Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Niemiec? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 49 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Niemcy w LINK4

Wyjeżdżasz na wakacje na zachód Europy i planujesz kupić ubezpieczenie turystyczne? Dobra decyzja. Zobacz co dla Ciebie mamy! W LINK4 znajdziesz turystyczne polisy ubezpieczeniowe w różnych wariantach adekwatnych do Twoich potrzeb. Możesz je dopasować pod kątem maksymalnej sumy ubezpieczenia i pakietów dodatkowych, aby jak najlepiej pasowały do Twoich planów na zagraniczny urlop. Dzięki temu kupisz dokładnie takie ubezpieczenie na wyjazd do Niemiec, jakiego rzeczywiście potrzebujesz – bez przepłacania. Sprawdź ofertę LINK4 i wybierz wariant ubezpieczenia turystycznego, który najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji.

Ubezpieczenie turystyczne, zakres

Ubezpieczenie turystyczne – Niemcy dla turystów

Nie masz pewności, czy podczas wyjazdu niezbędne się okaże ubezpieczenie podróżne? Nigdy nie wiesz, kiedy Ci się przyda, ale w razie potrzeby dobrze jest być ubezpieczonym przed skutkami różnych zdarzeń. Ewentualne koszty leczenia oraz inne związane z następstwami nieszczęśliwych wypadków mogą okazać się w Niemczech relatywnie wysokie – tym bardziej, że są liczone w euro, a nie w złotówkach.

Zwykłe założenie gipsu na złamaną kończynę czy pozostanie w szpitalu na nocnej obserwacji może zatem być sporym wydatkiem. Warto mieć to na uwadze, planując podróż, aby nie zaskoczyły Cię dodatkowe koszty. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Niemiec w LINK4, i zadbaj o to, by żadna niespodziewana przeszkoda nie zakłóciła Twojego odpoczynku i nie spowodowała nadprogramowych wydatków podczas wakacji czy podróży biznesowej.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Niemczech – niezbędnik turysty

Niemcy to malowniczy kraj położony w Europie Zachodniej. Charakteryzuje się on niezwykle urozmaiconym krajobrazem, zaczynając od nizin i Bałtyku na północy, a kończąc na górach wysokich na południu kraju. Walutą obowiązującą na terytorium Niemiec jest euro (€), podobnie jak na dużym obszarze Unii Europejskiej, w której skład wchodzi to państwo.

Sam kraj nie należy do bardziej niebezpiecznych niż Polska. Mimo wszystko, opłaca się mieć ubezpieczenie na wakacje w Niemczech, gdyż bez niego w razie konieczności skorzystania z lokalnych usług medycznych trzeba pokryć wszystkie koszty z własnej kieszeni. Warto też zastanowić się nad dodatkowymi pakietami do ubezpieczenia turystycznego, np. jeśli planujesz uprawiać sporty wysokiego ryzyka. Ponadto, Niemcy słyną z pięknych i zróżnicowanych krajobrazów, w których dominują tereny wyżynne oraz górzyste. Ich zwiedzanie wiąże się z ryzykiem wystąpienia np. niewielkich kontuzji. Ubezpieczenie na wyjazd do Niemiec jest więc rozsądnym wyborem, jeśli chcesz zwiedzić ten kraj „od podszewki”.

EKUZ a ubezpieczenie turystyczne – Niemcy

Nie masz pewności, czy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Nie odrywaj wzroku! W każdym zagranicznym kraju warto mieć polisę ubezpieczeniową, jeśli nie chcesz samodzielnie pokrywać wszystkich kosztów leczenia. Karta EKUZ tu obowiązuje, jednak nie pokrywa w całości wszystkich świadczeń medycznych. Turyści nie mogą więc skorzystać za darmo z leczenia stomatologicznego i wyższego standardu opieki w szpitalu czy przychodni.

Dodatkowo, za niektóre usługi medyczne, wizyty u specjalistów i pobyt w szpitalu obowiązuje częściowa dopłata. Karta nie pokrywa również kosztu zakwaterowania i pobytu na kwarantannie w razie wystąpienia kolejnej fali koronawirusa. Ubezpieczenie na wakacje w Niemczech w LINK4 pozwoli sfinansować powyższe usługi do maksymalnej sumy ubezpieczenia wybranej przy zakupie polisy.

Ubezpieczenie do Niemiec – ile kosztuje?

Decydując się na wariant opiewający na 200 tys. zł, za ubezpieczenie turystyczne do Niemiec zapłacisz 28,50 zł za jedną osobę przy tygodniowym pobycie. Rozszerzając zakres o OC do 200 tys. zł, za tygodniowy pobyt zapłacisz 30,70 zł. Jeśli wydłużysz pobyt do 14 dni, będzie to już odpowiednio 61,39 zł i 65,77 zł.

Ostateczna kwota zależy jednak od wielu czynników – długości pobytu, liczby ubezpieczonych osób, wskazanej sumy ubezpieczenia czy zakresu opieki. Możesz samodzielnie określić, czy i na jaką sumę chcesz ubezpieczyć bagaż lub sprzęt sportowy. Możesz też wykupić dodatkową ochronę, np. jeśli uprawiasz sporty. Dokładną kwotę swojego ubezpieczenia poznasz, korzystając z naszego kalkulatora.

