Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Gruzji? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 13 sek.

Ubezpieczenie turystyczne – Gruzja

Wyjeżdżasz na wakacje i zastanawiasz się, czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Gruzja to kraj, w którym warto o tym pomyśleć. Co prawda, nie występują tu wyjątkowe zagrożenia, jednak w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia, musiałbyś ponieść relatywnie wysokie koszty leczenia, ratownictwa lub transportu medycznego. Sprawdź, co zyskasz, mając ubezpieczenie turystyczne w LINK4.

Ubezpieczenie turystyczne – Gruzja

Ubezpieczenie turystyczne – Gruzja, czyli kraj na Kaukazie

Wahasz się, czy ubezpieczenie na wakacje w Gruzji jest niezbędne? Wyjeżdżając do tego kaukaskiego kraju, musisz pamiętać, że nie obowiązuje tu karta EKUZ, więc wszystkie ewentualne koszty leczenia trzeba pokrywać z własnej kieszeni w stu procentach. To oznacza, że jeśli dostaniesz wysokiej temperatury, ostrego bólu brzucha czy złamiesz rękę – będziesz musiał wiązać się z opłatami za leczenie. Jeśli do tego dojdą koszty za hospitalizację i dodatkowe leki to może mocno nadszarpnąć Twój budżet domowy.

Ubezpieczenie turystyczne może okazać się nieocenione w wielu sytuacjach. Podczas wycieczek górskich, intensywnego trekkingu, zwiedzania czy nawet zwykłego spaceru po mieście, można doznać urazu. Gruzja daje wiele możliwości spędzania czasu, szczególnie dla miłośników pokonywania wielu kilometrów pieszo. Ubezpieczenie pokryje koszty leczenia i ewentualnej hospitalizacji. Ponadto warto wziąć pod uwagę, że za granicą łatwiej zatruć się jedzeniem albo zostać ugryzionym przez tropikalne owady. Zaostrzenie objawów z tym związanych może wiązać się z koniecznością natychmiastowej pomocy lekarza.

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, w której będzie konieczny transport medyczny, ubezpieczenie turystyczne w Gruzji okaże się niezbędne. Dotyczy to również kosztów ratownictwa medycznego, górskiego i innych kosztów wynikających z następstw wypadków, czy choroby. Ubezpieczenie do Gruzji w LINK4 ochroni Twoje finanse w określonym przez OWU Podróże zakresie.

Warto wiedzieć, że płacisz wyłącznie za czas, który spędzisz na wakacjach. Dzięki temu maksymalnie dopasujesz do swoich potrzeb ubezpieczenie turystyczne. Gruzja to kraj, do którego możesz wybrać się na kilka dni, tydzień czy nawet kilka tygodni w celach turystycznych. Polisę wykupisz dokładnie na ten czas.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Gruzji – niezbędnik turysty

Dlaczego rozważając ten kierunek, powinieneś kupić ubezpieczenie turystyczne? Gruzja to popularny wśród turystów wybór. Leży na pograniczu Europy i Azji i jest stosunkowo bezpiecznym państwem (jak na ten region). Lokalną walutą jest Lari. Kraj nie jest bardzo bogaty, więc lokalne ceny nie są dla turystów z Europy Zachodniej wysokie. Jednak gdy dojdzie do wypadku lub konieczności skorzystania z usług medycznych, koszty mogą okazać się znaczące, więc opłaca się mieć ubezpieczenie do Gruzji.

Będąc w tym kraju, warto zwiedzić jego dziką część ze względu na piękne widoki. Gruzja położona jest głównie w górskim terenie nad Morzem Czarnym. Znajduje się tu wiele obiektów będących na liście UNESCO, takich jak Miasto-muzeum Mccheta, Górna Swanetia, Monastyr Gelati czy Kolchidzkie lasy deszczowe i mokradła.

Wyjeżdżając do Gruzji nie można zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróży do terytoriów okupowanych Abchazji i Regionu Cchinwali (Osetii Południowej). Wjazd z terytorium Federacji Rosyjskiej przez wyżej wymienione regiony jest uznawany za nielegalny, podlega karze pozbawienia wolności albo grzywny. Na pozostałym terenie Gruzji trzeba zachować ostrożność, na bieżąco słuchać komunikatów władz. Niestety w całym kraju obowiązuje drugi stopień zagrożenia terrorystycznego (na cztery możliwe). W niektórych miejscach możesz spotkać się ze wzmożonymi kontrolami. Szczególnie dotyczy to momentu przekraczania granicy. W całej Gruzji mogą zdarzyć się trzęsienia ziemi.

