Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na Litwę? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 29 sek.

Ubezpieczenie na wakacje na Litwie

Zamek w Trokach, Ostra Brama w Wilnie, Góra Krzyży, liczne muzea i parki narodowe – to elementy charakterystyczne dla Litwy. Choć jest to niewielki kraj, można w nim zaplanować ciekawy urlop. W dodatku znajduje się niedaleko Polski, więc dotarcie tam nie stanowi większego problemu. Warto jednak odpowiedzialnie zaplanować swój wyjazd i wykupić ubezpieczenie turystyczne. Litwa to państwo, w którym możesz liczyć na wsparcie ze strony LINK4!

Ubezpieczenie na wakacje na Litwie to jedna z formalności, którą powinieneś załatwić przed wyjazdem za granicę. Niezależnie od tego, ile czasu planujesz spędzić poza krajem, może wydarzyć się jakieś nieoczekiwane zdarzenie. Zatrucie, złe samopoczucie, nagły wypadek to tylko niektóre z sytuacji, które mogą zepsuć przyjemny wyjazd. Właśnie dlatego warto mieć ubezpieczenie turystyczne. Litwa to kraj, w którym możesz liczyć na zwrot kosztów leczenia i innych świadczeń. Co obejmuje i jaka jest cena polisy?

Ubezpieczenie turystyczne – Litwa

Wyjazd na Litwę – niezbędnik turysty

Do najpiękniejszych miast Litwy zalicza się oczywiście Wilno z barokową starówką, ale nie jest to jedyna pozycja warta uwagi. Powinieneś zobaczyć również Kowno i Druskienniki. Jeśli lubisz zwiedzać zamki, to koniecznie wpisz na listę zamek na jeziorze Galvė. Co ciekawe, miłośnicy piaszczystych plaż także znajdą ciekawe miejsca na mapie Litwy, a wśród nich Mierzeję Kurońską. Aby dostać się na Litwę, wystarczy tylko paszport lub dowód osobisty. Na bogatej w zabytki Litwie obowiązuje waluta euro. Warto zabrać trochę gotówki i zawsze mieć ją w portfelu. Nie wszędzie jest możliwość płatności kartą. Pod względem bezpieczeństwa kraj ten nie ma większego zagrożenia terrorystycznego (jest to zaledwie jeden stopień na pięć).

Pod względem bezpieczeństwa, Litwa ma bardzo niski stopień zagrożenia zamachem terrorystycznym. Trzeba jednak zachować ostrożność i zawsze słuchać lokalnych komunikatów. W miejscach turystycznych pilnuj swoich rzeczy osobistych, takich jak portfel, dokumenty, pieniądze czy telefon. Czasami zdarzają się drobne kradzieże kieszonkowe. Na wyjazd nie musisz się specjalnie przygotowywać. Warto dopasować bagaż do charakteru Twojego wyjazdu. Nie są potrzebne szczepienia ochronne.

Wybierasz się na Litwę samochodem? Pamiętaj o tym, że kierowcy mogą tutaj zachowywać się nieco inaczej niż w Polsce. Nierzadko zdarzają się sytuacje, że nie korzystają z kierunkowskazów czy nie stosują się do zasad pierwszeństwa. Warto zachować ostrożność. Przed wyjazdem zapoznaj się z dopuszczalnymi maksymalnymi prędkościami oraz zasadami ruchu drogowego.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie na Litwę kupić?

Dobrym pomysłem jest ubezpieczenie turystyczne. Litwa to kraj, w którym honorowana jest karta EKUZ, jednak nie zapewnia ona 100% wsparcia w razie trudnych sytuacji zdrowotnych. Dzięki niej można korzystać z publicznej opieki zdrowotnej i częściowej refundacji kosztów leków na receptę. Skorzystasz ze służby medycznej na takich samych zasadach, co obywatele kraju. Czasem jednak potrzebna jest znacznie szersza pomoc, o czym wspominamy w dalszej części. W dużym skrócie: karta EKUZ stanowi dobre uzupełnienie ubezpieczenia turystycznego. Przygotujesz się na każdą ewentualność.

Powinieneś jednak wziąć pod uwagę, że ubezpieczenie na wakacje na Litwie ma znacznie szerszy zakres ochrony. Dzięki niemu możesz korzystać z prywatnych placówek medycznych. Zwiedzając kraj, to niesamowicie komfortowa opcja. Dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej jest bardzo szeroki, nawet z daleka od dużych miast czy miejsc turystycznych.

