Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Luksemburga? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 43 sek.
Ubezpieczenie na wakacje w Luksemburgu

Lubisz zwiedzać europejskie kraje? Choć Luksemburg nie jest aż tak popularny wśród turystów, jest to ciekawy kierunek nie tylko na weekend. Dużą zaletą jest to, że atrakcje na mapie nie znajdują się w dużych odległościach od siebie. Dzięki temu można znacznie więcej zwiedzić nawet podczas krótkiego wypadu. Zanim jednak spakujesz walizki, wykup ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie na wakacje w Luksemburgu zapewni Ci spokojniejszy wyjazd. Gwarantuje zwrot kosztów leczenia, ale nie tylko. W trudnych sytuacjach na urlopie może okazać się niezwykle przydatne, abyś nie płacił np. za leczenie  z własnej kieszeni. Sprawdź, jak działa ubezpieczenie do Luksemburga, ile kosztuje i jaki jest zakres ochrony.

Wyjazd do Luksemburga – niezbędnik turysty

Choć Luksemburg nie ma  dostępu do morza, to jest to ciekawy kierunek na wyjazd. Szczególnie dobrze będą czuć się tu miłośnicy natury i długich spacerów. Warto zobaczyć wszystkie obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jest ich naprawdę sporo. Wśród ciekawszych regionów znajdują się Echternach, Mullerthal z wodospadem Schiessentümpel, Larochette i zamek w Beaufort.

Zastanawiasz się, czy w tym kraju jest bezpiecznie? W Wielkim Księstwie Luksemburga obowiązuje drugi stopień zagrożenia terrorystycznego (na cztery). Warto zatem słuchać komunikatów rządowych i stosować się do zaleceń. W niektórych miejscach mogą być wzmożone kontrole. W miejscach publicznych mogą też zdarzyć się drobne kradzieże kieszonkowe. W ostatnich latach wzrosła przestępczość, więc trzeba zachować szczególną ostrożność w mieście. Aby wjechać do Luksemburga, wystarczy dowód osobisty lub paszport.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie do Luksemburga kupić i ile ono kosztuje?

Jeśli chcesz wyjechać na kilka dni lub tygodniowy wyjazd za granicę, weź pod uwagę ubezpieczenie turystyczne. Luksemburg to kraj, w którym działa karta EKUZ. Pozwala Ci ona na korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej , tak, jak obywatelom tego kraju. Nie pokrywa jednak ona wszystkich kosztów leczenia. Właśnie dlatego warto dokupić ubezpieczenie na wakacje w Luksemburgu, które jest idealnym dopełnieniem EKUZ. Gwarantuje zwrot kosztów leczenia za te świadczenia, które są dodatkowo płatne. Ponadto daje Ci możliwość korzystania z placówek prywatnych, kiedy będziesz potrzebować nagłej wizyty u specjalisty.

Ubezpieczenie na wyjazd do Luksemburga to nie tylko wsparcie finansowe w razie leczenia, hospitalizacji czy wizyty u lekarza. Gdy wykupisz dodatkowo OC w życiu prywatnym, może też zapewnić Ci zwrot kosztów za szkody wyrządzone innym osobom. Ubezpieczenie do Luksemburga warto dopasować do własnych potrzeb. Warto dokupić rozszerzenia takie jak odszkodowanie za szkody w mieszkaniu i domu w czasie Twojej nieobecności, ochronę bagażu podróżnego czy assistance.

Przykładowe Ubezpieczenie na wakacje w Luksemburgu dla jednej osoby to koszt 22,55 złotych za 4 dni, 28,50 złotych za 7 dni i 61,39 złotych za dwa tygodnie. W przypadku czterech osób zapłacisz kolejno: 73,35 złotych, 92,71 złotych i 199,68 złotych. Możesz wybrać pakiet wraz z OC w życiu prywatnym, który kosztuje kilka złotych więcej za jedną osobę. Omawiane ceny dotyczą ubezpieczenia na kwotę 200 tys. zł.

Ubezpieczenie turystyczne – Luksemburg a koszty leczenia

Finansowanie opieki zdrowotnej w Luksemburgu wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Dlatego za niektóre świadczenia trzeba płacić z własnej kieszeni. Zgodnie z prawem, najpierw pacjent pokrywa koszty leczenia, a potem może ubiegać się o zwrot. Lepiej mieć spokój na wakacjach i wykupić ubezpieczenie turystyczne. Luksemburg to państwo, w którym koszty wizyt u lekarza czy hospitalizacji są dość wysokie. Porada może kosztować nawet 50 euro, doba w szpitalu publicznym to koszt ok. 250 euro, a na oddziałach intensywnej terapii – ok. 800 euro. Warto więc określić odpowiednią sumę ubezpieczenia, która w razie potrzeby pokryje koszty leczenia.

Karta EKUZ zapewniająca Ci podstawową opiekę w ramach publicznej służby zdrowia nie gwarantuje zwrotu kosztów za ratownictwo, leki i transport medyczny do Polski. Organizacja na własną rękę może okazać się bardzo droga. Wybierz ubezpieczenie na wyjazd do Luksemburga i przygotuj się na różne sytuacje.

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje w Luksemburgu?

Jeśli chcesz szybko i sprawnie kupić polisę, odwiedź naszą stronę internetową, zadzwoń pod numer telefonu 22 444444 albo spotkaj się z agentem współpracującym z LINK4. Odpoczywaj bezpiecznie i zyskaj pewność, że w przypadku nagłej choroby, wypadku czy kradzieży bagażu, nie będziesz musiał ponosić dodatkowych kosztów z własnej kieszeni. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21