Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Turcji? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 21 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Turcja w LINK4

Planujesz wyjazd i chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne? Turcja to region, w którym na pewno okaże się to przydatne. Ubezpieczenie na wakacje w Turcji możesz nabyć w LINK4 w różnych wariantach dopasowanych do swoich potrzeb wraz z pakietami dodatkowymi. Biorąc pod uwagę specyfikę tego kraju, każdemu turyście zaleca się mieć przynajmniej podstawowe ubezpieczenie.

Ubezpieczenie turystyczne zakres

Ubezpieczenie turystyczne – Turcja, ceny i zakres ochrony

Chcesz wyjechać do Turcji i zastanawiasz się, czy potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? Turcja to kraj, w którym lepiej posiadać polisę. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Turcji, a także, na jaki zakres ochrony możesz liczyć. Wyjeżdżając do Turcji, trzeba brać pod uwagę, że istotne jest dopasowanie odpowiedniej sumy ubezpieczenia, adekwatnej do lokalnych cen usług medycznych. W Turcji ewentualne koszty są na średnim poziomie w stosunku do Europy, jednak mimo to mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy Euro, gdy dojdzie do konieczności hospitalizacji.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Turcji – niezbędnik Turysty

Niezależnie od regionu, do którego wyjeżdżasz, ubezpieczenie na wakacje w Turcji okaże rozsądnym zakupem. Ten ogromny kraj ze stolicą w Ankarze daje ogromne możliwości turystom. Sama turystyka jest dość istotną gałęzią gospodarki. Turyści mogą tu wybrać się do jednego z kurortów nad brzegiem Morza Śródziemnego lub Egejskiego. Wiele do zwiedzania znajdą też w Stambule, Kapadocji, Troi, Efezie czy kurortach położonych w górach. Walutą jest tu lira turecka, która podlega wysokim wahaniom kursu, co jest istotną informacją dla turystów. Jeśli chcesz poczuć się bezpiecznie podczas podróży, warto kupić odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do Turcji. 

Wybierasz się do Turcji na wakacje? Tak jak w przypadku innych zagranicznych wyjazdów, koniecznie zachowaj ostrożność i zapoznaj się z aktualnymi informacjami dla podróżujących np. na polskiej stronie rządowej. To kraj, który jest zagrożony aktami terrorystycznymi, dlatego warto słuchać komunikatów na miejscu i zawsze stosować się do zaleceń. W dużych skupiskach ludzi, tuż przy znanych atrakcjach turystycznych, warto zachować szczególną ostrożność. Pamiętaj też, że na pograniczu Syrii i Iraku odbywają się działania wojskowe, dlatego możesz spotkać się z kontrolami pasażerów w komunikacji publicznej.

Tak jak w innych państwach turystycznych, tak samo w Turcji zdarzają się przypadki kradzieży, np. wyrywanie torebek czy wyciąganie portfela z kieszeni. Trzeba też uważać na obce osoby, które mogą zapraszać do siebie do domów lub zamawiać napoje na swój koszt w barze. Nie warto spędzać czasu z nieznajomymi, bo może to się przełożyć na nieprzyjemne konsekwencje.

Jeśli chodzi o służbę zdrowia, w większości przypadków jest ona prywatna. Koszty leczenia są bardzo wysokie dla podróżujących, dlatego właśnie warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Turcja może być krajem, w którym spędzisz świetne wakacje, ale bezpieczeństwo i zapewnienie sobie odpowiednich warunków w razie zachorowania czy wypadku to absolutna podstawa.

ubezpieczenie na wakacje w Turcji

Jakie ubezpieczenie w Turcji i ile ono kosztuje?

Nie masz pewności, czy niezbędne będzie ubezpieczenie turystyczne? Turcja to kraj, w którym odpowiedź jest jednoznaczna, między innymi ze względu nie obowiązywanie tu karty EKUZ. To oznacza, że Polacy mogą korzystać z usług medycznych jedynie odpłatnie. Nawet w razie nagłego zachorowania, zatrucia czy wypadku, nie otrzymasz pomocy w ramach publicznej służby zdrowia.

Nie wiesz, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne? Turcja to destynacja, do której ceny polis nie należą do bardzo wysokich. Za przykładową polisę turystyczną dla czterech osób na dwa tygodnie zapłacisz 199,68 zł (obejmuje koszty leczenia i Assistance na kwotę 200 tys.). Ostateczna cena jest zależna od maksymalnej sumy ubezpieczenia i wybranych dodatkowych pakietów. Na koszt polisy wpływają także inne czynniki, np. długość pobytu czy też uprawianie sportów ekstremalnych. Jeśli chcesz poznać dokładną kwotę, jaką zapłacisz za ubezpieczenie, skorzystaj z naszego Kalkulatora.