Ponadto możesz liczyć na zwrócenie kosztów za transport do kraju, kiedy tradycyjny powrót nie jest możliwy. Ubezpieczenie do Litwy to nie tylko wsparcie w razie wizyty u lekarza, hospitalizacji czy wypadku. Ma znacznie szerszy zakres. W ramach karty EKUZ nie otrzymasz pomocy w transporcie do Polski, a to bardzo ważne. Jeśli dojdzie do wypadku czy poważnego uszczerbku na zdrowiu, powrót samolotem czy samochodem może nie być wskazany. Organizacja takiego przedsięwzięcia na własną rękę to z kolei duże koszty. Wtedy właśnie docenisz ubezpieczenie. Litwa to kraj europejski, w którym zawsze może dojść do nieprzewidzianego uszkodzenia ciała, kolizji autem czy poważnego zachorowania.

Jeśli wybierzesz polisę wraz z OC w życiu prywatnym, możesz liczyć na zwrot kosztów za szkody finansowe wyrządzone innej osobie. To przydatne rozszerzenie, kiedy np. uszkodzisz czyjeś mienie – szybę w aucie, sprzęt elektroniczny czy cenny rower.

Ponadto ubezpieczenie na wyjazd do Litwy może obejmować też ochronę bagażu i własnego cennego sprzętu sportowego. W razie uszkodzenia, zgubienia czy zniszczenia, otrzymasz odszkodowanie, zgodnie z warunkami zawartymi w OWU. Ubezpieczenie na wakacje na Litwie może również zapewnić Ci odszkodowanie w razie uszkodzenia Twojego mienia (mieszkania lub domu) podczas Twojej nieobecności. Jak widzisz, możesz zapewnić sobie kompleksową ochronę i zadbać o swój budżet.

W LINK4 bez problemu dopasujesz wariant ubezpieczenia do charakteru swojego wyjazdu, nie tylko rekreacyjnego, ale także do pracy. Mamy rozszerzenia, które przydają się np. podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Sprawdź wszystkie dostępne opcje i przygotuj się na każdą ewentualność!

Ubezpieczenie turystyczne – Litwa

Ile kosztuje ubezpieczenie na Litwę?

Wiesz już, dlaczego warto wybrać ubezpieczenie turystyczne. Litwa to kraj, w którym panują podobne warunki do tych w Polsce, jednak warto przygotować się do wyjazdu. Z odpowiednio dobraną polisą poczujesz większy spokój, a w razie stresującej sytuacji – otrzymasz pomoc.

Przykładowe ubezpieczenie do Litwy obejmujące same koszty leczenia i Assistance na kwotę 200 tys. zł w LINK4 dla jednej osoby kosztuje 22,55 złotych za 4 dni, 28,50 złotych za 7 dni i 61,39 złotych za 14 dni. Jeśli wyjedziesz w większym gronie, to za cztery osoby zapłacisz kolejno: 73,35 złotych, 92,71 złotych i 199,68 złotych. Możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia o OC – wtedy wyniesie Cię ono 23,8 zł za jedną osobę na 4 dni.

Ubezpieczenie turystyczne – Litwa a opieka zdrowotna

Karta EKUZ uprawnia do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej na takich samych zasadach, jakie obowiązują obywateli tego kraju. Jednak może być to zakres niewystarczający. Pamiętaj, że to lekarz prowadzący decyduje, czy dane świadczenie medyczne jest niezbędne. Jeśli tak, otrzymasz refundację z NFZ. Jeśli nie, a będziesz chciał z niego skorzystać konieczna będzie zapłata. Podobnie jak w Polsce, skorzystanie z wizyty u specjalisty, wymaga skierowania od lekarza rodzinnego. To duże utrudnienie, jeśli będziesz potrzebować pilnej konsultacji. Z własnej kieszeni trzeba zapłacić za wizytę lub badania w placówkach prywatnych, a także za materiały użyte w trakcie nagłego leczenia stomatologicznego.

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje na Litwie?

W LINK4 w łatwy sposób wykupisz ubezpieczenie turystyczne. Litwa to jeden z krajów, w których działa nasza ochrona ubezpieczeniowa. Polisę kupisz przez Internet, korzystając z Kalkulatora, telefonicznie pod numerem 22 4444423 lub osobiście spotykając się z agentem współpracującym z LINK4. Jak widzisz, masz wiele komfortowych metod zakupu. Płatności możesz dokonać online, dlatego nie musisz ruszać się ze swojego domu, aby spełnić wszystkie formalności. Ubezpieczenie turystyczne na Litwę wykupisz nawet dzień przed swoim wyjazdem. Warto skorzystać z Kalkulatora, aby zapoznać się z wieloma wariantami i rozszerzeniami w bardzo czytelny oraz intuicyjny sposób.

Nawet siedząc na kanapie, w trakcie przygotowywania walizek na wyjazd, z łatwością wybierzesz najlepszą możliwą opcję w LINK4. Pamiętaj, aby zapoznać się z OWU oraz wykupić polisę na czas Twojego wyjazdu. Zaznacz też, jaki będzie charakter Twojej podróży. Wybierasz się na krótki urlop na Litwie? Nie zapomnij o polisie, która ochroni Cię na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21