Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Estonii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 52 sek.
Ubezpieczenie na wakacje w Estonii

Estonia to jeden z nadbałtyckich krajów, który ma wiele do zaoferowania. Poza piaszczystymi plażami miłośnicy historii i zwiedzania ciekawych obiektów architektonicznych znajdą tutaj coś dla siebie. Oprócz znanego miasta Tallinn warto wpisać na listę także inne miejscowości: Lahemaa, Rummu, Parnawa, Tartu czy Viljandi. Zanim jednak spakujesz walizki, wykup ubezpieczenie turystyczne. Estonia to kraj, w którym może Ci się ono przydać.

Organizując urlop, zakładasz, że przebiegnie on bez większych problemów. I pewnie tak się stanie, jednak warto mieć pewność, że w razie trudnych sytuacji możesz liczyć na wsparcie. Wykup ubezpieczenie na wakacje do Estonii. Co obejmuje i jaki jest jego koszt? Dowiesz się tego poniżej.

Wyjazd do Estonii – niezbędnik turysty

Choć Estonia nie kojarzy się bezpośrednio z turystyką, warto wybrać się do tego niewielkiego kraju położonego na północny wschód od Polski. Jest tu wiele atrakcji, piaszczystych plaż, a także pięknych zabytków. Możesz wyskoczyć na parę dni do stolicy, wybrać się nad morze lub spędzić czas na zwiedzaniu nawet całego państwa w trakcie jednego urlopu. Odległości między miastami nie są zbyt duże. Co więcej, Estonia ma wiele do zaoferowania dla miłośników natury. Jest tu największy Park Narodowy w Europie, klimatyczne tereny bagienne oraz wiele kąpielisk nad jeziorami.

Aby przygotować się do wyjazdu do Estonii, zabierz ze sobą portfel z euro oraz dowód osobisty lub paszport. Ze względu na to, że jest to kraj nadbałtycki, zadbaj o odzież chroniącą przed wiatrem i wodą. Latem nie ma tutaj upałów, dlatego lepiej zawsze ubierać się na cebulkę.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych sugeruje zachowanie ostrożności, szczególnie w okresie letnim. Przestępczość nie jest tutaj mocno zauważalna. Szczególną uwagę trzeba jednak zwrócić na osoby handlujące narkotykami. Problem ten zaostrzył się w stolicy kraju, dlatego poruszając się po mieście po zmroku, uważaj na siebie. Podczas pobytu słuchaj komunikatów lokalnych władz i bądź na bieżąco z wiadomościami z kraju.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie do Estonii kupić i ile ono kosztuje?

W Estonii honorowana jest karta EKUZ, co gwarantuje opiekę zdrowotną dla turystów na takich samych zasadach, co dla obywateli. Jednak pewne świadczenia są dodatkowo płatne i trzeba je organizować na własną rękę. Właśnie dlatego przydaje się ubezpieczenie turystyczne. Estonia to państwo, dla którego ceny za polisę są atrakcyjne. Cena przykładowej polisy na wyjazd dla jednej osoby na 4 dni to koszt 22,55 zł, 7 dni – 28,50 zł i 14 dni – 61,39 zł. Jeśli wyjeżdżasz z drugą osobą, zapłacisz kolejno 45,10 zł, 57,01 zł i 122,78 zł. Dotyczy to podstawowego zakresu obejmującego koszty leczenia i Assistance na kwotę 200 tys. zł.

Rozszerzając ubezpieczenie o OC w życiu prywatnym na kwotę 200 tys. zł, zapłacisz niewiele więcej. Ubezpieczenie na wyjazd do Estonii dla jednej osoby na 4 dni kosztuje jedynie 23,8 zł, a na 7 dni – 30,7 zł.

Tak jak w przypadku innych wyjazdów za granicę, ubezpieczenie na wyjazd do Estonii może zapewnić Ci odszkodowanie za zgubiony bagaż, dokumenty czy zniszczony sprzęt sportowy. Warto wybrać taki wariant, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Ubezpieczenie do Estonii powinno być szczególnie przemyślane dla osób, które planują intensywną aktywność fizyczną. Może ono zapewniać wsparcie w razie zagrożenia płynącego ze sportów wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie turystyczne – Estonia a koszty leczenia

Chociaż karta EKUZ jest honorowana w krajach europejskich, to ubezpieczenie na wakacje w Estonii jest idealnym jej uzupełnieniem. Bez niego za akcje ratownicze czy transport medyczny do kraju trzeba będzie dodatkowo zapłacić. W Estonii płatne są wizyty domowego lekarza ogólnego w domu (do 5 euro) oraz hospitalizacja. Za każdy dzień pobytu w szpitalu trzeba zapłacić do 2,50 euro. Koszt naliczany jest do 10 dni.

Niestety, nawet podczas tradycyjnego zwiedzania, może przytrafić się trudna sytuacja zdrowotna. Nagła choroba, wypadek, złamana noga to tylko niektóre z przypadków, które mogą generować kolejne koszty. Postaw na spokojny urlop i dobre ubezpieczenie na wakacje w Estonii.

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje w Estonii?

Planujesz urlop za granicą? Najpierw wykup ubezpieczenie turystyczne. Estonia to kraj, który znajdziesz w ofercie LINK4. Aby poznać szczegóły swojej polisy, skorzystaj z Kalkulatora.

Ubezpieczenie możesz kupić nie tylko online – możesz również porozmawiać z konsultantem pod numerem 22 444444 lub spotkać się z agentem współpracującym z naszym towarzystwem.

Dobrze dopasowane do Twoich potrzeb ubezpieczenie do Estonii jest w stanie zapewnić Ci spokój w trakcie wyjazdu. Zabezpiecz się, niezależnie od liczby dni, którą planujesz spędzić za granicą. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21