Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Holandii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 1 sek.
Ubezpieczenie na wakacje w Holandii

Chcesz na kilka dni wyjechać za granicę? A może planujesz dłuższy urlop do europejskich krajów? Ubezpieczenie na wakacje w Holandii z LINK4 zapewni Ci poczucie spokoju, którego potrzebujesz w trakcie wolnych dni. Otrzymasz wsparcie finansowe, kiedy będzie ono najbardziej potrzebne, np. w razie nagłego zachorowania czy wypadku. Zanim spakujesz walizki, dowiedz się wszystkiego na ten temat.

Przybliżmy Ci informacje o tym, jak działa oraz ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne. Holandia to kraj europejski, w którym opieka zdrowotna cieszy się dużym uznaniem. Trzeba jednak pamiętać, że publiczne a prywatne świadczenia medyczne to dwie różne sprawy. Często trzeba ponosić opłaty z własnej kieszeni. Właśnie dlatego warto wykupić ubezpieczenie do Holandii, które gwarantuje zwrot kosztów za leczenie, badania czy wykorzystane leki.

Wyjeżdżasz do Holandii? Poznaj niezbędnik turysty

Holandia uznawana jest za bezpieczny kraj dla turystów, jednak nie oznacza to, że nie trzeba zachować w nim szczególnej ostrożności. Szczególnie dotyczy to większych miast, zatłoczonych miejsc i obleganych atrakcji turystycznych. Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Holandii obowiązuje trzeci z pięciu stopni zagrożenia terrorystycznego, dlatego warto śledzić na bieżąco komunikaty lokalnych władz i dostosowywać się do przeprowadzanych kontroli. Jeśli zauważysz podejrzane zachowanie, od razu trzeba je zgłosić do odpowiednich służb.

Przygotowujesz się do wyjazdu? Zabierz ze sobą dowód osobisty, paszport nie będzie Ci potrzebny na granicy. Pamiętaj o tym, aby nie nosić przy sobie dużej gotówki, bo kieszonkowcy i oszuści mogą to wykorzystać, szczególnie jeśli jesteś turystą. Klimat w tym państwie jest zbliżony do polskiego, jednak częściej występują tu dni, w których mocno wieje.

Wycieczkę do Holandii możesz zaplanować o każdej porze roku. Dotrzesz tam samolotem lub samochodem, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Możesz też zaplanować podróż koleją. Jeśli już o niej mowa, w tym państwie sieć pociągów jest bardzo rozwinięta. A co zobaczysz na miejscu? Na pewno warto odwiedzić Amsterdam, pola tulipanów i piękne wiatraki, które występują w wielu lokalizacjach. Warto także wybrać się na wycieczkę rowerową, aby poznać bliżej holenderskie prowincje. Poza stolicą możesz zwiedzić inne miasta, takie jak Delft, Gouda czy Utrecht.

Obrazek cta

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? Holandia pod lupą

W krajach europejskich obowiązuje karta EKUZ, dzięki której możesz korzystać z podstawowej opieki publicznej za darmo. Dzięki karcie opieka zdrowotna w Holandii działa tak samo, jak dla obywateli. Jednak Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje ubezpieczenie na wyjazd do Holandii. Dlaczego? Obejmuje ono dodatkowo transport medyczny do Polski, ratownictwo, refundację leków oraz więcej świadczeń niezbędnych w trudnych sytuacjach. Jest to nie tylko zwrot kosztów za leczenie, ale też szereg innych zabezpieczeń przydatnych w każdym kraju za granicą.

Do podstawowej polisy warto dokupić dodatkowe pokrycia, np. OC w życiu prywatnym. To polisa, która zapewnia zwrot za uszkodzone mienie osoby trzeciej, a także jej uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczenie na wyjazd do Holandii może przydać się np. kiedy potrącisz rowerem albo zrzucisz cenny sprzęt fotograficzny innego turysty. W praktyce takie zdarzenia bez dodatkowej polisy mocno nadszarpną Twój budżet. Ubezpieczenie na wakacje w Holandii może obejmować też odszkodowanie za zgubiony bagaż czy uszkodzony sprzęt sportowy. W LINK4 dopasujesz je do swoich potrzeb, w zależności od typu wycieczki.

Przykładowe ubezpieczenie na wakacje w Holandii wraz z assistance za jedną osobę kosztuje: 22,55 złotych za 4 dni, 28,50 zł za 7 dni i 61,39 złotych za 14 dni. Jak widzisz, nie są to duże kwoty, przeliczając je na każdy dzień wycieczki. Jeśli wybierasz się wraz z drugą osobą, za parę zapłacisz kolejno: 45,10 złotych (4 dni), 57,01 złotych (7 dni) i 122,78 złotych (14 dni). Przykładowe ceny dotyczą ubezpieczenia na kwotę 200 tys. złotych. Dodatek do podstawowej polisy w postaci OC w życiu prywatnym to koszt kilku złotych za dzień.

Holandia a opieka zdrowotna

Wspomniana wcześniej karta EKUZ zapewnia tylko podstawowe leczenie, a część kosztów np. za transport medyczny, ponosi pacjent. Za granicą takie usługi są bardzo drogie, dlatego mogą mocno nadszarpnąć Twój budżet. Właśnie dlatego warto wykupić ubezpieczenie do Holandii na własną rękę. Przykładowo, przyjazd pogotowia na miejsce zdarzenia może kosztować nawet 400 euro. Choć publiczna opieka zdrowotna w Holandii jest na bardzo dobrym poziomie, warto zapewnić sobie dodatkowe ubezpieczenie.

Jak kupić ubezpieczenie do Holandii?

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne? Holandia to kraj, dla którego przygotowaliśmy szeroką ofertę polis. Możesz je kupić na stronie internetowej, pod numerem telefonu 22 444444 lub spotykając się z agentem współpracującym z LINK4.

Przygotuj się na swój wyjazd i wybierz ubezpieczenie turystyczne. Holandia to kraj, w którym dobrze rozwinięta opieka medyczna jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Warto mieć dodatkowe wsparcie finansowe, kiedy zakres usług wyjdzie poza publiczną służbę zdrowia. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21