Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Jeśli chcesz przeżyć przygodę na Karaibach, kup ubezpieczenie turystyczne. Jamajka to miejsce, które odwiedzisz z ubezpieczeniem LINK4. Zobacz.

Czas czytania: 3 min. 16 sek.

Ubezpieczenie turystyczne na Filipiny – koszty i zakres

Marzysz o nurkowaniu z żółwiami? Fascynuje Cię egzotyczna przyroda? A może chcesz zanurzyć się w azjatyckiej kulturze, która okazuje się tak odmienna od polskiej? Wszystkie te warunki idealnie spełniają Filipiny. Ubezpieczenie turystyczne pozwoli Ci cieszyć się spokojem ducha podczas wymarzonych wakacji.

Filipiny to archipelag składający się z ponad 700 wysp. Choć wszystkie łączy klimat i wspólna kultura, każda z nich może dostarczyć turystom różnych wrażeń. Niezależnie od tego, czy obierzesz za swój cel odwiedzenie jak największej liczby z nich, czy też zamierzasz spędzić cały urlop na jednej z nich, przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne na Filipiny.

Dzięki niemu będziesz czerpać całymi garściami z tego, co ma do zaoferowania to wyjątkowe miejsce, zamiast martwić się potencjalnymi problemami i wypadkami. Zobacz, jakie ubezpieczenie turystyczne na Filipiny wybrać, by zapewnić sobie taki spokój ducha.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Wybierz ubezpieczenie turystyczne – Filipiny stoją przed Tobą otworem

Odwiedzając Filipiny, z pewnością chcesz nacieszyć oczy pięknem lokalnej przyrody, która kusi swoją egzotycznością i wyjątkowością. Na uwagę miłośnika flory zasługują chociażby imponujące tarasy ryżowe w Banaue, podziemna rzeka Puerto Princessa czy rezerwat przyrody Philippine Tarsier Sanctuary. W tym ostatnim zaskoczy Cię zresztą nie tylko bujna roślinność, lecz również żywi mieszkańcy tego terenu. Jest to bowiem jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć wyraki w naturalnym środowisku.

Jeśli szukasz dobrego miejsca do nurkowania, może Cię zainteresować rafa Tubbataha, która została umieszczona liście światowego dziedzictwa UNESCO. Choć czeka Cię daleka podróż z portu w Puerto Princessa, to warto wygospodarować na to czas. Na miejscu zobaczysz nie tylko imponujące konstrukcje z korali, ale też ponad 600 gatunków ryb, żółwie szylkretowe i delfiny.

Walutą obowiązującą na Filipinach jest peso filipińskie, choć za dużą część atrakcji turystycznych zapłacisz również w dolarach. Angielski stanowi jeden z języków urzędowych, więc najpewniej nie napotkasz trudności podczas porozumiewania się z miejscową ludnością.

Ubezpieczenie turystyczne Filipiny

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne na Filipiny?

Chcesz kupić ubezpieczenie podróżne? Filipiny to kraj, w którym warto postawić na wysokie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i pomocy assistance. Dzięki temu ochrona ubezpieczeniowa pokryje nie tylko wydatki medyczne poniesione na miejscu, ale także ewentualny transport do Polski, jeśli okaże się konieczny.

Ubezpieczenie na wyjazd na Filipiny powinno również obejmować aktywności obarczone podwyższonym ryzykiem, np. nurkowanie, wspinaczkę górską, trekking na dużej wysokości czy surfing. Jeśli planujesz spędzać urlop aktywnie, kup dodatkowe rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o zdarzenia, do których doszło podczas amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Co jeszcze może zawierać dobre ubezpieczenie wakacyjne? Filipiny zmagają się z plagą kradzieży, do których dochodzi głównie na turystach. W związku z tym dobrym wyborem może okazać się zakup ubezpieczenia bagażu. Walizkę możesz zresztą stracić nie tylko w wyniku działania złodzieja. Równie dobrze za jej zniknięciem może stać błąd linii lotniczych czy innego przewoźnika. Mając ten produkt, łatwiej uporasz się z konsekwencjami utracenia bagażu w podróży.

Masz ubezpieczenie turystyczne? Filipiny to kraj, w którym lepiej o tym nie zapomnieć

Zastanawiasz się, czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne? Filipiny okazują się bezpieczne dla turystów, którzy poruszają się po najpopularniejszych ośrodkach turystycznych. Mimo wszystko, nie jesteś w stanie ze stuprocentowo zapobiec niespodziewanym wypadkom czy zapadnięciu na jakąś chorobę.

Jeśli dojdzie do zdarzenia wymagającego skorzystania z pomocy lekarskiej, na wyspach nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem placówki medycznej świadczącej usługi na poziomie porównywalnym z europejskim. Ceny za leczenie plasują się na przystępnym poziomie, jeśli chodzi o podstawową pomoc medyczną. Za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu zapłacisz ok. 20 dolarów, a za dobę w szpitalu ok. 40 dolarów. Problemy mogą pojawić się wtedy, gdy zajdzie konieczność wykonania jakiegoś zabiegu albo operacji.

Jeśli kupisz ubezpieczenie na podróż na Filipiny, nie musisz się tym martwić. O ile suma ubezpieczenia okaże się wystarczająca, nie spotkasz się z koniecznością dopłaty do leczenia.

Czy na Filipinach czyhają na Ciebie jakieś zagrożenia dla zdrowia? Region jest narażony na choroby typowe dla tropikalnego klimatu, m.in. gorączkę denga, malarię, dur brzuszny, leptospirozę, wściekliznę czy wirusowe zapalenie wątroby. Na niektóre z nich możesz zaszczepić się przed wyjazdem, a przed innymi ochroni Cię odpowiednia profilaktyka na miejscu. Unikaj picia wody z kranu i jedzenia niemytych owoców, a także myj ręce tak często, jak to możliwe.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Oferta LINK4 – najlepsze ubezpieczenie na wyjazd na Filipiny

Interesuje Cię ubezpieczenie turystyczne? Filipiny to jeden z kierunków, w których działa ochrona ubezpieczeniowa LINK4. Przejrzyj ofertę, a z pewnością znajdziesz produkty, dzięki którym Twój urlop okaże się jeszcze piękniejszy i spokojniejszy niż myślisz.

Gdy już skompletujesz swoje ubezpieczenie na wyjazd na Filipiny, możesz je kupić w dogodny sposób. Do Twojej dyspozycji jest kalkulator online znajdujący się na stronie link4.pl. Korzystając z niego, dokonasz zakupu przez Internet. To samo możesz też zrobić przez telefon, dzwoniąc na infolinię dostępną pod numerem 22 444 44 23. Ubezpieczenie turystyczne na Filipiny kupisz również stacjonarnie, jeśli spotkasz się osobiście z agentem współpracującym z LINK4.

Ostatni wyjazd okazał się niezapomniany m.in. dzięki spokojowi ducha, jaki zapewniło Ci ubezpieczenie podróżne? Filipiny to z pewnością nie koniec Twoich marzeń o odkrywaniu piękna świata. Jeśli masz już na oku kolejny cel, poszukaj odpowiedniego ubezpieczenia na wyjazd w ofercie LINK4.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21