Ubezpieczenie podróżne – Niemcy pod lupą

Nie masz pewności, czy potrzebne Ci ubezpieczenie turystyczne? Niemcy to region, w którym ubezpieczenie przyda się m.in. wtedy, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, zaginięcia bagażu czy wyrządzenia komuś szkody.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne? Niemcy to kraj, dla którego proponujemy szeroki zakres ochrony. Swoją polisę możesz uzupełnić np. o Sporty zimowe, Sporty letnie czy Sporty ekstremalne, jeśli zamierzasz oddawać się aktywnemu odpoczynkowi. Zastanów się, co planujesz robić na wyjeździe, i dopasuj odpowiedni zakres oraz sumę ubezpieczenia.

Amatorom zimowych spacerów po górach czy szaleństw na stoku przyda się także ubezpieczenie pokrywające ewentualne koszty ratownictwa górskiego i akcji poszukiwawczych. O ile w Polsce są one darmowe, o tyle za zachodnią granicą trzeba za to zapłacić samodzielnie. Koszty, jak nietrudno się domyślić, okazują się bardzo wysokie. Wystarczy tylko wspomnieć, że za samą pracę helikoptera ratunkowego, który często stanowi jedyną opcję na przetransportowanie rannej osoby z wysokich gór, trzeba zapłacić kilka tysięcy euro. Do tego dochodzą jeszcze koszty szpitalne, a niekiedy także związane z transportem medycznym do Polski. Ostatecznie rachunek może opiewać na znacznie wyższą kwotę. W uniknięciu takiej przykrej niespodzianki pomoże dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne, które zakłada wysokie sumy tak dla kosztów leczenia, jak dla kosztów ratownictwa.

Ze względu na bliskość niemieckiej granicy i stosunkowo wygodne trasy wielu turystów decyduje się na podróż własnym środkiem transportu. Mając samochód pod ręką, można cieszyć się większą swobodą podczas zwiedzania i elastycznie dopasowywać plany wyjazdowe do sytuacji.

Jeśli zdecydujesz się na taki krok, przyda Ci się również dodatkowe ubezpieczenie samochodu, takie jak chociażby assistance. Wybierając je, zwróć uwagę na zakres terytorialny i limit kilometrów dla holowania, który powinien pokrywać się z pokonywaną trasą. Dzięki temu zyskasz pewność, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów nie zapłacisz z własnej kieszeni za warsztat czy lawetę potrzebną do sprowadzenia auta do domu. Zajmie się tym ubezpieczyciel, który zresztą może zapewnić wsparcie na wielu innych polach – udostępni tłumacza, pokryje koszt hotelu, zorganizuje pomoc nad dziećmi itp.

Jak kupić ubezpieczenie do Niemiec?

Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie podróżne? Niemcy to kraj, do którego możesz kupić polisę turystyczną w LINK4 online. Kalkulator pozwoli obliczyć wysokość składki na podstawie oczekiwanego zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia. Do przeprowadzenia kalkulacji są potrzebne jedynie podstawowe informacje o wyjeździe, takie jak jego destynacja i czas trwania.

Narzędzie wyróżnia się intuicyjną obsługą. Zapewnia również pełne bezpieczeństwo danych, które wpisujesz w celu wyliczenia składki i zakupu polisy. Dzięki specjalnemu szyfrowaniu nie musisz obawiać się o to, że ktoś niepowołany zyska do nich dostęp. Do dyspozycji masz kilka metod płatności za polisę kupioną przez Internet. Możesz zapłacić za produkty ubezpieczeniowe przelewem tradycyjnym lub szybkim – w zależności od własnych preferencji. Bez problemu uregulujesz też należność kartą debetową lub kredytową, podając jej dane. W LINK4 skorzystasz również z nowocześniejszego rozwiązania, jakim jest natychmiastowy przelew BLIK realizowany przy użyciu jednorazowego kodu wygenerowanego w aplikacji mobilnej.

Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 4444444, a nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zakupu i udzielą niezbędnych informacji. Istnieje także możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4, który działa w Twojej okolicy.

Czy warto kupić ubezpieczenie na wakacje w Niemczech?

Nawet jeśli wybierasz się jedynie na krótką wycieczkę za zachodnią granicę Polski, i tak zdecydowanie warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Niemcy to kraj, gdzie mogą spotkać Cię różne nieprzewidziane zdarzenia, takie jak choroba, wypadek czy kradzież. Chociaż ten kraj uchodzi za stosunkowo bezpieczny, to jednak nigdy nie masz stuprocentowej pewności, że nie zdarzy się coś niespodziewanego.

Dzięki polisie możesz otrzymać pomoc finansową czy medyczną po wystąpieniu wielu różnych zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową. Wykup ubezpieczenie w LINK4 – online, telefonicznie lub osobiście, spotykając się z agentem – i ze spokojną głową jedź na urlop. Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak skupić się na odpoczynku.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21