Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Czech? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 26 sek.

Ubezpieczenie turystyczne – Czechy, czyli kraj dla fanów sportów zimowych

Planujesz wyjazd i zastanawiasz się, czy przyda Ci się ubezpieczenia podróżne? Czechy to kraj słynący z pięknych stoków, na które zjeżdżają się turyści ze wszystkich krajów regionu, a także z wybornej kuchni i niezwykłej gościnności mieszkańców. Mimo wszystko, i w tym przyjaznym dla turystów państwie mogą spotkać Cię różne nieprzyjemne sytuacje, które nie tylko zepsują urlop, ale również będą Cię słono kosztować.

Sprawdź, z jakimi potencjalnymi zagrożeniami musisz się liczyć na miejscu, a także ile kosztuje polisa turystyczna w LINK4. Kupując ubezpieczenie na wyjazd do Czech, zabezpieczysz się przed finansowymi skutkami wielu nieprzewidzianych sytuacji, z którymi możesz się zmierzyć podczas wyjazdu. Pamiętaj przy tym, że duża część tego kraju znajduje się na terenie górskim, w którym nietrudno o wypadek – czy to przez Twoją nieuwagę, czy też z powodu zmiennej i kapryśnej pogody, jaka panuje na dużych wysokościach.

Ponadto, ceny usług medycznych w Czechach nie należą do najtańszych, pomimo stosunkowo korzystnego przeliczenia na złotówki. Posiadanie ubezpieczenia może się zatem bardzo opłacać, gdy zajdzie konieczność pilnego zasięgnięcia porady lekarskiej lub pobytu w szpitalu. Weź to pod uwagę zanim wyjedziesz na wymarzony urlop.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Czechach – niezbędnik turysty

Czechy to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków na zimowe wyjazdy. Rozbudowana infrastruktura narciarska i długie stoki pozwalają tu na uprawianie wielu sportów zimowych. Ponadto, jest to dobre miejsce do jazdy na rowerze latem, wycieczek pieszych i uprawiania wspinaczki – a także do innych zajęć rekreacyjnych dla aktywnych turystów.

Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy turystyki miejskiej, którzy cenią sobie unikalną architekturę, ciekawe atrakcje (np. muzea czy galerie sztuki), jak również bogatą ofertę kulinarną. Jeśli masz takie plany urlopowe, niewątpliwie warto odwiedzić Pragę, Český Krumlov, Litomyšl, Mikulov i kilka innych miast z wielowiekową tradycją.

Na korzyść tego kierunku turystycznego przemawia również mała odległość od Polski, zwłaszcza jeśli mieszkasz w południowo-zachodniej części kraju. Do Czech można łatwo dojechać nawet z najodleglejszych zakątków Polski już w kilka godzin. Do dyspozycji niezmotoryzowanych podróżnych są też wygodne połączenia kolejowe, a samo przekroczenie granicy nie stanowi problemu.

Nie wiesz, czy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Czechy są krajem, w którym nie jest ono obowiązkowe ani niezbędne. Mimo to rozsądnie będzie je nabyć, zwłaszcza gdy wyjeżdża się na narty. Podróżując po kraju, który w dużej mierze położony jest w górskim terenie, łatwo o nieprzewidziane zdarzenia, których finansowe skutki mogą okazać się poważne.

Ubezpieczenie turystyczne - Czechy

Jakie ubezpieczenie w Czechach i ile ono kosztuje?

Nie wiesz, jakie kupić ubezpieczenie turystyczne? Czechy to kraj, w którym można korzystać z placówek medycznych, mając kartę EKUZ, jednak nie wszystkie usługi będą dostępne w tej formie. Wybierając się na wakacje do tego kraju, warto kupić ubezpieczenie na wyjazd do Czech obejmujące przewidziany rodzaj aktywności. Nie wiesz, co dokładnie zawiera ochrona ubezpieczeniowa w ramach ubezpieczenia podróżnego? Czechy to region, do którego wiele osób wyjeżdża na ferie zimowe. Polisa turystyczna w LINK4 może obejmować np. sporty zimowe czy ekstremalne. Pokryje koszty ewentualnego leczenia w dowolnych placówkach, a także transportu medycznego.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne Czechy? Przykładowo, polisa uwzględniająca same koszty leczenia i assistance na kwotę 200 tys. zł dla czteroosobowej rodziny na tydzień to koszt 92,71 zł. Można jednak wybrać dodatkowe pakiety obejmujące jeszcze szerszy zakres ochrony lub uwzględniające wyższą kwotę ubezpieczenia. Aby poznać dokładną cenę polisy, skorzystaj z naszego kalkulatora.

Ubezpieczenie turystyczne – Czechy i… Polska

W Polsce zarówno ratownictwo górskie i transport medyczny z dużej wysokości, jak również pomoc medyczna są oferowane obywatelom bez dodatkowych opłat. Z tego powodu wiele osób wyjeżdża w polskie góry bez żadnej dodatkowej ochrony na wypadek niespodziewanych sytuacji.

O ile rzeczywiście będziesz trzymać się polskiej strony gór, być może nie przyda Ci się dodatkowe ubezpieczenie. Czechy znajdują się jednak po ich drugiej stronie, a w górskim otoczeniu granice nie zawsze są dobrze widoczne dla turystów. Możesz więc znaleźć się przez przypadek w Czechach, nie wiedząc nawet, że udało Ci się przekroczyć granicę kraju.

