Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Japonii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 48 sek.
Ubezpieczenie turystyczne – Japonia

Wyjeżdżasz na daleki wschód i zastanawiasz się, czy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Japonia to jeden z najdroższych krajów świata, więc posiadanie polisy jest tu dobrą decyzją. Służba zdrowia i inne usługi stoją tu bowiem na bardzo wysokim poziomie, jednak turyści muszą się liczyć z ponadprzeciętnie wysokimi cenami. Sprawdź, co zyskasz z ubezpieczeniem turystycznym w LINK4!

Ubezpieczenie turystyczne – Japonia, czyli kraj kwitnącej wiśni

Wyjeżdżasz do kraju kwitnącej wiśni i zastanawiasz się, czy potrzebne będzie ubezpieczenie turystyczne? Japonia to świetnie rozwinięty kraj, w którym wszystkie usługi stoją na najwyższym poziomie. Niestety – ma to swoją cenę. Za zwykłą wizytę u lekarza trzeba tu zapłacić równowartość kilkuset złotych, podczas gdy jeden dzień pobytu w szpitalu może wiązać się z kilkukrotnością tej kwoty. Warto więc posiadać ubezpieczenie na wakacje w Japonii, jeśli nie chce się skończyć z rachunkiem opiewającym na kilkadziesiąt tysięcy złotych, gdy dojdzie do wypadku lub innego nieprzewidzianego zdarzenia.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Japonii – niezbędnik turysty

Zastanawiasz się, czy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Japonia to kraj, w którym ceny większości usług są najwyższe na świecie, a każdy turysta, planując wyjazd, powinien uwzględnić, że może dojść do wypadku. Cała Japonia położona jest na wschodzie Azji, a kraj złożony jest z archipelagu 4 głównych wysp i niewielkich wysepek. Leży nad brzegiem Morza Wschodniochińskiego i Morza Japońskiego. Wschodnie wybrzeże leży dodatkowo na brzegu Oceanu Spokojnego. 

Ten kraj o powierzchni zbliżonej do Polski zamieszkuje 125 mln mieszkańców, a obowiązującą walutą jest jen charakteryzujący się stabilnością. Mając już ubezpieczenie na wyjazd do Japonii, warto wybrać się do Tokio. To niesamowite i oryginalne w skali świata miasto jest niezwykle zatłoczone i pokazuje, jak wygląda codzienne życie w jednym z najlepiej rozwiniętych krajów. Jest tu bardzo wiele do zwiedzania, a samo miasto zaskakuje sporą powierzchnią. Niedaleko położone jest Nikko, czyli niewielka górska miejscowość ze znanym na całym świecie kompleksem świątynnym. 

Osoby chcące poznać lokalną kulturę muszą też odwiedzić Kioto. Ci, którzy interesują się historią i to nie tylko najnowszą, powinni skorzystać z okazji i zobaczyć Hiroshimę. Japonia słynie także z pięknych krajobrazów i miejsc, gdzie przyroda pozostała nietknięta. Podróżując po kraju, warto jednak mieć ubezpieczenie do Japonii, gdyż ewentualne koszty leczenia i transportu medycznego, a także innych usług są bardzo wysokie.

Jakie ubezpieczenie do Japonii i ile ono kosztuje?

Chcesz kupić ubezpieczenie na wakacje w Japonii? W LINK4 możesz kupić polisę dopasowaną do swoich potrzeb. Cena zależy od długości pobytu, liczby ubezpieczanych osób, wysokości sumy ubezpieczenia czy dodatkowych pokryć, takich jak ochrona bagażu czy sprzętu sportowego. Możesz skorzystać ze specjalnego kalkulatora, by poznać dokładną kwotę.

Przykładowo za polisę opiewającą na 300 tys. zł trzeba zapłacić 69,53 zł za osobę na 7-dniowy wyjazd, a 149,76 zł za 14-dniowy pobyt. Taka polisa zawiera koszty leczenia i Assistance. Możesz rozszerzyć zakres o OC – wtedy za 7 dni zapłacisz 74,88 zł, a za 14 – 160,46 zł.

Mając ubezpieczenie na wyjazd do Japonii z dodatkowymi pakietami, można liczyć na pokrycie innych kosztów, poza leczeniem i transportem medycznym, w tym większości wydatków wynikających z następstw nieszczęśliwych wypadków. Szczegółowy zakres ochrony można znaleźć w OWU Podróże.

Ubezpieczenie na wakacje w Japonii – o czym trzeba wiedzieć?

Wyjazd do Japonii daje ogromne możliwości – ze względu na swoją dużą powierzchnię, spędzisz wiele czasu na podróżowaniu i zwiedzaniu różnych miejsc. Niestety wiąże się to z ryzykiem wypadków, a gdy do takich dojdzie, trzeba skorzystać z niezwykle drogiego transportu medycznego lub ratownictwa. W Japonii są to ogromne koszty, dużo większe niż w Europie i innych krajach świata, dlatego zakup ubezpieczenia turystycznego to dobry wybór.

Jak kupić ubezpieczenie do Japonii?

Kupujesz ubezpieczenie na wakacje w Japonii? W LINK4 jest to bardzo proste. Wystarczy skorzystać z Kalkulatora, w którym można określić odpowiednie parametry ubezpieczenia turystycznego, takie jak liczba dni pobytu, liczba podróżujących, suma ubezpieczenia czy dodatkowa ochrona, np. bagażu. Możesz też kupić ubezpieczenie, dzwoniąc pod numer 22 444 44 44 lub spotykając się z jednym z agentów współpracujących z LINK4.

Wyjazd do Japonii – czy się ubezpieczać?

Ubezpieczenie do Japonii to konieczność, jeśli nie chcesz ryzykować ponoszenia ogromnych kosztów leczenia, hospitalizacji lub ratownictwa. W LINK4 znajdziesz polisę dopasowaną do Twoich potrzeb w korzystnej cenie. Sprawdź ofertę, skontaktuj się z nami, kup ubezpieczenie i podróżuj ze spokojem w głowie!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21