Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Ubezpieczenie na podróż do Kirgistanu to gwarancja otrzymania pomocy medycznej w razie wypadku i choroby. Z pewnością nie zostaniesz sam ze swoim problemem.

Czas czytania: 2 min. 48 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Kirgistan w LINK4 – dlaczego zadbać o nie przed podróżą?

Wyruszasz do Azji Środkowej, a miejscem docelowym Twojej wycieczki jest Kirgistan? Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 dopasujesz pod kątem celu Twojej podróży. Dzięki zakupionej polisie będziesz czuć się bezpiecznie nawet z dala od domu.

Planując podróż w dalekie strony, musisz nie tylko zadbać o ważność paszportu czy skompletować bagaż. Pamiętaj, że będąc z dala od domu, możesz zachorować, zostać okradzionym bądź zgubić dokumenty i pieniądze. Przed tymi zdarzeniami chroni ubezpieczenie turystyczne. Kirgistan to kraj w ofercie LINK4. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie na podróż do Kirgistanu oraz co wchodzi w jego zakres.

Ubezpieczenie turystyczne Kirgistan

Najważniejsze informacje o Kirgistanie, czyli niezbędnik turysty

Kirgistan to niezwykle malownicze państwo Azji Środkowej. Ponad 90% jego obszaru pokrywają góry, a największy szczyt Kirgistanu to Dżengisz Czokusu o wysokości 7439 m n.p.m. Stolicą Kirgistanu jest Biszkek, z kolei językiem urzędowym jest kirgiski oraz rosyjski.

Zanim wyruszysz do tego kraju, warto zakupić ubezpieczenie podróżne. Kirgistan – aby się tam dostać, potrzebujesz mieć ważny paszport bądź paszport tymczasowy. Zamierzając przebywać w Kirgistanie w celach turystycznych nie dłużej niż 60 dni, nie musisz posługiwać się wizą. Jednak przygotuj się na to, że na chwilę obecną nie ma bezpośredniego lotu z Polski do Kirgistanu. Dostaniesz się tam przez Rosję, Chiny, Turcję, Kazachstan bądź Uzbekistan.

Zanim dowiesz się, jakie ubezpieczenie turystyczne do Kirgistanu będzie najlepsze, warto określić, co zamierzasz robić w trakcie podróży. Najczęściej do tego kraju wybierają się osoby zainteresowane alpinizmem. Wejście na szczyty w Parku Narodowym Al-Archa to niezapomniane przeżycie. Popularnym zajęciem wśród turystów jest również trekking konny, podczas którego można przemierzać letnie pastwiska, obserwować życie ludów zamieszkałych w tamtejszych górach i spać w tradycyjnych jurtach.

Sercem Kirgistanu jest Biszkek z placem Ala Too, statuą Lenina oraz Białym Domem. To Pałac Prezydencki, w którym aktualnie urzęduje cały rząd oraz prezydent tego azjatyckiego państwa. Miasto Biszkek jest niezwykle nowoczesne. Natkniesz się tutaj na wiele klimatycznych knajpek, w których zamówisz w tradycyjną potrawę Kirgistanu, czyli beszparmak (kulczetaj). To makaron z kawałkami baraniny, zatopionymi w bulionie mięsnym.

Ubezpieczenie turystyczne Kirgistan

Ubezpieczenie podróżne Kirgistan – ile kosztuje?

Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne? Kirgistan – cena za polisę turystyczną uzależniona jest od zakresu ubezpieczenia, wariantu, a także czasu jego obowiązywania i liczby ubezpieczonych. Najlepiej skorzystać z Kalkulatora OC dostępnego na naszej stronie. W kilka minut poznasz wysokość składki.

Ubezpieczenie na wyjazd do Kirgistanu, szczególnie z uwzględnieniem ryzyk dodatkowych, powinny zakupić osoby, które planują trekking lub wspinaczkę w górach Tienszan. W tych rejonach nie funkcjonuje ratownictwo medyczne. Jeśli więc doznasz urazów bądź kontuzji, należy liczyć się z tym, że trzeba będzie pokryć koszty leczenia na własną rękę. Właśnie dlatego mieć ubezpieczenie turystyczne do Kirgistanu.

Jest to ważne również z tego względu, że poziom usług medycznych w tym kraju jest na dość niskim poziomie (szczególnie na prowincji). Opieka medyczna w Kirgistanie jest płatna, a w wielu placówkach brakuje podstawowych lekarstw i sprzętu medycznego. W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia uzyskanie odpowiedniej pomocy medycznej może okazać się niemożliwe. Posiadanie ważnego ubezpieczenia medycznego da Ci poczucie bezpieczeństwa, że nie zostaniesz pozbawiony pomocy.

Ubezpieczenie na wyjazd do Kirgistanu pod lupą

Nie jesteś do końca przekonany, czy potrzebne Ci będzie ubezpieczenie turystyczne? Kirgistan to region, w którym polisa o rozszerzonym zakresie, oszczędzi Ci sporo stresu w przypadku zaginięcia bagażu lub gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Zakres ochrony możesz dostosować do indywidualnych potrzeb. Jednym z pokryć jest ubezpieczenie bagażu. Zarówno w Kirgistanie, jak i w innych azjatyckich krajach zdarzają się napady na turystów na tle rabunkowym, dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek takiego zdarzenia.

Ochrona ubezpieczeniowa może obejmować również uprawianie sportów ekstremalnych w tym np. wspinaczkę wysokogórską z użyciem sprzętu zabezpieczającego (liny, raki, czekan, uprząż) do 5500 m n.p.m.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne do Kirgistanu?

Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie wakacyjne? Kirgistan to kraj, do którego możesz kupić polisę turystyczną w LINK4 przez internet. Kalkulator dostępny na naszej stronie pozwoli obliczyć wysokość składki na podstawie oczekiwanego zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 44 444 23. Konsultanci udzielą Ci niezbędnych informacji oraz przeprowadzą przez cały proces zakupu polisy. Możesz też odwiedzić biuro agenta współpracującego z LINK4. Z pewnością znajdziesz biuro w swoim mieście bądź okolicach.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak nabyć ubezpieczenie na wyjazd do Kirgistanu. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty ubezpieczeń w LINK4, również komunikacyjnych.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21