Turyści są narażeni na drobne kradzieże, dlatego zawsze pilnuj swoich dokumentów, portfela czy telefonu. Unikaj korzystania z autostopu na rzecz komunikacji publicznej. Upewnij się, że miejsce noclegu jest sprawdzone.

Ubezpieczenie turystyczne – Gruzja

Jakie ubezpieczenie do Gruzji kupić i ile ono kosztuje?

Podstawowa polisa zawiera w zakresie ochrony koszty leczenia, ale możesz rozszerzyć ją o usługi assistance, NNW, ubezpieczenie bagażu czy OC w życiu prywatnym. W LINK4 wykupisz wiele dodatkowych opcji, które mogą okazać się niezwykle przydatne w praktyce. Przykładem jest rozszerzenie o ochronę finansową w razie szkód wyrządzonych w Twoim mieszkaniu lub domu podczas Twojej nieobecności. Bez problemu dopasujesz do swoich potrzeb ubezpieczenie. Gruzja to kierunek, do którego powinieneś wybrać się tuż po odpowiednim przygotowaniu.

Co zyskasz, kupując ubezpieczenie turystyczne? Gruzja to kraj, w którym może okazać się ono przydatne, jeśli nie chcesz narażać się na wysokie koszty leczenia. W LINK4 za przykładową polisę ubezpieczeniową dla 1 osoby na dwa tygodnie zapłacisz 61,39 zł, jeśli kwota będzie opiewać na 200 tys. zł. Taka suma powinna wystarczyć w tym kraju, jednak w LINK4 możesz ją dopasować do swoich potrzeb. Jednocześnie warto dostosować też zakres ochrony. Polisa może pokryć nie tylko koszty leczenia, ale także inne koszty wynikające z wypadku, takie jak koszty ratownictwa lub transportu medycznego do kraju. Mając ubezpieczenie do Gruzji, będziesz mógł skupić się na spokojnym odpoczynku.

Ubezpieczenia na wakacje w Gruzji – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Gruzja to kraj, w którym warto korzystać z uroków górskiego terenu, uprawiać sporty zimowe, wspinaczkę, a także wiele innych. Wiąże się to z ryzykiem wypadków, a także drobnych kontuzji wymagających skorzystania z usług ratownictwa. Mając ubezpieczenie na wyjazd do Gruzji, nie musisz ponosić kosztów takich akcji samodzielnie.

Kwestia ratownictwa górskiego jest w Gruzji dosyć skomplikowana. Nie ma tam odpowiednika polskiego GOPR-u, więc za ewentualne akcje są odpowiedzialne lokalne struktury Agencji Zarządzania Kryzysowego. Nawet w najbardziej znanych regionach turystycznych mają one ograniczone możliwości. Ratownicy docierają na miejsca wypadku po długim czasie od zgłoszenia, a w lokalnych zespołach często brakuje pracowników czy sprzętu. Warto to wziąć pod uwagę planując turystykę górską w Gruzji.

Dodatkowo możesz rozszerzyć zakres polisy o ochronę związaną z uprawianiem sportów zimowych lub ekstremalnych. Wystarczy, że podczas zakupu polisy wskażesz charakter swojego wyjazdu. Co więcej, możesz kupić także OC w życiu prywatnym. Przyda Ci się ono w razie uszkodzenia czyjegoś mienia. To niezwykle przydatne na co dzień, kiedy przez przypadek wyrządzisz komuś szkodę (np. zbijesz lusterko w samochodzie czy zniszczysz aparat fotograficzny). Dotyczy to także uszkodzenia ciała, np. potrącenia pieszego podczas jazdy rowerem.

Jak kupić ubezpieczenie do Gruzji?

Zdecydowałeś się na ubezpieczenie na wakacje? Gruzja to kraj, do którego polisę możesz kupić online. Wystarczy skorzystać z Kalkulatora w LINK4, który umożliwi wybranie parametrów polisy i jej zakup przez Internet. Możesz też zadzwonić pod 22 4444444 i kupić ubezpieczenie na wyjazd do Gruzji z pomocą naszych doradców. Jeżeli preferujesz kontakt bezpośredni, spotkaj się z jednym z agentów współpracujących z LINK4 i zakup polisę u niego.

Czy warto się ubezpieczyć, wyjeżdżając do Gruzji?

Wyjazd do Gruzji daje ogromne możliwości w zakresie zwiedzania, podróżowania i doświadczania dzikiej przyrody. Warto jednak posiadać polisę ubezpieczeniową, która zwróci ewentualne koszty leczenia i ochroni Twoje finanse w wielu innych przypadkach. Dopasuj zakres i sumę ubezpieczenia do własnych potrzeb i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21