Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Chin? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 45 sek.
Ubezpieczenie turystyczne – Chiny

Wyjeżdżasz na daleki wschód i zastanawiasz się, czy przyda się ubezpieczenie turystyczne? Chiny to ogromny kraj, w którym można natknąć się na różne niebezpieczeństwa, więc warto mieć szeroki zakres ubezpieczenia. W LINK4 kupisz ubezpieczenie do Chin w wariancie dopasowanym do swoich potrzeb. Sprawdź!

Ubezpieczenie turystyczne – Chiny, czyli kraj środka

Planujesz wyjazd do najludniejszego kraju świata i chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne? Chiny to niewątpliwie ciekawy region, jednak polisa ubezpieczeniowa może okazać się przydatna, jeśli nie chcesz narażać się na wysokie koszty wynikające z nieprzewidzianych sytuacji.

W wielu regionach Chin ceny nie należą do wysokich, jednak w turystycznych miastach i miejscowościach, ceny są nawet kilkukrotnie wyższe niż w pozostałych obszarach kraju. Dotyczy to wszystkich usług, w tym leczenia i ratownictwa. Ubezpieczenie na wakacje w Chinach jest więc korzystnym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz ryzykować wysokiego rachunku za leczenie lub transport medyczny.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Chinach – niezbędnik turysty

Ubezpieczenie na wyjazd do Chin to dobry zakup, zwłaszcza że zwiedzanie tego państwa zajmie Ci pewnie sporo czasu. Ten ogromny kraj ma niemal 10 mln km² i jest zamieszkały przez ponad 1,4 miliarda osób. Obowiązującą walutą jest tutaj yuan, której kurs jest dość stabilny, co jest dobrą informacją dla turystów. 

Celem wizyty w Chinach może być zwiedzenie tego zróżnicowanego kraju pod kątem przyrody, a także zapoznanie się ze specyficzną kulturą. Społeczeństwo i historia Chin są niezwykle oryginalne w skali świata i całkowicie odmienne od Europejskiej kultury. Warto tu przyjechać ze względu na możliwość zapoznania się z architekturą państwa środka, a także poznania buddyjskiej kultury. Wycieczkę można rozpocząć od Pekinu, w którym będzie co zwiedzać – warte uwagi jest przede wszystkim Zakazane Miasto i liczne muzea. 

Punktem obowiązkowym dla turystów jest także Wielki Mur Chiński, który można zobaczyć w wielu regionach kraju, gdyż ciągnie się przez 21 tys. km! Inne miasta przyciągają nie tylko zabytkową architekturą, a głównie nowoczesną. W Szanghaju można bowiem podziwiać liczne drapacze chmur o oryginalnym wyglądzie. Miłośnicy przyrody powinni zaś zobaczyć Góry Tianmen, Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu czy Rezerwat Pandy Wielkiej w Syczuanie. Planując długie podróże, warto kupić ubezpieczenie na wakacje w Chinach.

Jakie ubezpieczenie w Chinach i ile ono kosztuje?

Nie wiesz, jakie kupić ubezpieczenie na wyjazd do Chin? Biorąc pod uwagę lokalne zagrożenia, warto zadbać o odpowiedni zakres ubezpieczenia dopasowany do tego, jak planujesz spędzać czas. Duże znaczenie ma też suma ubezpieczenia, na którą ma ono opiewać. Zastanów się, jaka kwota powinna być wystarczająca w razie ewentualnego wypadku czy leczenia. 

W LINK4 za przykładowe ubezpieczenie na wakacje w Chinach zapłacisz 149,76 zł za jednoosobowy wyjazd na dwa tygodnie przy sumie ubezpieczenia obejmującej koszty leczenia i Assistance na kwotę 300 tys. zł. Ubezpieczenie na taki wyjazd za 2 osoby wyniesie natomiast 299,53 zł. Z dodatkowym OC za 14-dniowy wyjazd za osobę zapłacisz 160,46 zł, a za dwie – 320,92 zł.

Kwotę ubezpieczenia możesz dopasować do swoich potrzeb, tak samo, jak dodatkowe pakiety rozszerzające zakres ochrony. Szczegółowe warunki można znaleźć w OWU Podróże.

Ubezpieczenie na wakacje w Chinach – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Nie masz pewności, czy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Chiny to specyficzny kraj, w którym lepiej je posiadać, między innymi ze względu na ograniczony dostęp do opieki medycznej w niektórych miejscach. Niestety wiąże się to z koniecznością finansowania długiego transportu medycznego lub skomplikowanych akcji ratowniczych, a to ponosi za sobą ogromne koszty, którymi obciążony zostanie turysta.

Jak kupić ubezpieczenie do Chin?

Zdecydowałeś się na ubezpieczenie na wakacje w Chinach? W LINK4 możesz je kupić online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z kalkulatora dostępnego na naszej stronie lub zadzwonić na infolinię pod numer 22 444 44 44. Tam konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania. Istnieje też możliwość zakupu polisy ubezpieczeniowej bezpośrednio u jednego z agentów współpracujących z LINK4.

Wyjazd do Chin – czy się ubezpieczać?

Ubezpieczenie do Chin to dobry pomysł, jeśli nie chcesz ryzykować ogromnych kosztów leczenia, ratownictwa lub kosztów wynikających z następstw nieszczęśliwych wypadków, które w państwie środka mogą być relatywnie wysokie. W LINK4 możesz dopasować zakres ochrony do swoich potrzeb – dodatkowo ubezpieczysz m.in. bagaż czy sprzęt sportowy. Możesz też wybrać interesującą Cię sumę ubezpieczenia. Zapoznaj się z ofertą LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21