, w przypadku gdy jesteś sprawcą zdarzenia – obciążone kosztami jest Twoje ubezpieczenie samochodu. Wrocław to miasto, z dużym natężeniem ruchu, przez co często zdarzają się wypadki drogowe. Z tego względu składki na ubezpieczenie mogą być nieco wyższe niż w innych miastach. Należy zauważyć, że w LINK4 Pakiet  OC zapewnia nie tylko podstawowe ubezpieczenie, ale także atrakcyjny Program Pomocy z Autem Zastępczym i Assistance Opony.

Ubezpieczenie samochodu – Wrocław kontra reszta kraju

Ceny za składki ubezpieczenia OC różnią się od siebie w poszczególnych miastach, ponieważ zależą od wielu indywidualnych czynników. Mieszkańcy Wrocławia zapłacą za ubezpieczenie 461 zł, ale osoby zamieszkujące inne miasta na Dolnym Śląsku – takie jak np. Jelenia Góra, Wałbrzych czy Legnica, muszą liczyć się z innymi cenami. Mieszkasz w innym mieście i chcesz ubezpieczyć swój samochód w LINK4, ale nie wiesz, ile będziesz musiał zapłacić? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać korzystną i dopasowaną do Twoich potrzeb polisę OC.

Tanie OC we Wrocławiu - Link4.pl

Ubezpieczenia samochodowe Wrocław – dlaczego składki są takie wysokie?

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływa wiele czynników. Wiek kierowcy, rodzaj auta, pojemność silnika to tylko niektóre z nich. Znaczenie ma także miejsce zamieszkania oraz statystyki policyjne dotyczące ilości wypadków w danym mieście. W przypadku województwa dolnośląskiego jest to 1730 zdarzeń drogowych w 2021 roku1. Choć nie najwyższy, jest to wynik z pierwszej piątki zestawienia. Fakt ten z pewnością ma wpływ na to, jak obliczane jest w tym mieście ubezpieczenie OC. Wrocław to również miasto chętnie odwiedzane przez turystów, co przyczynia się do zwiększenia ryzyka stłuczki.

Liczba wypadków samochodowych w województwie dolnośląskim - Link4.pl

Źródło: https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,wypadki-drogowe-raporty-roczne.html

Wpływ na wysokość składki ma także historia ubezpieczenia kierowcy, to jak długo ma on prawo jazdy i czy auto ma innych użytkowników. Wszystkie te czynniki mogą zwiększać lub zmniejszać ryzyko spowodowania, lub uczestnictwa w wypadku. Oddziałuje to na to, ile danego kierowcę będą kosztować różne ubezpieczenia samochodowe. Wrocław to także miasto o dużym ruchu tranzytowym, co także może regulować wysokość składki.

Gdzie kupić ubezpieczenie samochodu? Wrocław pozwoli Ci wybrać!

Wybierając OC w LINK4 we Wrocławiu, możesz udać się do agenta lub jeżeli Ci wygodniej zadzwonić na infolinię 22 444 44 44. Możesz także skorzystać z naszej strony i kalkulatora składki. To ty wybierasz sposób, w jaki zakupisz ubezpieczenia OC/AC. Wrocław to miasto ludzi aktywnych, dlatego masz kilka metod zakupu do wyboru.

Nie zwlekaj i wybierz polisę OC w LINK4 już teraz, a zyskasz kompleksową ochronę w atrakcyjnej cenie!

Obrazek cta

Obrazek nagrody

*Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17