Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Australii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 39 sek.
Ubezpieczenie turystyczne – Australia

Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie turystyczne okaże się potrzebne? Australia to popularny wśród turystów kraj, w którym polisa ubezpieczeniowa jest przydatna ze względu na sporą ilość zagrożeń, a także bardzo wysokie ceny usług, a w tym leczenia. Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie na wakacje w Australii w LINK4!

Ubezpieczenie turystyczne – Australia pod lupą

Nie masz pewności, czy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Australia to dość niebezpieczny kraj, w którym trzeba liczyć się z licznymi zagrożeniami ze strony przyrody. Ponadto przemierzając Australię, pokonuje się setki kilometrów, a w wielu miejscach trudno o placówki medyczne. Gdy więc dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia, koszty ratownictwa i transportu są relatywnie wysokie. 

Ten fakt potęgują bardzo wysokie ceny leczenia. Sama wizyta u lekarza to koszt kilkuset dolarów. Warto więc mieć ubezpieczenie na wyjazd do Australii, gdyż w razie hospitalizacji i akcji ratowniczej można zostać z rachunkiem opiewającym na kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Australii – niezbędnik turysty

Wahasz się, czy kupić ubezpieczenie turystyczne? Australia to kraj, w którym zdecydowanie lepiej je posiadać. Jego powierzchnia wynosi bowiem ponad 7,5 mln km², co oznacza powierzchnię dwudziestopięciokrotnie większą od Polski. Kraj zamieszkuje zaś zaledwie 25 mln ludzi, a to oznacza bardzo niską gęstość zaludnienia i sporą odległość pomiędzy miastami.

Niestety wiąże się to z wysokimi kosztami transportu medycznego, akcji ratowniczych, a także wszystkich skutków nieszczęśliwych wypadków, które ze względu na niebezpieczną przyrodę i duże odległości, zawsze są problematyczne. W Australii obowiązuje dolar australijski, który jest dość mocną walutą, a to wpływa na wysokie ceny usług w kontekście turystów z Polski. 

Mając już ubezpieczenie do Australii, swoją wycieczkę warto rozpocząć od Sydney. To ogromna metropolia, w której można obejrzeć słynny budynek opery i Harbour Bridge. Inne miasta godne polecenia to Melbourne, stolica kraju Canberra czy Perth. Podróżując po Australii, warto zobaczyć formacje skalne Uluru, pustynię Outback z pomarańczową ziemią, a także skalne kolumny „12 Apostołów”. W Australii trzeba bardzo uważać na niebezpieczne zwierzęta, takie jak węże i pająki.

Jakie ubezpieczenie do Australii i ile ono kosztuje?

Ciągle nie wiesz, czy ubezpieczenie na wyjazd do Australii się przyda? Biorąc pod uwagę lokalne ceny, jest to opłacalny zakup dla turystów. W LINK4 za przykładową polisę ubezpieczeniową dla jednej osoby na dwa tygodnie zapłacisz 149,76 zł wraz z pakietem Assistance przy sumie ubezpieczenia opiewającej na 300 tys. zł. Wyjeżdżając we dwójkę, koszt wyniesie 299,53 zł, a we czwórkę – 479,81 zł.

Kupując ubezpieczenie na wakacje w Australii, warto zdecydować się na relatywnie wysoką sumę ubezpieczenia oraz dodatkowe pakiety, które pozwolą pokryć pełne spektrum kosztów wynikających z wypadków i innych nieprzewidzianych zdarzeń. Szczegółowe warunki i zakres ochrony można znaleźć w OWU.

Ubezpieczenie na wakacje w Australii – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Ubezpieczenie na wakacje w Australii jest wręcz niezbędne, jeśli chce się podróżować po całym kraju. Ilość zagrożeń związanych z nieprzewidywalną naturą jest tutaj relatywnie duża. Dotyczy to powszechnie występujących dzikich zwierząt, huraganów i innych zjawisk, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo jeśli planujesz uprawiać sporty ekstremalne, warto rozszerzyć pakiet o ochronę z nimi związaną.

Jak kupić ubezpieczenie do Australii?

Chcesz kupić ubezpieczenie na wakacje do Australii? W LINK4 możesz to zrobić wygodnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z Kalkulatora online, w którym łatwo wybierzesz parametry polisy i dokonasz zakupu. Możesz też skorzystać w tym celu z infolinii pod numerem 22 444 44 44, gdzie doradcy poza dopasowaniem ubezpieczenia mogą odpowiedzieć  na wszelkie pytania. Jeśli wolisz, możesz spotkać się z jednym z agentów ubezpieczeniowych współpracujących z LINK4 i u nich kupić polisę turystyczną.

Wyjazd do Australii – czy się ubezpieczać?

Biorąc pod uwagę ilość zagrożeń, ubezpieczenie do Australii to rozsądny zakup, bez którego trzeba liczyć się z ryzykiem ponoszenia ogromnych kosztów. Zastanów się, jakie aktywności zamierzasz tam podejmować i jaki zakres w związku z tym Cię interesuje. Możesz zdecydować się na ubezpieczenie m.in. bagażu podróżnego czy sprzętu sportowego. Istotną kwestią jest też suma ubezpieczenia – przemyśl, na jaką kwotę powinna opiewać, by pokryć ewentualne koszty m.in. wypadku czy leczenia. Sprawdź pełną ofertę LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21