Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Finlandii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 40 sek.
Ubezpieczenie na wakacje w Finlandii

Finlandia w przeciwieństwie do pozostałych krajów skandynawskich bardziej kojarzy się z wioską świętego Mikołaja oraz zorzą polarną. To ciekawy kraj z pięknie usytuowaną stolicą. Jeśli planujesz wyjazd do tego państwa, wykup wcześniej ubezpieczenie turystyczne. Finlandia to dobry kierunek na wakacje. Podczas podróży może jednak zdarzyć się wiele nieprzyjemnych sytuacji, np. nagłe zachorowanie, kradzież dokumentów czy utrata bagażu. W LINK4 możesz otrzymać wtedy odpowiednie wsparcie.

Co obejmuje ubezpieczenie na wakacje w Finlandii i ile kosztuje? Dowiesz się tego z poniższego tekstu. Warto je wykupić, aby zapewnić sobie spokój ducha i móc liczyć na zwrot kosztów leczenia.

Zaplanuj wyjazd do Finlandii – niezbędnik turysty

Wśród głównych atrakcji turystycznych Finlandii na pewno są Helsinki, twierdza Suomenlinna oraz wioska świętego Mikołaja w Laponii. Nie są to jednak jedyne warte odwiedzenia miejsca. Kraj ma wiele do zaoferowania – szczególnie jeśli chodzi o piękne tereny dzikiej przyrody. Znajdują się tu liczne jeziora, których łącznie jest ponad 180 tysięcy!

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie ma tutaj większych zagrożeń dla turystów. W czterostopniowej skali zagrożenia terrorystycznego, Finlandia utrzymuje się na drugim. W miejscach publicznych i mocno zatłoczonych trzeba, jak w wielu miejscach na świecie, zachować ostrożność, bo mogą się zdarzyć drobne kradzieże kieszonkowe.

Do przekroczenia granicy potrzebny będzie Ci dowód osobisty, a w portfelu przyda się gotówka w euro. Dodatkowo przygotuj się na północnoeuropejski nadmorski klimat, czyli zimny, zmienny i wietrzny. Weź ze sobą odpowiednią odzież.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie do Finlandii wybrać i ile ono kosztuje?

Ubezpieczenie na wakacje w Finlandii gwarantuje zwrot kosztów leczenia w prywatnych placówkach, ale jego działanie może być znacznie szersze. Przyda się też wsparcie w razie zgubionych dokumentów czy też bagażu. OC w życiu prywatnym to z kolei udogodnienie, jeśli wyrządzisz szkodę osobie trzeciej. Właśnie dlatego warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Finlandia to państwo, w którym płaci się w euro, więc każdy wydatek może być sporym wyzwaniem dla turystów z Polski.

Gdy wybierzesz ubezpieczenie obejmujące same koszty leczenia i Assistance na kwotę 200 tys. zł, za przykładową polisę zapłacisz 22,55 złotych za 4 dni, 28,50 złotych za 7 dni i 61,39 złotych za 14 dni. Jak widzisz, kwoty te nie są wysokie w przeliczeniu na jeden dzień pobytu za granicą. Jeśli wybierasz się wraz z drugą osobą, kwoty prezentują się następująco za 4, 7 i 14 dni: 45,10 złotych, 57,01 złotych i 122,78 złotych.

Ubezpieczenie na wyjazd do Finlandii to realne wsparcie w razie trudnej sytuacji. Możesz liczyć na to, że za wizytę w placówce prywatnej, transport medyczny do Polski czy też hospitalizację nie będziesz musiał ponosić dodatkowych kosztów. A te mogą być bardzo wysokie dla turystów. Obowiązuje tu karta EKUZ, jednak warto dokupić ubezpieczenie turystyczne. Finlandia to kraj, w którym za niektóre świadczenia trzeba dodatkowo zapłacić.

Ubezpieczenie turystyczne – Finlandia a koszty leczenia

Warto wspomnieć, że ubezpieczenie do Finlandii odciąży Cię finansowo w razie zachorowania, zatrucia czy innego pogorszenia stanu zdrowia. W tym kraju służba zdrowia jest jedną z najdroższych w Europie. Za wizytę lekarską nawet z kartą EKUZ zapłacisz kilkadziesiąt euro. Doba w szpitalu kosztuje niecałe 40 euro za jeden dzień, a leki są refundowane.

Jak widzisz, ubezpieczenie na wyjazd do Finlandii to dobra inwestycja. Płacisz kilka lub kilkanaście złotych za dzień, a w razie trudnej sytuacji, możesz liczyć na wsparcie finansowe. Dobre ubezpieczenie do Finlandii gwarantuje nie tylko spokój w razie leczenia czy hospitalizacji. W zakresie ochrony powinien znaleźć się też transport medyczny do Polski. Ubezpieczenie na wakacje w Finlandii to idealne uzupełnienie karty EKUZ.

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje w Finlandii?

Chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne? Finlandia to kraj, w którym może Ci się ono przydać w razie nieprzewidzianych problemów zdrowotnych. Kupisz je m.in. na stronie internetowej, a korzystając z Kalkulatora, poznasz wysokość swojej polisy. Możesz też zadzwonić pod numer 22 444444 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Dobrze dopasowane ubezpieczenie na wakacje w Finlandii będzie w stanie pomóc Ci realnie w trudnej sytuacji. Wybierz odpowiednią polisę, niezależnie od czasu, jaki zamierzasz spędzić za granicą. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21