Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę na Maltę? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 34 sek.

Ubezpieczenie turystyczne na Maltę

Masz plan na najbliższy urlop: Malta. Ubezpieczenie turystyczne pozwoli Ci cieszyć się plażowaniem lub zwiedzaniem bez obawy o ograniczenia, jakie niesie za sobą korzystanie z karty EKUZ. Błękitne groty w klifach, urokliwa Valletta, monumentalne klify Dingli czy wreszcie piaszczyste plaże rozciągające się aż po horyzont – to właśnie czeka na Ciebie, jeśli zdecydujesz się na wakacje na Malcie. A jeśli dodatkowo kupisz ubezpieczenie turystyczne na Maltę, oszczędzisz sobie różnych zmartwień.

Malta jest oddalona od Polski o niecałe 2 tys. km, co równa się ok. 2,5-godzinnemu lotowi. Jeśli dołożyć do tego łagodny klimat i pogodę sprzyjającą plażowaniu niemal przez cały rok, nie powinno dziwić, że polscy turyści chętnie obierają ten kierunek jako cel podróży.

Ty również planujesz wypoczynek na maltańskich plażach? Zaplanuj wypoczynek tak, by nie tylko dostarczył Ci niezapomnianych wspomnień, ale również przez cały czas towarzyszył Ci spokój ducha. Znajdź odpowiednie ubezpieczenie na podróż na Maltę, a urlop będzie udany.

Czy musisz mieć ubezpieczenie turystyczne na Maltę?

Turyści wybierają Maltę głównie ze względu na piękne, piaszczyste plaże z bogatą infrastrukturą rekreacyjną. Ta niezwykła wyspa ma jednak wiele do zaoferowania także tym odwiedzającym, którzy stawiają na aktywny wypoczynek.

Jeśli interesuje Cię piękna architektura, rozważ odwiedzenie takich miejsc, jak chociażby Mdina i Valletta. Aby podziwiać piękno przyrody, udaj się np. do jaskini krasowej Ghar Dalam, błękitnych grot w okolicy miejscowości Wied iż-Żurrieq albo na plażę Golden Bay – uznawaną za jedną z najpiękniejszych na świecie. Malta to również wyspa przyjazna rodzinom z dziećmi. Najmłodsi turyści mogą bawić się świetnie m.in. w parku rozrywki Popey Village inspirowanym tą charakterystyczną postacią z bajki.

Na wyjazd na Maltę potrzebujesz jedynie dowodu osobistego lub paszportu. Choć mieszkańcy mają własny język (maltański), drugim językiem urzędowym jest angielski. Porozumienie się w restauracjach czy sklepach nie powinno więc sprawić Ci trudności. Walutą obowiązującą na miejscu jest euro, które możesz wymienić zarówno w Polsce, jak i na Malcie.

Jeśli liczysz na spokojne wakacje, Malta może okazać się strzałem w dziesiątkę. Przestępczość w tym kraju utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, choć turystom zaleca się zachowanie ostrożności podczas przebywania w zatłoczonych miejscach, w których mogą grasować kieszonkowcy. Jeśli będziesz mieć pecha i Twój bagaż padnie łupem złodzieja, przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne. Malta znajduje się na obszarze obsługiwanym przez LINK4 - sprawdź ofertę.

Ubezpieczenie turystyczne – zakres

Potrzebne Ci ubezpieczenie podróżne? Malta jest w zasięgu EKUZ, ale i tak przyda Ci się polisa

Malta, podobnie jak Polska jest państwem członkowskim Unii Europejskiej. To oznacza, że polscy turyści mogą korzystać podczas wakacji z państwowej służby zdrowia na takich samych zasadach, jak obywatele Malty. Wbrew pozorom, nie oznacza to jednak, że za nic nie zapłacisz. Musisz liczyć się z dodatkowymi wydatkami, jeśli zechcesz skorzystać z takich usług, jak:

  • leczenie stomatologiczne (poza sytuacjami zagrażającymi zdrowiu i życiu),
  • leczenie w prywatnych placówkach,
  • transport medyczny do Polski.