Choć nie zauważysz większej zmiany w otaczającym Cię krajobrazie, to jednak różnice w sprawach formalnych będą już znaczące. Dlaczego? W Czechach koszty ratownictwa nie są refundowane, więc skorzystanie z takiej pomocy będzie Cię słono kosztować. Wystarczy tylko wspomnieć, że godzina pracy helikoptera górskiego to wydatek rzędu 5000 zł za godzinę, a akcja ratownicza najpewniej będzie trwać dłużej. O ile nie masz wykupionego ubezpieczenia podróżnego, za wszystko zapłacisz z własnej kieszeni. Z tego powodu warto zdecydować się na ten krok nawet wtedy, gdy zamierzasz chodzić po polskich górach – tak na wszelki wypadek.

Ubezpieczenie podróżne – Czechy, czyli kraj zimowego szaleństwa

Jeśli kupujesz ubezpieczenie na wakacje w Czechach, musisz określić preferowany zakres ochrony. Dodatkowe pakiety w LINK4 mogą obejmować na przykład ubezpieczenie bagażu lub sprzętu sportowego. Zgubienie czy uszkodzenie walizki w transporcie zdarza się częściej niż myślisz. Ewentualne straty okażą się poważniejsze, gdy w grę wchodzi sprzęt sportowy, który nie należy do najtańszych.

Pamiętaj też, że lokalne ceny usług medycznych są o wiele droższe, niż w Polsce. Z tego też powodu warto wybrać odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Im wyższa, tym większym poczuciem bezpieczeństwa możesz cieszyć się podczas wyjazdu.

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Czech?

Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie podróżne? Czechy to kraj, w którym można to zrobić nawet online. Kalkulator LINK4 pozwoli wybrać parametry polisy, a także sumę ubezpieczenia i na tej podstawie wyliczy wysokość składki. Narzędzie to cechuje się intuicyjną obsługą i zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo wprowadzonych danych.

Po uzupełnieniu wszystkich danych, zobaczysz kilka propozycji ubezpieczenia podróżnego. Wystarczy tylko wybrać jeden z pakietów i kupić go online, płacąc wygodnie przez Internet, np. szybkim przelewem, kartą debetową lub BLIK-iem.

Aby kupić ubezpieczenie, możesz również porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. W tych trzech przypadkach oferty będą porównywalne, więc wszystko sprowadza się do Twoich indywidualnych preferencji.

Ubezpieczenie na wakacje w Czechach – czy warto?

Biorąc pod uwagę to, jakie są koszty usług medycznych i ratowniczych w Czechach, zakup ubezpieczenia turystycznego zawierającego OC i Assistance jest opłacalny. Możesz liczyć na pomoc finansową i medyczną w wielu różnych sytuacjach, np. po wypadku czy kradzieży. Możesz również ubezpieczyć swój bagaż, sprzęt sportowy, a nawet mieszkanie podczas Twojej nieobecności. Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym urlopem niezależnie od tego, gdzie się udajesz.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Ubezpieczenie turystyczne Czechy w LINK4

Wyjeżdżasz na urlop i chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne? Czechy to kraj, w którym na pewno się przyda – zwłaszcza jeśli jedziesz na narty lub zamierzasz oddawać się innym aktywnościom na ośnieżonych stokach u południowych sąsiadów Polski. Ubezpieczenie na wakacje w Czechach przyda się także dla osób uprawiających inne formy rekreacji, jak chociażby trekking, wspinaczkę czy wyjazdy na imprezy masowe. Oto wszystko, co musisz wiedzieć zanim kupisz ubezpieczenie na wyjazd do Czech. Poznaj ofertę LINK4.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Najczęściej zadawane pytania.

Czy jadąc do Czech, trzeba mieć ubezpieczenie?

Obrazek strzałka w dół

Ubezpieczenie turystyczne w Czechach nie jest obowiązkowe, ale jest zdecydowanie zalecane każdemu turyście. Czechy to kraj oferujący wiele aktywności, takich jak sporty zimowe, trekking czy wspinaczka, gdzie ryzyko wypadku jest wyższe. Dodatkowo, koszty usług medycznych w Czechach bywają bardzo wysokie, więc posiadanie ubezpieczenia podróżnego w Czechach może zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo finansowe w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Jakie ubezpieczenie wybrać jadąc do Czech?

Obrazek strzałka w dół

Wybierając ubezpieczenie turystyczne do Czech, należy uwzględnić rodzaj planowanych aktywności. Ważne jest, by polisa obejmowała koszty leczenia i Assistance, szczególnie jeśli planuje się uprawianie sportów zimowych czy innych aktywności o zwiększonym ryzyku. Opcjonalnie, można rozważyć dodatkowe pakiety, które pokrywają na przykład koszty związane ze zgubieniem bądź uszkodzeniem bagażu lub sprzętu sportowego.

Czy ubezpieczenie turystyczne Czechy zawiera jakieś dodatki?

Obrazek strzałka w dół

Tak, ubezpieczenie turystyczne w Czechach może zawierać różne dodatki. W LINK4 oferowane są dodatkowe pakiety, które mogą rozszerzać zakres ochrony. Wśród nich można wymienić między innymi ubezpieczenie: bagażu podróżnego, sprzętu sportowego, czy kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej. Wybór odpowiednich dodatków zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju planowanych aktywności.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne Czechy?

Obrazek strzałka w dół

Standardowe ubezpieczenie turystyczne do Czech w LINK4 obejmuje koszty leczenia i Assistance, co jest szczególnie ważne w kraju o górskim terenie, gdzie ryzyko wypadków jest wyższe. Może ono również obejmować koszty transportu medycznego. W zależności od wybranego pakietu polisa może również pokrywać inne sytuacje i ryzyka trapiące część turystów. Pełen zakres ubezpieczenia należy sprawdzić w OWU.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21