 Pamiętaj o tym, że tylko dobrze dobrane ubezpieczenie do Turcji zapewni Ci ochronę, której potrzebujesz.

Podstawowa polisa zapewnia zwrot kosztów leczenia, ratownictwa czy akcji poszukiwawczej. Warto ją jednak rozszerzyć o inne pokrycia. Wśród nich jest NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Na wakacjach przydaje się też OC w życiu prywatnym. Dlaczego? Kiedy dojdzie do uszkodzenia czyjegoś mienia, np. okularów słonecznych czy aparatów fotograficznych, możesz liczyć na wsparcie finansowe. To samo dotyczy wyrządzenia szkody jadąc rowerem. Nieumyślne spowodowanie uszkodzenia ciała może być w praktyce bardzo kosztowne dla sprawcy i nieprzyjemne dla poszkodowanego. Warto przygotować się na każdą ewentualność.

Podczas wyjazdu nie można zapominać o swoim bagażu i sprzęcie sportowym. Takie pokrycia są bardzo przydatne w każdym przypadku, niezależnie od długości pobytu w Turcji. Nawet kilkudniowa podróż może nieść za sobą zaskakujące wydarzenia, kosztowne w skutkach. W LINK4 ubezpieczysz się także na wypadek, kiedy dojdzie do pożaru, zalania czy innego zdarzenia losowego w Twoim mieszkaniu lub domu w Polsce. Podczas Twojej nieobecności także może wiele się wydarzyć.

Ubezpieczenie na wakacje w Turcji – co jeszcze musisz wiedzieć?

Nadal nie masz pewności, czy przyda Ci się ubezpieczenie podróżne? Turcja to region, w którym doświadczeni turyści polecają się ubezpieczać. Wynika to z faktu, że nie można tu skorzystać z darmowej opieki medycznej na podstawie europejskiego ubezpieczenia, a także szerokiego spektrum czynników ryzyka występujących na miejscu – chorób zakaźnych, urazów doznanych podczas rekreacji i podobnych zdarzeń. Trzeba też pamiętać, że w Turcji nie skorzysta się za darmo także z transportu medycznego. Ponadto przebywając na urlopie, możesz nie tylko ulec wypadkowi, ale też zgubić bagaż lub nieumyślnie uszkodzić mienie innej osoby albo spowodować u niej obrażenia – w takich sytuacjach również przydatne będzie ubezpieczenie. 

Ubezpieczenie powinno pokrywać ewentualne wydatki związane z hospitalizacją, badaniami czy konsultacjami, dlatego im większa suma ubezpieczenia, tym lepiej. Minimalna kwota to 50 000 euro, o której mówi nawet Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Tradycyjna wizyta u lekarza może kosztować nawet 100 dolarów, a jeden dzień pobytu w szpitalu – 500. Jeśli do tego dojdzie konieczność wykonania zabiegu, ceny mogą być bardzo wysokie.

Jak kupić ubezpieczenie do Turcji?

Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie turystyczne? Turcja to popularny region, do którego można kupić polisę w LINK4. Kalkulator online pozwoli wygodnie obliczyć wysokość składki na podstawie wpisanych parametrów ubezpieczenia turystycznego. Jeśli wolisz, możesz też zadzwonić pod infolinię pod numer 22 4444444, gdzie konsultanci pomogą w zakupie polisy i rozwieją wszelkie wątpliwości. Chcesz kupić ubezpieczenie podróżne? Turcja to kraj, do którego możesz kupić polisę stacjonarnie. Wystarczy spotkać się z jednym z agentów ubezpieczeniowych współpracujących z LINK4.

Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

W LINK4 możesz liczyć na ubezpieczenie dopasowane do swoich potrzeb. Potrzebujesz ochrony przed konsekwencjami nieszczęśliwego wypadku w obcym kraju? Chcesz dostać odszkodowanie w razie zgubionego bagażu lub sprzętu sportowego? Stawiasz na spokojny odpoczynek bez konieczności martwienia się o koszty spowodowania przypadkowej szkody drugiej osobie? Wybierz ubezpieczenie do Turcji dostosowując zakres ochrony. Dzięki temu zyskasz poczucie bezpieczeństwa.

Wahasz się, czy kupić ubezpieczenie na wyjazd do Turcji? Zdecydowanie opłaca się to zrobić. Dodatkowe pokrycia do polisy turystycznej pozwolą kompleksowo się ubezpieczyć na każdą ewentualność. Sprawdź też pozostałe produkty ubezpieczeniowe LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21