Aby zapewnić sobie spokój ducha, lepiej mieć własne ubezpieczenie turystyczne. Malta jest znana ze stosunkowo wysokich cen, zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego. Własna polisa pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych wydatków i skupić na tym, co najważniejsze – odpoczynku i poznawaniu nowego kraju.

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie na wyjazd na Maltę? W kontekście kosztów leczenia, nie potrzebujesz tak wysokich limitów, jak przy wyjeździe poza Europę. W podstawowym zakresie najpewniej wystarczy suma ubezpieczenia na poziomie 30-40 tys. euro. Uwzględnij w niej również koszty ratownictwa (na kwotę równą ok. 10 tys. zł).

Jeśli zamierzasz oddawać się ekstremalnym aktywnościom podczas urlopu, warto wybrać dodatkową opcją zakładającą amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka, gdy kupujesz ubezpieczenie podróżne. Malta idealnie nadaje się chociażby do nurkowania, ale również do wspinaczki.

Warto też rozważyć zakup NNW i OC w życiu prywatnym. Kupując takie ubezpieczenie turystyczne na Maltę, nie musisz martwić się finansowymi skutkami szkód wynikających z niespodziewanych zdarzeń – zarówno wtedy, gdy jesteś stroną poszkodowaną, jak i wtedy, gdy wyrządzisz szkodę komuś innemu.

Masz już ubezpieczenie turystyczne? Malta nie jest najtańszym krajem w Europie

EKUZ nigdy nie obejmuje wszystkich kosztów związanych z opieką medyczną. W przypadku Malty ograniczenia dotyczą głównie wizyt u stomatologa i w prywatnych placówkach. Zapłacisz też z własnej kieszeni za leki – darmowe są tylko te, które przyjmuje się do 3 dni po zakończeniu hospitalizacji. Biorąc pod uwagę aktualne ceny na Malcie, nagły wypadek oznaczający konieczność skorzystania z lokalnej służby zdrowia może skończyć się rachunkiem na kilkadziesiąt lub kilkaset euro.

Przy planowaniu urlopu warto też brać pod uwagę czarne scenariusze, np. takie, które zakładają, że nie możesz samodzielnie wrócić do Polski. W takiej sytuacji jedyną opcją jest transport medyczny, który może kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jeśli jednak jedziesz na urlop z własnym ubezpieczeniem i wybierzesz odpowiedni pakiet, nie musisz martwić się takimi niespodziewanymi wydatkami. Urlop przebiegnie zatem w spokojnej atmosferze.

Ubezpieczenie turystyczne Malta

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd na Maltę?

Wiesz już, jakie ubezpieczenie turystyczne na Maltę najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? czas na kolejny krok. W LINK4 masz swobodę wyboru odnośnie sposobu zakupu polisy. Na stronie link4.pl znajdziesz kalkulator, w którym obliczysz składkę online. Jeśli oferta spełni Twoje oczekiwania, możesz od razu kupić ubezpieczenie przez Internet. Do Twojej dyspozycji jest także infolinia dostępna pod numerem 22 4444423 . Zadzwoń na nią, porozmawiaj z doradcą i kup takie ubezpieczenie na wyjazd na Maltę, jakiego potrzebujesz. Możesz też spotkać się stacjonarnie z agentem współpracującym z LINK4.

Wakacje okazały się niezwykle udane dzięki spokojowi ducha, jaki zapewniało Ci ubezpieczenie podróżne? Malta to dopiero początek Twojej przygody z podróżowaniem? Doskonały pomysł – w końcu świat stoi przed Tobą otworem! Przyjrzyj się ofercie LINK4 i wybierz ubezpieczenie na kolejny wyjazd. Zapoznaj się z ofertą.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21