Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Austrii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 32 sek.
Ubezpieczenie turystyczne Austria w LINK4

Wyjeżdżasz na wakacje do Austrii i planujesz kupić ubezpieczenie turystyczne? To dobra decyzja! W LINK4 znajdziesz turystyczne polisy ubezpieczeniowe w różnych wariantach adekwatnych do Twoich potrzeb. Możesz je dopasować pod kątem maksymalnej sumy ubezpieczenia i pakietów dodatkowych.

Ubezpieczenie turystyczne – Austria dla turystów

Nie masz pewności, czy podczas wakacji niezbędne się okaże ubezpieczenie podróżne? Nigdy nie wiadomo kiedy może się nam przydać, ale w razie potrzeby dobrze jest być ubezpieczonym na wszelkie zdarzenia. Ewentualne koszty leczenia oraz inne związane z następstwami nieszczęśliwych wypadków mogą okazać się relatywnie wysokie. Warto mieć to na uwadze planując podróż. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Austrii w LINK4.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Austrii – niezbędnik turysty

Austria to malowniczy kraj o górskim krajobrazie. W ponad ⅔ jej powierzchnię zajmują pasma górskie, co nadaje Austrii niepowtarzalnego charakteru. Walutą obowiązującą na jej terytorium jest euro (€).

Sam kraj nie należy do niebezpiecznych, jednak na wszelki wypadek warto posiadać ubezpieczenie na wakacje w Austrii, gdyż w razie konieczności skorzystania z lokalnych usług medycznych, trzeba by je pokryć z własnej kieszeni. Warto też zastanowić się nad dodatkowymi pakietami do ubezpieczenia turystycznego, np. jeśli planujesz uprawiać sporty. 

Jak wspomnieliśmy, Austria słynie ze zróżnicowanego krajobrazu, gdzie doliny głęboko wrzynają się między ostre szczyty. Ich zwiedzanie wiąże się niekiedy z ryzykiem choćby niewielkich kontuzji – ubezpieczenie na wyjazd do Austrii jest więc rozsądne, jeśli chcesz dobrze zwiedzić ten kraj.

Ubezpieczenie do Austrii – ile kosztuje?

Zastanawiasz się, czy warto? W każdym zagranicznym kraju warto mieć polisę ubezpieczeniową, jeśli nie chcesz samodzielnie pokrywać wszystkich kosztów leczenia. Karta EKUZ tu obowiązuje, jednak nie pokrywa w całości wszystkich świadczeń medycznych. 

Turyści posiadający kartę EKUZ muszą stale pamiętać o tym, że bezpłatnie mogą korzystać jedynie z usług państwowej służby zdrowia, gdzie zostanie im udzielona jedynie podstawowa opieka. Natomiast zrealizowanie recepty, wykupienie leków czy leczenie w prywatnej placówce wiąże się z dodatkową opłatą. Ubezpieczenie na wakacje w Austrii w LINK4 pozwoli sfinansować niespodziewane usługi do wysokości sumy ubezpieczenia wybranej przy zakupie polisy. 

Decydując się na wariant opiewający na 200 tys. zł, za ubezpieczenie turystyczne do Austrii zapłacisz 28,50 zł za jedną osobę przy tygodniowym pobycie. Rozszerzając zakres o OC do 200 tys. zł, za tygodniowy pobyt zapłacisz 30,70 zł. Jeżeli planujesz krótki, 4. dniowy wypad ze swoją drugą połówką, ceny wyniosłyby 45,10 zł oraz 47,60 zł. Ostateczna kwota zależy jednak od wielu czynników – długości pobytu, liczby ubezpieczonych osób, wskazanej sumy ubezpieczenia czy zakresu. Możesz sam ustalić, czy i na jaką sumę chcesz ubezpieczyć bagaż lub sprzęt sportowy. Możesz też wykupić dodatkową ochronę, np. jeśli uprawiasz sporty. Dokładną kwotę swojego ubezpieczenia poznasz, korzystając z naszego Kalkulatora.

Ubezpieczenie podróżne – Austria pod lupą

Austria to region, w którym ubezpieczenie przyda się, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, zaginięcia bagażu czy wyrządzenia komuś szkody. Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne? Austria to kraj, dla którego proponujemy szeroki zakres ochrony. Swoją polisę możesz uzupełnić np. o Auto Assistance, Sporty zimowe czy też Sporty ekstremalne. Zastanów się, co planujesz robić na wyjeździe i dopasuj odpowiedni zakres i sumę ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie do Austrii?

Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie podróżne? Austria to kraj, do którego możesz kupić polisę turystyczną w LINK4 online. Kalkulator pozwoli obliczyć wysokość składki na podstawie oczekiwanego zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 4444444, a nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zakupu i udzielą niezbędnych informacji. Istnieje też możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4.

Czy warto kupić ubezpieczenie na wakacje w Austrii?

Zdecydowanie warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Austria to kraj, gdzie mogą spotkać Cię różne nieprzewidziane zdarzenia, takie jak choroba, wypadek czy kradzież. Dzięki polisie możesz otrzymać pomoc finansową czy medyczną. Wykup ubezpieczenie w LINK4 – online, telefonicznie lub osobiście, spotykając się z agentem – i ze spokojną głową jedź na urlop.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21