Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Iranu? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 25 sek.
Ubezpieczenie turystyczne – Iran

Wyjeżdżasz na bliski wschód i zastanawiasz się, czy potrzebne będzie ubezpieczenie turystyczne? Iran to niestabilny kraj, w którym turyści muszą być przygotowani na wiele sytuacji. Ubezpieczenie na wakacje w Iranie jest rozsądnym zakupem, gdyż ewentualne koszty, gdy dojdzie do nieprzewidzianej sytuacji, mogą być ogromne. Sprawdź, co zyskasz dzięki polisie ubezpieczeniowej w LINK4!

Ubezpieczenie turystyczne – Iran, czyli dawna Persja

Planujesz wyjazd i wahasz się, czy niezbędne będzie ubezpieczenie turystyczne? Iran to specyficzny kraj muzułmański, w którym turysta musi uwzględniać sporą ilość zagrożeń. Tutejsze służby państwowe, a nawet organizacja prywatnych firm, istotnie odbiegają od standardów znanych z Europy. 

Ubezpieczenie na wakacje w Iranie jest więc przydatne dla każdego, kto nie chce ryzykować ogromnych kosztów ewentualnego leczenia, ratownictwa, a także pomocy prawnej, która może tu być konieczna. Ilość zagrożeń jest ogromna i warto dysponować polisą o szerszym zakresie ochrony niż tylko koszty leczenia.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Iranie – niezbędnik turysty

Nie wiesz, czy potrzebne będzie ubezpieczenie turystyczne? Iran to kraj, który warto zwiedzić, jednak ewentualne koszty leczenia czy innych zdarzeń mogą tu być bardzo wysokie. Ten liczący ponad 80 mln mieszkańców kraj położony jest w Azji Południowo-Wschodniej, bezpośrednio nad Morzem Kaspijskim. Ponadto z drugiej strony ma dostęp do zatok Oceanu Indyjskiego. Powierzchnia kraju to ponad 1,5 mln km². 

Lokalną walutą jest rial irański. Jeśli masz już ubezpieczenie do Iranu, warto po przyjeździe zobaczyć w pierwszej kolejności Persepolis, czyli jedno z najbardziej znanych starożytnych miast. W Naqsh-e-Rustam zobaczysz starożytne grobowce perskich królów. Fani natury powinni zobaczyć też górę Dena i słynny wodospad Semirom. W górach Zagros można zaś zwiedzić ruiny dawnych budowli Biszapur. Wiele czasu na zwiedzanie można poświęcić w Teheranie, w którym na uwagę zasługuje między innymi Wieża Wolności.

Jakie ubezpieczenie do Iranu i ile ono kosztuje?

Chcesz kupić ubezpieczenie na wyjazd do Iranu? W LINK4 za przykładową polisę zapłacisz 299,53 zł dla dwóch osób na dwa tygodnie, jeśli suma ubezpieczenia wyniesie 300 tys. zł. Dotyczy to ubezpieczenia uwzględniającego koszty leczenia i Assistance. Przy dodatkowym OC na 200 tys. zł za 2 osoby na 2 tygodnie za ubezpieczenie zapłacisz 320,92 zł.

Biorąc pod uwagę, że panują tu zupełnie odmienne obyczaje związane z muzułmańską kulturą i prawem bazującym na islamskich zasadach, warto uwzględnić inne ryzyka, niż tylko wypadki i wynikające z nich koszty leczenia. Opłacalne będzie więc wykupienie dodatkowych pakietów zawierających także OC. Szczegółowy zakres ochrony takich rozbudowanych polis można znaleźć w OWU Podróże.

Ubezpieczenie na wakacje w Iranie – ograniczenia i zakazy

Kupujesz ubezpieczenie na wakacje w Iranie? To dobrze, ponieważ jadąc tam, trzeba pamiętać, że obowiązują tu zasady odmienne niż w Europie. Wszystkie przepisy prawa wywodzą się bezpośrednio z nakazów i zakazów religijnych związanych z szyickim odłamem Islamu. 

W praktyce dla europejskich turystów może to wiązać się z licznymi i absurdalnymi przepisami, do których jednak na miejscu trzeba się stosować pod groźbą wysokich grzywien lub nawet aresztu. Warto się z nimi zapoznać przed wyjazdem, nawet mając ubezpieczenie do Iranu obejmujące np. pomoc prawnika, która może się tu przydać. Pamiętaj też, że na wjazd potrzebna jest wiza turystyczna.

Jak kupić ubezpieczenie do Iranu?

Zdecydowałeś się na ubezpieczenie na wyjazd do Iranu? W LINK4 można kupić polisę online przy pomocy wygodnego Kalkulatora dostępnego na stronie. Można tam między innymi wybrać preferowane parametry ubezpieczenia turystycznego. Istnieje także możliwość zakupu polisy telefonicznie przez infolinię pod numerem 22 444 44 44. Kolejna opcja to bezpośredni kontakt z jednym z agentów ubezpieczeniowych współpracujących z LINK4, u których także można kupić polisę.

Wyjazd do Iranu – czy trzeba się ubezpieczać?

Specyfika Iranu i odmienna kultura oraz organizacja, a także relatywnie wysokie ceny sprawiają, że zakup ubezpieczenia turystycznego jest rozsądnym rozwiązaniem. Sprawdź ofertę LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21